בית פורומים בחדרי חרדים

כתבה מדהימה על זק"א במקור ראשון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/12/2003 20:05 לינק ישיר 
כתבה מדהימה על זק"א במקור ראשון

כשיהודה משי-זהב עובר במרכז ירושלים, הוא מציץ לרגע באריה האבן שבראש בניין 'ג'נראלי' ונזכר בנקודת המפנה של חייו, שהפכה אותו מאברך חסר מיקוד המשחר לפתחם של עיתונאים לפיגורה רבת עוצמה החולשת על ארגון המגלגל מיליונים, שמחליט בבררנות לאיזה עיתונאי מתחשק לו לענות ולאיזה לא. זה היה לפני כ-8 שנים, כאשר אוטובוס קו 18 התפוצץ סמוך לבניין, ומשי-זהב, כחבר מן השורה בארגון 'חסד של אמת', הגיע לאסוף חלקי גופות. במסגרת המשימה טיפס על האריה הבולט, נקלט משם היטב על ידי מצלמות הטלוויזיה – והשאר היסטוריה.

אלי ביר, ארגון 'הצלה', על יחידת 'הצלה מהירה' של זק"א: "הם נכנסים לזירות הפיגוע וגוררים משם פצועים כמו שגוררים פצועים ברמאללה. לכל זירת פיגוע מגיעים בתוך דקות חובשים מיומנים רבים מטעם מד"א ואין כל צורך באנשי זק"א, שחלקם חסרי כל הכשרה רפואית"
הארגון הצנוע 'חסד של אמת' הפך תחת ידיו של משי-זהב, שהתמנה לפני כ-6 שנים למנהלו, לסטארט-אפ מטאורי ששמו זק"א, ומארגון של כמה חרדים מזוקנים שמגיעים עם שפכטל קטן בכיס, היה לעסק המחזיק צי של עשרות ג'יפים, מכוניות ואופנועים, ומגלגל מיליונים. הבום הכלכלי הזה אירע הודות לכישוריו של משי-זהב, שהפנים את מסר ההצלחה מגב האריה בבניין ג'נראלי, וממשיך מאז ללהטט בתשומת לבה של התקשורת ובתרגומה למזומנים. התהילה והמזומנים הללו נחצבים מעוגה מוגבלת בהיקפה, שהקרב עליה רשם השבוע שיא חדש עם הודעת מד"א על הקמת הגוף החדש לפינוי חלקי גופות מז"ח – מד"א זיהוי חללים – שמציב סימן שאלה על המשך נחיצותו של ארגון זק"א.
ביום רביעי הגיעו נציגי מד"א וזק"א להבנות שאמורות לקבע את אחריות הארגונים. סוכם שזק"א לא יטפל בפצועים, אך זיהוי קורבנות האסון יישאר באחריותו ולא יבוצע ע"י מד"א. עם זאת, גורם המקורב מאד למשי-זהב העריך כי ההסכם הוא 'על הנייר' בלבד, ובפיגוע הבא, חלילה, ישובו מתנדבי זק"א לטפל בפצועים בכראשונה.

האמבולנס השחור חוזר
את המולת התארגנות הבוקר של דיירי שכונת קריית-מנחם בירושלים קטע לפני כשנה וחצי בום משתק. מחבל מתאבד פוצץ את אוטובוס קו 20 וקטל ילדים רבים שהיו בדרכם לבית הספר. באוויר עדיין ריח מפויח, השאגות "מוות לערבים" טרם נדמו, הצלמים הרבים עודם אחוזי תזזית בחיפוש אחר זווית המחץ שתיתן "יותר מאלף מילים" מנצח, אך אנשי זק"א כבר סיימו את עיקר עבודתם, והגופות המתינו מנוילנות היטב בשקיות המוות. לשאלה מדוע הגופות אינן מפונות ניתנה תשובה בתוך דקות, כשחדי העין קלטו בפינת הזירה מחזה סוריאליסטי להפליא. פעילי זק"א נעמדו לצד שורת הגופות לתמונה קבוצתית. הנמוכים כרעו ברך מלפנים, הגבוהים מאחור, וכולם חשפו שיניים לבנות שסיכמו עוד יום שחור שעשוי היה במהרה להיות מתורגם לירוק.
מזה זמן מרחפת מעל זק"א הטענה כי מדובר בארגון המשנע סכומי כסף יותר מאשר גופות חללים. לזק"א מנגנוני התרמה שמזרימים מרחבי העולם סכומים עצומים, בלא כל פרופורציה לצרכים הנדרשים לפינוי חלקי גופות. ההתחככות באותה משבצת פעילות של פיגועים הובילה לחיכוך מתעצם בין מד"א לזק"א, וציון דרך בולט במאבק זה נרשם לאחר הפיגוע בקפה הלל בירושלים לפני כשלושה חודשים. אלי ביר, מפקד ארגון 'הצלה' בירושלים – ארגון המתנדבים החרדי המסונף למד"א – סיים להתראיין כאשר לפתע זינק לעברו משי-זהב והלם בו, תוך שהוא דורש ממנו במפגיע לפנות את המקום בטענה כי הוא "מפריע לפעילות". התקרית עברה בשתיקה, אולם האוויר בשכונת גאולה הפך לסמיך יותר.
עליית מדרגה משמעותית נוספת במתיחות נרשמה עם הכרזת זק"א לאחרונה על הקמתה של יחידה חדשה לטיפול בפצועים, יחידת 'הצלה מהירה', שאמורה למצב את זק"א כמתחרה במד"א גם במגרש הביתי של האחרונה. המיצוב החדש נתן תרומה משמעותית ליכולת משיכת התרומות של זק"א. אלי ביר: "זה גימיק בלבד לצורכי התרמות. ל'הצלה' יש כאלף מתנדבים בפריסה ארצית לעומת 65 בלבד ל'הצלה מהירה', שגם הם ברובם שייכים בעצם ל'הצלה'".

ד' איש מד"א: "שאלתי פעם את משי-זהב, בשביל מה אתה מקים גוף שיתחרה במד"א? והוא השיב שהוא עוד ישלוט על כל היחידות, על המשטרה, על מד"א, על פיקוד העורף. כואב לי שלקחו דבר מדהים והרסו אותו בגלל כל ההתחנחנות סביב התקשורת"
מאז הגיעו הדברים לא אחת לכדי מצבים מבישים של עימותים פיזיים על שליטה בפצועים ועל דחיפתם לאמבולנס זה או אחר. ביר: "זו סכנת חיים, איך שהם נכנסים לזירות הפיגוע וגוררים משם פצועים כמו שגוררים פצועים ברמאללה. לכל זירת פיגוע מגיעים בתוך דקות חובשים מיומנים רבים מטעם מד"א, שאת רובם אנחנו משחררים בשל עודף, ואין כל צורך באנשי זק"א, שחלקם חסרי כל הכשרה רפואית וחלקם עברו קורסים מינימליים".
במד"א ראו בצעד זה של זק"א חציית קו אדום, ומיהרו לעבור להתקפה ולהכניס גול משווה. השבוע חנכה מד"א את יחידת מז"ח – מד"א זיהוי חללים, שתפקידה לפנות גופות. בהקמת היחידה הושקעו מאות אלפי דולרים, והיא כוללת כשלושים אמבולנסים. מדובר בתחייתו של מוסד ישן שהפעילה מד"א בעבר, מה שכונה אז 'האמבולנס השחור' שיועד לפינוי גופות. לאחר כניסתה של זק"א לזירה במלוא המרץ לפני שנים העניין התייתר, וכעת, לאחר שחתול שחור עבר בין הארגונים, חוזר 'האמבולנס השחור' בגדול במטרה להוסיף את ארגון זק"א עצמו לשורת הגוויות שמז"ח יפנה.
ד', איש מד"א שמכיר מקרוב זה שנים רבות את כל הארגונים הפועלים בשטח: "בעבר התנהל זק"א בצורה כל כך קדושה ויפה, וכואב לראות איך פתאום ביום בהיר אחד הגיע מישהו לארגון, והחליט להפיק מהעניין כסף תוך שהוא שם רגליים לגופים אחרים. שאלתי פעם את משי-זהב, בשביל מה אתה מקים גוף שיתחרה במד"א? והוא השיב שהוא עוד ישלוט על כל היחידות, על המשטרה, על מד"א, על פיקוד העורף. כואב לי שלקחו דבר מדהים והרסו אותו בגלל כל ההתחנחנות סביב התקשורת. זה הכל עניין של צבירת כסף וכוח, אין פה שום שיקול אחר".
פעיל ותיק נוסף שראה את זק"א עוד בימיה כארגון 'חסד של אמת' מבכה גם הוא את ההסתאבות: "בתחילה זו היתה חבורה צנועה. אחרי שכוחות הביטחון ומד"א סיימו את מלאכתם היינו סורקים את שטח הפיגוע כדי לחפש חלקי גופות. לראשונה נחשפנו לתקשורת בכתבה בטלוויזיה כשצילמו אותנו בזירת הפיגוע בניגוד לרצוננו. לא תמיד ראו אותנו, כי הגענו בזמן, דהיינו לאחר שהכל הסתיים וגם מצלמות הטלוויזיה עזבו. הזק"אים שאתם רואים היום מסתובבים 'עסוקים' תמיד מול המצלמות הם בחורים שהגיעו לארגון עם חדירתו של משי-זהב, מסתובבים בין הרגליים של השוטרים ואנשי מגן דוד אדום.
"כספי התרומות מיותרים. כפפות וצמר גפן הבאנו מהבית, וראינו לעצמנו כבוד לקנות אותם מכספנו. וביפרים? לא צריך ביפרים – שומעים ברדיו או בקשר טלפוני בינינו על פיגוע. הרי ממילא אין דחיפות שנגיע מיד. רוב המייסדים עזבו אחרי ש'אברך המשי' וחבורתו השתלטו על הארגון והפכו אותו למכרה זהב של כספי יהודים נאיביים. למה אנשי זיהוי חללים צריכים את כל צבא הרכב של ג'יפים, אמבולנסים ואופנועים? בעבר הסתדרנו עם מכוניות פרטיות ומוניות. אלא אם כן מישהו ממהר להצטלם. זה הכל עניין של ביזנס, והדברים ידועים".

כשנאס"א קראה לזק"א
הפלירט שמנהל זק"א עם התקשורת נע הלוך ושוב על הגבול בין המופרז-לגיטימי לבעייתי. בגדר הבעייתי ניתן למנות את המקרים שבהם ממקם עצמו זק"א כגיבור אירוע בלי קשר לעובדות. התהליך מתחיל עם יירוט הודעות ביפר פנימיות על תקרית ושיגור מיידי של הודעה על האירוע לכל העיתונאים עם התוספת הקבועה "כוחות זק"א בדרך".
שאלת האחריות לסוף הטוב של אירוע זה או אחר משמשת לעיתים עילה לקרבות הילה של ממש. כך קרה לפני כחודשיים כאשר נמצאה גופתו של הצעיר החרדי אליעזר זוסיא קלוגהופט שנעלם באזור מירון. מציאת הגופה נחשבה יוקרתית במיוחד לאור הייחוס של הצעיר, שהיה נכדו של האדמו"ר מסקולען. את הגופה מצאו מתנדבים שהפעיל, במסגרת יוזמה אישית של חיפושים ממושכים, תושב היישוב קשת, ירוחם קנטמן. ההודעה לתקשורת שהוציאה זק"א מסרה על כוחות זק"א שמצאו את הגופה, מה שגרר התנצחויות מתמשכות ברחוב החרדי בשאלת הקרדיט. בזק"א ידעו לספר כי קנטמן רשום כמתנדב זק"א, ואילו במשפחת ההרוג טענו בלהט כי האיש פעל מטעמה.
במסגרת הגימיקים התקשורתיים סופרים רבים ברחוב החרדי גם את מקרה הרמדיה הצמחית. כלי רכב של זק"א הסתובבו בחוצות בליל שבת והודיעו בכריזה על הוראת הרבנים שלא להשתמש ברמדיה. על תדמיתו הבעייתית של משי-זהב ברחוב החרדי ניתן ללמוד מעצם קיומם של הלחשושים הטוענים כי הוא המתין עם הודעת הכריזה עד לכניסת השבת כדי שהפעילות הזאת תהפך לאייטם תקשורתי חם שבו תככב זק"א.
במקרה אחר זכה משי-זהב למחמאות אף מקציני המשטרה על רתימת כלי התקשורת לעגלתו באופן חסר עכבות. לפני שנה בדיוק, לאחר כמה ימים של חיפושים אחר הילדה הודיה קדם, הודה אביה, אלי פימשטיין, ברציחתה. בחיפושים הנרחבים היו מעורבים מאות מתנדבים מגופים שונים, אולם את הכותרות בעניין כבשה בסערה זק"א עם ההצהרה המיידית על תביעה נגד פימשטיין האב להחזר הוצאות החיפוש. בזק"א הבינו כולם כי מדובר בעוד צעד וחצי מרהיב לקראת הטבעת ידיעה במהדורות החדשות. עדי שמיעה יודעים לספר על קציני משטרה שאמרו למשי-זהב בהזדמנות הזו: "שיחקת אותה, גנבת לנו את התהילה".
אלי ביר: "על ההתנהלות התקשורתית שלהם אפשר ללמוד מהמקרה שהיה בשבוע שעבר. קשישה חולת אלצהיימר נעלמה מביתה בירושלים, ואנחנו הוצאנו עשרות פעילים לחיפושים אחריה. במהדורת החדשות מיד לאחר שאנשינו מצאו אותה אנחנו שומעים דיווח על פעילי זק"א שמצאו את האשה שנעלמה. מיד לאחר שהיא נמצאה הגיע למקום דובר זק"א עם כמה פעילים שהסתובבו בין העיתונאים עם כובעים של זק"א. בסך הכל המתנדבים של זק"א הם ברובם אנשים טובים שבאו לקיים מצווה, אבל הם מצאו עצמם חברים בארגון ליחסי ציבור. רבים, וביניהם אני, החליטו בשל כך לעזוב את הארגון".
פעיל נוסף מ'הצלה' מספר על אחד מהקרבות על המיקרופון: "לאחר הפיגוע בקו 14 לפני כחצי שנה פורסם כי בין הנפגעים היתה גם בת של סנטור מניו-ג'רסי. בזק"א מיהרו לקפוץ על העניין ובלי בושה שיגרו לכתבים הודעה שפעיל של זק"א הוא שהציל אותה. האמת היא שהיא נפצעה קל והגיעה לאמבולנס של מד"א בכוחות עצמה. גם כשהגיע האב הסנטור לארץ לבקר את הבת הפצועה הם ממש 'השתלטו' עליו לטובת תמונות מועילות להתרמות בחו"ל".
מקור אחר יודע לספר על התנהלות דומה נוספת: "בפיגוע בקו 2 מהכותל לפני ארבעה חודשים, סיפר משי-זהב איך הוא הציל תינוקת שנמצאה מתחת לערמת גופות, כשלמעשה מי שמצא את התינוקת היה חבלן המשטרה שהעביר את התינוקת לפעיל זק"א איתי ניסן. ניסן התבקש להקריב את התהילה למען הבוס משי-זהב. העיתונאים שהתבשרו על הסיפור על ידי זק"א לא חושדים לרגע שהסיפור מבושל ומעוות. זה ממש לרקוד על הדם".
ברשימת מקרי יח"צנות היתר של זק"א מציינים במד"א גם את התרסקות מעבורת החלל קולומביה. בעיתונות היה מי שהעביר ללא סינון את גרסתה של זק"א כאילו סוכנות החלל האמריקנית נאס"א פנתה לזק"א בבקשה לסייע באיתור חלקי גופתו של אילן רמון ז"ל. "זה כמובן סיפור שרק פתי יאמין לו, אבל למה לא להמציא אם זה עושה כותרות ואף אחד לא שואל שאלות. מהפעילים שהיו שם שמעתי שהחבר'ה של זק"א שנסעו על דעת עצמם כלל לא הורשו להיכנס לזירת האירוע, אבל בארץ הם התגאו בכך שהם הסתובבו שם עם אפודי זק"א בין העיתונאים הרבים ועשו יחסי ציבור טובים".
פעיל בכיר במד"א: "כל אחד שמת הופך לפרסומת לזק"א. מאיפה החוצפה להכניס תמונת גופה של ילד למעטפה של זק"א?! אני מתפלא שאנשים לא מספיק מזדעזעים מזה".

עד אחרון הצלמים
למתיחות בין מד"א לזק"א אחראי גם המצב בשטח שבו פעילותם המהירה של אנשי מד"א לפינוי הפצועים בתוך דקות מזירת הפיגוע אינה מאפשרת תחרות אמיתית על דקות חשיפה לתקשורת, כאשר אנשי זק"א נשארים בזירת האירוע לבדם עם העיתונאים עוד זמן רב.
"הם שועטים במהירות בדרך למקום פיגוע כשהאמבולנסים שלהם עוברים ברמזורים אדומים עם צ'קלקות מהבהבות", מוסיף אלי ביר מ'הצלה'. "לאן הם ממהרים כל כך שהם מסכנים אנשים בכבישים? המתים הרי לא יברחו להם! זה הכל רק כדי להתמקם היטב ובמהירות בזירה התקשורתית".
י', פעיל שטח ותיק: "יהודה משי-זהב הוא אשף תקשורת, ונפל לו פיס שהעיתוי של הפעילות של אנשיו נופל בכל פיגוע בדיוק כשהמצלמות בשטח. כשאנשי מד"א כבר גומרים לפנות את הפצועים, משי-זהב יישאר עם הבגדים המלוכלכים עם דם עד שאחרון הצלמים ילך. הפעילים שלו בשטח מונחים לשים לב לסיפורים טובים במהלך העבודה עם הפצועים וללכת איתם לתקשורת".
באילו גימיקים הוא השתמש כדי לתפוס כותרות?
"הוא היה מוציא סיפורים על ציוד חירום שלכאורה נגנב לו, ובעלון הפרסום הוא שם תמונה של מתנדב חרדי מ'הצלה'".
ברשותו של המצטלם, אני מניח.
"אף אחד לא מעז לסרב למשי-זהב. אני לא רוצה להשתמש במושגים של מאפיה, אבל הוא צבר המון כוח. גם קציני משטרה רבים נמצאים בכיס שלו. כמה מאנשיו מסתובבים כל היום במסדרונות המשטרה כדי לתפוס קשרים בצמרת המשטרה. למרות זאת, בימים האחרונים משי-זהב בלחץ. הוא מרגיש שהחבל מתחיל להתהדק סביבו. תשאיר לו הודעות ביפר ותראה שהוא לא יחזור אליך". אמת, הוא לא חזר.
אז למה פעילים רואים את הדברים הללו ולא עוזבים את זק"א?
"אנשים מסתכלים על המצווה ולא על יהודה. אבל בסוף יעזבו אותו, לא תהיה ברירה. משי-זהב מנסה לשכנע אנשים שרוצים לעזוב שיישארו, באמצעות צ'ופרים של אופנוע וציוד, כי הוא מפחד שעזיבת פעילים תיצור רושם רע שיגרום לאנשים להתחיל לחקור מה קורה בזק"א".
נקודת השבירה הזו של עזיבת פעילים קרובה במיוחד לאור ההחלטה המתגבשת בימים אלה בהנהלת מד"א, לאסור על פעילי 'הצלה' להיות חברים במקביל גם בזק"א. צעד זה עשוי לתרום גם הוא את תרומתו לשריטת התדמית של זק"א, שבתודעה הציבורית של רבים עודנו מתקשר עם הדלקת משואה לתפארת מדינת ישראל.
למרות פניות חוזרות ונשנות, סירב דובר זק"א זאבי פיינר להגיב לכתבה.


דף הבית
כתבים
פרסם אצלנו
אודות האתר
תנאי שימוש

הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
תוקן על ידי - אתכפייא - 13/12/2003 20:09:19דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/12/2003 20:35 לינק ישיר 

שם הכתבה
כסף של אמת

כל מילה "זהב"

http://www.makorrishon.net/article.php?id=1438דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/12/2003 21:18 לינק ישיר 

הדבר הכי מחריד שרואים בתמונות הפיגועים איך פעילי זק"א שוכבים על פצוע ובמקום לטפל בו הם פשוט עם הפנים לעיתונאי של יהיה ספק שהפצוע הזה שייך לזק"א.
סיפור קטן לפני כשנתיים נעלמה ילדה בשכונת מאה שערים בליל שבת והיו חיפושים בכל רחבי העיר ולבסוף מצאו אותה בגבעת שמואל שאשה אחת חטפה את הילדה, סיפר לי עד ראיה שהיה בחפ"ק במאה שערים שמיד שהודיעו שהילדה נמצאה וכבר לא היה כל פיקוח נפש וצורך בחילול שבת אמבולנס של זק"א-משי זהב שעט למקום מציאת הילדה כדי להצטלם שמה וכל זה תוך חילול שבת ר"ל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/12/2003 23:08 לינק ישיר 

כמה שנאה יכולה להיכנס לכתבה אחת.
לו משי היה שומע בקולי, היה מגיש תביעת פיצויים נגד אלי ביר ודוקי גרינוולד (ד. המוזכר בכתבה) שתביעתו נגד אלי פימשטיין תחויר לידה.
ואם למקור ראשון יש שכל, שיכינו העתק של תמונת המנדבים ליד שורת הגופות, ועדות רצינית המאמתת את הטענה שזק"א המתניו עם פרסום רמדיה לתוך השבת. כי אני די משוכנע שזה יגיע יום אחד לבית המשפט.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/12/2003 23:21 לינק ישיר 

בלי קשר להכול
לפני שעה נפגשתי עם בחור חילוני גמור , ואני יצטט מילים שהוא אמר לי וז"ל אין לך מושג כמה הארגון ששמו זק"א שם אותכם אצלינו בעין ובזוית שונה ואיך עצם העובדה שמשי זהב הדליק משואה שינה את פני החברה הדתית וכלשונו הנטורי קרתא בעין אחרת "
ואם כל התלונות שנאמרים כאן בפורום בכל הזדמנות ואינני ואני כלל לא קשור לזק"א הארגון הזה עושה קידוש השםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/12/2003 00:36 לינק ישיר 

עד היום ידענו שהעיתון, כל עיתון, מלא בשקרים. עכשיו נראה לכם את זה ממקור ראשון.

אלי ביר, ארגון 'הצלה', על יחידת 'הצלה מהירה' של זק"א: "הם נכנסים לזירות הפיגוע וגוררים משם פצועים כמו שגוררים פצועים ברמאללה.
זה אותו אלי ביר שהיה ביחידת האופנועים של זק"א, האם הוא מתכוון לעצמו?

ואין כל צורך באנשי זק"א, שחלקם חסרי כל הכשרה רפואית"
אנשי זק"א שמטפלים בנפגעים, עשו את אותם קורסים שעשה אלי ביר, הם מתנדבים במד"א בדיוק כמוהו.
בשעת הטיפול הנפגעים, נמצאים אותם אנשי זק"א תחת הכובע של מתנדבי מד"א. ולכן עם הטיפול אינו נכון אין להם אלא לבוא בטענות לעצמם.

צי של עשרות ג'יפים,
וכאן הבן שואל: האם שלושה ג'יפים זה נחשב כצי של עשרות? או שהכתב של מקור ראשון פשוט לא יודע לספור?

גורם המקורב מאד למשי-זהב העריך כי ההסכם הוא 'על הנייר' בלבד, ובפיגוע הבא, חלילה, ישובו מתנדבי זק"א לטפל בפצועים בכראשונה.
שוב אין קשר בין משפט אחד לשני, מאחר ומתנדבי זק"א בזירה פועלים תחת הכובע של מד"א, כמתנדבי מד"א בשיגרה.

פעילי זק"א נעמדו לצד שורת הגופות לתמונה קבוצתית. הנמוכים כרעו ברך מלפנים, הגבוהים מאחור, וכולם חשפו שיניים לבנות שסיכמו עוד יום שחור שעשוי היה במהרה להיות מתורגם לירוק.
טיפשות של מרואיין או של כתב, כל מילה מיותרת ואת זה יודע כל מי שהיה אי פעם בזירת מוות.

אלי ביר, מפקד ארגון 'הצלה' בירושלים – ארגון המתנדבים החרדי המסונף למד"א – סיים להתראיין כאשר לפתע זינק לעברו משי-זהב והלם בו
להלן העובדות: בזירה של קפה הלל, לא היו עיתונאים, הם עמדו בחוץ. אלי ביר נכנס לתוך הזירה ועמד שם בין הרגליים בלי לעשות שום דבר. (אולי הוא רצה תמונה?). משי לא הלם בו הוא פשוט דחף אותו.

. לכל זירת פיגוע מגיעים בתוך דקות חובשים מיומנים רבים מטעם מד"א,
ייתכן, אך לא פעם דווקא יש צורך בעוד מתנדבים, ודוגמא לכך הפיגוע בקו 2, בו חיכינו דקות ארוכות כנצח לאמבולנסים של מד"א.
חוץ מזה אלי ביר בוודאי יודע שכל דקה יכולה להיות שאלה של חיים ומוות. אחרת הוא לא היה חבר בהצלה.

הזק"אים שאתם רואים היום מסתובבים 'עסוקים' תמיד מול המצלמות
כמתנגב מן השורה, אין לי אלא לומר: עצוב מאוד שמשקרים בצורה גסה כל כך, ופוגעים במתנדבים שעושים את העבודה מתוך חסד של אמת בלבד.


במסגרת הגימיקים התקשורתיים סופרים רבים ברחוב החרדי גם את מקרה הרמדיה הצמחית.
שוב, אין קשר בין המציאות לבין הכתבה. ואני מניח שכולם יודעים שמשרד הבריאות התקשר בליל שבת לחיים וינגרטן המוקדן של זק"א עם הידיעה, וכל השאר היסטוריה.

במהדורת החדשות מיד לאחר שאנשינו מצאו אותה אנחנו שומעים דיווח על פעילי זק"א שמצאו את האשה שנעלמה.
שוב שקר. מצאו אותה בחורים מישיבה בנווה יעקב שקשורים להצלה בדיוק כפי שהם קשורים לזק"א. זאת אומרת שאין להם שום קשר לארגון כלשהוא. כן יש גם כאלו.

על הפיגוע בקו 14 כל מי שרוצה יכול לשאול את חיים וינגרטן על הסיפור. והצלה יכולים לקפוץ עד השמיים, אבל מה לעשות שזה מה שקרה.

על הסיפור בקו 2 אני קורא בפעם הראשונה ולכן אני מנוע מלהגיב.

מהפעילים שהיו שם שמעתי שהחבר'ה של זק"א שנסעו על דעת עצמם כלל לא הורשו להיכנס לזירת האירוע,
כל מי שמעונין, יכול להיכנס למשרדי זק"א ולראות את הטופס של נאס"א בו נמצאים ברשימת המחפשים גם אנשי זק"א, שאגב זכו להערכה רבה בשטח. באמריקה יודעים לפרגן.


"הוא היה מוציא סיפורים על ציוד חירום שלכאורה נגנב לו, ובעלון הפרסום הוא שם תמונה של מתנדב חרדי מ'הצלה'".
אתם הבנתם את זה? כי אני לא.


נקודת השבירה הזו של עזיבת פעילים קרובה במיוחד לאור ההחלטה המתגבשת בימים אלה בהנהלת מד"א, לאסור על פעילי 'הצלה' להיות חברים במקביל גם בזק"א.
בהסכם שנחתם מופיע שת"פ מלא בין מד"א וזק"א. כך שאין שחר לדברים הנ"ל.

למרות פניות חוזרות ונשנות, סירב דובר זק"א זאבי פיינר להגיב לכתבה.
סוף סוף הוא קיבל שכל, אז גם על זה יש תלונות?!!
הטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאןהטקסט שלך כאן

תוקן על ידי - הגשש_החרדי - 14/12/2003 0:47:21דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/12/2003 00:39 לינק ישיר 

די מספיק.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/12/2003 00:50 לינק ישיר 

בתור מתנדב בזק"א לעניות דעתי ארגון זק"א "חייב" להגיש תביעת דיבה לעיתטו מקור ראשון על כתבת השטנה הנ"ל כי מעבר לכל ההשמצות אני כמתנדב מרגיש נפגע שכותבים עלי שאני משתתף בתמונה קבוצתית עם גופות רח"ל וכל מילה נוספת מיותרתדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/12/2003 01:32 לינק ישיר 

חבל מאוד ששוב כל פעם מעלים את הדברים האלו. אבל צריך להבהיר כמה דברים. אני התייחס לחלק ממה שכותב הגשש שאני לא יודע אם הוא מיתמם או באמת חושב כך.

אלי ביר, ארגון 'הצלה', על יחידת 'הצלה מהירה' של זק"א: "הם נכנסים לזירות הפיגוע וגוררים משם פצועים כמו שגוררים פצועים ברמאללה.
זה אותו אלי ביר שהיה ביחידת האופנועים של זק"א, האם הוא מתכוון לעצמו?

לא, הוא לא מתכווין לעצמו . הוא מתכווין לאותם עשרות ילדים החבושים בכובעים של זק"א ועוד אנשים חלקם יראי שמים שמעולם לא למדו עזרה ראשונה וכשיש פיגוע הם רצים ומטפלים בצורה לא מקצועית.(עיין בצילומים הראשונים אחרי קו 2 שרואים מתנדבי זק"א רצים עם פצועים מצד לצד (שמעתם על עמש"צ?) או איזה מתנדב שעושה עיסוים מגוחכים.


ואין כל צורך באנשי זק"א, שחלקם חסרי כל הכשרה רפואית"
אנשי זק"א שמטפלים בנפגעים, עשו את אותם קורסים שעשה אלי ביר, הם מתנדבים במד"א בדיוק כמוהו.
בשעת הטיפול הנפגעים, נמצאים אותם אנשי זק"א תחת הכובע של מתנדבי מד"א. ולכן עם הטיפול אינו נכון אין להם אלא לבוא בטענות לעצמם.

אותם מתנדבים לא עשו את אותם קורסים!!
אלי ביר הוא חובש בכיר נהג אמבולנס נט"ן שאפילו אם יש איזה מתנדב שעשה קורס 88 הוא לא מתקרב אליו.
ובשעת הטיפול הם לא בכובע של מד"א כי הם לא טורחים ללבוש אפוד של מד"א שזאבי פיינר לא התעצבן. (חוץ מבנצי אוריניג)גורם המקורב מאד למשי-זהב העריך כי ההסכם הוא 'על הנייר' בלבד, ובפיגוע הבא, חלילה, ישובו מתנדבי זק"א לטפל בפצועים בכראשונה.
שוב אין קשר בין משפט אחד לשני, מאחר ומתנדבי זק"א בזירה פועלים תחת הכובע של מד"א, כמתנדבי מד"א בשיגרה.

מתנדבי זק"א בזירה הם לא מתנדבי מד"א. הם לא מזוהים עם איפוד מד"א וגם לא נשמעים להוראות אנשי מד"א. (אולי זה ישתנה)


פעילי זק"א נעמדו לצד שורת הגופות לתמונה קבוצתית. הנמוכים כרעו ברך מלפנים, הגבוהים מאחור, וכולם חשפו שיניים לבנות שסיכמו עוד יום שחור שעשוי היה במהרה להיות מתורגם לירוק.
טיפשות של מרואיין או של כתב, כל מילה מיותרת ואת זה יודע כל מי שהיה אי פעם בזירת מוות.

צילום כזה בוודאי שלא היה. אבל ככל הנראה זה גוזמה שנובעת מדבריו המהוללים של "הדובר" על "סידור הגופות בשורה בשביל התמונות".


אלי ביר, מפקד ארגון 'הצלה' בירושלים – ארגון המתנדבים החרדי המסונף למד"א – סיים להתראיין כאשר לפתע זינק לעברו משי-זהב והלם בו
להלן העובדות: בזירה של קפה הלל, לא היו עיתונאים, הם עמדו בחוץ. אלי ביר נכנס לתוך הזירה ועמד שם בין הרגליים בלי לעשות שום דבר. (אולי הוא רצה תמונה?). משי לא הלם בו הוא פשוט דחף אותו.

הוא הלם בו כולם ראו. אבל מה זה משנה כך לא מתנהגים.


הזק"אים שאתם רואים היום מסתובבים 'עסוקים' תמיד מול המצלמות
כמתנגב מן השורה, אין לי אלא לומר: עצוב מאוד שמשקרים בצורה גסה כל כך, ופוגעים במתנדבים שעושים את העבודה מתוך חסד של אמת בלבד.

מי שפוגע במתנדבים שעושים עבודת קודש זה אותם מתנדבים שרצים מול המצלמות. כולם מכירים אותם. תמיד רצים לעגלות כי שם יש תמונות או מטפסים על תחנות וכו' והם אלו שפוגעים באותם אלו שבאמת עושים לשם שמים.(שגם נשארים עד הסוף ולא כמו ההם שאחרי המצלמות כבר לא תראה אותם)


במהדורת החדשות מיד לאחר שאנשינו מצאו אותה אנחנו שומעים דיווח על פעילי זק"א שמצאו את האשה שנעלמה.
שוב שקר. מצאו אותה בחורים מישיבה בנווה יעקב שקשורים להצלה בדיוק כפי שהם קשורים לזק"א. זאת אומרת שאין להם שום קשר לארגון כלשהוא. כן יש גם כאלו.

את הבחורים האלו "הצלה ירושלים" הביאה לעזור בחיפושים. אבל זה לא עונה על כך שזק"א הוציאה הודעה שיקרית לכל הכתבים שהיא כבר מחפשת משעות הצהרים וכו'


על הפיגוע בקו 14 כל מי שרוצה יכול לשאול את חיים וינגרטן על הסיפור. והצלה יכולים לקפוץ עד השמיים, אבל מה לעשות שזה מה שקרה.

תשאל אותו שלא היה ולא נברא הסיפור מצוץ מהאצבע. הוא הודה על כך בפני וגם הייתי שם ...


מהפעילים שהיו שם שמעתי שהחבר'ה של זק"א שנסעו על דעת עצמם כלל לא הורשו להיכנס לזירת האירוע,
כל מי שמעונין, יכול להיכנס למשרדי זק"א ולראות את הטופס של נאס"א בו נמצאים ברשימת המחפשים גם אנשי זק"א, שאגב זכו להערכה רבה בשטח. באמריקה יודעים לפרגן.

תשאלו את המחפש הראשי ישראל סטפנסקי הוא יגיד לכם בידיוק מה הוא חיפש ואיפה. בדיחה!!


למרות פניות חוזרות ונשנות, סירב דובר זק"א זאבי פיינר להגיב לכתבה.
סוף סוף הוא קיבל שכל, אז גם על זה יש תלונות?!!

הוא לא קיבל שום דבר. אל תדאג.


לסיום: אני מתנגד לכל ראיון או השמצות שמוציאים זה על זה במיוחד בעיתונים חילונים.
אלי ביר אמר לי שהוא לא ראיין אותו הוא שאל אותו כמה שאלות במשך חצי דקה והדברים המיוחסים לו ברובם לא נאמרו על ידו.
שירבוב שמו של דוקי הוא שקר וכזב. דוקי לא דיבר מעולם עם עיתונאי ממקור ראשון ודברים כאלו הוא גם לא ידבר לעולם.


תוקן על ידי - ה_צ_ל_ה - 14/12/2003 1:34:56דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/12/2003 03:17 לינק ישיר 

כשאני רואה את התגובה של ה_צ_ל_ה, אני מבין למה זאבי פיינר, הדובר, נמנע מלתת תגובה לעיתון.

אני חושב שהמלים של ה_צ_ל_ה מדברות בעד עצמם, זה מה שנקרא רשעות לשמה או טיפשות, ולכן גם אני ימנע מתגובה.תוקן על ידי - הגשש_החרדי - 14/12/2003 3:32:56דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/12/2003 03:20 לינק ישיר 

אתה עושה בשכל.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/12/2003 03:58 לינק ישיר 

הנה תגובהשלי לאחר בירור מעמיק וכל תשובה נבדקה לעומק

עד היום ידענו שהעיתון, כל עיתון, מלא בשקרים. עכשיו נראה לכם את זה ממקור ראשון.


אני מנוי על העיתון מקור ראשון והוא נחשב לאחד העיתונים האמינים ביותר ודרך אגב הוא לא חילוני הוא ניועד לציבור הדתי לאומי עלאף שהרבה חילונים קוראים אותו .

אלי ביר, ארגון 'הצלה', על יחידת 'הצלה מהירה' של זק"א: "הם נכנסים לזירות הפיגוע וגוררים משם פצועים כמו שגוררים פצועים ברמאללה.
זה אותו אלי ביר שהיה ביחידת האופנועים של זק"א, האם הוא מתכוון לעצמו?

תשובה-
אני עצמי ראיתי בפיגוע בקו 14 ליד מרכז כלל ( כן באותה פיגוע שנהרג בן דוד של אלי ביר) איך שמתנדב זק"א שאני מכיר אותו טוב והוא בלי הכשרה רפואית כלל רץ לפצוע שטופל ע"י פרמדיק ועוד 2 חובשים ומנסה לחטוף אותו בטירוף ורק על ידי צעקה של הפרמדיק הוא ברח.
כן ואלי היה נוסע באופנוע של זק"א אבל בתקופה אחרת הוא היה הראשון שלקח אופנוע אבל כשגילה את כל השקרים והבלופים הוא היה גם בין הראשונים עם האומץ ובלי פחד החזיר אותה לחברת הפרסום זק"א ומייד דאגו לנטרל אותו ולקרוא לו "בוגד" בגאולה.
היו עוד מתנדבים שלקחו והחזירו מאותה סיבה ואני ינסה לקבל שמות ואם צריך אפרסם את שמותיהם


ואין כל צורך באנשי זק"א, שחלקם חסרי כל הכשרה רפואית"
אנשי זק"א שמטפלים בנפגעים, עשו את אותם קורסים שעשה אלי ביר, הם מתנדבים במד"א בדיוק כמוהו.

תשובה-
יש הבדל ענק בין כל מתנדב זק"א לאלי ביר שהוא בעל ידע עצום בטיפול בנפגעים ומהכרות איתו הוא אחד המומחים כיום בטיפול במצבי לחץ , אז אל תשווה אותו למתנדב זק"א עם כל הכבוד ואתה יכול לשאול מומחים במד"א כמו גלעד בוק ועוד על אלי ביר .


בשעת הטיפול הנפגעים, נמצאים אותם אנשי זק"א תחת הכובע של מתנדבי מד"א. ולכן עם הטיפול אינו נכון אין להם אלא לבוא בטענות לעצמם.

תשובה-
וכל הכתבה לא הייתה נגד מתנדבים שמתנדבים ב 2 הארגונים לפי הנהלים


צי של עשרות ג'יפים,
וכאן הבן שואל: האם שלושה ג'יפים זה נחשב כצי של עשרות? או שהכתב של מקור ראשון פשוט לא יודע לספור?

תשובה-
ההתרשמות ברחוב שיש לזק"א עשרות ג'יפים וזה בגלל שבכל מקום רואים את הג'יפ המפואר חונה לו על מדרכות בלי חשבון לפחות כך אני רואה בבני ברק ובירושלים.


גורם המקורב מאד למשי-זהב העריך כי ההסכם הוא 'על הנייר' בלבד, ובפיגוע הבא, חלילה, ישובו מתנדבי זק"א לטפל בפצועים בכראשונה.
שוב אין קשר בין משפט אחד לשני, מאחר ומתנדבי זק"א בזירה פועלים תחת הכובע של מד"א, כמתנדבי מד"א בשיגרה.

תשובה-
ראשית הלוואי שהשם ישמור עלינו ולא יהיו עוד פיגועים ואם יהיו עוד אז עדיף שאנשים מקצועיים יטפלו בפצועים וכיום רק מתנדבי מד"א ובתוכם כונני הצלה הם המקצועיים בארנ"ים


פעילי זק"א נעמדו לצד שורת הגופות לתמונה קבוצתית. הנמוכים כרעו ברך מלפנים, הגבוהים מאחור, וכולם חשפו שיניים לבנות שסיכמו עוד יום שחור שעשוי היה במהרה להיות מתורגם לירוק.
טיפשות של מרואיין או של כתב, כל מילה מיותרת ואת זה יודע כל מי שהיה אי פעם בזירת מוות.

תשובה-
טיפשות??? או הלכה למעשה ( ראה כתבתו של דובר זק"א ז. פיינר כל הזמן – "אנחנו מסדרים את הגופות ")


אלי ביר, מפקד ארגון 'הצלה' בירושלים – ארגון המתנדבים החרדי המסונף למד"א – סיים להתראיין כאשר לפתע זינק לעברו משי-זהב והלם בו
להלן העובדות: בזירה של קפה הלל, לא היו עיתונאים, הם עמדו בחוץ. אלי ביר נכנס לתוך הזירה ועמד שם בין הרגליים בלי לעשות שום דבר. (אולי הוא רצה תמונה?). משי לא הלם בו הוא פשוט דחף אותו.

תשובה-
ראשית אין ויכוח שמשי אדם אלים מאוד בכל תקופתו ולגבי המכות ישנם הרבה עדים לסיפור והיו כבר כתבות בעניין, אם הוא קיבל מכות או דחיפות , זה וזה חמורים כשלעצמם .


. לכל זירת פיגוע מגיעים בתוך דקות חובשים מיומנים רבים מטעם מד"א,
ייתכן, אך לא פעם דווקא יש צורך בעוד מתנדבים, ודוגמא לכך הפיגוע בקו 2, בו חיכינו דקות ארוכות כנצח לאמבולנסים של מד"א.
חוץ מזה אלי ביר בוודאי יודע שכל דקה יכולה להיות שאלה של חיים ומוות. אחרת הוא לא היה חבר בהצלה.

תשובה-
בפיגוע בקו 2 היו הרבה מאוד מתנדבים ממד"א והצלה עלאף שהרבה מחברי הצלה לא היו באזור, הרבה מאוד מהם כן הגיעו (ואיתי ניסן יכול להעיד ) ואני הייתי בדקות הראשונות במקום ,
רוב הפיגועים לאחר כמה דקות מבטלים כוחות בגלל הצפה של מתנדבים אבל זקאים ( שאינם במד"א) תמיד ממשיכים לבוא עם הסירנות ועל זה אנשי המשטרה ומד"א כועסים ושואלים "מה יברחו לכם המתים?".


הזק"אים שאתם רואים היום מסתובבים 'עסוקים' תמיד מול המצלמות
כמתנגב מן השורה, אין לי אלא לומר: עצוב מאוד שמשקרים בצורה גסה כל כך, ופוגעים במתנדבים שעושים את העבודה מתוך חסד של אמת בלבד.

תשובה-
פה שוב מדברים על אלו שאינם חובשים ואם ניקח לדוגמה את קו 2 אז שם רואים את משה משי (מתחזה לאיש מד"א ) מוביל פצוע מתהלך . ואת הצרפתי ועוד ועוד , לפעמים עדיף לחקות לחובשים עוד כמה שניות מאשר ל"טפל" בפצועים ולגרום להם נזק בלתי הפיך .


במהדורת החדשות מיד לאחר שאנשינו מצאו אותה אנחנו שומעים דיווח על פעילי זק"א שמצאו את האשה שנעלמה.
שוב שקר. מצאו אותה בחורים מישיבה בנווה יעקב שקשורים להצלה בדיוק כפי שהם קשורים לזק"א. זאת אומרת שאין להם שום קשר לארגון כלשהוא. כן יש גם כאלו.

תשובה-
זהו שוב מקרה של גניבת דעת קהל מטעם זק"א . אמר לי מתנדב שהוא " גם וגם" שהיה אחראי על החיפושים שהוא פנה לזק"א לעזרה והם דחו אותו ולא יצאו לחפש ורק הצלה וחבר'ה מגוש עציון הגיעו אבל כשהאישה נמצאה מיד הדובר הודיע לכלי התקשורת שהם חיפשו מהבוקר ומצאו את האישה בריאה לאחר חיפושים וחפ"ק שנפתח מטעמם , זהו שקר גס ואני מעיד שהגעתי מבני ברק ב5 בצהריים והצטרפתי לחיפושים של הצלה ואלי פולק שלח אותי עם הרכב שלי לחפש ולכרוז ברמקול ברחביה ואז אמבולנסים של הצלה הביאו עשרות בחורים אמריקאים מישיבות לעזור בחיפושים .


על הפיגוע בקו 14 כל מי שרוצה יכול לשאול את חיים וינגרטן על הסיפור. והצלה יכולים לקפוץ עד השמיים, אבל מה לעשות שזה מה שקרה.

תשובה-
דרך אגב זה היה אחד הפברוקים המצחיקים ביותר , ושמעתי את זה במד"א הרבה פעמים וקיבלתי עדות ממתנדב אמריקאי מכר טוב של הסנטור מנחמן מימון (מד"א לא הצלה) שסיפר לי והוא מכיר את הבחורה טוב וראה אותה גם בשטח הולכת לכוון האמבולנס בלי ליווי והוא זה שהודיע לבנצי אוירינג שאביה מגיע לארץ והוא צריך עזרה באישורים להיכנס לנתב"ג לאסוף אותה לפי בקשת האב וכשהגיע חיכתה לו הפתעה- אמב' של זק"א עם הדובר נכנסו פנימה וכשהוא ניסה לדבר על "טוב ליבו" של הדובר הוא קיבל תשובה –" אל תפריע לנו השקענו הרבה כסף בסיפור הזה אתה יכול מצידי להצטרף אלינו"


על הסיפור בקו 2 אני קורא בפעם הראשונה ולכן אני מנוע מלהגיב

תשובה-
בסיפור בקו 2 אתה וכולם גילו שיהודה משי שקרן והוא לא נגע בתינוקת ולא ראה אותה אלא מתנדב מד"א (שהיה נוסע עם אופנוע זק"א ומאז הסיפור נגעל ) איתי ניסן מהר נוף הוא זה שקיבל את הילדה מידי חבלן משטרה שמצא אותה מתחת הספסל ומסר לידיו והוא העביר מיד לידי הפרמדיק ינון שהגיע מביתו תוך דקה למקום. זה סיפור אחד מיני רבים על גניבת סיפורים והמצאת סיפורים של יהודה משי זהב והדובר המהולל.מהפעילים שהיו שם שמעתי שהחבר'ה של זק"א שנסעו על דעת עצמם כלל לא הורשו להיכנס לזירת האירוע,
כל מי שמעונין, יכול להיכנס למשרדי זק"א ולראות את הטופס של נאס"א בו נמצאים ברשימת המחפשים גם אנשי זק"א, שאגב זכו להערכה רבה בשטח. באמריקה יודעים לפרגן.

תשובה-
למחרת ה"סיפור" על החיפושים והזיהוי שהיה בטאקסיס (נאס"א) הרב הראשי לצה"ל ואנשי הרבנות הצבאית שהיו שם נשאלו ברדיו , האם אנשי זק"א עזרו לכם ? הם ענו חד משמעית שאנשי זק"א לא הורשו להיכנס לזירה והסתובבו בחוץ . ואני מאמין לרבנות הצבאית הרבה יותר מלדובר ולשולחיו, היו שם 3 חבר'ה מזק"א מתתיהו משי זהב (אחראי על גיוס התרומות בארה"ב) – לא ראה גופה בחייו , ישראל סטפנסקי- שמספר בראש גלי את האמת ( שחוץ מצילומים עם שוטרים הם רק הסתובבנו בין הקהל ) ועוד בחור מניו יורק ש"גייסו אותו לעניין .
לא דובים ולא זק"א


"הוא היה מוציא סיפורים על ציוד חירום שלכאורה נגנב לו, ובעלון הפרסום הוא שם תמונה של מתנדב חרדי מ'הצלה'".
אתם הבנתם את זה? כי אני לא.

תשובה-
לאחר הפיגוע הקו 2 היה לזק"א "הברקה " ואני מצדיע ,
פורסם בארה"ב הודעה בזאת הלשון
נגנבו הרבה ציודי החייאה מתקדמים באמצע הטיפול המסור של מתנדבי זק"א בהצלת חיים , כל היודע על דבר הגניבה נא להודיע מיידית למשרדי זק"א או למשטרה , לא יוגש תלונה כנגד המחזירים .
זהו הברקה תקשורתית וערמומית מאוד , הפרסום היה רק בעיתונים החרדים בארה"ב מי שקרה את ההודעה מיד נכמרו רחמיו וצלצל עם הכרטיס אשראי ביד למתתיהו משי לתרום שחס וחלילה לא יהיה מצב שלא יהיה ציוד החייאה לפיגוע הבא .

הנה ההודעה המצמררת באנגלית (אם יש משהו שיכול לתרגם את זה בבקשה ואני מקווה שהבנתי מה שקראו לי )


ZAKA Equipment Stolen from Terror Attack Site.


In an alarming reality, it has been learned that equipment from ZAKA rescue volunteers is regularly stolen while the life-saving efforts of volunteers take place at the scene of a major terror attacks.

A significant amount of equipment, including stretchers and first-response kits were taken from the scene of the 19 August suicide bombing attack on board a number 2 bus in Jerusalem's Beit Yisrael neighborhood.

ZAKA officials are calling for persons to return the equipment, adding they are not angry – they just want the equipment back. Anyone knowing of such equipment is urged to bring it to a ZAKA office, drop it off at the home of a ZAKA volunteer, or call and it will be picked up, no questions asked.


Matis M Zahav
1-718-972-9304


המשך תשובה
עוד סיפור מעניין היה לפני שהתחלתי להתנדב אז אני לא יודע את כל הפרטים , לפני כמה שנים היה סכסוך שכנים לגבי ה"טריילרים" של זק"א ברחוב הגמול בירושלים בעל השטח בקש שיוציאו את זה ויהודה לא הסכים הוא הזהיר שאם לא יוציאו את זה הוא יוציא , לאחר שהוא פינה את הטריילר עם ציוד זק"א הם הוציאו הודעות וכל התקשורת דיברו על גניבת הציוד היקר לעזרה ראשונה מזק"א יהודה אף הוסיף בראיונות לתקשורת שעכשיו אם יהיה פיגוע אנשים רבים ימותו מחוסר ציוד .
לאחר יום הטריילר הוחזר למקום ליד אבל המתרימים המשיכו להתרים חודשים רבים על הציוד "שנגנב.


נקודת השבירה הזו של עזיבת פעילים קרובה במיוחד לאור ההחלטה המתגבשת בימים אלה בהנהלת מד"א, לאסור על פעילי 'הצלה' להיות חברים במקביל גם בזק"א.
בהסכם שנחתם מופיע שת"פ מלא בין מד"א וזק"א. כך שאין שחר לדברים הנ"ל.

תשובה-ההסכם עדיין לא נחתם ואם ייחתם אני מקווה שדברים ישתנו ולא יפתחו אשכולות מיותרים ב"חדרי חרדים ואם לא ייחתם אזי רוב חברי זק"א יעזבו ויצטרפו למז"ח "

למרות פניות חוזרות ונשנות, סירב דובר זק"א זאבי פיינר להגיב לכתבה.
סוף סוף הוא קיבל שכל, אז גם על זה יש תלונות?!!

תשובה- פה אני מסכים " הבחור קיבל "שכל" או אולי קוראים לזה " פיק ברכים "דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/12/2003 04:11 לינק ישיר 

הגשש... הצחקת אותי...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/12/2003 09:54 לינק ישיר 

להחזיר את יהודה לכתונת פסים ולירמולקאדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/12/2003 12:02 לינק ישיר 

יש אולי קשר שמקור ראשון תוקף את זק"א לזה ציטוט מכתבה שהיתפרסמה לאחר מציאת הגופה

....למי הקרדיט
זק"א טוענת שאנשיה הם שגילו את הגופה. הנימוק: ירוחם קנטמן מצוות חילוץ גולן, שהוביל לגילוי, הוא גם מתנדב בזק"א
כשפניתי בפעם הראשונה לדובר מרחב הגליל במשטרה לקבלת תגובה לכתבה נתקלתי בחומת אלם. "אין למשטרה שום עניין להתערב במלחמות הפנימיות בתוך העולם החרדי", אמר לי הדובר שהיה משום מה בטוח ש´מקור ראשון´ הוא עיתון חרדי. ואכן, מלחמות עולם מתנהלות בין המשפחה לבין זק"א על התואר הנכסף "הגוף שמצא את גופת נכדו של האדמו"ר מסקולען". תעיד על כך שיחת טלפון שקיבלתי כמה שעות לאחר שראיינתי את מנדל. על הקו היה דובר זק"א: "שמועה הגיעה לאוזניי שאתה כותב כתבה על קלוגהופט, ורק רציתי לוודא שתדבר גם איתנו, משום שאחרי הכל אנחנו אלה שמצאנו את הגופה".
סלע המחלוקת הוא ירוחם קנטמן, האיש שהוביל למציאת שרידי הגופה: בנוסף להתנדבותו בצוות חילוץ גולן הוא גם מתנדב בזק"א. מכאן ואילך תחליטו אתם מי מצא את מי. קנטמן סירב להתייחס לנושא באומרו כי "העניין העיקרי הוא כאבה של המשפחה ולא סוגיות של כבוד".
"אני נמצא בסיפור הזה בין הפטיש והסדן", אומר מנדל, "היות שרשמית כבר היתה סולחה עם זק"א על הנושא. למרות שהמשפחה היא זו שמצאה את אליעזר בסופו של דבר, זק"א הלכה וניכסה לעצמה את העניין כשהיא מנפנפת בראש כל חוצות בעובדה שירוחם קנטמן הוא גם איש זק"א. בפועל מי שהודיע לזק"א בטלפון על מציאת הגופה וביקש שיבואו לאסוף אותה היה אני. עשר דקות מאוחר יותר זק"א הוציאה הודעות כתובות בביפרים לכולם כולל, לאמצעי התקשורת, שמתנדבי זק"א הם אלו שאיתרו את גופת נכדו של האדמו"ר מסקולען. הם גם ביקשו מדובר מרחב הגליל במשטרה שיפנה את כל העיתונאים אל דובר זק"א ולא אל המשפחה.
"הדבר הזה כואב רק מפני שישנם הרבה אנשים אמידים שפנו אלי בצנעה והעמידו לרשותי סכומים אדירים של כסף כדי שנוכל להמשיך ולחפש את אליעזר, ובסוף בא מישהו ונוטל לעצמו את תדמית המושיע הגדול. עמדתי בפני לא מעט אנשים שתרמו לנו עשרות אלפי דולרים לצורך המבצע, והייתי צריך להסביר להם איך יכול להיות שבסוף מתנדבים של זק"א הם אלו שמצאו את הגופה".
דובר זק"א, זאב פיינר, אמר בתגובה כי "מאות מתנדבי זק"א פעלו ימים כלילות על מנת לאתר את אליעזר זוסיא קלוגהופט ז"ל, וכל אדם שהתנדב על מנת לבצע חיפושים יבורך. חסידות סקולען בארה"ב ובראשם האדמו"ר הודו להנהלת זק"א על המאמצים והכספים הרבים שהושקעו".

דף הבית
כתבים
פרסם אצלנו
אודות האתר
תנאי שימוש

הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים


כל הזכויות שמורותל מקור ראשון - עיתון ישראלי לאומי
BINAMICA אתר של בינמיקה - עיצוב ובניה אתריםMANDAL= לשעבר ברוךדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/12/2003 17:52 לינק ישיר 

שמעתי שדובר זק"א פוטר מעבודתו האם למשהו יש עידכון?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כתבה מדהימה על זק"א במקור ראשון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.