בית פורומים בחדרי חרדים

דתיים בעצומה נגד שידור כוכב נולד בשבת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/3/2004 16:41 לינק ישיר 
דתיים בעצומה נגד שידור כוכב נולד בשבת

אולי כהמשך לקריאת אפעס שלא לשדר את תוכנית הסאטירה ארץ נהדרת בשבת, ארגנו חובשי כיפה עצומה נגד שידור "כוכב נולד" בשבת, כמו שמס]פרת הכתבה הבאה מוואלה.
לפי ההגיון הזה, צריך לשדר בשבת א. תוכניות משעממות עד להחריד. ב. תוכניות שלא מעניינות דתיים...

והנה הכתבה:

הדתיים לחוצים על "כוכב נולד"
יום שני, 8 במרץ 2004, 12:01 מאת: מערכת וואלה!

במחאה על שיבוץ התוכנית בימי שישי התפרסמה ברשת עצומה זועמת מטעם ציבור חובשי הכיפה

לקראת עליית העונה השנייה של "כוכב נולד" מתחממת גם חזית המאבק. התוכנית, שתושק בסוף השבוע הקרוב, תפוצל העונה לשני חלקים - חלקה הראשון של התחרות ישודר בימי שישי בערב, והיא תוכרע במוצ"ש בעזרת הקהל בבית. ציבור הצופים חובשי הכיפה מוחה על השיבוץ הבעייתי, שאינו מאפשר לו לעקוב אחר התוכנית המלאה. בתגובה עלתה בימים האחרונים לרשת עצומה, הקוראת למאוכזבים שומרי המסורת להוסיף את שמם למחאה, תחת הכותרת "כוכב נולד 2 - השערוריה הגדולה". עד כה אספה העצומה 21 שמות בלבד, ולנוחיותכם נביא כאן את הנוסח המלא של המכתב:

"מי מאיתנו לא צפה בכוכב נולד? כולנו התמכרנו למסך הקטן בעקבות התוכנית הכל כך מצליחה, התוכנית ששינתה את פני הטלוויזיה והמוזיקה הישראלית. כל אדם בישראל צפה אחר נינט טייב, שירי מיימון, שי גבסו ועוד. חלקם של המתמודדים הגיעו מעיירות פיתוח וחלקם הגיעו מ'העיר הגדולה', חלקם היו חילונים, וחלקם היו דתיים. שי גבסו אשר הגיע למקום השלישי היה דתי.

"אך לפי ההחלטה התמוהה של קשת 'כוכב נולד 2' ישודר בימי שישי בערב. החלטה זו אומרת במילים אחרות - 'לא לדתיים'. תחשבו על זה, אם שי גבסו ושי רביזדה (מתמודד דתי נוסף) היו מתמודדים ב'כוכב נולד 2', הם לא היו עולים מעולם לשלבים הכה מתקדמים. אף אחד לא אשם שערוץ 2 מחולק ל-3 זכיינים וקשת משדרת דווקא ביום שבת. איך נצביע למתמודדים ביום שבת? איך נבחר את הזמר החביב עלינו? ושקשת לא יבואו בטענות שיהיו שידורים חוזרים או שנקליט, כי אם חלק מהתוכנית משודר בשידור חי בתוך שבת, הצפייה אסורה. אני קורא לכם לחתום על עצומה זאת, כדי להפסיק את השערורייה הזאת ולגרום לכך שהתוכנית תשודר ביום אחר. ביחד כולנו נוכל להיות - הכוכבים הבאים".
http://e.walla.co.il/?w=/1000/515683

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2004 17:06 לינק ישיר 

להזכירכם

שי גבסו בחור דתי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2004 17:53 לינק ישיר 

מעולם לא צפיתי וכנראה לעולם לא אצפה בתוכנית הנ"ל, והיא מענינת אותי כשלג דאשתקד (ואולי אף פחות).
ובכל זאת הייתי חותם על העצומה בשתי ידים, משתי סיבות.
א. כשאני אומר בתפילה "לתקן עולם במלכות ש-די" אני מתכוין בין היתר לגרום לכך שהשבת במדינת ישראל תיראה הכי קרוב למאה שערים. ואם עדין לא זכינו לכך, אז לפחות שהיא לא תהיה היום הכי מעניין בטלוויזיה, והכי כיף לנסיעות וטיולים, והכי מתאים לקניות וחילולי שבת.
והעובדה שבליל שבת משודרות התוכניות הכי "טובות" בטלוויזיה, וביום השבת ניתן למצוא את השפע הגדול ביותר של מציאות במחירים אטרקטיביים, ומוקדי הטיולים מציגים ביום זה את מרבית האטרקציות, זהו חילול השם גדול, ועלינו מוטל לשנות זאת.
ולשנות פירושו לגרום לכך, שברירת המחדל לקניות תהיה יום ראשון, וברירת המחדל למשחקי כדורגל יהיה יום חמישי, והיום הכי מתאים לנסיעה לחרמון יהיה יום רביעי וכך הלאה. ויום השבת יהיה יום שבו חוץ מלשבת בבית ולהסתכל על התקרה לא יהיה שום דבר לעשות, ואז בית הכנסת יהיה המפלט לכל המשועממים, וכולי האי ואולי.
ב. מוטל עלינו לדאוג לכך שהאנשים החיים בשולי החברה הדתית על קו הגבול עם החילוניות לא יתפתו לחלל שבת. אותם אנשים לא להוטים לחלל שבת אבל תוכנית כמו "כוכב נולד" ודומותיה עלולה לפתות אותם לפתוח טלויזיה כי הסקרנות רבה והיצר עצום, ואם נדאג לכך שתוכניות אלו ישודרו במוצ"ש, הרי שמנענו את חילולי השבת שלהם.

תוקן על ידי - זכותהתגובה - 08/03/2004 17:56:23

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2004 23:58 לינק ישיר 

"ויום השבת יהיה יום שבו חוץ מלשבת בבית ולהסתכל על התקרה לא יהיה שום דבר לעשות, ואז בית הכנסת יהיה המפלט לכל המשועממים,"

אתה לא קצת נאיבי ?, התוכניות והבילויים נולדים מתוך השיעמום והביקוש.
עדיין רוב היהודים לא שומרים שבת , ונחים ובטלים בביתם ,ומחפשים תעסוקה.
כשיש ביקוש תמיד ימצא מי שיספק אותו.
אף אחד לא ילך לבית הכנסת בגלל "שעמום" .
להיפך , כל ניסיון כפייה מכל סוג יוצר דחייה נוספת.
אני מכיר אנשים לא דתיים ,יותר מאחד ויותר משניים שאמרו לי שאילולא התחושה של הכפייה
היו מתקרבים למסורת , לבית הכנסת .

< כל העיסוק הזה בתוכנית טלוויזיה בשבת מגוחך בעייני ,אין לי טלוויזיה ,וגם לא תהיה,
והעיסוק של "סאטירה חרדית" בהחמצה של תוכניות בשבת , היא סאטירה בפני עצמה >

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2004 00:17 לינק ישיר 

זכות - יש לך מחשבות מקוריות מאד.

אתה בטוח שזה מתאים עם המטרה של כלל ישראל?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2004 08:29 לינק ישיר 

מצורף קובץ

לכאו' עדיף שתשודר בשבת שזה בטוח גורם בסך הכללי לפחות חילולי שבת, משום שנראה לי שצפייה בטלויזיה היא חילול שבת אחד בלבד, לעומת חילול רבתי הנגרם מנסיעות לטיולים וקניות (שזה מה שהאנשים יבחרו לעשות - הם לא ישבו בבית בידיים ריקות).

תוקן על ידי - ADG2395A - 09/03/2004 8:31:35

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דתיים בעצומה נגד שידור כוכב נולד בשבת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר