בית פורומים בחדרי חרדים

רמדיה - פיקוח נפש

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/11/2003 17:41 לינק ישיר 
רמדיה - פיקוח נפש

ליל שבת, בסבביבות 9:30 , עבר רכב של עזר מציון שהכריז ברמקול שבהוראת משרד הבריאות אסור לתת לילדים רמדיה צמחית.

זה היה מלחיץ ומפחיד.

מישהו יודע מה קרה/אם קרה משהו?דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 17:43 לינק ישיר 

http://images.maariv.co.il/channels/1/ART/581/620.html

סליחה.. מצאתי.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 17:54 לינק ישיר 

בגני הדר עברו הרכבים של עזרה ומרפא בשעה 23:30 אמש, באותה קריאת אזהרה על רמדיה צמחית.

בברכה,

עמיר.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 18:07 לינק ישיר 

גם אצלנו, בבני ברק, התעוררנו לקול ההזהרה. מכל עבר נראו שכנים מציצים החוצה לשמוע מה קרה.

ההשערות והתיאוריות פרחו.

ולטובת הציבור, מדריך בריאותי מתוך YNET

שלא נצטרך!

***

רמדיה צמחית ומחלת המוח בתינוקות: כל התשובותבעקבות אשפוזם של תשעה תינוקות במצב קשה, לאחר שניזונו מתחליף החלב הצמחי של רמדיה - כל מה שצריך לדעת: באיזה תחליף חלב אסור להשתמש? האם קיימות חלופות? כיצד לזהות מחלה בתינוק ומהן הסכנות? ועוד
מוטי גלזמן קצר לאחר שמשרד הבריאות וחברת "רמדיה" הורו הערב (ו') להפסיק מיידית את השימוש בתחליף החלב "רמדיה צמחית", בחשד שהוא הגורם למחלת העצבים בה לקו תשעה תינוקות בשבועות האחרונים, הוצפו מרכזי המידע הטלפוניים של קופות החולים ובתי החולים בשאלות של הורים מודאגים. לפניכם ריכוז השאלות החשובות, שיעזרו לכם להבין את הנושא טוב יותר:
רכשתי רמדיה צמחית לפני כחודש. מה עליי לעשות?

משרד הבריאות קורא לכל מי שרכש את תחליף חלב הרמדיה הצמחית, לכל הגילאים, להחזירה לבית המרקחת. המשרד קרא לרשתות הפארם לתגבר את צוות העובדים כבר במהלך השבת, כדי לאפשר את ההחזרות.הרופא הורה לנו להשתמש רק בתחליף חלב אם צמחי. מה עלינו לעשות?

החל מהערב (ו') הורה משרד הבריאות לאסוף את כל תחליפי חלב רמדיה הצמחיות מהמדפים, ולא לאפשר את מכירתם. כמו כן הופסקה ההזנה ברמדיה צמחית בכל בתי החולים במדינת ישראל ובשטחים. ישנן מספר חברות נוספות המייצרות תחליף חלב צמחי אותם ניתן להשיג בבתי המרקחת וברשתות הפארם ברחבי הארץ.אשתי ילדה היום. כיצד אדע שהתינוק לא יקבל רמדיה צמחית?

כל בתי החולים במדינת ישראל ובשטחים הפסיקו את ההזנה ברמדיה צמחית, על פי הוראת משרד הבריאות.ראיתי שיש רמדיה צמחית לגילאי 0-12 חודשים ולגילאי 12 חודשים עד שנתיים. באיזו אסור להשתמש?

משרד הבריאות אוסר את השימוש בכל סוגי הרמדיה הצמחית, לכל הגילאים. כאמור, ניתן להשתמש בכל סוגי התחליפים הצמחיים של החברות האחרות.האם מותר להשתמש בשאר מוצרי רמדיה?

פרט לרמדיה הצמחית, מאשר משרד הבריאות את השימוש בכל סוגי תחליפי החלב של רמדיה.מהם הסימנים האופיינים למחלת המוח?

הסימנים שהופיעו אצל התינוקות שאושפזו היו ישנוניות, אפטיה, חוסר תיאבון, פרכוסים ואי שקט. אצל חלק מהתינוקות הופיעו בנוסף גם הקאות ושילשולים. אם הופיע אחד הסימנים הללו אצל תינוק הניזון מרמדיה צמחית – יש לפנות מיד לחדר המיון. הסימנים שאינם מצריכים פניה מיידית לחדר המיון הם נזלת, שיעול, אסטמה, הצטננות, דלקת עיניים, או פריחות.תוך כמה זמן מופיעים הסימנים?


לא ניתן לקבוע חד משמעית. המומחים ממליצים שאם הילד ניזון בימים האחרונים מרמדיה צמחית, יש להפסיקה ולעבור לתחליף חלב צמחי מתוצרת חברה אחרת. במקרה שהופיעו אחד הסימנים שצויינו לעיל, יש לפנות לחדר המיון.מאיזה איזור בארץ התינוקות שחלו?

התינוקות שאושפזו הם מאיזור מרכז הארץ.הילד קיבל רמדיה צמחית עד לפני חצי שנה. האם יש סיבה לדאגה?

לא.בני בן ה-5 שותה מידי ערב כוס רמדיה צמחית. מה לעשות?

יש להפסיק מיד את השימוש ברמדיה צמחית. במידה ומופיעים אחד מסימני האזהרה שהוזכרו, יש לפנות לחדר מיון. אם הילד בריא יש להמשיך ולעקוב, אולם אין צורך בבדיקה רפואית מיידית.האכלתי עד היום בערב את התינוקת ברמדיה צמחית, אבל היא נראית בסדר. האם לקחת אותה לבדיקה?

ראשית, הפסיקו את ההאכלה ברמדיה הצמחית. אם התינוקת אינה סובלת מישנוניות יתרה, אפטיה, חוסר תיאבון, פרכוסים, אי שקט, שילשולים או הקאות - אין כל צורך לפנות לחדר המיון.יש לנו בבית תחליף חלב צמחי שלא מתוצרת רמדיה. האם כדאי להחזירה?

כאמור, עדיין לא ברור האם הרמדיה הצמחית קשורה למחלת המוח. בכל אופן, שאר תחליפי החלב הצמחיים מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות ואין עמם כל בעיה.האם יש בדיקות שצריך לעשות לילד שקיבל רמדיה?

לא, וגם אין צורך. לא קיימת כל בדיקה הקשורה לרמדיה הצמחית, הגם שעדיין לא ברור הקשר, אם קיים כלל, בין התזונה ברמדיה צמחית לבין מחלת המוח בה לקו התינוקות. אם הילד ניזון מרמדיה והוא בריא, על אחת כמה וכמה שאין כל צורך בבדיקות.שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשודדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 18:11 לינק ישיר 

בירושלים לא נתקלתי במכרזים מטעם אף ארגון, אך בביפר הצרוב על זק"א התקבלה הודעה. מכיוון שאינני בעל הכשרה בעזרה-ראשונה אסור היה לי לבדוק את ההודעה, כך ששהייתי במתח רב עד מוצ"ש בכדי לדעת מה נכתב בהודעה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 18:22 לינק ישיר 

מתנדבי הצלה ירושלים קיבלו את ההודעה אתמול בלילה (שישי ב9.30) והבוקר הלכו לבתי הכנסת ברחבי העיר להודיע לכל המתפללים על הסכנה.
אצלנו הודיעו על זה גם בתחילת התפילה וגם לפני קריאת התורה ולפני עלינו לשבח .דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 18:23 לינק ישיר 

ההודעה יצאה ממוקד מד"א לכל העובדים והמתנדבים בארץדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 18:23 לינק ישיר 

הנה מה שמצאתי גם אני בנידון:
http://a7.org/news.php?id=64403

עמיר, גם אתה מפ"ת? ממש א"א היה לישון, שעה שלימה הסתובבו ועשו רעש.....דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 18:34 לינק ישיר 

גני הדר-פ"ת: התעוררתי מטושטש לגמרי למשמע הרמקולים, שהיו ממש לא ברורים. הייתי משוכנע שכבשו את גני הדר, או שאיזה ילד הלך לאיבוד. עכשיו, לא מספיק שהעירו אותי, גם היו לי נקיפות מצפון כל הלילה, שאני לא יוצא לעזור בחיפושים...

לאחרונה התחילה יוזמה בעיר להשמיע שירי שבת לפני הצפירה המבשרת על כניסת השבת. לא יכלו להתחיל את מסע ההתעוררות עם איזה "מויידה אני"?


תוקן על ידי - אובייקטיבי - 08/11/2003 18:36:30דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/11/2003 18:37 לינק ישיר 

תושבי שכונת בית וגן זכו לשמוע את קולו של בני פישר דרך הרמקולים שמותקנים על הגגות בכל רחוב

( אותם הרמקולים שמשמיעים את המוסיקה לפני כניסת השבת ושבקרוב כנראה בזמן השקיעה יזמרו איזה מנגינה או בסוף זמן קריאת שמע, או מי יודע מה יבוא בהמשך..)

בכל אופן בני פישר קרא לציבור להזהר מהרמדיה הצמחית ולתינוקות שאכלו את הרמדיה וחשים ברע שיפנו לחדר המיון בהקדם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 18:37 לינק ישיר 

ב-2 בלילה דפקו על דלת ביתינו. היה מפחיד. כל הכבוד לאלו שטרחו ועברו מבית לבית והודיעו.
עיה"ק אשדוד

תוקן על ידי - eizi1 - 08/11/2003 18:40:08דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/11/2003 19:10 לינק ישיר 

תינוק בן 9 חודשים אושפז בביה"ח "דנה" לאחר שצרך "רמדיה"

בבית החולים לילדים "דנה" בתל-אביב מאושפז תינוק בן תשעה חודשים בחשד שלקה במחלת העצבים לאחר שניזון מ"רמדיה צמחית".התינוק הגיע אמש לבית החולים לאחר שסבל מהקאות במשך כחודש והוא מאושפז להשגחה במצב קל. בבית החולים בודקים אם אכן מדובר במחלת העצבים.


(YNET)דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 19:24 לינק ישיר 

החברה הגרמנית המייצרת את "רמדיה צמחית" החלה לבצע בדיקותבעקבות הודעת משרד הבריאות, האוסר להשתמש ב"רמדיה צמחית", אמר בצהריים מנכ"ל רמדיה, גידי לנדסברג, שהחברה נקטה בכל הצעדים המתבקשים.בין השאר, מדעני חברת "הומנה" הגרמנית, המייצרת את המוצר, בודקים מאז אתמול את תרכובת "רמדיה צמחית".

(YNET)דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 19:32 לינק ישיר 

בהלת ההורים: אלפי פניות למוקדי הסיוע

בהלה בעקבות הודעת משרד הבריאות, לפיה קיים חשש שתחליף החלב "רמדיה צמחית" גרם להתפרצות מחלת העצבים בקרב תינוקות. מנכ"ל רמדיה: נקטנו משנה זהירות, אך טרם הוכח שיש קשר בין המוצר למחלה. בבית-החולים "שניידר" מאושפזים 9 תינוקות חולים. בסוף-השבוע אושפז תינוק ראשון בבית-החולים "דנה", לאחר שגילה אותן תופעות
ורד לוביץ'יממה בלבד לאחר הודעת משרד הבריאות, לפיה קיים חשש שתחליף החלב "רמדיה צמחית" הוא שגרם להתפרצות מחלת העצבים המסתורית אנצלופתיה בקרב תינוקות במרכז הארץ - ובהלת ההורים בעיצומה. (לחצו כאן למדרך המלא בערוץ הבריאות של ynet בנושא, הכולל שאלות נפוצות ותשובות מפי גורמים רפואיים.)אמש הורה משרד הבריאות, בתיאום עם חברת "רמדיה", להפסיק לאלתר את השימוש בתחליף החלב, המבוסס על סויה. במוקדי הסיוע הטלפוניים שפתחו קופות החולים וחברת "רמדיה" התקבלו אלפי פניות של הורים מודאגים.מחברת "רמדיה" נמסר כי "בשיתוף פעולה ותיאום מלא עם משרד הבריאות, כאמצעי זהירות, הוחלט להמליץ על הפסקת השימוש ב'רמדיה צמחית'. זאת, עד לבירור מלא של תוצאות הבדיקה בבית החולים שניידר". עם זאת, "בחברה מדגישים כי עדיין לא הוכח סופית כל קשר בין המוצר לבין המחלה, ורק מחמת הספק הוחלט להקפיא את השימוש במוצר".מנכ"ל "רמדיה", גידי לנדסברגר, אמר כי החברה נקטה בכל הצעדים המתבקשים. הוא הוסיף כי מדעני חברת "הומנה" הגרמנית, המייצרת את המוצר, בודקים את תרכובת המוצר.חולה ראשון ב"דנה"בשבועות האחרונים אושפזו במצב קשה תשעה תינוקות במחלקה לטיפול נמרץ בבית-החולים "שניידר" בפתח תקווה, עקב תופעות של פירכוסים וחוסר הכרה, הנגרמות בשל בעיות במערכת העצבים המרכזית. שלושה מהם אושפזו כבר בחודש ספטמבר. בסוף-השבוע אושפז תינוק נוסף בבית-החולים לילדים "דנה" בתל-אביב, לאחר שגילה את אותן תופעות. מבית-החולים נמסר כי מצבו קל מזה של שאר החולים.ד"ר טומי שיינפלד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים "שניידר" אמר: "התחלנו לחשוד ברמדיה הצמחית כבר לפני מספר ימים, כשבדקנו מה אכלו ארבעת הילדים האחרונים שאושפזו אצלנו, והתברר שכולם קיבלו את המוצר הזה. יש שורה של רעלים שפוגעים במוח וייתכן שחדרו לאוכל. חשוב לציין שאנחנו מדברים על קשר סטטיסטי בלבד."

ד"ר דורית ניצן קלוסקי, מנהלת שירותי מזון ותזונה במשרד הבריאות: "אנחנו עדיין לא יודעים במה בדיוק מדובר, זה יכול להיות מזיהום חיידקי ועד נוכחות של מתכות כבדות. כרגע אנו נוקטים באמצעי זהירות מכיוון שזה המכנה המשותף שמצאנו אצל כל הילדים. עדיין אין לנו יותר מידע".התפרצות המחלה, והחשד שזו נגרמה בשל תחליף החלב, עוררה בהלה רבה בקרב הורים ברחבי הארץ. למרות השבת, התירו רבנים לכלי-רכב של זק"א לעבור ביישובים דתיים ולהתריע מפני השימוש ב"רמדיה צמחית". ניידת משטרה עברה ברחובות בני-ברק וכרזה לתושבים.לקבלת מידע בעניין רמדיה צמחית ומחלת האנצלופתיה, ניתן לפנות לאתר האינטרנט של שירותי בריאות כללית או להתקשר מכל טלפון למספר 1-700707-700 או 2700*. כמו כן ניתן לפנות לקו טלפוני שפתחה קופת החולים "מכבי", שמספרו: 1-700-50-53-53. ניתן להשתמש גם בקווי שירות הלקוחות שפתחה "רמדיה" לציבור הרחב, במספר: 1-800-66-66-60.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2814461,00.htmlתוקן על ידי - דוד10 - 08/11/2003 19:44:39דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/11/2003 19:54 לינק ישיר 

הודעה שקיבלתי באימייל...לירחמיאל שבוע טוב,

אבקש אותך בבקשה להזכיר את שמו של איש החסד מס' 1 בארץ,
שהזכרת אותו בהייד פארק באופן יותר מכובד.

"בני" נקרא כך על ידי ידידיו הרבים,
ויש לו אין סוף מעריצים וידידים,
ואכן קטנים כגדולים, וצעירים כרבנים כולם כולם מרגישים קרובים אליו,
כי ככה הוא "בני" שלנו, כולם וכולנו אוהבים אותו,
הוא לא מתנשא ולא משתחצן, הוא ככה טוב וידידותי עם כולם....

אבל נראה לי שעליך להזכיר ולפנות בהייד פארק
" הרב בנימין פישר" יו"ר "מגן לחולה".

זה מגיע לו, לנו, וגם לך.

ידידך ואוהבך

אז מה שנכון נכון ואני מתנצל בפני אלפי המעריצים של הרב פישר על שלא כתבתי את שמו כראוי וכמתבקש.

הרב פישר אכן איש חסד מדהים והשם שכתבתי לא מתאים ולא מכובד.

בכל אופן בכולהון אתחרטנא בהון מעתה ועד עולם...

תוקן על ידי - ירחמיאל1 - 08/11/2003 20:06:41דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/11/2003 19:55 לינק ישיר 

אובייקטיבי:
נהנתי מהתיאור שלך.

גם לך כואב הראש מלשמוע את ה"גיט שאבעס" בערב שבת ברמקולים הצורמים? אני ממש מתפוצץ מזה. מול הבית שלי, והילד צורח מבהלה....דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > רמדיה - פיקוח נפש
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.