בית פורומים עצור כאן חושבים

שידוכים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/1/2004 16:26 לינק ישיר 
שידוכים

לפעמים נראה שלא היה ענין לאבות להכיר את האופי הפרטי של נשותיהן והתאמה אישית להם.השידוך של אליעזר הבדיקה של תכונה בודדת החסד,בלי לבדוק יותר לכאורה.וכן יעקב ורחל.וכן בחז"ל עד "שיראנה" מה עם עד שיכירנה?וכן צורת השידוכים המסורה בידינו אל מול הגישה המערבית המסתברת יותר לכאורה.מדוע זה כך? אם אכן זה כך?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2004 19:42 לינק ישיר 

עד לתקופה מאוד מאוחרת, האשה הייתה יותר כשפחה, ודברי רבא "שפחה הוא מכניס לביתו", אי לכך עיקר מה שעניין את האבות מאיזה סביבת מוסכמות האשה מגיעה.

עם הזמן ה"עזר כנגדו" הובן גם במישור הנפשי, וכך זה כיום עד כמה שגדרי הצניעות המקובלים מחמירים.

באופן כללי, תוך כמה פגישות א"א להכיר במובן מלא. אך די בכך להכיר שאינו שלול או שאינו בא בחשבון, ולחיות יחד הבסיס חשוב יותר מהסתעפות הפרטים שיכולים להיות שונים בין בני זוג.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2004 02:27 לינק ישיר 

ברור לי שאין אנו מפותחים ברמת הקשר לנשים יותר מהאבות.רבא מתכוון על דרך הרוב ולא אנשים שלמים.ואולי להגדרה הבסיסית של אשה מבחינת מה הגבר מצפה בבסיס ולא קצה הקשר.

אל תצל מפי דבר אמת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2004 06:15 לינק ישיר 

בוקר טוב.

ישרן,
מה בקשר למה שהאשה מצפה מן האיש?
דיברת בתחילה על כך ש"השיטה המערבית" נדמית מתאימה יותר לימינו (ואולי אף מוצלחת יותר), נדמה לי שהבעיה בכל השיטות נעוצה בחוסר התקשורת בין נשים ואנשים. הדבר אולי בא לידי ביטוי חיצוני רחב יותר בשיטה בה אין הם נפגשים כמעט לפני הנישואין, אבל (לצערי) קיים גם בשיטות חברתיות אחרות...

יהוסף,
האם באמת - "הבסיס חשוב יותר מהסתעפות הפרטים שיכולים להיות שונים בין בני זוג"?
האם לא הפרטים והסתעפויותיהם הם שבונים את חיי הזוג והמשפחה?

שבוע טוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2004 06:28 לינק ישיר 

ישרן, זאת מניין לך?

אמשלום

התכוונתי כך. אם אדם מזהה אצל בן הזוג פתיחות וגמישות על פי ראות ההגיון, הרי שאף אם יהיו כמה הרגלים שהשינוי ייקשה, ההסדר תמיד יהיה זמין אם המידות הנ"ל זמינות.

ככלל, אני תמיד מצביע על הגמישות והפתיחות כיסוד לבניין הבית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2004 08:49 לינק ישיר 

אם אני אוחז שדעה היא נכונה ודאי שהאבות ידעו והיו ביקורתיים כלפי השקפת דורם כמו בענינים אחרים והמוציא אותם משלמותם אין בדבריו ממש.

אל תצל מפי דבר אמת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2004 09:30 לינק ישיר 

ישרן

דעה אמיתית אינה קבועה בביטויה. בזמן האבות נשים היו כך וכך, לכן היה מתאים לבדוק כך וכך, בזמננו נשים הם כך ולא כך לכן צריך לנהוג בהתאם.

היחס והמעמד הנשי השתנה, ואיני דן אם זה טוב או לא. אני רק יודע שיש להתייחס לכל מצב לפי עניינו, אף אחד לא מצפה היום מאשתו שתרחוץ את רגליו מה שכן ציפו בזמן הגמ' ראה במס' כתובות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2004 09:45 לינק ישיר 

זה לא קשור לרמה האישית של האשה עיין ערך האמהות וא"כ יש חשיבות לקשר טוב.ולמה לא חפשו אשה מתאימה? למרות שלמעשה זכו לכך? אולי בטחון?

אל תצל מפי דבר אמת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2007 16:45 לינק ישיר 

מדויטים בע"מ- המדריך השלם

מאת "פנדורית"
http://www.mabtim.com/hbmh/hbamh.htm

מדוייטים בע''מ - התשובה הגברית

http://dosystory.com/perek.asp?perek_id=109

בברכה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2007 17:44 לינק ישיר 

אין לי ספק שכל הדורות נישאו בשידוך לא בגלל שהתייחסו לנשותיהם כשפחות, אע"פ שזו הייתה הצורה המשפטית והחברתית החיצונית של הנישואים. נישאו בשידוך כי ידעו לשבור את מידותיהם ואופים ולהתאים עצמם לכל בת זוג ואדרבה יש בכך משום עבודת ה', אמנם לדורנו אין זה מתאים.
אבל לגבי האבות: לפי הרמח"לבמסל"ש והרמב"ם במו"נ האבות לא היו במידת הקדושה- לא היו צריכים לשבור את טבעם אלא השתמשו בו לעבודת ה'- בדומה למה שנכון לדורנו, ולכן קשה למה לא חיפשו בת זוג עפ"י טבעם? נראה לי:
א. שלאבות לא היה כלל אופי במובן של סיבתיות פסיולוגית המגבילה אותם, אלא היו חופשיים לגמרי ויכולים לבטא את כל הגוונים הנפשיים לפי צורך השעה. ממילא היו "מתאימים" פסיכולוגית לכל אחת ויכולים להלוך עמה לפי דרכה והשאלה רק האם היא מתאימה להיות אם לבית ישראל, מה שאכן נבדק עפ"י מידת החסד. אמנם היו לאבות מידות" חסד, דין ואמת לאברהם יצחק ויעקב אך נראה שאלה תפקידים ולא מידות פסיכולוגיות.
 ב. האבות ידעו בנבואה מי המתאימה ביותר- זה לא תירוץ "טכני" כי נבואה היא, במובן מסויים ,דרגה גבוהה של מה שאנו קוראים אינטואיציה (אין לבלבל עם "אהבה ממבט ראשון"), מה שהיה מפותח בדורות קודמים ונשחק בימינו, כשבמקום התפתחה היכולת האנליטית לנתח פרטים שהיא פחות מועילה בנושא הנישואין- ראו בספרו של מיכי "שתי עגלות" על האנליטי והסינטתי. ואולי זה מתייחס לא רק לאבות ולכן חז"ל שהתייחסו לתקופתם אמרו כי מספיק "שיראנה".

תוקן על ידי nmzilber ב- 06/04/2007 17:55:18

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2010 11:58 לינק ישיר 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3836995,00.html

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2010 23:04 לינק ישיר 
בחינה מחדש של צורת ההיכרות החרדית

במצב הנוכחי זוג חרדי נורמלי מדבר עשרות שעות בין הפגישה הראשונה לחתונה גם אם נניח שיש מספרים קדושים ועל פי הסוד אין לדבר יותר ממאה שעות אני הייתי מציע שתישעים מתוכם יהיו לפני וורט משום שבארבעת הפגישות המקובלות כיום הזוג אינו מספיק להכיר לעומק מה גם שלזמן קצר אפשר לשחק אותה בנוסף אחרי פגישה שלישית מתחילים הלחצים מכל הכיוונים אם היו ממשיכים עם אותה מתכונת גם בין הוורט לחתונה ניחא אלא שמיד לאחר הוורט הותרה הרצועה ומדברים ונפגשים בלי גבול ואז פתאום מגלים שמדובר במישהיא אחרת שמעתי שמדריכי חתנים קוראים ללילה שאחרי הוורט "ליל החרטות"  אשמח לקרא את דעתכם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2010 00:18 לינק ישיר 

אם ללילה שאחרי הוורט  קוראים "ליל החרטות", מה קוראים לבוקר שלאחרי הנישואין? 

תוקן על ידי נישטאיך ב- 04/03/2010 00:20:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2010 13:31 לינק ישיר 

בוקר ההשלמה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2011 20:56 לינק ישיר 
כה עשו חכמינו!

הריני מקפיץ את האשכול מעניין לעניין באותו עניין.

כך נאמר ברות רבה פרשה ז סימן יא (במהדרות וילנא דף יב טור ב):

כל מי שנושא אשה שאינה הוגנת לו
         היו הקרובין מביאין חביות מלאות קליות ואגוזים
         ושוברין לפני התינוקות והתינוקות מלקטין ואומרין:

'אבוד פלוני ממשפחתו'

גרשה היו אומרין חזר פלוני למשפחתו.

אז מי אמר שלא התקדמנו?

תוקן על ידי אליעזרט ב- 08/01/2011 21:00:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2011 15:26 לינק ישיר 

אני רואה שהפורום תוסס עתה, והריני מנסה את מזלי שוב: מה דעתכם על המדרש הנ"ל?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > שידוכים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.