בית פורומים עצור כאן חושבים

אשכול הקישורים לכתבות/מובאות [ה]

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/2/2013 10:18 לינק ישיר 
אשכול הקישורים לכתבות/מובאות [ה]

האשכול הקודם התארך מאד והמאמר אותו אני מלנקק מדבר על אנושות חדשה, שונה לחלוטין.
זו הזדמנות לפתוח אשכול חדש על העולם החדש.

סופו של המין האנושי ותחילתו של מין חדש?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4345377,00.html

מפחיד? מאתגר? משעשע?

לדיון על הנושא, אני פותח אשכול נפרד.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2013 15:15 לינק ישיר 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4345819,00.html

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2013 18:43 לינק ישיר 

ירוחםשמ כתב:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4345819,00.html

ירוחם היקר:
אני חושב שאתה האחרון שחושב שהחרדי מתרגש ממי שלומד גמ' ויודע לצטט גמ'

הגם שהפירוש רש"י שלה על הסיפור היא בדיוק ההפך, אולי כדאי לה לבוא עלי ללמוד אייך לומדים סיפורי חז"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2013 20:15 לינק ישיר 

כדרכך בקודש אתה לא מבין כלל וכלל את הנאמר,
למי מיטב זכרוני עד היום לא היה ח"כ חרדי או ד"לי שעשה כמעשה הזה, בפרוטוקול של כנסת ישראל יש דיון בסוגיא בגמרא.

פרושה ודבריה לא מוצאים חן בעייניך- הרי לשיטת לימודך יש מונופול, ושיטת לימודך היא הלכה למשה מסיני, כך אתה חושב..
אז דע כי שיטת לימודך פסולה בעיני ד"ר קלדרון והרבה מאד אקדמאים, זה לא מזיז לך, מה שהיא חושבת.
גם מה שאתה חושב לא מזיז לה,
אני מבשר לך כי יש הרבה בתי מדרש בארץ בעיר ובכפר הלומדים גמרא וכ' לא לפי שיטת לימוד שאתה מכיר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/2/2013 17:08 לינק ישיר 
קורס מבוא לכלכלה לציבור הרחב חינם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2013 04:14 לינק ישיר 
אבני פינה "כלכלת ישראל" קורס של 13 שיעורים,

אבני פינה כלכלת ישראל קורס של 13 שיעורים,

https://www.youtube.com/watch?v=kbf9x2NdZ_Q&list=ECT-roSWIpp1HylaHfrX9P2raoijX8yyFz

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2013 16:39 לינק ישיר 

[איני מפסיקה להתפעל מרמת חוסר המודעות העצמית שיש לאנשים - "בלי הזועביז" זה "רגשות פטריוטיים" ורצון להגן על כבוד של מישהו, אבל "בלי הליצמנים והאטיאסים" זו יהירות, "שנאת האחר", מדושנוּת והתנשאות. פשוט מרתק.] 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2013 16:45 לינק ישיר 

הגב' זועבי גילתה את דעתה בכתב ובעל פה ובמעשים שהיא מתנגדת לקיומה של המדינה היהודית. ולכן מי שמחרים אותה בהחלט פטריוט.

בלי הליצמנים והאטיאסים. זו מלחמה פוליטית פנימית של חרמות ונידויים המקובלים בחברתנו ובחברות נאורות אחרות ברחבי העולם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2013 20:08 לינק ישיר 

[ירוחם,

לכל מחרים יש סיבה, ובד"כ היא גם טובה (מבחינתו). 
איני טוענת כנגד (או בעד) סיבה זו או אחרת, אני רק מציפה את העובדה שלכותב הנכבד אין שום בעיה לזרוק אבנים בעודו מתגורר בבית זכוכית.]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2013 08:17 לינק ישיר 

אמש
הקו אצלו מאוד ברור, הוא מבחין בין עמו לעם אחר. את יכולה להתכחש להבחנה כזו, אבל היא אינה בית זכוכית. היא מקובלת מאוד בעולם הנאור (אחרת האומה הצרפתית הינה משנו אנארכוניסטי)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2013 21:18 לינק ישיר 

[תלמיד,

ברור שהקו שלו ברור (ראה מה כתבתי בתגובתי לירוחם בדיוק מעליך). כפי שהסברתי לעיל, עמדתי האישית לגבי הנושא הספציפי כלל אינה משנה כאן - אני מדברת על שיטת המחשבה, שאינה מזהה הקבלה במקום בו היא כמעט מסנוורת את כל מי שעיניו בראשו.]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2013 21:53 לינק ישיר 

אמא,
אנוכי הקטן גם לא רואה שום הקבלה. ובאמת גם אני מסכים שהעמדה האישית אינה משנה כאן. בכל מקרה אין הקבלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2013 00:27 לינק ישיר 

[מיכי,

סליחה על הערת השוליים הקטנונית, אבל יש הבדל קל בין "אנוכי... לא רואה" ובין "אין הקבלה".
אם אינך רואה - נסה להביט שוב (למשל על הפרט השולי לגמרי של הניסוח, שחוזר - בדברי הכותב עצמו -  
אחד לאחד בין שני המקרים ווהשוני היחיד הוא הנושא התחבירי). אם עדיין אינך רואה, אני מוכנה לקבל שלדעתך הדבר לא שם (למרות שאני - ובודאי גם רבים אחרים - רואים אותו היטב)...]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2013 19:41 לינק ישיר 

maxmen כתב:

'התלות שלכם בידים עובדות היא תוצאה של השיטה של הטייקונים,
אף חרדי לא אשם בכך'

---
סטנלי פישר, עדיין רלוונטי לצערי..
http://www.haaretz.co.il/misc/1.1213205

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2013 19:47 לינק ישיר 

כשיש מקורות ויש במה להאחז , לא מתבלבלים או מתחפרים ומנסים להעמיק ונשארים באותה ביצה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2013 10:59 לינק ישיר 

מאת: מוטה פרנק

נשמות טהורות!

חברים רבים בקשו ממני להתייחס לכל הסיפור של ה'לשון הרע' וה'רכילות' וה'ביזיונות' שעובר כעת על הרב ר' אליעזר ברלנד שליט"א

הסתפקתי מאוד אם כדאי להתייחס או לא, אבל אחרי מחשבה, ואחרי שהסיפורים מתגברים ונפוצים לכל עבר, הגעתי למסקנא, להתייחס לזה בקיצור ובתמצית, ואם שגיתי והוא רחום יכפר עוון.
...
אני מקווה מאוד שכאשר תתבוננו במילים הקצרות דלהלן (ותקשיבו היטב ללינק שאני מצרף בהמשך, של השיעור - ביידיש - שמסרתי בעניין זה, עוד לפני כחצי שנה, זה יביא אתכם לידי החלטה טובה, איך להתייחס לכל הסיפור הקשה הזה).

ובכן:

1) לא חייבים להאמין לעל השמועות, ואולי, וכנראה, שעל פי ההלכה, גם אסור להאמין לכל השמועות. ואולי מותר על פי ההלכה רק להתנהג עם הכלל: "שצריך רק לחשוש"

2) במיוחד, כאשר יש גם 'רגליים לדבר' שכל העדויות והשמועות הפורחות הם מאנשים 'קצת' מפוקפקים. ובמיוחד, כאשר יש שם בקהילה, בשנתיים האחרונות, 'בוקה ומבוקה ומבולקה' בכל מה שנוגע לענייני מחלוקת ומריבות כמעט בכל תחום...

3) ובמיוחד, שעל ר' לייזר אפשר לומר, שהוא גם מסוגל לעשות את זה בכוונה תחילה... מי שקצת מכיר אותו בשלושים השנים האחרונות יודע שהוא מסוגל לעשות גם דברים כאלה - או בכדי לקבל ביזיונות, או בכדי לזרז גאולה, או בגלל שיגעונות של גדלות... הוא הרי הטיפוס שהכי קשה ומסובך להסביר ולהבין.

4) ועל כולם: גם אם, חלילה, יתברר שאכן ר' לייזר נכשל... הרי זה בוודאי 'מוסר השכל' נורא ואיום... עד כמה אין לאף אחד בעולם 'ביטוח' שהוא לא ייכשל... כי אם עובד ד' כזה יכול להיכשל - מה כבר יאמרו כאלו שהם לא כל כך עובדי ד'... ולכן, המסקנה המתבקשת היא: להיזהר ולהישמר בכל ה'גדרים' שגדרו לנו חז"ל בכל מה שקשור עם איסור 'ייחוד' וכל כדומה לזה... ואם נצא עם מסקנא זאת: והיה זה שכרו של ר' לייזר!

בשורות טובות
מוטה

http://www.mota.breslev.org/newmainpageaudio.php

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > אשכול הקישורים לכתבות/מובאות [ה]
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 138 139 140 לדף הבא סך הכל 140 דפים.