בית פורומים בחדרי חרדים

הרהורים על הפסיכוזה של החברה החרדית

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/1/2012 01:54 לינק ישיר 
הרהורים על הפסיכוזה של החברה החרדית

בעקבות פיסטיבל הדרת הנשים, וכל הבלאגן מסביב. רציתי להעיר כמה הערות. בנוגע לציבור החרדי החי בהכחשה, בשקר, דו פרפצופיות, ולעיתים בחוסר מודעות מוחלטת המאפיינת חולים פסיכוטיים ל"ע.

לפני שאתם מתעצבנים עלי, כחרדים נלהבים, או כיהודים אדוקים, לפני שאתם משחיזים את קולמוסכם ומעבירים אבק מעל מקלדתכם, בכדי לתקוף אותי, ענו בכנות. האם כחרדים יש לכם בכלל זכות להתבטא באינטרנט המשוקץ ? באתר המתועב והמוחרם המפיץ ג' חמורות כל יום ?! אז קודם כל שלו נעליכם מעל רגליכם, וטלו קורה מבין עיניכם. 
ובשפת העם, אם היה כאן שלטון חרדי לא הייתם פה בכלל. אז שתוקו.

ואם במקרה את ממין אשה, הכותבת טור דעה בעד הציבור החרדי באתר משוקץ מוחרם ומנודה, חשבי שניה אחת, רק לרגע קט אחת הפעילי את מוחך החלוד מחוסר שימוש, בשלטון שאת כל כך מייחלת לו, היו נותנים במה לאשה חרדית חכמה ככל שתיהיה לכתוב את דעותיה ?! מה נכון ומה לא ?!???!!

לצערי הרב אני נאלץ לעדכן אתכם בחדשות ישנות שהנכם אני אנחנו כולנו, חיים במדינה דמוקרטית חופשית המבוססת על חוקים צרפתיים ואמריקאים, שהוגיה היו חילוניים שונאי דת (הנצרות, כת שמקורה מהיהדות….)  רוב הוגי הדמוקרטיה החופש והשוויון, שהרעיונות המרכזיים בהם שלכל אדם יש זכות לממש את חייו, חופש הביטוי, חירות הפרט, הנגישות למידע וכו', היו אנטי דתיים מוצהרים, חלקם אף היו אתאיסטים.

ואף המאמינים בהם היו דאיסטים אשר שללו רעיונות דתיים שלא הסתדרו בכפיפה אחת עם השכל הישר ורעיונות רציונליים והומאניים, האבות המייסדים בארה"ב תקפו בכתביהם את האתוס הנוצרי-יהודי לא פעם, על הרוע הטמון בקיצוניות אלו. הגדיל אחד מהם לומר , שזה היה הטוב בכל העלומות אילולא הדת..... 

הדת אף פעם לא חיה עם החילון והדמוקרטיה בכפיפה אחת, האפיפיור בכל דרשה בכל מקום זועק מרה על החילוניות והדמוקרטיה הנוגסים בדת. על האייטולות, ועל המולות באיראן וסעודיה, אפגניסטן וכו' אין צורך לפרט. וכן הלאה.

אשר על כן שאלתי נתונה לכם, לשכלכם, להגיון הצרוב בכם, על מה אתם בוכים כש"כופים" עליכם כל מיני חוקים קפריזיים ?! הרי כל הרעיון הדתי הוא כפייה אחת גדולה. ללא שמץ של התנגדות.

אין אדם רואה נגעי עצמו, ואני מבין שקשה לנו לראות את החטוטרת האמיתית, ובספק הכחשה ספק תמימות, אנו מנסים להאשים כל מיני עסקנים עלומים, וכשיכורים עיוורים-חרשים בארובה חשוכה, איננו מבינים כלל מה זה ימי הביינים, מה זה שלטון דתי. כביכול אפגינסטן לא קיימת, כאילו איראן היא גן עדן, וכנדמה בעינכם שבכל שנות שלטונם של ההיררכיות הדתיות בכל העולם כולל יהודה העתיקה, אירופה בימי הביינים, או העולם האיסלאמי כהיום, אנשים היו מאושרים, ולא חוקים קפריזיים פנאטים נבערים חשוכים ואגוצנטריים שלטו בהם.

הדת בכלמחוזתיה על כל גרורתיה, טובה לבן לאדן, לטרור, לסעודיה על רעולותיה, לאיראן על אייטולותיה, לכתות מורמוניות מפגרות, לכתות העמיש קיצוניות ותלושות (כת הקיצונית יותר מהחרדים… ומעניין מאוד שגם אצלם אין אלימות בכלל !! וגם אין זימה בכלל, איזה כיף להם ! לא ?! ) למסיבות תה מפגרות בארה"ב של אמריקה. ולסיבובים סביב הכעבה במכה, או זריקת אבנים מסורתית על השטן והתעטרות בתואר חאג', או נסיעה הזויה לקבר מסוים ביבשת מסוימת. 

הבעיה האמיתית של ההשכלה, והבעיה האמיתית של הכפייה בקרב החרדים היא, שהדת אינה עומדת במבחן המציאות הפתיחות והנגישות למידע !!!! חד וחלק. ולכן אלו הנאחזים בה בפונדמנטליסטיות קיצונית, כל היום עסוקים בלתקן סכרים וטלאים ולהקים משמרות ושלטון טרור והפחדה, בכדי לתחזק את האמונה הנואלת בה הם נולדו, ובפחדיהם, ובאיוולות ליבם, הם כולאים את כל האורגונזימים החיים האינטלגנטיים הקרויים אדם, שיד הגורל ציווה שעליהם להוולד לסוג הזה הקרוי חרדי, בתוך כלא גדול של משטרת מחשבות דיקטטורית פנימית שעוד יקימו עליו אנדרטאות לזכר הסבל שהם גזרו על החוסים בצלם.

עובדה מצערת היא, אך היא עובדה, שהדת יכולה לתחזק עצמה רק באייטולות מרושעים, שטבחו במאות אלפי בני אדם כשעלו לשלטון באיראן, (ואותם אלה שטבחו, נטבחו 30 שנה אחרי כשניסו להעביר רפורמות בעקבות הקצנות היותר קיצוניים.)

הדת מתחזקת את עצמה גם באפגיניסטן, בה חיים עשרות מילונים מוסלמים קיצוניים, שאין להם נגישות לאינטרנט ואינם חיים תחת שלטון רשע חילוני דמוקרטי כמו השלטון הנוכחי שריד מפא"י שונאי הדת. ואכן שם באפגניסטאן המוארת רוב הציבור הינו חרדי אדוק לדת האיסלאמית, ומהעבודה הפשוטה שאין להם כל אלטרניטבה, ומוחם עובר אינדוקרטינציה ושטיפת מוח אין סופית יום יום מאז לידתם עד ערש דווי. אומללים. 

אם נביט נכוחה בכל העולם כולו, ישנם משטרים דתיים כמו באיראן אפגניסטן מצרים פקיסטן הותיקן ועוד כמה מדינות אפרקיאיות, הרי שם כל אחד יכול להתבטאות ! שם הרי הקידמה והרפואה ופרסי נובל חוגגים ! שם אין "עסקנים" הזויים המסתובבים וכופים את דעתם ודתם על הציבור. 
ואילו  מאידך ישנו את העולם המרושע הרע האכזר והטיפשי כמו ארה"ב צרפת בריטניה ושאר מדינות סקדינביות שהמציאו חוקי דמוקרטיה ונאורות, דאיסטים או  רציונליסטיים צרי עין ורעי לב, שליחי השטן עלי אדמות. נותנים לכולם להתבטאות באינטרנט, באומונות, בתקשורת.  ולא הספיק להם עד כה, שהוסיפו מכה שבעתיים לחטאם, שגם לנשים המין הממכר והמחטיא עוד מאז עץ הדעת, נותנים להתבטאות בריש גלי בתקשורת ובהנהגה אהה ! 

העסקנים החרדיים מפוכחים מאוד, כפי שראשי השלטון האירני מפוכחים, וכפי שבן לאדן הוא אדם משופשף, וכפי שהאפיפיור אינו אדיוט. אך הם העסקנים פונדמנטליסטים לכל דבר, הם יודעים שהדת לא תשרוד בחברה פתוחה בה כל אחד יכול לצוטט ולשוחח עם מה עם מי ואיך שבא לו, ובה לכל אחד נגישות למידע !!

וכל מי שחושב שהבעיה של הדתיים החרדים לגבי הנט לדוגמא, היא באתרי "תועבה", או אתרי מוזיקה וסרטים לועזיים אינו אלא טועה !!!! 
כי הפחד של החרדים הוא מויקיפדיה, מפורומים, מצאטים, מפייסבוק, מהפתיחות ... מהרעיון האיוולי המודרני המגוחך והטמא-מוזר הזה, שכל מי שרוצה אומר דעתו ברבים, או לכל אחד נגישות למידע.
למה מה קרה ? מי אתם המון עם שתחליטו מה נכון ומה לא ?! או שתדרשו זכויות כלשהן, אתם אינכם אלא בשר תותחים לחצרותינו, לקהילתינו ולאמונתינו, וכל מי שמתנגד לדברים אלו הוא מסית ומדיח שנאמר כבר לא תחמול עליו ולא תחוס עליו.

הסתירות הלוגיות האלה בקרב החרדים מגוכחים, והעובדה הגרוטסקית ביותר היא שהעיתונות החרדית מגכחת על הצפון קוריאנים "ההזויים". פעם חשבתי לתומי שזה זלזול באינטלגנציה של הקוראים, היום אני יודע שזלזול בקרב הכותבים אולי יש, אך אינטלגנציה בקרב הקוראים ??!!

וגדולה מזאת העיתונות החרדית מצדדת תמיד בעד ה"דמוקרטיות הנאורות" אל מול חיות הפונדמטליזם במדינות מוסלמיות ונוצריות. אך כשהחרדים צריכים לשלם מחיר משלהם לרעיון העיווים פרי הבעל והערב רב הדמוקרטיה הזו , הם נאחזים בציפורניהם ומאשימים את כל העולם באנטשמיות או אנטי חרדיות.

החברה החרדית, שואפת להראות כמו ממלכת יהודה 1000 שנה לפני הספירה הנוצרית, על כל המשמעות הנגזרות מכך.
ואם יוחלט שכדור הארץ הינו מישור, ייקוב הפתווה את המציאות !

כמו שאמר אחד היותר חכמים, קל יותר לפרק אטום מדעה קדומה.

ראש ממשלת הכופרים שחיק טמיא הראשון, חזה את ההתנגשות הזו בין חיים מודרניים לבין חיים אדוקים, אך לא חזה את ההתרבות הטבעית החרדית, וחשב שהם יעלמו מהמפה, כמו פרעה במצרים גם היום, וכמו האיסלאם באירופה, וכמו היהודים באירופה בתחילת המאה העשרים. ציבור שמכפיל עצמו פי ששה יגדל תוך כמה דורות לעם גדול. תארו שגם החילונים היו מכפילים עצמם פי ששה, הרי ישראל הייתה היום מדינה בת 30 מיליון איש. כמו איראן, שרוב אזריחה בני פחות מ 25 עקב השלטון הדתי שעלה שם. 

אין ספק שמדינת ישראל בעוד 20 שנה תיהיה במשבר קשה, בטחונית כלכלית, וחברתית. ושבוע ההסתה שהיה, יהיה כאין וכאפס למה שיהיה. אלא אם כן משיח יבוא, או שהחברה החרדית תעבור תהליכים שונים. אך אל תדמו בנפשכם שאתם חיים בגן עדן דמוקרטי, אתם חיים תחת שלטון אימה כמו הסעודים כמו האיראנים, אולי השלטון החרדי אינו אלים מכיוון שאינו מחזיק במושכות השלטון. אך אין בליבי קצה קצהו של ספק שאם החרדים היו מחזיקים בזרועות השלטון הם היו אלימים לא פחות מהסעודים והאירנים.

אגב, בהיסטוריה היהודית היו כאלה שרצו להחזיר עונש המוות ביהדות (לפני כארבע מאות שנה) כך שאיראן או יותר נכון סעודיה היא האידיליה של החברה החרדית, וכל נסיון של פרטים ואידניוודואלים בקרב החרדים להתנער מהרעיונות האלה נידון לכשלון, ומקורו מחוסר הבנה מי הם ומה הם. כל הטיעונים כמו : "כן יש קיצונים.. אבל אנחנו...." או ציטוטים כמו "לחרדים יש מלא ארגוני צדקה" ... או "אתה יודע כמה בעלי תשובות יש ?" או "החילונים מסוממים ואלימים". גם כן מקורם מסיסמאות שדופות, מנטרות שחוקות שגם ילד עם קצת אינטלגנציה בראשו יודע עד כמה ההחמקות הכאילו נאיבית הזו, פטטית ומעוררת חמלה לא פחות מתמונתיהם הבוכיות של הצפון קוריאנים המסכנים, ששלטונם האכזר והמרושע מחרים את האינטרנט וכלי תקשורת וחוסם כל אפשרות למידע ולחיים אלטרנטייבים. (נשמע מוכר בצורה חשודה, לא ?!)

וכמו חומייני בשעתו ששמר על עמימות בכל הנוגע לעתיד המשטר האיראני וזכה לתמיכתם הנאיבית של הדמוקרטים האיראנים, עד אשר תלה את כולם עד האחרון שבהם, ועד היום איראן היא מדינה לתפארת בה נסקלים ונתלים כופרים הומואים ושאר חוטאים למינהם למען שם אללה באהבה
. כך החברה החרדית על מכולל פריטה חייה בפסיכוזה חבתית שכלל אינה מבינה מאין היא באה לאן היא הולכת. וכמו האשמה הידועה של רבנים ידועים, שהעם כמו כלבים, מאשימים את המקל במקום את האוחז בו, כך החרדים מאשימים כל מיני עסקנים אינטרסנטים, סיקריקים, קיצוניים, וכלל אינם מודעים לשפה אותה הם דוברים, ללא קנה מידה מי הוא קיצוני ומי אינו, מי אינטרסנט ומי מתכוון לשם שמים. הכל בכדי לעבות את הערפל, ואת ערפול החושים בה הם חיים, בכדי שלא ייקוב הדין את ההר, בכדי שהם לא יאלצו להתמודד עם אמיתיות עם קונפליקטים, עם מצפון ועם אמת.

המנהיגות החרדית ובפרט אלה האמונים על ההשקפה או ההשקופע, אינם טיפשים כלל וכלל, ולרוב אינם אינטרסנטיים כפי שמנסים לצייר אותם, הם יודעים היטב את נפש בהמתם ויודעים היטב היכן עקב האכילס של החברה החרדית. 
לא סתם יתד יוצא בשצף קצף נגד הלומדים במכללות או מתגייסים לצבא. שעלולים להפוך את המפלצת הבלתי מנוצחת  ה"ציבור החרדי"  לאוסף אנשים שחלקים אדוקים וחלקם פחות. כפי שהאירנים מוכרים עצמם בקרב עמם כמעצמה אדירה ומובילה שיש בה פוטנציאל לנהל את העולם, ואילו כל דרדק מערבי  ואף חרדי יודע, שהם בקושי יכולים לנהל את עצמם, וכל הרעיונות שלהם אינם עומדים במבחן המציאות, והדבר היחיד שהם יכולים לעשות זה לזרוע טרור, ולחסל כל התנגדות, מבפנים או מבחוץ, וכמובן להאשים את כל העולם ואת השטן הגדול הקטן וכו'. ממש כפי שהחרדים עושים זאת.

תראו את פיסטביל אורי זוהר כדוגמ' , שבבניק חסר תוכן מהותי חילוני, איש הומור שהיה כל כולו ליצנות הגדוש והמייצג של תמצית השליליות של העולם החילוני אשר פרק חלק ניכר מערכיו אבותיו, אליל הנוער החילוני המתדרדר, מצא את מקומו בדת שנותנת ייעוד לחייו , והפך לאתוס "רבי אורי", נדמה לכם שאם הוא היה מתנצר הייתה לו במה ?! או היה הופך לקראי ?! או היה מתחלן שוב ?! מישהו היה יודע בכלל ? הרי כל בר דעת יודע,  שהוא פונקציה לתחזק את ההיהדות על השקפתה החרדית, צחוק האמת הוא, הוא שאם אורי זוהר היה נולד חרדי, סעודי, או איראני, ככל הנראה לא הייתה לו נגישות למידע ולבחירה חופשית שהמדינה הדמוקרטית המשוקצת שהוא כה מרבה לקלל, מציעה ונותנת לו. כפיות טובה כזו לא ראיתי מימי, ועוד הנ"ל מעיז להאשים את מאפ"י ששלו ממנו את החינוך היהודי..., אהה, כנראה הם החביאו ממנו את העובדה הפשוטה שמעמד הר סיני התקיים אי שם לפני כך וכך שנים, או שבית מקדש היה פעם קיים בירושלים.

וזו רק דוגמה, פרומיל, של הצביעות והדו פרצופיות של אלה החוסים בצל דמוקרטיה, אך בליבם או בזים לה, או כלל לא מבינים עד כמה הם רחוקים מהרעיונות האלה, אך מנצלים עד לשד עצמותיה את הדמוקרטיה ואת כליה, וכשהמצפון גובר מתרצים זאת בזוטו של ים או בויגזול את החנית וכן הלאה. וכפי שהיטלר אמר כשביטל את הדמוקרטיה בגרמניה הנאצית, הדמוקרטיה היא כלי בשח מט שלי, מעולם לא הבטחתי לשמור עליה.

מה הסוף דבר ?!
שקר אין לו רגלים, וכל העיוותים האלה סופם לקרוס לתוך חור שחור או להשאר בתור ננס לבן קטנטן, כך הציבור החרדי, עם הגישה הפסיכוטית המאפיינת אותו כרגע, סופו לקרוס כמו הקומניזם, וכמו שאר הפסיכוזות שאיפיינו את האנושות משחר קיומה, זה רק ענין של זמן, והאינטרנט מאיץ את התהליך במהירות מדהימה, צריך רק את הניצוץ שיבעיר את הרנסאנס הזה האצור בקרבו של הנוער החרדי, ובו ביום שהחלקיקים יתפזרו לכל עבר כפירוק אטום בשקט ומהירות,  ישוחרר קיטור ואנרגיה כפצצת מימן בעלת עוצמת בלתי נדלות, כפי הראוי לערכה של חברה האמונה על לימוד. וההשכלה הראשונה תחוויר לעומת ההשכלה השניה. וכאשר יחנקו אותו כן ירבה וכן יפרוץ. 

מי יתן והיו כל עם ה' נביאים ומלאה הארץ דעה את ה' .

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 06:42 לינק ישיר 

אינני מכירך, אבל נראה שיש לך בעיה לא עם החרדים אלא עם הדת.

האם אתה דתי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 06:53 לינק ישיר 

קרדיולוג יקר,
נעים לי מאוד להכיר עם מי יש לי [לפעמים] עסק.

לא יכולת לתת לעצמך פרופיל בהיר וחד משמעי יותר מזה.
תודה רבה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 07:29 לינק ישיר 

אתה מצוי בפסיכוזה לא פחותה מזו שתיארת.אתה לא מאמין בדת אך קשור אליה משום מה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 11:52 לינק ישיר 

אחלצם
אין לי בעיה לא עם הדתיים ולא עם הדת, כתבתי על סוציולוגיה ועל פסיכולוגיה, כלל לא נקטתי עמדה ולא דיברתי על אמונה או על מוסר.

קלעפר
אכן, אני מאמין שזה אופייני להרבה חרדים, הרבה מאוד יותר ממה שהנך משער. אך, כפי שעניתי לאחלצם, לא דיברתי על אמונה כלל. אבל נו שוין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 12:24 לינק ישיר 

אני חושב שהתבלבלת

המאמר היה צריך להיכנס לאתר של ויהי אור

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 12:30 לינק ישיר 

קרדיולוג כתב:

מה הסוף דבר ?!
שקר אין לו רגלים, וכל העיוותים האלה סופם לקרוס לתוך חור שחור או להשאר בתור ננס לבן קטנטן, כך הציבור החרדי, עם הגישה הפסיכוטית המאפיינת אותו כרגע, סופו לקרוס כמו הקומניזם, וכמו שאר הפסיכוזות שאיפיינו את האנושות משחר קיומה, זה רק ענין של זמן, והאינטרנט מאיץ את התהליך במהירות מדהימה, צריך רק את הניצוץ שיבעיר את הרנסאנס הזה האצור בקרבו של הנוער החרדי, ובו ביום שהחלקיקים יתפזרו לכל עבר כפירוק אטום בשקט ומהירות,  ישוחרר קיטור ואנרגיה כפצצת מימן בעלת עוצמת בלתי נדלות, כפי הראוי לערכה של חברה האמונה על לימוד. וההשכלה הראשונה תחוויר לעומת ההשכלה השניה. וכאשר יחנקו אותו כן ירבה וכן יפרוץ. 

מי יתן והיו כל עם ה' נביאים ומלאה הארץ דעה את ה' .

יישר כחך.

בתחזית זו כבר קדמו לך להבדיל ממך אלף אלפי הבדלות קדושי עליון וצדיקי אמת כהרה"ק רבי ישראל מרוז'ין והרמ"מ מרימנוב לפני כ- 200 שנה !!! שאמרו שלפני ביאת משיח אמונה בה' תהיה קשה כמו טיפוס על קיר חלק ועוד ועוד אמירות מן הזוג הזה למכביר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 12:48 לינק ישיר 

גלייכער
כתבתי אשכול זה בעקבות ראיון עם אשת תקשורת חרדית באתר ויהי אור, שפורסם כאן בהרחבה, שם היא תוקפת את הסיקריקים, את הקיצוניים וכן הלאה, ומאידך היא מרוממת את המנהיגים הקדושים החרדים אשר עינהם צופיות מסוף העלום עד סופו.

אני לא הבנתי, איך ניתן כך להעריץ את הרבנים בצורה קיצונית עיינו שם בראיון, אך מאידך לגלוש באינטרנט המתועב שהרבנים שלה כל כך משקצים, ולהתראיין לאתר משוקץ, ושם בתוככי עמק הבכא של שיא הכפירה התועבה השיקוץ והרוע היא מרוממת את עינהם הצופיות של מנהיגינו... ולתוהים הרי הרבנים כלל לא משדרים איתה על אותו גל... מצאה היא שעירים לעזעזאל, העסקנים אשמים וחלאס מלהתמודד עם קונפליקטים. 

כעת, כל דבר שימצא חן בעיני, אזי מקורם מהרבנים, וכל מה שלא מקורו מקורו מהעסקנים המרושעים.
מי שלא רואה בדואליות כזו פסיכוזה, אינו אלא פסיכוטי אף הוא. אגב, מי שהגדיר את הדת כפיסכוזה חברתית הוא פרויד לא אני..

המכיר
שמחתני פעמיים, פעם אחת על כך שאני גם מאלה שהריז'נער דיבר עליהם, פעם שניה שהאמונה כנראה נר לרגלך, וטיפוס על קיר חלק בשבילך הוא דבר של מה בכך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 13:14 לינק ישיר 

ממה נפשך, כל עוד יש פה אפילו מיעוט חילוני האינטרנט לא יאסר כי אפילו בישיבות הקדושות זקוקים לו כדי לבצע סליקה להוראות הקבע של ההורים ואפילו העיתונאים החרדיים הכותבים בפאתוס על גדולי הדור צריכים מייל ולכן גם כאשר יהיה פה רוב דתי מוחלט החיים לא ישתנו בצורה קיצונית מנקודת מבטו של החרדי המודרני
  גם אם המיעוט החילוני יעלם לחלוטין -מציאות זו יכולה להיות רק בביאת המשיח ואז ממילא אנשים לא ירצו בכלל לגלוש בנט ותחומי העיניין שלהם יתרכזו בתורה בלבד ואז הנט ישמש להפצת תורה בעיקר ולתקשורת בין אישית כשרה ,ללא יצרים אפלים, כלומר בפייסבוק יפרסמו דברי תורה ותמונות מאירועים משמחים של אדמורים ורבנים  ולא תמונות חושפניות של פרחות וצאטים עם נשואות

שכחת גם את היתרונות שבסצנריו האחרון (ביאת המשיח):

הרחוב יהיה נקי יותר, מוחו של האדם לא יהיה עסוק בעבירה אלא בדברים נקיים ורוחניים כמו הבנת דף הגמרא ורצון לשמוע סיפור יפה על צדיקים, הנוער לא ימות מידי יום ביומו מדקירות, אונס, גזל ואלימות מילולית אלא כולם יהיו כאיש אחד בלב אחד. כל יהודי ירגיש כמו מלך בארץ ישראל והערבים ישקשקו ויפחדו אפילו לדרוך בארץ הקודש -בניגוד למצב היום שהם מתנהגים כמו בביתם ,גונבים ,גוזלים ומדרדרים את בנות ישראל מדחי אל דחי, אונס ואלימות בשם מוחמד הטמא.
אנשים לא יטבעו בחובות ויאבדו את ביתם שהרי בשנת היובל כל אחד חוזר לנחלתו וגם לא תהיה ריבית נשך על הלוואות שתדרדר את המצב יותר,

יהיה עושר גשמי ורוחני ,ביטחון ושיגשוג, אני חושב שאני מעדיף את כל זה על התענוג המפוקפק של לגלוש ביוטיוב ולראות קליפים של גויות פרוצות......

צריך לראות גם את הדברים המועילים בביאת המשיח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 13:15 לינק ישיר 

זה באמת מעניין
הכותב חרדי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 13:28 לינק ישיר 

סטיב
מדוע אתה חושב שרק בביאת המשיח יהיה כאן רוב חרדי ?!

משפוחע
 מה זה משנה אם הכותב חרדי או לא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 14:01 לינק ישיר 

אין ספק שהחברה שלנו חולה מאוד, הבעייה היא שלא רק המון העם לקה במחלה, אלא גם המנהיגים. במקום לאמץ את הנט כדרך להשפיע אמונה - הפכו אותו לאויב היהדות. רק בחב״ד השכילו להבין שיש לרתום את הטכנולוגיה לצרכי היהדות. המלחמה הרי ממילא אבודה, והאנגלים אומרים ״אם אינך יכול להלחם בו, הצטרף אליו״ בעוד עשרים שנה, באיחור רב, יבינו זאת גם בחוגים שעכשיו מקדשים מלחמה על הנט.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 14:05 לינק ישיר 

קרדיולוג כתב:
סטיב
מדוע אתה חושב שרק בביאת המשיח יהיה כאן רוב חרדי ?!

משפוחע
 מה זה משנה אם הכותב חרדי או לא.

שים לב , טענתי שאפילו בביאת המשיח שאז לא אמורים להיות כאן חילונים (הם יחזרו בתשובה או...) יהיה שימוש לאינטרנט אך לצרכים יותר רוחניים ואפילו אם עדיין לא יגיע המשיח ויהיה פה רוב חרדי ,עדיין המדינה לא תראה כאיראן אלא האינטרנט ימשיך להתקיים וקודי הלבוש לא ישתנו באופן קיצוני לשאלים ובורקות . וודאי שיהיו שינויים בסדרי העדיפויות של הממשלה ויהיה שינוי של 180 מעלות בתכני הלימוד בבתי הספר החופשיים אך כמו שכתבתי החרדי המודרני לא ירגיש שינוי של ממש לרעה באורחות חייו שהרי הסיקריקים שקוראים לנשותיהם "אמא" בקיצוניות לא מהווים את הרוב , הרוב הוא מתון יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 14:24 לינק ישיר 

קרדיולוג, כ"כ הרבה שטויות שאני כבר לא יודע ממה להתחיל.
אני אגע רק בחלק ואשאיר לאחרים את השאר.

בעיות התנהלות יש בכל חברה וביקורת זה דבר אינדוידואלי. (אורי זהר, התקשורת החרדית, האינטרנט) ואם בא לך להשוות את מצב החברה בה אתה חי היום לעומת החברה ממנה באת, אז בוא נעשה זאת בפתיחות, בכיף, על כל הנושאים (חינוך תחילה...) ושא בתוצאות בגבורה.

הפתיח שלך דיבר על איסור האינטרנט. שוב, דבר שלא כולם מסכימים לו כמו שלא כל החרדים מסכימים על כל מיני איסורים שנולדו בעשור האחרון כמו SMS ועוד. זה לא הופך מי שגולש כאן ל"לא חרדי" או ל"עובר על ג' חמורות" ואם אתה אינטליגנט כפי שאתה טוען בין השורות, אתה תחזור בך מהטיעונים האויליים האלו.

הרעיון הדתי הוא כפייה? כנראה פספסת הרבה "וועדים" בישיבה על השקפה ועל מה זה "כפה עליהם הר כגיגית.." וכנראה עוד הרבה ספרי הגות יהודית והתעמקת מידי בלסיים מסכתות מה שהביא אותך לאן שאתה היום...

בורחים מויקיפדיה ומדעות? רוב גדולי ישראל בכל הדורות היו בקיאים בחוכמות חיצוניות (הרמב"ם, העילוי מראגוטשוב, הגאון מוילנא ועוד), המון אדמורים ורבנים למדו אפילו לנגן בכלי נגינה וכל תינוק יודע שכל החכמות בעולם נמצאות בים התלמוד (כולל יסודות המתמטיקה, החומר וגם כל השאר). גם את זה שכחת. בעצם, כל הגילויים ויסודות המדע הגיעו מכאן, מהתורה. אני צריך להזכיר לך שחרדים שהלכו ללמוד במכללות עברו בציון גבוה יותר משמעותית מחבריהם החילונים בוגרי החטיבות והתיכונים שלמדו יותר יחידות משהם מסוגלים לספור?

שלטון דתי כמו במדינת יהודה? בי ביקש? מי קבע? אולי מי שמודה בפומבי שהשלטון החילוני האתאיסטי מנסה בכל דרך לבער את נגע הדת גם בכפייה חילונית, מניח בטעות שזה מה שהיה עושה הצד השני לו היה שולט. אני לא מכיר הרבה חרדים (אולי 5%) שיגידו לך שהם יסגרו את המדינה בשבת ויסגרו את המועדונים גם ביום חול ויפרידו את כל חופי הים בישראל ואולי גם יפעילו אוטוסובים נפרדים כחוק לכל האוכלוסיה. אני חושב שגם אתה יודע שזה לא יקרה גם אם החרדים יהיו 80% מהעם. כי בניגוד למגזר הכללי המחנך ל"תעשה מה שאתה רוצה רק תזהר שלא יתפסו אותך" אצלנו מחנכים ובהצלחה (אין 100%, אני יודע) ל"מדבר שקר תרחק" ול"לא תגנוב" ול"ואהבת לרעך כמוך".

ה"בעיה" היא מבחן הנגישות למידע? שוב, הנחה שלך, שמי שאינו נגיש למידע הור "בור ועם הארץ" ו"חשוך" ומי שכן נגיש, ז"א אתה, הוא נאור ומשכיל ומגזע "ארי"...אני לא רוצה נגישות לכל המידע. אני מסנן מה שאני חושב שלא טוב לי ולילדי וזה לא רק ויקיפדיה. זה גם סדרות מיובאות לבני נוער שמדגישות דווקא לאותו גיל רגיש, את נושא המין וגורמות לו לרייר מול המסך ולחלום בלילה על איזו לוליטה דרום אמריקאית מאופרת סבון ואח"כ לבצע את זממו על שכנה לשכבה או לבניין....

אז לפני שאתה מדבר על החטוטרת שלי, תבדוק שוב את שאר הנכויות שלך, כי הם אלו שכבר, השכיבו אותך במיטתך החולנית...רפואה שלמה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 14:35 לינק ישיר 

אמנם לא כתבת מאום על הפסיכולוגיה (או הפילוסופיה), אך מדבריך ניכר שאתה מתעב שלטון דתי ומעדיף שלטון דמוקרטי.

אדרבה, תתקן אותי אם אני טועה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 14:35 לינק ישיר 

קרדיו, אני חושב שאתה מגזים ופטליסט. קודם כל רוב חרדי לעולם לא יהיה כי הציבור הבדואי גדל פי כמה יותר מהר מהציבור החרדי בזכות ריבוי הנשים וזה דבר שלעולם לא ישתנה. חוץ מזה, ריבוי טבעי לא נעשה בחלל ריק, בימי הביניים למשל מלך ממוצע (שנהנה מגישה למיטב שהיה לרפואה להציע באותם הימים) היה מוליד 15 ילדים והיה לו מזל אם 3 מהם היו שורדים עד לבגרות, כי תמותת ילודים ופעוטות הייתה אדירה.

כלומר, הריבוי הטבעי תלוי באופן מוחלט במערכת הבריאות והרווחה המתקדמות והמערביות. במדינות שאין בהן כאלה, למשל בסומליה שבאפריקה, מתים עשרות אלפי ילדים משנה מרעב ומחלות. מערכת בריאות ורווחה מערבית עולה הרבה כסף, ויש לה ביקוש רב בשוק הגלובלי. למשל קראתי לא מזמן שבאחת המדינות האפריקאיות, כמדומני קונגו, התגלה שמספר הרופאים והאחיות שעובדים בקונגו קטן פי כמה ממספר הרופאים והאחיות שנולדו בקונגו אבל עובדים באמריקה, כלומר אם מדינת ישראל תתחיל להידרדר, הראשונים שינטשו אותה יהיו הרופאים והאחיות, יש להם ביקוש רב במערב.

בקיצור, אני חושב שאין בסיס, לא דמוגרפי ולא כלכלי, לתסריט האימים שלך. ובהכירי אותך, אני חושב שגם אתה יודע את זה, אבל החלטת לנסות להפחיד את חברי הפורום כדי לחסוך מהם גם את הפרקים הראשונים בתסריט האימים שלך. זו מטרה נאה, ואני לא מספיק תמים בשביל לטעון או לדרוש מבן אדם לא לשקר למען מטרות מקודשות בעיניו, אבל לטעמי אתה ממעיט בחוכמתם של חברי הפורום. כפי שאתה יודע היטב בשנים האחרונות ישנם אלפי בחורי ישיבות ואברכים שלומדים עריכת דין, ראיית חשבון, כלכלה ומנהל עסקים, הידע שלהם מחלחל וימשיך לחלחל לתוך האליטה החרדית, לא ייתכן אחרת.

כן, ייתכן שיגיע משבר בסופו של דבר (וזאת כמובן בהנחה שלא יחולו תמורות פוליטיות בתוככי החברה החרדית, וזאת הנחה שאני לא מקבל, ראה את הכוח העולה של פוליטיקאים חרדים מהדור החדש דוגמת הגר"ח אמסלם, עו"ד ללום ומפלגת "טוב"), אבל המשבר יהיה קצר ויהיה עוד לפני שיהיה מאוחר מדי. ואין מה לעשות, בכל חברה יש משברים ובכל חברה הציבור מטומטם והציבור משלם וישלם, ואנחנו לא יוצאים מן הכלל מבחינה זו.

תוקן על ידי אזנים_לכתל ב- 08/01/2012 14:40:05

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרהורים על הפסיכוזה של החברה החרדית
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 10 11 12 לדף הבא סך הכל 12 דפים.