בית פורומים בחדרי חרדים

הפשקוויל הליטאי בהתקפה על הגר"מ ברנסדורפ

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/1/2004 16:37 לינק ישיר 
הפשקוויל הליטאי בהתקפה על הגר"מ ברנסדורפ

העיתון? יתד לא נאמן יוצא היום בהתקפה פרועה וחסרתתקדים נגד רבני העדה החרדית, בגלל הפרשי' הישנה שכביכול היכו כמה שבאבניקים א' מתומכי הרב שטיינמן, ולא נרגעו ביתד עד שעשו מזה סמטוחה שלימה, ונראה שהמאבק רק מתחיל.
אבל ההתקפה על הגר"מ ברנסדורפר כבר עובר את הגבול.
מי שיכול שיסרוק את הפשקוויל סליחה את העיתון לפה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2004 16:49 לינק ישיר 

יותר נכון לכתוב:
יתד נאמן יוצא במגננה נגד רבני העדה החרדית.

אגב, מדוע לא שמענו מהעדה גינוי נגד ה"שבאבניקים" ע"פ הודעתך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2004 16:55 לינק ישיר 

ואגב, מה יצא מכל זה?
מה זה ויז'ניץ פה?
אתה תכתוב על כ"ק הרב בראנסדופער והם יכתבו על כ"ק הרב שטיינמאן.
אתה תכתוב שהם פאשקעוויל והם יכתבו שה"עדה" פאשקעוויל..
לא מספיק עם כל זה?
צריך להחליט שנמאס מכל המריבות בקרב היהדות החרדית וזהו!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2004 19:19 לינק ישיר 

היימישער , מכובדי
עם כל הכבוד קשה להתייחס למה שכתבת בצורה ענינית בגלל שכמעט כל מילה שניה נגועה באי דיוק או שקר, אנטרסנטיות ושנאה.
רק במשפט אחד, השנאה מקלקלת את השורה. וחבל כי אחים אנחנו. היתה מוסכמה שמי שפוגע ועוד באלימות בכבודם של רבנים וגדולים זוכה לגינוי גורף מכולם ולא משנה מאיזה חוג הוא ומאיזה הנפגע. פה זה נשבר , מסקנות - תסיק אתה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2004 20:39 לינק ישיר 

צריך להוקיע ולהקיא את כל האלימים. לשם כך נועדה האסיפה שסוקרה בעיתונות. לא סמטוחה וטלא בטיח. רק אסיפה נגד אלימות לרבות צעדים נגד שיפורטו בעתיד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 02:56 לינק ישיר 

הודעה של *יוסף90*:
-----------------

דגל התורה ונציגיה איבדה אשתונותיה.

הם הכריזו מאבק נגד "העדה החרדית" על אשר לא מתנערים, מאותם יחידים אשר נלחמים בשיטות אגרסיביות נגד הגראי"ל שטיינמן אשר הביע תמיכה בהקמת "הנח"ל החרדי".

אתמול הופיע בעיתון "יתד" כתה משמיצה גדולה נגד העדה החרדית ורבניה.

אתמול הופיע נאמנו של בגראי"ל שטיינמן, וכתב "החצר", כתב במוסף "שבת" של י. פרידמ, ב"רדיו קול חי", ויצא בהתקפה חריפה נגד הפוסק הגדול הגאון ר' מאיר בראנסדורפר שליט"א חבר הביד"צ של העדה החרדית.

רבינוביץ אמר בשידור ש"להרב בראנסדורפר יש פה מטונף".

המנחה מיד עצר אותו ושאלו איך אתה מדבר על גדולי ישראל".

רבינוביץ ענה, שהוא לא גדול בישראל.

המנחה אמר לו שהוא יהי' חייב להוריד אותו מהשידור.

רבינוביץ המשיך בהתקפתו ונותק מהשידור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 02:57 לינק ישיר 

הודעה של *רקנייעס*:
-------------------

למה רבינוביץ צריך לרדת לרמה כזאת?
הוא מתחיל להזכיר את אותם חלאות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 02:58 לינק ישיר 

הודעה של *hazkel*:
-----------------

למה מתחיל?

הוא מזכיר מאד.

יש בו לגמרי מאב-הטיפוס המאוס הזה. הוא מתקשה להבין שאותה גישה כעורה, המפקיעה מן האחר את גדלותו בתורה, נמצאת אצלו בדיוק כמו אצלם.

קורה להם, לקנאים הללו, שהם נדהמים מול הזלזול שחש בן קהילה אחרת לגדוליהם.
לא קורה להם לחשוב שאולי הם המציאו את הזלזול הזה, את שלילת האחר, את הדה-לגיטימציה למי שהשקפתו אינה כהשקפתי.

המבשל דייסת תרד, יאכלנה עבשה ביום חורף צונן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 02:59 לינק ישיר 

הודעה של *קוראכפייתי*:

הוגה הדיעות הרה"צ בני רבינוביץ נגד הרה"ג רבי מאיר ברנדורספר שליט"א

הגענו לימים טובים

קריעה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 09:56 לינק ישיר 

לא להאמין לאיזה רמה ירדנו.

מי זה בכלל העיתונאי שדיבר בצורה כזו כנגד אחד מהפוסקים הגדולים ביותר בדור הזה.

לאן הדרדרנו? לדעתי, זו בושה לציבור החרדי שדברים כאלה קוראים שם. "עיתונאים נגד גדולי ישראל" - אני לא מאמין שאני מקליד את זה.

צריך לעצור את זה מייד ובכל מחיר. עכשיו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 10:48 לינק ישיר 

על מה ולמה התעוררה המהומה ? ההתקפה על הרב שטיינמן לא הייתה מזמן ?
ראיתי ביתד היום, שהם כינו את רבני העדה:"רבני העדה הרעה הזאת". נשמע חסר תקדים.

תוקן על ידי - זריחת_עץ - 02/01/2004 10:50:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 11:07 לינק ישיר 

אל תתפס לדברים הטפלים כדי להשכיח את העיקר
רבינוביץ הוא לא הנושא. האלימות של אותם אנשים שבעבר יצאו גם נגד גדול הדור הרב אלישיב , שלא גונתה אפילו ברמז מצד רבני העדה - זה הנושא.

בני רבינוביץ איש אלים בעצמו, לא מיצג את היתד להפך ידוע לי ששונאים אותו שם ומסוכסכים אתו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 12:49 לינק ישיר 

אין לי עניין להתייחס לסגנונו של בני רבינוביץ. טובים ממנו כבר התייחסו לכך.

אך לעצם העניין: אי אפשר להצדיק את העדה החרדית, אפילו לא באחוז אחד קטן. יושבים שם חבורה של רבנים מכובדים, שאני מעריך אותם מאד באופן אישי, ושותקים לנוכח מסע ההתנפלות נגד גדולי ישראל.

ואם הזכירו את הגאון הרב מאיר ברנסדורפר, שאני מאד מעריכו ומכיר אותו מקרוב באופן אישי, אני חייב לציין כי אנשיו הקרובים אליו ביותר התבטאו במילים חריפות שכמותם טרם שמעתי אי פעם על גדול בישראל, כאשר הכוונה היא להגראי"ל שטיינמן שליט"א.

מפאת כבודו של ראש הישיבה שליט"א, אני לא רוצה לכתוב את מה שאמר הרב ברנסדורפר, אבל אם הדברים אכן נאמרו, והם גם יפורסמו ברבים, העדה החרדית תהיה בבעיה גדולה ביותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 13:14 לינק ישיר 

הרב בראנדסדארפר לא ידבר מילים בוטות נגד שום לא זו דרכו לפי איך שאני מכיר אותו מקרוב.
אסור להאמין להשמצות חסרות בסיס, ולא פלא שהם יוצאים נגדו כי זוהי פגיעה בבטן הרכה של העדה החרדית שהוא מגדולי רבניה.
אלה שמשתוללים נגד הרב שטיינמן הם קבוצת חצופים ומשועממים, שלא מעיזים לצאת נגדם גם העדה החרדית מחשש לעורם, עיין ערך האברך שהיה מנקה את הגרפיטי שהם כתבו נגד הרב שטיינמן, שיצא חבול ןפצוע קשה ללא הכרה וכולו מפוחד מאימים שזה יקרה לו שוב, ועד היום לא באו אלה שראו את המכות להעיד במשטרה מחשש שיבולע להם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 13:33 לינק ישיר 

אני עוד זוכר את כנס דגה"ת, שבו כינה מנהיג הציבור הליטאי באותם ימים חסידות עתיקה ומפוארת כ"לא יהודים וכבני נידות". הרי במקום של כבוד שמים לא חולקים כבוד לרב, האם מישהוא מבין ראשי הישיבות והרבנים שם ניסה למחות על הדברים? הרי ברור שלא כולם הסכימו עם הדברים הנוראיים הללו, אז למה הם לא השמיעו קול מחאה? וכמובן, לא קשה לנחש מה התשובה - הם פ-ח-ד-ו. פחדו פחד מוות מבית היוצר של הטרור האידואולוגי בציבור החרדי - "יתד נאמן". כל מי שישב אז ושתק, למרות שבתוך תוכו התקומם נגד הדברים, שלא יבלבל עכשיו את המח!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2004 13:44 לינק ישיר 

מישהו מוכן להסביר על מה המהומה בדיוק, ולמה עכשיו ?
זה שיתד מקבל בחזרה את מה שהוא עולל בעבר, על זה כבר נאמר:"על דאטפת אטפוך, וסוף מטיפייך יטופון"

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הפשקוויל הליטאי בהתקפה על הגר"מ ברנסדורפ
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.