בית פורומים בחדרי חרדים

כת חדשה בירושלים?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/7/2017 08:21 לינק ישיר 
כת חדשה בירושלים?

טוב, בעקבות החשיפה בימים האחרונים לנושא של "כת חרדית", החלטתי שהיגיע הזמן לחשוף את הכת שבה אני הייתי שבוי שנים. שלדעתי היא חלק מתופעה בשנים האחרונות של כתות חרדיות שמתלכדות תחת רוח של איזה דמות עלומה ומשונה, ומסתתרות תחת מעטה של 'חצר חסידית רגילה עם משפיע נחמד', ואף אחד לא יודע מה באמת מתחולל בתוככי המקומות הללו!!! כמה הרס וחורבן בבריאות ובשלום נפשם של אברכים ובחורים תמימים מתבצעים שם על אנשים שבסך הכל "מתבטלים" אל ה"צדיק שבדור". ואני מדבר על הכת הסגורה והשקטה של מנחם יאווע מנהיג ישיבת " חיי תורה לובלין" הממוקמת כרגע בבנין ישיבת חברון גאולה לשעבר- מנחם מן יאווע או בשמו המקורי מנחם ברוך יאבו בן חליל ומזל אסתר מוויליאמסבורג שבניו יורק גדל במוסדות סאטמר שם והתחתן בארץ. התקרב לברסלב וגר שנים בשכונת שובו בנים החומה השלישית וכיום בבית ישראל. פלש בזמנו לבניין "מדרש התימנים" ברחוב זכריה הרופא 4 ובמשך שנים שם שכן עם חסידיו . בשנה האחרונה שכר את בניין ישיבת חברון גאולה לשעבר שם בנה על הגג ישיבה שלמה וכפי עדות השכנים המקום סגור ומסוגר ומתנהל באופן שנראה לכל ככת מוזרה ביותר.
היה תלמיד 'שובו בנים' במשך 15 שנה בהם היה מגדולי המקרבים לרב ברלנד עד שהחליט לפתוח ישיבה עצמאית ולקרב אל עצמו בחורים תמימים ומאז החליט שהרב ברלנד 'קליפה' והוא, פי מליון מרבי נחמן מברסלב ופי שישים מהחפץ חיים!!! -כדבריו.
שיטת הקירוב אילו עובדת בצורה שבחור תמים עם 'ביטול' כפי שהם מכנים שנקלט בעיניו של יאווע או אחד מתלמידיו זוכה למסיונר צמוד שידבק אילו, ואפילו יגיע ללמוד איתו בישיבתו, עד שישכנע אותו לבוא ולראות צדיק מופלא וישיבה של עובדי השם קדושים וכו'
הבחורים שמגיעים לראשונה מוכנסים לחדר הרב שם עוברים שטיפת מח על הזכות הנוראה שזכו להגיע למקום הקדוש בעולם! שם מסביר להם הרב מי הוא, ולמה בחר דווקא אותם, ואם ירצו גם מאיזה עולם הנשמה שלהם, והעיקר הוא לזרוק את השכל ואת הבלבולים ולהתבטל אילו לגמרי ולכל מה שיגידו הוותיקים שבישיבה שמבינים את דעת הרב.
הבחורים כולם נמצאים באותו מקום ולומדים יחד מגיל 13 ועד גיל 30 ויותר בלי שום חלוקת מעמדות כולם בישיבה של הצדיק.
כמו כן יושנים ביחד כל הגילאים .
בחירת השידוך נעשית אך ורק בתנאי שיאווע ראה תמונה של הבחורה ישב עליה ממושכות והחליט אם היא מתאימה להכנס למשפחה בדגש על התאמה לרוח הישיבה :"תמימות והתבטלות"!!
הוא מחדיר בבחורים פחד נוראי ממנו דרך אמירות כמו מי שמהרהר נגדי הוא בסכנת נפשות .או ציטוטים של מאמרים בגמרא שמדברים על הפחדות, ומקשר אותם ישירות עליו כמו היוצא מהישיבה ידקר בחרב משהו שקשור למשפט של חזקיהו המלך כמדומני.
נוהג לעשות מעשים משונים כדי לעורר את האמונה שמדובר בצדיק ש'רואה' דברים כמו למשל מברך על כוס מיים ואז מסתכל בעינים חודרות על המיים ושופך ממנה על הרצפה מעשה שחוזר על עצמו מלא. או מתפלל עם תנועות משונות ביידים, או בוהה בחדר וכד'

כל בחור שמתחתן יצטרך לגור בקירבת הישיבה ולהמשיך לבוא לשמוע את השיעורים גם אם זה לא מסתדר לו או לאשתו כי הרי אי אפשר בלי הרב.
דורש להתייעץ איתו על כל דבר ודבר מה שבזה עסוק רוב היום לחטט לבחורים בנושאים רגישים ואפילו בצורות היחסים שבינו לבינה הוא המדריך והיועץ ורק איתו מדברים.
בחור שמתחיל להראות סימני שאלה עליו מקבל ממנו הוראה ללכת לטיפול תרופתי בכדורים כי אם לא "זורם עם הישיבה הנפלאה שכל כולה ישוב הדעת" כנראה שיש לו 'תזזיות במח' -כדבריו מה שמצריך לא בחור ולא שניים בישיבה לצרוך כדורים פסיכוטיים.
בשבת כולם צריכים לבוא לישיבה לקבלת שבת ושיעור של הצדיק גם הנשים והילדים.
התנהגות הזויה אצלו, שיכול לתת הוראה ברורה הלכתית כביכול ולאחר כמה ימים לטעון שלא התכווין לזה אלא להיפך ו'אל תהיו נעולים אחר כל מילה שלי'.
וכך משטה בתלמידיו, דורש מהם מאידך להתייעץ איתו ולהשתוקק לקבל את דעתו הקדושה ממנו על כל פרט, ומאידך דוחה אותם כשבאים איליו עם רצון חזק להתייעץ ולדבר איתו, בכל מיני טענות מוזרות כמו "אסור לדבר עם הצדיק דברי חולין שלא ימאס ויתבזה הרב בעינך".
כך גורם לרצון לרדיפה אחריו ותלות רגשית מוחלטת בינו לבין האנשים והנשים שנכרכו אחריו.
מדבר נגד גדולי הרבנים כאילו היו הם נוכלים ושקרנים . רב שמכיר בו זוכה לתשבחות קצת, השאר פשוט מחוקים אצלו ואצל תלמידיו . אבל יתעקשו לזייף חתימות של רבנים כאילו נתנו הסכמה לספריו ולישיבתו.
מורה הלכתית נגד התורה בדברים מפורשים!! בתואנה שהוא בדרגת תנאים ואמוראים ויכול לחלוק עליהם ועל מה שכתוב בגמרא . ועל דברים מסוימים בגמרא יטען שזה כפיתיות סמויה של חכמי בבל .על פירוש התוספות לגמרא יטען שהוא לא אמת רק נכתב כחכמה מקבילה לפילוסופיות של הגוים שאנשים יראו שגם בתורה יש תחכום.
טוען שהוא פטור מקריאת שמע כי הוא כמו רשב"י שכל כולו תפילה ותורה. ושכל התורה שמוסר בישיבה זה רק הפסולת של התורה שמשיג, והוא מגלה טפח ומכסה טפחיים כל הזמן, וכל גדולי הדור צריכים לבוא ולשמוע ממנו תורה, ומלאכים ושרפים נמצאים מעליו כל שיעור -כדבריו ויותר מזה "אתם תתענגו על התורה שלי בעולם הבא"
דורש ומסביר בלי הפסקה שצריך להתבטל אילו לגמרי ובכל השיחות שלו רומז שהוא כמו משה רבינו ודוד המלך שרק הוא יודע את הפנימיות של התורה. פעם כשאחד התלמידים רצה חיזוק וכתב לו מכתב שיתן לו עצה טובה איך לצאת מהמשבר שהיה שרוי בו {כנראה מהלחץ המטורף שהחדיר לנפשו} כתב לו בחזרה במכתב :תתפלל שתפסיק כבר להיות 'בעל גאווה ' ותזכה להתבטל לצדיק בשלמות. וכמובן שכדי שהכת תשאר בחסיון, דואג יאווע ללמד את התלמידים שאסור להוציא מפה שום דבר שלא ישמע טוב בעיני הציבור וזה בגדר "לא תלך רכיל בעמך " מה גם ש: ''רוב הצדיקים לא משיגים את הישיבה בכלל ולא רואים את האור העצום שיש פה'' ויכולים להתבלבל-כדבריו.
יש עוד המון מה לספר, לי אישית לקח שנים להבין היכן אני נמצא ו"שצדיק הדור" -ראש הישיבה שלי, הוא לא אחר ממשוגע גדלות, שחולה לשלוט בנפש של צעירים תמימים ומסוכן לציבור, {כפי שאמרו לי אחרי שנים הרב דב קוק מטבריה והרב דוד חיים שטרן מבני ברק וכמובן המון מטפלים}

אבל בינתיים אני שואל: מה יהיה? עד מתי כל מטורך ומשוגע גדלות יפתח קהילה ויסחף 'מבקשים' תמימים בחורים, אברכים ואברכיות, שיגדלו דורות בתוככי זרועות הרשע והסדיסטיות של מנהיגים שנהנים לשלוט בנפשם של תמימים??? עד מתי כל מי שנראה "משפיע" ויודע לצאת מהמקווה עם פאות רטובות ולקשקש בספרי חסידות או להתפלפל ברמב"ם יוכל לסחוף אחריו רבים וטובים ולהנהיג ישיבות וקהילות שלמות ולעשות בהם כרצונו ואין אחד שמעיז לפצות פה לדרוש ולשאול??? עד מתי כתות חרדיות יזכו לחסינות מהציבור החרדי שפשוט לא יחקרו כי הרי הראש ישיבה ההוא מסתמא "תלמיד חוכם" ??עד מתי לא יעניין אתכם מה הילד שלכם שומע בישיבה או אצל המשפיע ואיזה הרגשות רעות ודרכים קיצוניות ומסוכנות לבריאות נפשו הוא סוחב איתו מה'שמוסען' ב"שיחה פנימית לאנ"ש" ??? וכל זה עובר בשקט מופתי מהציבור, מהמדינה, ומהרבנים שמעדיפים לשתוק ולא לפוצץ כתות חרדיות כי הרי זה חילול השם עדיף שיתחללו התלמידים!!!
אבל תבינו היום זה אני, הבן של השכן מחר זה יכול להיות הבן שלך עם כל הילדים שלו !! רק עזות פנים מולם, וגילוי פרצופם האמיתי ללא שום חת יעשה סדר בתופעה ההולכת וגדלה הזאת!!
[תודה לאגודה לנפגעי כתות וללב לאחים ]

©שימי מלכה


נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/7/2017 09:16 לינק ישיר 

ה'תלמיד' חיפש תלמידים; 'חכמי לובלין' יצאה למתקפה

המודעה ב'המבשר' על רישום לישיבה בראשות הרב יאווע - התגלתה כתרמית • בית הגר"ש וואזנר מבהיר: "בעזות מצח, הוא מכנה עצמו כתלמיד הגר"ש" • בפנים - המודעה וההבהרה

 61
הדפס

מודעה תמימה על רישום לישיבה לשנת הלימודים הבאה, שהתפרסמה ביום שישי בעיתון 'המבשר', גררה אחריה תגובה חריפה ביותר ופרסום הבהרה מעל גבי העיתון. 

במודעה נכתב על רישום ל"ישיבה קטנה 'חיי תורה לובלין' בראשות הרב הגאון רבי מנחם יאווע - תלמידו של הגר"ש וואזנר, ומלפנים ראב"ד לעמבערג בוילאמסבורג". 

לכאורה, מודעה תמימה כמו עשרות מודעות של ישיבות חסידיות המפרסמות לקראת עונת הרישום, אולם מאחוריה מסתבר סיפור לא תמים. 

הרב יאווע - התחנך אצל חסידי סאטמר באמריקה. 

כשעלה ארצה, למד בישיבת 'חכמי לובלין' בראשה עומד הגר"ש וואזנר. לפני מספר שנים פתח ישיבה בשכונת מאה שערים בירושלים כשהוא עושה שימוש בשמו של הגר"ש וואזנר אותו הוא מכנה מורו ורבו. 

אתמול (ראשון) פורסמה מודעה חריפה של ישיבת 'חכמי לובלין' בראשות הגר"ש וואזנר בה הם מביעים הסתייגות מהישיבה ומהעומד בראשה הרב מנחם יאווע. 

במודעה נכתב: "מאחר והתפרסמה ביום שישי מודעת פרסום על הרשמה לישיבה בירושלים, הנושאת את השם 'לובלין' ואף שרבבו במודעה את שמו של מרן פוסק הדור בעל השבט הלוי שליט"א, הננו להבהיר כי העומד בראשות ישיבה זו ואף מוכר דיסקים מדרשותיו (של עצמו) ומכנה את עצמו כתלמידו של מרן שליט"א, אין לו כל קשר ושייכות למרן בעל השבט הלוי שליט"א. הנ"ל שהה בישיבת חכמי לובלין בשנת תשנ"ג במשך כמה שבועות וד"ל. 

"השימוש בשם לובלין ובשמו של מרן 'בעל השבט הלוי' ללא רשות, גובל בעזות מצח". 

גם מערכת עיתון 'המבשר' פרסמה מודעת התנצלות תחת הכותרת 'הבהרת המערכת': "מודעה עליה נסוב המכתב של ישיבת חכמי לובלין, נכנסה לעיתוננו בשעת לחץ עריכת גיליון ערב שבת, ללא שימת לב ראויה לתוכן המודעה וללא תיאום ראוי, ועל כך נתונה התנצלותינו בפני הישיבה הקדושה". 

תגובת הנהלת ישיבת 'חיי תורה - לובלין' טרם התקבלה.

מודעת הרישום ומודעת ההכחשה בהמבשר • צילום: בחדרי חרדים
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/7/2017 09:41 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/7/2017 09:53 לינק ישיר 
זה הוא?

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/7/2017 10:38 לינק ישיר 

כמעט תמיד אנשי/מנהיגי הכת הם אוכלי מופלטות ו/או אווזים מפוטמים וגולש, מעניין.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/7/2017 11:04 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:
אבל אני ראיתי חלל של כת זו 

וואו! מדהים! תוכל להרחיב קצת בנושא?
לא יאומן שהתגלה כעת עוד תחום בו אתה מומחה!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/7/2017 11:16 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

כת שאף ועדת מומחים מטעם המדינה החילונית קבעה את מסוכנותה,
אולי אצל הגעררס זבולון המר שהקים את הועדה היה חילוני ומרים תעסה בעסה שעמדה בראש הועדה הייתה חילונית וכמובן כל הביקורת הציבורית מאנשי מקצוע על העובדה שהועדה תפקדה כשלוחה של ארגון שטיפת המוח החרדי "ערכים", היא המצאה של חילונים.

אבל המציאות היא שאותו דו"ח נעשה בהזמנה של ארגונים של מחזירים בתשובה וכיום הוא מופץ על ידי "המרכז לנפגעי כתות" שהוא , כידוע שלוחה של הארגון החרדי "יד לאחים".

אז ראוי גם לציין שאותו "מרכז ישראלי לנפגעי כתות" שעומד בראש התעמולה נגד הסיינטולוגיה , הוקם על ידי רמי פלר, שהוא חוזר בתשובה ולמד ב"נתיבות עולם" ואילו המנכ"לית המהוללת רחלי ליכנשטיין עובדת גם ב"יד לאחים" ונראית כמו כל מורה ליטאית בבית יעקוב כמו שקל מאוד לראות בתמונה


אז לפני ששומעים ומספרים סיפורי הבל על "כתות מסוכנות" בעולם החילוני , צריך גם לברר מי עושה את כל הרעש.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/7/2017 11:17 לינק ישיר 

עובדתי כתב:

יצחקהספרן כתב:
אבל אני ראיתי חלל של כת זו 

וואו! מדהים! תוכל להרחיב קצת בנושא?
לא יאומן שהתגלה כעת עוד תחום בו אתה מומחה!


חברי היה מגדולי הלוחמים ומהמומחים נגד כתות (ובמובן מסויים גם כיום) והלכתי איתו לפעול נגד הסנטולוגיה ובשערי המקום חברי החל לדבר עם אחד השפוטים שלהם וכשהוא קיבל הוראה לא לדבר עם חברי הוא הסתובב והלך בתנעות מכניות רובוטיות לחלוטין,
וצריך לראות דבר כזה בעיניים בכדי להאמין,
זה היה מדהים ומחלחל כאחת !.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/7/2017 11:24 לינק ישיר 

קירטון כתב:

יצחקהספרן כתב:

כת שאף ועדת מומחים מטעם המדינה החילונית קבעה את מסוכנותה,
אולי אצל הגעררס זבולון המר שהקים את הועדה היה חילוני ומרים תעסה בעסה שעמדה בראש הועדה הייתה חילונית וכמובן כל הביקורת הציבורית מאנשי מקצוע על העובדה שהועדה תפקדה כשלוחה של ארגון שטיפת המוח החרדי "ערכים", היא המצאה של חילונים.

אבל המציאות היא שאותו דו"ח נעשה בהזמנה של ארגונים של מחזירים בתשובה וכיום הוא מופץ על ידי "המרכז לנפגעי כתות" שהוא , כידוע שלוחה של הארגון החרדי "יד לאחים".

אז ראוי גם לציין שאותו "מרכז ישראלי לנפגעי כתות" שעומד בראש התעמולה נגד הסיינטולוגיה , הוקם על ידי רמי פלר, שהוא חוזר בתשובה ולמד ב"נתיבות עולם" ואילו המנכ"לית המהוללת רחלי ליכנשטיין עובדת גם ב"יד לאחים" ונראית כמו כל מורה ליטאית בבית יעקוב כמו שקל מאוד לראות בתמונה


אז לפני ששומעים ומספרים סיפורי הבל על "כתות מסוכנות" בעולם החילוני , צריך גם לברר מי עושה את כל הרעש.


אתה אינך חי את מציאות הכתות ואולי חבל שכך,
אולי אם היית משועבד שם לא היית מקשקש את הבליך כאן,
אבל אם תברר באמת על הכתות ונזקיהם תתלחל,
אבל ממך זו ציפיה מוגזמת לחלוטין,
אבל האחרים שכאן יכולים לקבל טעימה,
ממה שהם קוראים על על אלברנס אליאור חן גועל רצון ועוד,
וזאת בשל עלייתם לכותרות,
אבל ורוב עבדיהם משעבדים תחת רדאר התשקורת ואין פוצה פה,
ובמקום לתקוף את המדינה על חדלונה,
נוול זה משמיץ את הפועלים לטובת אומללים אלו.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/7/2017 11:29 לינק ישיר 

פינטשיב כתב:
כמעט תמיד אנשי/מנהיגי הכת הם אוכלי מופלטות ו/או אווזים מפוטמים וגולש, מעניין.ומה מאכלו של הגר"ש אויערבאך ?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/7/2017 11:51 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

ממה שהם קוראים על על אלברנס אליאור חן גועל רצון ועוד,
וזאת בשל עלייתם לכותרות,
אבל ורוב עבדיהם משעבדים תחת רדאר התשקורת ואין פוצה פה,
ובמקום לתקוף את המדינה על חדלונה,
נוול זה משמיץ את הפועלים לטובת אומללים אלו.


נשלח מהאנדרואיד שליאלברנס ואליאור חן הם חרדים .
הם באמת מרושעים ומסוכנים, כמו מנהיגי כתות חרדיים אחרים.
צריך להיות רמאי אמיתי כדי לכרוך אותם עם הסיינטולוגיםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/7/2017 12:16 לינק ישיר 

בונדמן כתב:
כמעט תמיד אנשי/מנהיגי הכת הם אוכלי מופלטות ו/או אווזים מפוטמים וגולש, מעניין.


ומה מאכלו של הגר"ש אויערבאך ?
מופלטות מן הסתם שלא לגבי השאר צריך לברר אצל אנשי שלומו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/7/2017 14:25 לינק ישיר 

מה הפלא שהוא תלמיד מברלנד הרי שם הוא למד את האבי אבות כת מה הוא דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/7/2017 15:38 לינק ישיר 

קירטון כתב:

יצחקהספרן כתב:

ממה שהם קוראים על על אלברנס אליאור חן גועל רצון ועוד,
וזאת בשל עלייתם לכותרות,
אבל ורוב עבדיהם משעבדים תחת רדאר התשקורת ואין פוצה פה,
ובמקום לתקוף את המדינה על חדלונה,
נוול זה משמיץ את הפועלים לטובת אומללים אלו.


נשלח מהאנדרואיד שליאלברנס ואליאור חן הם חרדים .
הם באמת מרושעים ומסוכנים, כמו מנהיגי כתות חרדיים אחרים.
צריך להיות רמאי אמיתי כדי לכרוך אותם עם הסיינטולוגים


גילית עוד צד אפל בחייך
ואין לי מה לומר עליך חוץ ממסכן או רשע או שילוב של השניים,
שקע לבנתים במדמנתך,
עד שאולי יום אחד החיים יפקחו את עינייך.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/7/2017 16:29 לינק ישיר 

מי יודע לספר עוד פרטים מי הוא יאווע הזה ומשפחתו, מהיכן צמח, מה מספר אנשיו ועניינם, וכו'?

תוקן על ידי תם_יושב ב- 13/07/2017 16:30:07
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/7/2017 14:32 לינק ישיר 

למה המשטרה לא סוגרת את הכת הזאת כמו שעשו ללב טהור ?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כת חדשה בירושלים?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.