בית פורומים עצור כאן חושבים

משאלות: אשכול בקשות מחברי הפורום [ג']

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/8/2013 15:15 לינק ישיר 

כשחכם מפר נדרו של אדם- הוא אומר -שואל- אם היית יודע  אז כשנרדת, את מה שאתה יודע היום? האם היית נודר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/8/2013 03:10 לינק ישיר 
אני מחפש ספר למדני בהלכות תשובה לרמב"ם.

זכרוני שבאלול דאשתקד ראיתי ספר שדן בהלכות תשובה לרמב"ם לפרטי פרטים באופן למדני. לצערי אינני זוכר לא את שם הספר ולא את שם המחבר. האם מישהו מכיר ספר שכזה?

בתודה מראש, וכתיבה וחתימה טובהף

מרובקה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/8/2013 10:54 לינק ישיר 

לשאלת שמניך טובים, פתחתי על זה אשכול

"נדרים ושבועות" הוא השם למי שיצטרך אי פעם לחפש בחיפוש של הפורום...

שנה טובה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2013 14:36 לינק ישיר 

לא ציפיתי שמישהו יפתח אשכול מיוחד לשאלתי,
ואני מודה לך מיימוני על כך.
קראתי את ניתוח העניין כפי שעשית, נהניתי מאיך שעשית את זה.
לא אגע כעת יותר מדי בחלק "האישי", אלא בעיקר בחלק ההלכתי.
מקריאה אחת של הדברים, אני מרגיש שזה מה שהייתי אומר: הדברים שאמרתי נאמרו ברגע של כעס, והכעס היה על רקע של צירוף כמה נקודות כפי שאשתדל לפרט להלן:
1. הוא מרשה לעצמו לדבר בלא כל הפרעה מצידי לדבריו, בענייני תורה (לרוב לא הלכה, אלא בענייני מוסר וכל הכלול תחת הגדרה זו)
2. היחס שלי לדבריו הוא יחס של הקשבה מכובדת גם אם לפעמים אינני מסכים לדברים (מעין: "לא יסתור את דברין") והדברים שנאמרים, נאמרים לרוב כשיחת רעים חופשית, ולא כ"וורט" של דברי תורה.
3. מעולם לא הטחתי בו דברים מעליבים בשום מקרה ועל שום רקע, גם אם לדעתי לו אני הייתי מספר לו דברים כאלה על עצמי סביר לי להניח שהיה מעיר לי הערות אישיות ומביכות.
4. "ההלכה" שאמרתי לו, לא היה לה כל השלכות מעשיות כמעט, (מלבד זה שיש לו להניח את עניין הכיפה בצד עד מוצ"ש, וזה גם מה שהיה קורה גם בלעדי אמירתי את ההלכה) והיא גם לא נאמרה כחלק מ"דברי תורה" על השולחן או משהו דומה.
5. הכעס נבע מתחושה עמוקה של זלזול בדברי, ולפעמים צריך גם לדעת לשתוק גם אם מה שנאמר לא מוצא חן בעיניך.

ומה קורה עכשיו?
הקרח הפשיר, תחושת הפגיעה האישית מתפוגגת לה, נפגשנו והוא ביקש סליחה, מדברים בטלפון (גם אם פחות עדיין מבעבר) ונראה לי שהוא לא שיער לאן התפרצותו כלפי תוביל את העניין.
ועכשיו?
אני עם העניין שקשור לנדר, או לקבלה, או "למה שיצא מפי" או לשבועה וכו'.
אני מודה לך מיימוני על הבהרת הדברים.
 אולי ע"ג פורום זה אפשר למצוא את הפתח לביטול הנדר אם מעיקרו, ואם ע"י חכם או בי"ד גם אם ההתרה עצמה לא תיעשה ע"ג הפורום.

בהקשר לכך אני יכול לומר כמה דברים:
א. בהסתמך על דברים של ירוחםשמ שבזמן שאמרתי את הדברים, זה היה ברגע של פגיעה עמוקה, ועל סמך זה שהוא תמך בדברי וחיזק אותם במקום להתעשת בזמן התפרצותו, ולא בטוח שהתכוונתי לכך שלא אומר ד"ת אקראיים גם תוך "הבלעה" בדיבור חולין.
ב. לא התכוונתי "להחרים" אותו מלומר בפניו ד"ת כאדם פלוני, אלא כאקט פגיעה שנפגעתי מיחסו אלי באותו מצב של דין ודברים כועס.
ג. אלמלא הוצאתי מפי את המילים "לא אומר מכאן ואילך בפניך שום ד"ת", הרי שעצם הסיטואציה שהיתה, שהשלכותיה הרגשיים אט אט מתפוגגות להם, לא הייתי חושב היום שלא אומר בפניו שום ד"ת, אף אם אני זוכר טוב מאוד את הסיטואציה הלא נעימה שהיתה, את העלבון ואת ההתפרצות שלו כלפי.

תודה לכל הדנים בעניין ואשמח לכל התייחסות מהפן ההלכתי של הדברים ואפשר גם לשאול אותי שאלות הבהרה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2013 19:53 לינק ישיר 

לקראת ראש השנה הבעל"ט אשמח להמלצה מחברי הפורום על בית כנסת שנהנו ועברו בו חוויה חיובית פיזית ורוחנית בימים הנוראים. התוכלו להמליץ על בית כנסת כזה, עדיף בירושלים אך לא רק, עם חזן בעל קול ערב? זה לא מוכרח להיות ביכ"נ עם חזנים מקצועיים, אדרבה, אולי אף עדיף סגנון פחות פומפוזי ומקהלתי ויותר רגש\"היימיש". תודה רבה וכתיבה וחתימה טובה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/10/2013 21:54 לינק ישיר 
מתנצל על כתיבת ההודעה הזו כאן

אבל ממש ממש לא היתה לי דרך אחרת יעילה.
אני מנסה לכתוב פניה למקסמן באמצעות תיבת המסרים האישית, ובגלל באגים הקיימים במערכת, קיבלתי בכל פעם את ההודעה "שעלי להיות מחובר למערכת כדי לשלוח הודעה".
ואני כן התחברתי כדי לשלוח את ההודעות הרבות שניסיתי לשלוח למקסמן.
אז ממש ממש לא מצאתי דרך אחרת לכתוב למקסמן אלא דרך פניה באשכול הזה.
אם אתה מקסמן קורא את הודעתי זו אנא כתוב לי לאימייל הזה:
enushi@walla.co.il
ומכיוון שהסיכוי שדוקא מקסמן ייכנס לכאן ויקרא את פנייתי זו אליו הוא קטן מאוד, אז בקשתי לכל מי שיש לו אפשרות ליצור קשר עם מקסמן (תיבת המסרים, אימייל או טלפון) בבקשה שימסור לו את בקשתי וימסור לו את כתובת המייל שנתתי.
אני שוב מתנצל שפניתי כאן בעניין שנראה שהוא אישי לגמרי, כאן ומבקש מאוד מהנהלת הפורום לא להסיר הודעה זו בגלל הנסיבות שציינתי.
תודה לכל מי שיעזור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/10/2013 22:48 לינק ישיר 

בדיקה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2013 10:53 לינק ישיר 

http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=61821
האם ראוי לעשות חג לזכר הצלתו של רב בודד שניצל בעוד מליוני יהודים מושמדים? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/8/2014 10:46 לינק ישיר 

יש בעיה. רציתי להעלות אשכול נושן מתהום הנשיה, והאכסניה לא מאפשרת זאת.

אז הנה הלינקים וההודעה שהיו אמורים להיות שם.

כתבתי הודעה באשכול ישן.

זוהי. אני מעתיק לכאן כדי שאוכל לצרפה לאשכול כשיבנה ויכונן במהרה בימינו.

שום דבר טוב אינו הולך לאיבוד.

(העתק של הודעה שנשלחה ומשום מה לא נקלטה).

בפורום השכן שמותר להזכיר את שמו שאל נצל.

(הניק "נצל")

האם מישהו יוכל לנדב פרטים על הס"ת המיוחס למהר"י אבוהב שנמצא בביהכ"נ אבוהב בביקורי שם פעם שאלתי אחד הגבאים אם יש סיכוי לראותו, וכמובן הגיב בשחוק קל, כאומר 'מה אתה מדבר שטויות?'! חזרתי ושאלתי אם יש סיכוי לראות צילום ממנו או מיריעות אחדות ממנו, והתשובה הייתה דומה. לאחר כמה רגעים ראיתי על עמודי האבן שבבית הכנסת מודבקים קטעי עיתונים ובהם מסיפורי צפת ועל ביהכ"נ הזה, והנה בין צילומי הקטעים היו דפים מהספר המיוחס! האם יש למישהו צילומים כאלו או טובים יותר, וברכות הצבור כולו יחולו על ראשו ושכרו כפול מן השמים

ונזכרתי באשכול היפה הזה עם הדיונים על סיפורים, בדיות, וגם הנושא החשוב מאד על האות צד"י.

"בית הכנסת אבוהב"

הלינק, שעובד נכון להיום אבל אינו מאפשר הוספה.

http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?whichpage=2&topic_id=1549171&forum_id=1364

(כיון שאיני כותב היום בבחח, אז כתבתי לו לנצל באישי עם הפניה לאשכול זה).

שמו של האשכול בבחח הוא

מדריך לבאים לנפוש בעיה"ק צפת ת"ו

הלינק (שעתיד ודאי להשתנות במהרה ולכן כתבתי את הכותרת):

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/10/2014 04:01 לינק ישיר 

שלום וברכה
אודה מאד מאד למי שיוכל לעזור לי.
במכתב מפורסם למדי של הרבי מליובאוויץ' לסטודנטים, בענייני אמונה, אשר נדפס בכמה ספרים (ובין השאר בספר "אני מאמין" עמ' 239), הוא מציין עובדה חשובה לגבי מסורת מעמד הר סיני, והיא שבכל דור לא פחת מספר המוסרים משישים ריבוא. (להלן הציטוט המדוייק). אהיה אסיר תודה למי שיוכל להסביר על מה הסתמך הרבי בדבריו והאם יש לזה מקור כלשהו.
והרי הציטוט:
"ענין מתן תורה על הר סיני נתאמת דור אחר דור בתור עובדה שהתרחשה במעמד שישים ריבוא הגברים לבד מטף, ואם לכלול הנשים וכן האנשים למעלה מן שישים וכו' הרי היו שם מיליונים אחדים מיוצאי מצרים שעיניהם ראו ולא זר. והרי אין זו עדות מצומצמת לנביא אחד או חולם חלום או חבורה מצומצמת. ועדות זו נמסרה מאבות לבנים דור אחר דור, והכל מודים שלא היה הפסק במסורה זו מאז ועד עתה ומעולם לא נגרע מספר העדים משישים ריבוא ויותר אנשים שאין דעותיהם דומות זו לזו וכו', וגם אחרי שנפוצו בארבע פינות העולם הנה כל הנוסחאות שהגיעו אלינו מעובדה ומאורע היסטורי הנ"ל מתאימות בכל הפרטים. והיש לך עדות נאמנה ומדויקת יותר מזו?"
עד כאן הציטוט. וכאמור אהיה אסיר תודה למי שיוכל להסביר על מה הסתמך הרבי והאם יש מקור שמעולם לא נגרע מספר העדים משישים ריבוא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2015 14:58 לינק ישיר 

)כתשובה לדברי שלישישי כאןhttp://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=24&topic_id=3081651&whichpage=1&forum_id=1364#R_3)

שלישישי

אני יודע על אלוקים ממסכת עבודה זרה עם ארבע מאות פרקים של אברהם אבינו. ובכן? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2015 00:15 לינק ישיר 
הרב קלמן כהנא, פוסק אחרת מהחזו"א.

כמדומני שנתקלתי פעם בכמה מקרים בהם הרב קלמן כהנא פסק אחרת מהחזו"א למרות שבדרך כךך הלך לפי שיטת החזו"א.

אם זה נכון, מישהו יכול להפנות אותי למקרים הללו?
בתודה מראש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2015 17:44 לינק ישיר 

מרובקה

ברוך השב!

לא זכור לי אשכול על הרב קלמן כהנא, ומדוע לא תפתח ויבואו אחרים ויוסיפו.

היו גם היו אשכולות על החזו"א. אפשר שבהם הוזכר הרב כהנא.

האם ניסית לחפש בספרו המונומנטלי של בני בראון על החזו"א? במפתח? בנושאים משותפים לשניהם?

שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו < type="text/">document.write("");

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2015 02:56 לינק ישיר 
תמיהה במסכת כתובות דף ג:

במסכת כתובות דף ג: בתוספות ד"ה ולדרוש, משמע מתוס' שלולי הטעם של "צנועות וכוהנות" - היו החכמים מוחים בכל המבקשים להינשא ביום שלישי, והיו בעצם מכניסים את כל הבתולות לבעילת ההגמון באונס! כל זאת כדי להשאיר את תקנת יום רביעי על מכונה. כך יוצא החשבון בתוס'.

אתמהה!!!

מי שיוכל לענות, (או אפילו לפתוח אשכול בנושא הרחב יותר - הערך המכריע של תקנות חז"ל מול דאו') - יבורך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2015 17:30 לינק ישיר 
לפעילות עם נוער דתי/חרדי בסיכון דרושים אנשים שרוצים לשנות את העולם.

אני מחפש שותפים להקמת אירגון התומך ומלווה נוער דתי/חרדי בסיכון. המטרה היא גיבוש של קבוצות נוער ללמידה חוויתית של כישורי חיים וערכים תורניים באמצעות פעילויות, וחוגים. התפקידים הנדרשים הם: ניהול גיוס כספים יח"צ ויצירת קשרים עם גורמים רלוונטים עבודה עם הנוער ניתן ליצור איתי קשר בהודעה פרטית או בטל:0548476305

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > משאלות: אשכול בקשות מחברי הפורום [ג']
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 135 136 137 138 לדף הבא סך הכל 138 דפים.