בית פורומים בחדרי חרדים

הממשלה: חרדים יישמשו כמורים במסגרת שירות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/1/2004 12:34 לינק ישיר 
הממשלה: חרדים יישמשו כמורים במסגרת שירות

הממשלה אישרה: חרדים יישמשו כמורים במוסדות החינוך של ש"ס במסגרת שירות צבאי

הממשלה אישרה את הצעתו של שר הביטחון, שאול מופז, להוציא צו שירות ל-200 צעירים חרדים על מנת שישמשו מורים במוסדות חינוך של ש"ס ואגודת ישראל במסגרת שירות צבאי.


ראש הממשלה, אריאל שרון, תמך בהצעה ואמר ש"לא ניתן להפלות את האוכלוסיה החרדית, שאחרת כלל לא תשרת בצה"ל".

(YNET)דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/1/2004 13:35 לינק ישיר 

מלחמה חדשה של החרדים נגד ש"ס?
עולי ישכחו קצת מהרב שטיינמןדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-11/1/2004 13:48 לינק ישיר 

מה חידשו בזה?
מאז ומתמיד היה הסדר של מורה-חייל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-11/1/2004 14:10 לינק ישיר אושר: 140 חרדים יהיו מורים במוסדות תורנים ולא יתגייסוכך אישרה הממשלה בישיבתה השבועית, למרות התנגדותם העזה של שרי שינוי, שאף שוקלים לפנות לבג"ץ. במסגרת התוכנית, ילמדו בחורי הישיבה במוסדות תורניים השייכים לש"ס ולאגודת ישראל ויקבלו משכורת של 1,500 שקל לחודש. שרון: "זה עניין יהודי, אם זה לא יהיה - הם לא ישרתו כלל"
דיאנה בחור-נירמלמדי תורה במקום חיילים: הממשלה אישרה היום (א') בישיבתה השבועית את הצעתו של שר הביטחון שאול מופז, להוציא צו שירות ל-140 תלמידי ישיבות, מתוכם 70 של ש"ס ו-70 של אגודת ישראל, אשר במקום להתגייס לצבא, ישמשו מורים במוסדות החינוך של ש"ס ואגודת ישראל וייחשבו כעושי שירות צבאי.השירות הזה, המתקיים מזה שנים ארוכות, מתבצע ללא מדים, ובמשכורת של 1,500 שקל לחודש. ההצעה עברה למרות התנגדות חריפה של שרי שינוי, וגם של פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, שמשמשת כממלאת מקום ליועץ המשפטי לממשלה, שהבהירה כי הדבר טעון בדיקה. השרים יוסף לפיד ויוסף פריצקי טוענים כי ההחלטה לא תעמוד במבחן בג"ץ.
ראש הממשלה, אריאל שרון, תמך בהחלטה ואמר: "זה עניין יהודי. לא ניתן להפלות את האוכלוסייה החרדית. אם זה לא יהיה, הם לא ישרתו בצה"ל כלל".השר פריצקי אמר בתגובה: "זאת החלטה שערורייתית. הממשלה לא יכולה לקבל החלטה שלא תעמוד במבחן בג"ץ. לא ייתכן שאותם אנשים ישרתו את הקהילה שלהם בלבד, ללא מדים, ועוד יקבלו משכורת של 1,500 שקל בחודש, וגם ייקראו חיילים. זהו ישראבלוף גדול שבג"ץ לא ייתן לו יד".לטענת פריצקי, לא ניתן להשוות בין התוכנית לבין שירות ברשות להגנת הטבע או בבית חולים, שמשרתים את כלל הציבור. "זוהי פשוט דרך אחרת של החרדים לתקצב את כוח ההוראה שלהם, כאילו הם חיילים", לדבריו.ואילו השר לפיד הבהיר: "זה מתן פרס ל-140 בחורי ישיבה שמסרבים ללבוש מדים. לא ייתכן שצבא שאין לו כסף למיגון חיילים ולכיתות לימוד ימצא כסף לאתנן פוליטי"."התרגלנו לנאומי השטנה של שינוי"ח"כ יצחק כהן מש"ס אמר בתגובה לטענות כי לא מדובר בהמצאה של ש"ס. "מדובר בפרויקט שהתחיל עוד כשצה"ל הוקם. כאשר מדובר בש"ס, יש לשרי שינוי מיד מה להגיד. לא מדוברמ בפרויקט ייחודי אלא בתיקון קיפוח. אנחנו רגילים לשנאה ולא מתרגשים מכל נאום שטנה של שינוי. עברנו צרות גדולות יותר, נעבור גם את זה".
הרב ישראל אייכלר (יהדות התורה): "פרוייקט מורים-חיילים קיים בצבא 50 שנה. אין חידוש. ההתקפה של שינוי נובעת מהעובדה שהם לא רוצים שהחרדים ישתלבו בצבא או במדינה, כי שנאתם היא שנאה לשמה".
ההחלטה תועבר לאישור ועדת המשנה לוועדת החוץ והביטחון, שבראשה עומד ח"כ חמי דורון משינוי. גורמים בשינוי אמרו ל-ynet כי במידה שההצעה תעבור - תשקול הסיעה לפנות לבג"ץ.גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי מדובר בנוהל שקיים הרבה שנים, אשר מאפשר לחיילים לשרת בגופים חיצוניים לצבא, כמו החברה להגנת הטבע ובתי חולים, ובין היתר מאפשר לשרת כמורים בבתי ספר במגזר החרדי.בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו


(11.01.04, 13:22)http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2857403,00.html


דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-12/1/2004 12:08 לינק ישיר 

אמנון דה הרטוך שהוא כידוע, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, (חובש כיפה לצערנו) הוציא חוות דעת מאד קשה נגד המורים החיילים, מכל מיני טענות שונות ומשונות כגון אי לבישת מדים, גיל המורים, השכלתם וכו'.
ויש כבר בג"ץ ברקע...
ומשרד המשפטים הודיע כי הוא יתקשה להגן על עמדת הממשלה.
אז לא לשמוח מידי מהר..דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-12/1/2004 17:14 לינק ישיר 

מהתגובה של אייכלר ניתן להסיק אחת משתי אפשרויות.
או שהוא מגיב אוטומטית מבלי להבין על מה ולמה.
או שהוא לא יודע בכלל מה זה מורה חייל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-12/1/2004 17:38 לינק ישיר 

רבים וטובים מעסקני היהדות החרדית וגם מהעיתונאים החרדים הבולטים, דוגמת חיים ולדר עברו את מסלול מורה החייל.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-12/1/2004 18:02 לינק ישיר 

האמת, שלאחרונה ישנם בחורי ישיבות רבים שמתגייסים לנח"ל החרדי, או אפ' לשרות סדיר.
רבנות צבאית וכו'...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-12/1/2004 23:37 לינק ישיר 

הודעה של *הפופולרי*:
-------------------


התנועה לאיכות השלטון דורשת לבטל
האפשרות לשירות אזרחי לחרדים

בתנועה קובלים על החלטת הממשלה מאמש, לאשר ל-140 תלמידי ישיבה לשמש כמורים במוסדות חינוך חרדים, בתשלום של כ-4,900 ש"ח, במקום לעשות שירות צבאי; בתנועה מאיימים לעתור לבג"צ אם לא תבוטל ההחלטה, או תאופשר לכלל האוכלוסיה
עודכן: 19:23 12/01/2004 | נועם שרביט |

noam@nfc.co.ilהתנועה לאיכות השלטון בישראל דורשת (יום ב', 12.1.04) מראש הממשלה, אריאל שרון, לבטל את החלטת הממשלה להפלות לטובה חרדים, ולאפשר שירות אזרחי בתשלום במקום שירות צבאי לבני ישיבות.

במידה והדרישה לא תיענה, מאיימת התנועה כי תעתור לבג"צ. בתנועה מזכירים, כי הגישו כבר עתירה לפני שנתיים, בה ביקשו לבטל את "חוק טל", במה שהם מגדירים "העתירה בעלת מספר העותרים הרב ביותר מאז קום המדינה - 25 אלף איש", וזאת במסגרת קמפיין ציבורי נרחב שניהלה לביטול החוק.

הפנייה היום באה בעקבות החלטת הממשלה מאתמול, לאשר ל-140 תלמידי ישיבה לשמש כמורים במוסדות חינוך חרדים, במקום לעשות שירות צבאי. עוד החליטה הממשלה, כי השירות שאושר יהיה בתשלום של כ-4,900 ש"ח.

התנועה סבורה, כי החלטה זו של הממשלה אינה חוקתית ואינה יכולה לעמוד בשום אופן, בהיותה מפלה בין חלקים שונים של הציבור הישראלי. בתנועה אומרים, כי ההחלטה מחריפה את הפגיעה החוקתית שנגרמה כתוצאה מ-"חוק טל", ויש בה ללמד על נזקו של "חוק טל", המנציח לטענתה, בעצם המשך נוכחותו בספר החוקים של מדינת ישראל, על משמעותה הקונסטיטוטיבית והדקלרטיבית של נוכחות זו, מציאות מפלה ובלתי צודקת.

החלטה זו, טוענים בתנועה לאיכות השלטון, תורמת להנצחת מציאות מפלה ובלתי צודקת ומגבירה את הפגיעה הבלתי שוויונית ובלתי חוקתית בזכויות יסוד, המוגנות על-ידי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. עוד נטען, כי נגזרת מההחלטה פגיעה בחייהם, בגופם, בקניינם, ביכולת השתכרותם ואף בכבודם של אותם חלקים בחברה, אשר נושאים בעול הביטחוני ואשר להם לא ניתנת הברירה שהוענקה לתלמידי הישיבות לשרת שירות אזרחי ובתשלום.

עמדת התנועה היא, שעל הממשלה להימנע מן הפגיעה הבלתי חוקתית שבהחלטה זו ומחוסר השוויון שביסודה, ומכאן, לדבריהם, שעל הממשלה לבטל החלטה זו. לחילופין, על הממשלה להימנע ממדיניות בלתי שוויונית ולפעול על-מנת לאפשר שירות אזרחי לשאר המגזרים בציבור, בתנאים דומים לתנאים להם זכאים תלמידי ישיבות.

בהתאם לתשובת ראש הממשלה, תשקול התנועה לאיכות השלטון את הצורך בנקיטה בצעדים משפטיים, לרבות עתירה נוספת לבג"צ, כמו זו שהגישה לפני שנתיים נגד "חוק טל".http://nfc.msn.co.il/archive/001-D-38035-00.html?tag=20-34-40דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הממשלה: חרדים יישמשו כמורים במסגרת שירות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר