בית פורומים בחדרי חרדים

ר"מ בישיבה גבוהה-" נשים צריכות להיות כנועות לבעליהן"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/4/2019 15:50 לינק ישיר 

גם יצחק הספרן כתב לי שהלוגיקה נבראה בידי האל. הוא כנראה חושש מאיש חשוב לכן רק פונה בפרטי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 17:31 לינק ישיר 

לא אני קבעתי את הכללים מה ראוי לעלות בפורום חרדי
אבל אני אחד הותיקים כאן, 10 שנים בפורום, ובעבר ככל הזכור לי לא אפשרו אשכולות מסוג זה
פורום חרדי יכול לסבול טרחניות מציקות מכל הסוגים, אבל לא דברי כפירה, אי אפשר להחזיק את החבל משתי קצותיו.

לא אתייחס לשאלת הלוגיקה למרות שיש לי מה לומר עליה, רק אומר שהשאלה החשובה שתוצאותיה מעשיות היא, האם ישנה הסתברות סבירה שהעולם נוצר לבדו ללא יוצר בעל תבונה שכיוון הכל, והתשובה החד משמעית היא - לא, אפילו לא תא אחד בודד, זה מספיק למה שנדרש לדעת, התוצאה המעשית מחייבת, וישנם כאלו שמרמים את עצמם בכוח כדי לא למלאות את תפקידם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 18:12 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
אבל לא דברי כפירה, אי אפשר להחזיק את החבל משתי קצותיו.

.

כגון שהקב"הלא ברא את הלוגיקה ואת החשבון  ועוד הוא כפוף להם, רח"ל מהאי דעתא. ורק אצטט מדברי הישמח משה בפרשת ויצא שלפחות יהיה כאן דברי דמות של גדול בישראל זצוק"ל ולא סברות בטנם של יושבי קרנות...

ועפ"ז נראה הפי' כי ק-ל דעות וכו' ר"ל כי ה' ק-ל דעות וכו' היינו חב"ד וכו שהוא המציא אותם וכו וגם חכמה ושכל המציא השי"ת וחידשו וכו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 19:05 לינק ישיר 

דבר בשם עצמך (ולעצמך..)
אף אחד לא אמר שהוא כפוף אליהם, הדבר היחיד שאמרתי הוא שיש לי מה לומר בזה ואני נמנע מהרחבת הענינים בפורום לא מתאים
דברי הישמח משה המדברים על חכמה בינה ודעת, שברור לכל בר דעת שהקב"ה ברא אותם, אינם קשורים בכלל ללוגיקה דלעיל וכפי שאמרתי, אם אתה מתעקש לפתח את הענין, תמשיך להתכתב עם עצמך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 19:19 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
דבר בשם עצמך (ולעצמך..)
אף אחד לא אמר שהוא כפוף אליהם, הדבר היחיד שאמרתי הוא שיש לי מה לומר בזה ואני נמנע מהרחבת הענינים בפורום לא מתאים
דברי הישמח משה המדברים על חכמה בינה ודעת, שברור לכל בר דעת שהקב"ה ברא אותם, אינם קשורים בכלל ללוגיקה דלעיל וכפי שאמרתי, אם אתה מתעקש לפתח את הענין, תמשיך להתכתב עם עצמך.

שוב אותה מנגינה של כזבים והפעם בנוגע לעיקרי ויסודות אמונותינו...

א. א' סמיתי כתב כך מפורשות בדף הקודם.וזו גם מסקנא נדרשת מהאמירה שלוגיקה אינה בריאה של הקב"ה רח"ל מהאי דעתא.
ב. אתה אמרת שכל דבר רוחני אינו זוקק בורא. נתת שתי דוגמאות. אחת לוגיקה. 3*3=9  והשניה רוח האדם. זה גובל בכפירה. הדרך היחידה העומדת לרשותך היא לחזור בך מדברי הבל אלו. לספר עכשיו שאתה "נמנע" מהרחבה אחרי שנתפסת בקלקלתך מגוחכת לכל רואה.
ג. עכשיו יש לנו חידוש נפלא חדש מבית היוצר שלך, שחכמה ובינה ודעת הן, או לא רוחניות וכן זוקקות בריאה אבל ההגיון של 1+1=2 אינו כלול בחכמה בינה ודעת אלא קטגוריה בפני עצמה, והיא כן רוחנית ואינה זקוקה לבורא, או שהן אכן רוחניות אבל הן כן מוגבלות במקום ובזמן...משא"כ 1+1. מה נעשה לרוח האדם שגם היא הייתה בדוגמאות שלך? 
טירוף אמרת?...

תוקן על ידי קלעפער ב- 30/04/2019 17:49:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 21:45 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

שרית560 כתבה:

בגט_סתרים כתבה:

אני מכבד את הבקשה לא לעלות נושאים כאלה, אני לא בטוח שאני העליתי את הנושא, רק שאלתי על הנחות שאתם כתבתם.
אבל מאד מעניין אותי מה האמת ביהדות האם האל כפוף לחוקי הלוגיקה מה שעושה אותו לא יחיד, כלומר שהוא והחוקים היו כאן לפני שנוצר היקום, וגם לא כל יכול, כי הוא כפוף לחוקי הלוגיקה, או שהוא זה שברא את הלוגיקה ואינו כפוף לה.

זכותך להעלות כל נושא !!
יש ניקים הזויים כמו הניק השחצן שקורא לעצמו איש חשוב שחושבים שהם יקבעו את נושאי הדיון בפורום !!

לא יזיק לך ללמוד לכבד את הפורום בו את נמצאת ולא לעודד (הבאת) דברי כפירה בדת היהודית,
מינימום של כבוד לאכסניה לא תזיק לך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

חרדיות היא מושג רחב מאוד !!!
ויש מגוון רחב של אנשים במרחב החרדי מבוגרי מכון לב וישיבת נר ישראל בבלטימור ועד נטורי קרתא !!
אנחנו לא בפראבדה של שופרם של חסידי גור ומותר לשאול ולעודד לשאול שאלות !!
יש לכל אחד שאלות ותהיות באמונה ההשקפה !!
לשיטתך ולשיטת הניק השחצן שקורא לעצמו איש חשוב!!
שאלות אלו הן כפירה
ולשיטת חרדים פתוחים יותר זאת שאלה לגיטימית!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 22:28 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
בלה בלה בלה

אני חושב שהדבר הכי חשוב מכל מה שכתבתי לך הוא שאני לא מעוניין לנהל איתך דו שיח ושתתכתב עם עצמך
אתה מודע לכך כבר מקדמת דנא
לא הבנת דבר וחצי דבר ממה שכתבתי, וגם לא תקבל הסבר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 22:39 לינק ישיר 

שרית560 כתב:

ויש מגוון רחב של אנשים במרחב החרדי מבוגרי מכון לב וישיבת נר ישראל בבלטימור ועד נטורי קרתא !!
שאלות אלו הן כפירה

בורותה של זו עמדה לה שלא להבין את חומרת "שאלתו הלגיטימית"
והנה הפסוק המתאים "ועל נסותם את ה' לאמר היש ה' בקרבנו אם אין"
כמה חוצפה צריך בנאדם להסתובב בעולם הזה, להנות מפריה, ולומר היש ה' בקרבנו.
ואם זו לא כפירה, כפירה מהי?
ואיך אפשר להיות יהודי עם שאלה כזאת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 23:42 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

א. א' סמיתי כתב כך מפורשות בדף הקודם.וזו גם מסקנא נדרשת מהאמירה שלוגיקה אינה בריאה של הקב"ה רח"ל מהאי דעתא.

כשאמרתי שהקב"ה כפוף לחוקי הלוגיקה כוונתי שהם הכרחיים בתפיסתנו ולא נוכל לחשוב אחרת, אין כזה דבר משולש-מרובע כי אין מצולע שיש לו גם 3 צלעות וגם 4 צלעות, כמו כן 1+1=2 בהכרח, מי שטוען שקיום א-לוהים הוא הכרח לוגי טוען שלא יתכן שאין אלוהים ושגם א-לוהים עצמו לא יכול לבטל את קיומו
זו הייתה בפירוש דעת הרמב"ם ורוב ככל הראשונים שהתייחסו לעניין
יש הטוענים שחוקי הלוגיקה הם רק תוצאה של הצורה בה שכלנו נוצר, אבל אם אנו מוותרים על הוודאות של הלוגיקה אין שום דבר שניתן להיות בטוחים בו גם לא קיום בורא לעולם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2019 00:00 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

ו

לומר שהקב"ה לא ברא את ההגיון. 

ולמעשה האמת היא שהוא ברא אך כנראה כבא לחלק לך קצת טענת שאינך צריך...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2019 00:12 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
בלה בלה בלה

אני חושב שהדבר הכי חשוב מכל מה שכתבתי לך הוא שאני לא מעוניין לנהל איתך דו שיח ושתתכתב עם עצמך
אתה מודע לכך כבר מקדמת דנא
לא הבנת דבר וחצי דבר ממה שכתבתי, וגם לא תקבל הסבר.

מישהו ביקש ממך להתכתב איתי? כתבת דברים מופרכים ומטופשים תכתוב תיקון לכולם ותדגיש שזה לא כולל אותי...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2019 00:54 לינק ישיר 

A_Smithee כתב:

כשאמרתי שהקב"ה כפוף לחוקי הלוגיקה כוונתי שהם הכרחיים בתפיסתנו ולא נוכל לחשוב אחרת, אין כזה דבר משולש-מרובע כי אין מצולע שיש לו גם 3 צלעות וגם 4 צלעות, כמו כן 1+1=2 בהכרח, מי שטוען שקיום א-לוהים הוא הכרח לוגי טוען שלא יתכן שאין אלוהים ושגם א-לוהים עצמו לא יכול לבטל את קיומו
יש הטוענים שחוקי הלוגיקה הם רק תוצאה של הצורה בה שכלנו נוצר, אבל אם אנו מוותרים על הוודאות של הלוגיקה אין שום דבר שניתן להיות בטוחים בו גם לא קיום בורא לעולם

זו כבר עמדה מרוככת ומנוסחת בצורה מתאימה. יש הבדל אם אומרים שהקב"ה כפוף למשהו לבין אם מנסחים שכך עלה במחשבה של הבורא לא לשנות מדרכי הלוגיקה כמו שמובא בהלכה לא לבקש על נס מופרך שהוא תפילת שוא. או כך ברא את שכלנו שלא נוכל להבין משולש שסכום זוויותיו עולה על שלוש וכדומה. או בנערותנו היינו נותנים דוגמא של מקל עם קצה אחד..

באשר לדעת הרמב"ם והראשונים הרבה נתיעגו בכך ויש ראיות מהרמב"ם עצמו הפוך למה שאתה אומר, למשל הרמב"ם נוקט בידיעה ובחירה שהבורא ברא סתירה לוגית שהוא גם יודע וגם יש בחירה. ועוד ועוד.

בכל אופן גם דעת הרמב"ם על השגחה כללית ופרטית לא נתקבלה והיום חסיד שיגיד שאין השגחה פרטית על תולעת יחשב ככופר וכאן איש חשוב החסיד והצדיק ביטא דעה שלכל היותר היא דעה פילוסופית אבל לא חסידית. כל גדולי החסידות שדיברו בכך נקטו כפשיטות שהקב"ה יכול לעשות אין ויש בו זמנית ומביאים ראיות רבות בין היתר ממקום הארון אינו מן המידה שהוא נמנע לוגי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2019 01:17 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

זו כבר עמדה מרוככת ומנוסחת בצורה מתאימה. יש הבדל אם אומרים שהקב"ה כפוף למשהו לבין אם מנסחים שכך עלה במחשבה של הבורא לא לשנות מדרכי הלוגיקה כמו שמובא בהלכה לא לבקש על נס מופרך שהוא תפילת שוא. או כך ברא את שכלנו שלא נוכל להבין משולש שסכום זוויותיו עולה על שלוש וכדומה. או בנערותנו היינו נותנים דוגמא של מקל עם קצה אחד..

באשר לדעת הרמב"ם והראשונים הרבה נתיעגו בכך ויש ראיות מהרמב"ם עצמו הפוך למה שאתה אומר, למשל הרמב"ם נוקט בידיעה ובחירה שהבורא ברא סתירה לוגית שהוא גם יודע וגם יש בחירה. ועוד ועוד.

בכל אופן גם דעת הרמב"ם על השגחה כללית ופרטית לא נתקבלה והיום חסיד שיגיד שאין השגחה פרטית על תולעת יחשב ככופר וכאן איש חשוב החסיד והצדיק ביטא דעה שלכל היותר היא דעה פילוסופית אבל לא חסידית. כל גדולי החסידות שדיברו בכך נקטו כפשיטות שהקב"ה יכול לעשות אין ויש בו זמנית ומביאים ראיות רבות בין היתר ממקום הארון אינו מן המידה שהוא נמנע לוגי.

אפשר לדון מה תקפה של הלוגיקה והאם היא נבראת או הכרחית, אבל לכל הפחות לא ניתן להאמין ברצינות שהקב"ה יכול לברוא משולש-מרובע, זה חסר משמעות ומכיל סתירה פנימית
הרמב"ם כתב בפירוש שהקב"ה לא יכול לחולל סתירה לוגית (תירוצו על ידיעה ובחירה אולי לא עולה בקנה אחד עם זה)
לגבי גדולי החסידות, ידוע לי שכך הם חושבים (וגם רוב המקובלים בדורות האחרונים) ומה בכך? זו נראית לי עמדה מופרכת, אין לזה נפק"מ להלכה ואין סיבה להאמין (למעשה אי אפשר) במה שלא מתקבל על הדעת.

אם ללוגיקה אין תוקף אפשר להגיד הכל (מסתירה ניתן להוכיח הכל כידוע)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2019 01:34 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

שרית560 כתב:

שאלות אלו הן כפירה

בורותה של זו עמדה לה שלא להבין את חומרת "שאלתו הלגיטימית"
והנה הפסוק המתאים "ועל נסותם את ה' לאמר היש ה' בקרבנו אם אין"
כמה חוצפה צריך בנאדם להסתובב בעולם הזה, להנות מפריה, ולומר היש ה' בקרבנו.
ואיך אפשר להיות יהודי עם שאלה כזאת?

בשחצנות כתבת שאתה כותב בפורום 10 שנים,
לידיעתך אני כותבת בפורום 13 שנים !!!
באשכול זה ראו כל כותבי וצופי הפורום את הבורות וחוסר ידע שלך !!
להזכיר לך שאני בוגרת תואר ראשון באוניברסיטת בר אילן!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2019 02:07 לינק ישיר 

A_Smithee כתב:

אפשר לדון מה תקפה של הלוגיקה והאם היא נבראת או הכרחית, אבל לכל הפחות לא ניתן להאמין ברצינות שהקב"ה יכול לברוא משולש-מרובע, זה חסר משמעות ומכיל סתירה פנימית
הרמב"ם כתב בפירוש שהקב"ה לא יכול לחולל סתירה לוגית (תירוצו על ידיעה ובחירה אולי לא עולה בקנה אחד עם זה)
לגבי גדולי החסידות, ידוע לי שכך הם חושבים (וגם רוב המקובלים בדורות האחרונים) ומה בכך? זו נראית לי עמדה מופרכת, אין לזה נפק"מ להלכה ואין סיבה להאמין (למעשה אי אפשר) במה שלא מתקבל על הדעת.

אם ללוגיקה אין תוקף אפשר להגיד הכל (מסתירה ניתן להוכיח הכל כידוע)

יש הבדל שמים וארץ בין חסר משמעות לבין סתירה פנימית. על חסר משמעות אני מסכים. כמו שלא ניתן לומר שהבורא יכול לברוא כעכעראכגבייחחיליטאפפף.  זה לא אומר כלום.
אבל ישנם מקרים בהם מדובר במשהו שנוגד את ההגיון אבל עדין לא מלל חסר משמעות. כמו ענין הבחירה והידיעה, זה לא מובן אבל העמדות הסותרות מובנות לנו. כך גם מקום הארון.
למשל יש מאין. האם זה לא נגד ההגיון שלנו שיש יצירה של יש מאין? כל ההגיון שלנו הוא רק יש מיש אבל כו"ע מודו שהבריאה הייתה יש מאין ממש.
והיום המדע מחייב את הבריאה יש מאין. אלפי שנה פילוסופים טענו שהעולם קדמון מאותה סיבה שזה נוגד את ההגיון שהוא נברא והופ ברגע שנתקבל שהיקום מחודש הכל השתנה.
אז אולי בעוד כמה שנים נגלה שגם דברים נוספים (לא מלל חסר פשר) אפשריים ובודאי אפשריים לבורא.

ועדיין אתה צודק שללא הגיון אין כלום. אבל גבולות ההגיון משתנות ומתחדשות ולעתים החדש מחזק הישן.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ר"מ בישיבה גבוהה-" נשים צריכות להיות כנועות לבעליהן"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 9 10 11 12 13 לדף הבא סך הכל 13 דפים.