בית פורומים שידוכי חרדים

אשכול הסמול טוק7-שיחות סלון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/11/2020 12:59 לינק ישיר 

בתתימן כתבה:
בתתימן

סתםבחור כתב:
אדם_ה1 כתב:

סתםבחור כתב:
הרציונל בשידוכים זה לקחת את התקופה הראשונית שממש מאוהבים ולהפוך אותה ישר לזוגיות ולא כמו אצל החילונים שמחכים כדי לבדוק התאמה לפני שמתחייבים ואז מגלים שכבר עברו מזמן את שלב ההתאהבות
הפוך גוטה, הפוך. חשבתי שהרציונל בשידוכים זה לבדוק התאמה לפני שמתחילים עם מישהו שנדלקים עליו..אתה רוצה לגלות למחרת בבוקר שהנה היא לאה?

אולי לא הובנתי. הרציונל בשידוכים זה לבדוק התאמה לפני שנכנס הרגש ואז כשמגיעים לשלב של ההתאהבות, לקחת את זה ולהשתמש בכוח הראשוני הזה כדי ליצור מחוייבות. אם לא משתמשים בכוח הראשוני של ההתאהבות כדי להתחייב, יהיה לגבר ממש קשה באמת להתמסד. אפשר לראות את זה הרבה בציבור החילוני.
סתם לרקע כללי. קירבה גורמת להפרשת הורמון "אהבה" (אקסידוצין) גם אצל הגבר וגם אצל האישה. הבעיה שהטסטוסטרון של הגבר מדכא את פעילות ההורמון. אבל כשגבר "מתחייב" לקשר, השפעת הטסטוסטרון מדוכאת והוא מושפע רק מהאסידוצין וזה גורם לו לרצות עוד

נשלח מהאנדרואיד שלי

אממ מעניין, איפה קראת את זה? לא ממש מובן הקטע, גברים רוצים עוד כשהם מחויבים יותר? לא ברור בכלל.
אני חושבת שזה נכון מה שאמרת שמנצלים את הכח של ההתאהבות כדי להתחייב.. השאלה איך זה אצל נשים.. כי אצלם המחויבות לא משחקת כל כך תפקיד.

האקסידוצין זה הורמון שגורם הרגשה טובה ומופרש בכל מיני אירועים אבל בעיקר בזמן מגע של יותר מכמה שניות. בני זוג שמתחבקים מעל שש שניות או משהו כזה, ההורמון מופרש וממילא גורם לשני הצדדים להיות קרובים אחד לשני (התאהבות וכו' הכל בסופו של דבר הורמונים). לכן קוראים לזה הורמון אהבה. גם הגבר וגם האישה מפרישים אותו ולכן לשניהם בעת מגע ההתאהבות מתגברת אבל לגבר, ההשפעה מדוכאת על ידי הטסטוסטרון. (זה ההורמון ההפוך). הוא מופרש פחות כשהגבר לא מרגיש שצריך להשיג משהו כי הוא כבר מחוייב ואז זה נותן גם לגבר אופציה להתאהב. לכן אישה שחושבת שגבר מתאים לה, טוב תעשה אם תגרום לו להתחייב כמה שיותר מוקדם לפני שנמאס לו ממנה ואז גם האקסידוצין לא יגרום לו להתאהב מחדש. זו הסיבה בציבור החילוני, שגברים יכולים לשכב עם מי שבא להם בלי להתרגש אבל בנות לעומת זאת מאוד קשה להן כי הן חוות התאהבות עם כל אחד

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 13:01 לינק ישיר 

בתתימן כתבה:
בתתימן

סתםבחור כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770

בס"דחחחח ממש פתחתם דיוןהנה הסיבה: הבחור הזה לא התאים לי רוחנית, אך חשבתי שישתנה עבורי והמתנתי עד פגישות מתקדמות... בינתיים נקשרתי אליו, אך כשראיתי שהוא נשאר כפי שהוא כמעט, סיימתי את השידוך... אך עדיין היה קשה לי להמשיך הלאה רגשית...מאז למדתי קצת לקח ומשתדלת לא לצפות שבחור ישתנה עבורי ומורידה מראש / לא ממש נותנת צ'אנס לפגישות מתקדמות...וחשוב לדעת, עם רוב הבחורים שנפגשתי זלא היה יותר מ3 פגישות.... היו רק כמה שגרמו לי למשוך את הדייטים ולהשקיע את כול נשמתי בקשר וכו'....וגם אז אצל רובם זלא עבר את ה10 פגישות... רק שאני נפגשת פעם בשבוע וכך יוצא שזה "קשר שנמשך המון זמן"...סתם בחור, גם אני לא בעד קשר שנמשך כמו מסטיק, אך לא עם כול אחד קל להחליט לכאן/ לכאן.גם להחליט לוותר צריך אומץ. כי אף אחד לא מבטיח לי שאמצא מישהו טוב יותר...אבל אחרי הכול?בסוף צריך להקשיב ללב ופחות לחששות זו דעתי...אני מאמינה שכשאמצא את האחד, השכל והלב שלי יאשרו אותו ישר בוועדת קבלה בעז"ה...

תוקן על ידי חייכנית770 ב- 03/11/2020 01:09:12

אחת לשבוע? וואו. בתחילת דרכי חשבתי גם ככה עד שהשדכנית אמרה לי שכשאפגוש בחורה שתמצא חן בעיני, לא ארצה שזה יימשך זמן בין פגישה לפגישה אלא ארצה אפילו יום אחרי יום (שזה לא טוב). היא צדקה. מצד שני יש משהו טוב בלפגוש בחורה לפחות חודש וחצי כי ככה הגבר רואה איך היא מתנהגת בכל שלבי המחזור. אישית אני נפגש כל יומיים

נשלח מהאנדרואיד שלי

החלק המעניין זה איך הבנות שאתה נפגש איתן רוצות להיפגש כל יומיים.. אני חושבת שפעמיים בשבוע זה הנורמה.

מה? מפגש כל יומיים זה לגיטימי מאוד. לא הכרתי בחורה שרצתה מינון יותר נמוך. נפגשים בראשון שלישי וחמישי/שישי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 13:02 לינק ישיר 

בתתימן כתבה:
בתתימן

סתםבחור כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770

רציף כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770
סתםבחור כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770בס"דבכל מקרה סתם בחור, מה אמרת בצחוק, ש"הגעת לכאן כדי "לחנך" אותי"... רציתי להגיד שבהחלט הצלחתאיני יודעת איך... אבל למדתי על עצמי כ"כ המון בזכותך... נשלחת כמו מלאך משמים ואני מאד מקווה שזה יעזור לי בהמשך החיים...אבל מה שמסקרן אותי, מאיפה ישלך כזה הבנה וידע נרחב, בעולם הרגשות?ואם אתה כ"כ מבין באנשים למה אינך לומד את התחום כדי לעזור לעוד אנשים? ישלך אתזה...

תוקן על ידי חייכנית770 ב- 01/11/2020 16:21:01

וואו חייכנית נכנסתי לתומי לפורום ולא צפיתי לראות כזו מחמאה ענקית! תודה.מחמאה גוררת מחמאה:) גם את לימדת אותי הרבה על מה אני מחפש ומה חשוב לי. יש לי עוד כברת דרך ארוכה אבל זה הרבה יותר רחוק מנקודת ההתחלה.בכל מקרה. מה דעתך, אני צריך לייעץ ליועץ של רציף?נשלח מהאנדרואיד שלי
בס"דלמי שמגיע מגיע ואני בהחלט מודה לך...וכמובן לכולם כאן וכמובן לאדם ורציף היקרים, לימדתם אותי המון על עצמי ועל החיים...וזה מאד תורם לי לחיי ב"התודה על המחמאה... כיף לדעת שזה הדדי  נאמר ש"אין אסיר מתיר עצמו מבית האסורים", כך שאני חושבת שיחד עם חכמתך ויכולתך לעזור לאחרים, עדיין כדי לזרז תהליכים תמיד טוב אדם חכם שיעזור לך להתקדם לעבר היעדים שהבנת שאתה צריך להשתפר בהם...רק שאלה לי אליך מניסיונך האישי, ראיתי שיש כמה דברים שאני אכן צריכה לעבוד עליהם לפי מה שיצא בתוצאות של האניאגרם...אך אני חוששת מאידך שזה ייקח לי הרבה זמן... האם נראה לך שניתן יחד עם זאת לצאת לדייטים ולהתקדם בחיים?או שחייבים לתקן הכול כדי להיות "מוכנים" ו"משופצים" לגמרי לפני שאני מכירה מישהו?

תוקן על ידי חייכנית770 ב- 01/11/2020 21:16:11

את חייבת לעבוד רק על העיכובים שלך להתחתן, ויפה שעה אחת קודם.לגבי כל מה שאת רוצה לשפר אזיש לך זמן אחרי החתונה.אולי יש עוד מעט דברים שחשובשתעבדי עליהם עכשיו, גם אם אין לזה קשר ישיר לחתונה, אבלהם מציקים ברקע.תבדקי עם איש מקצועאם יש לך פחדים וסיבוכיםשמובילים אותך לקשר לא נכון,כי נשמע שאת מפחדת וחוששת,ואני מכיר אותך עוד כשהייתילדה קטנה..נשלח מהאנדרואיד שלי
בס"דתודה אחשוב על כך...אגב, אתה לא חושב ש"כשמתאהבים" באחד כבר החששות מתבטלים, כי הוא פשוט גורם לי לא לחשוש?!

תוקן על ידי חייכנית770 ב- 03/11/2020 01:27:10

חייכנית יש לי תאוריה מפחידה, תאמרי לי מה דעתך. אני מרגיש שכשיצאתי עם בנות צעירות, הן התאהבו ממש בקלות וזה היה ממש אינטנסיבי. לעומת זאת עם בנות מבוגרות יותר (22+) זה כבר לא היה כזה פשוט והן בדקו הרבה דברים ובכללי הפגישות היו הרבה פחות רומנטיות והרגשתי הרבה שפיטה מצידן. מה שאני רוצה לומר, שבאמת התמימות אובדת עם השנים. אני מניח שזה נכון שבחורה שחוששת בגיל 18, אם היא תפגוש בחור שמספיק מושך אותה, כל החששות יעלמו. אבל בחורה בגיל יותר מבוגר שחוששת, צריכה לקחת בחשבון שגם היא מתלהבת פחות מגברים וגם שככל שהגיל עולה הפחדים גדלים ולא קטנים. אז אולי זה לא רעיון כזה טוב לחכות לאביר על הסוס הלבן

נשלח מהאנדרואיד שלי

זה לא תאוריה מפחידה, זה מציאות מוכחת, ככל שהגיל עולה נשים מקבלות יותר שכל ולא מאבדות את כל הראש לפני שהם בודקות את כל הצדדים, לכן יש הרבה אנשים שמעדיפים לחתן את הבנות שלהם בגיל 18, הם יודעים שזה תהליך הרבה יותר קל ופשוט והילדה הרבה פחות בררנית...

זו תאוריה מפחידה כי זה מפחית את הסיכויים למצוא אהבה אצל מי שהכי נואש אליה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 13:09 לינק ישיר 
בתתימן

סתםבחור כתב:
בתתימן כתבה:
בתתימן

סתםבחור כתב:
אדם_ה1 כתב:
סתםבחור כתב:
הרציונל בשידוכים זה לקחת את התקופה הראשונית שממש מאוהבים ולהפוך אותה ישר לזוגיות ולא כמו אצל החילונים שמחכים כדי לבדוק התאמה לפני שמתחייבים ואז מגלים שכבר עברו מזמן את שלב ההתאהבות
הפוך גוטה, הפוך. חשבתי שהרציונל בשידוכים זה לבדוק התאמה לפני שמתחילים עם מישהו שנדלקים עליו..אתה רוצה לגלות למחרת בבוקר שהנה היא לאה?
אולי לא הובנתי. הרציונל בשידוכים זה לבדוק התאמה לפני שנכנס הרגש ואז כשמגיעים לשלב של ההתאהבות, לקחת את זה ולהשתמש בכוח הראשוני הזה כדי ליצור מחוייבות. אם לא משתמשים בכוח הראשוני של ההתאהבות כדי להתחייב, יהיה לגבר ממש קשה באמת להתמסד. אפשר לראות את זה הרבה בציבור החילוני. סתם לרקע כללי. קירבה גורמת להפרשת הורמון "אהבה" (אקסידוצין) גם אצל הגבר וגם אצל האישה. הבעיה שהטסטוסטרון של הגבר מדכא את פעילות ההורמון. אבל כשגבר "מתחייב" לקשר, השפעת הטסטוסטרון מדוכאת והוא מושפע רק מהאסידוצין וזה גורם לו לרצות עודנשלח מהאנדרואיד שלי
אממ מעניין, איפה קראת את זה? לא ממש מובן הקטע, גברים רוצים עוד כשהם מחויבים יותר? לא ברור בכלל.אני חושבת שזה נכון מה שאמרת שמנצלים את הכח של ההתאהבות כדי להתחייב.. השאלה איך זה אצל נשים.. כי אצלם המחויבות לא משחקת כל כך תפקיד.

האקסידוצין זה הורמון שגורם הרגשה טובה ומופרש בכל מיני אירועים אבל בעיקר בזמן מגע של יותר מכמה שניות. בני זוג שמתחבקים מעל שש שניות או משהו כזה, ההורמון מופרש וממילא גורם לשני הצדדים להיות קרובים אחד לשני (התאהבות וכו' הכל בסופו של דבר הורמונים). לכן קוראים לזה הורמון אהבה. גם הגבר וגם האישה מפרישים אותו ולכן לשניהם בעת מגע ההתאהבות מתגברת אבל לגבר, ההשפעה מדוכאת על ידי הטסטוסטרון. (זה ההורמון ההפוך). הוא מופרש פחות כשהגבר לא מרגיש שצריך להשיג משהו כי הוא כבר מחוייב ואז זה נותן גם לגבר אופציה להתאהב. לכן אישה שחושבת שגבר מתאים לה, טוב תעשה אם תגרום לו להתחייב כמה שיותר מוקדם לפני שנמאס לו ממנה ואז גם האקסידוצין לא יגרום לו להתאהב מחדש. זו הסיבה בציבור החילוני, שגברים יכולים לשכב עם מי שבא להם בלי להתרגש אבל בנות לעומת זאת מאוד קשה להן כי הן חוות התאהבות עם כל אחד

נשלח מהאנדרואיד שלי

תשובה יפה. עכשו הבנתי. זה די מצחיק אפשר לומר... כי ככה אפשר להבין מה התועלת של גברים בהתחייבות.. זה חידוש בשבילי. אפשר לומר שאתה מבין יותר מדי 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 13:10 לינק ישיר 
בתתימן

סתםבחור כתב:
בתתימן כתבה:
בתתימן

סתםבחור כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770
רציף כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770
סתםבחור כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770בס"דבכל מקרה סתם בחור, מה אמרת בצחוק, ש"הגעת לכאן כדי "לחנך" אותי"... רציתי להגיד שבהחלט הצלחתאיני יודעת איך... אבל למדתי על עצמי כ"כ המון בזכותך... נשלחת כמו מלאך משמים ואני מאד מקווה שזה יעזור לי בהמשך החיים...אבל מה שמסקרן אותי, מאיפה ישלך כזה הבנה וידע נרחב, בעולם הרגשות?ואם אתה כ"כ מבין באנשים למה אינך לומד את התחום כדי לעזור לעוד אנשים? ישלך אתזה...

וואו חייכנית נכנסתי לתומי לפורום ולא צפיתי לראות כזו מחמאה ענקית! תודה.מחמאה גוררת מחמאה:) גם את לימדת אותי הרבה על מה אני מחפש ומה חשוב לי. יש לי עוד כברת דרך ארוכה אבל זה הרבה יותר רחוק מנקודת ההתחלה.בכל מקרה. מה דעתך, אני צריך לייעץ ליועץ של רציף?נשלח מהאנדרואיד שלי
בס"דלמי שמגיע מגיע ואני בהחלט מודה לך...וכמובן לכולם כאן וכמובן לאדם ורציף היקרים, לימדתם אותי המון על עצמי ועל החיים...וזה מאד תורם לי לחיי ב"התודה על המחמאה... כיף לדעת שזה הדדי  נאמר ש"אין אסיר מתיר עצמו מבית האסורים", כך שאני חושבת שיחד עם חכמתך ויכולתך לעזור לאחרים, עדיין כדי לזרז תהליכים תמיד טוב אדם חכם שיעזור לך להתקדם לעבר היעדים שהבנת שאתה צריך להשתפר בהם...רק שאלה לי אליך מניסיונך האישי, ראיתי שיש כמה דברים שאני אכן צריכה לעבוד עליהם לפי מה שיצא בתוצאות של האניאגרם...אך אני חוששת מאידך שזה ייקח לי הרבה זמן... האם נראה לך שניתן יחד עם זאת לצאת לדייטים ולהתקדם בחיים?או שחייבים לתקן הכול כדי להיות "מוכנים" ו"משופצים" לגמרי לפני שאני מכירה מישהו?

את חייבת לעבוד רק על העיכובים שלך להתחתן, ויפה שעה אחת קודם.לגבי כל מה שאת רוצה לשפר אזיש לך זמן אחרי החתונה.אולי יש עוד מעט דברים שחשובשתעבדי עליהם עכשיו, גם אם אין לזה קשר ישיר לחתונה, אבלהם מציקים ברקע.תבדקי עם איש מקצועאם יש לך פחדים וסיבוכיםשמובילים אותך לקשר לא נכון,כי נשמע שאת מפחדת וחוששת,ואני מכיר אותך עוד כשהייתילדה קטנה..נשלח מהאנדרואיד שלי
בס"דתודה אחשוב על כך...אגב, אתה לא חושב ש"כשמתאהבים" באחד כבר החששות מתבטלים, כי הוא פשוט גורם לי לא לחשוש?!

חייכנית יש לי תאוריה מפחידה, תאמרי לי מה דעתך. אני מרגיש שכשיצאתי עם בנות צעירות, הן התאהבו ממש בקלות וזה היה ממש אינטנסיבי. לעומת זאת עם בנות מבוגרות יותר (22+) זה כבר לא היה כזה פשוט והן בדקו הרבה דברים ובכללי הפגישות היו הרבה פחות רומנטיות והרגשתי הרבה שפיטה מצידן. מה שאני רוצה לומר, שבאמת התמימות אובדת עם השנים. אני מניח שזה נכון שבחורה שחוששת בגיל 18, אם היא תפגוש בחור שמספיק מושך אותה, כל החששות יעלמו. אבל בחורה בגיל יותר מבוגר שחוששת, צריכה לקחת בחשבון שגם היא מתלהבת פחות מגברים וגם שככל שהגיל עולה הפחדים גדלים ולא קטנים. אז אולי זה לא רעיון כזה טוב לחכות לאביר על הסוס הלבןנשלח מהאנדרואיד שלי
זה לא תאוריה מפחידה, זה מציאות מוכחת, ככל שהגיל עולה נשים מקבלות יותר שכל ולא מאבדות את כל הראש לפני שהם בודקות את כל הצדדים, לכן יש הרבה אנשים שמעדיפים לחתן את הבנות שלהם בגיל 18, הם יודעים שזה תהליך הרבה יותר קל ופשוט והילדה הרבה פחות בררנית...

זו תאוריה מפחידה כי זה מפחית את הסיכויים למצוא אהבה אצל מי שהכי נואש אליה

נשלח מהאנדרואיד שלי

זה מציאות מאד כואבת. אין מה לעשות  אני רואה את זה בעיניים על רווקות שאני מכירה, משנה לשנה נהיים יותר זהירים וחששנים, קשה כבר לדבר על התאהבות בגילאים מאד בוגרים.. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 13:11 לינק ישיר 
בתתימן

סתםבחור כתב:
בתתימן כתבה:
בתתימן

סתםבחור כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770בס"דחחחח ממש פתחתם דיוןהנה הסיבה: הבחור הזה לא התאים לי רוחנית, אך חשבתי שישתנה עבורי והמתנתי עד פגישות מתקדמות... בינתיים נקשרתי אליו, אך כשראיתי שהוא נשאר כפי שהוא כמעט, סיימתי את השידוך... אך עדיין היה קשה לי להמשיך הלאה רגשית...מאז למדתי קצת לקח ומשתדלת לא לצפות שבחור ישתנה עבורי ומורידה מראש / לא ממש נותנת צ'אנס לפגישות מתקדמות...וחשוב לדעת, עם רוב הבחורים שנפגשתי זלא היה יותר מ3 פגישות.... היו רק כמה שגרמו לי למשוך את הדייטים ולהשקיע את כול נשמתי בקשר וכו'....וגם אז אצל רובם זלא עבר את ה10 פגישות... רק שאני נפגשת פעם בשבוע וכך יוצא שזה "קשר שנמשך המון זמן"...סתם בחור, גם אני לא בעד קשר שנמשך כמו מסטיק, אך לא עם כול אחד קל להחליט לכאן/ לכאן.גם להחליט לוותר צריך אומץ. כי אף אחד לא מבטיח לי שאמצא מישהו טוב יותר...אבל אחרי הכול?בסוף צריך להקשיב ללב ופחות לחששות זו דעתי...אני מאמינה שכשאמצא את האחד, השכל והלב שלי יאשרו אותו ישר בוועדת קבלה בעז"ה...

אחת לשבוע? וואו. בתחילת דרכי חשבתי גם ככה עד שהשדכנית אמרה לי שכשאפגוש בחורה שתמצא חן בעיני, לא ארצה שזה יימשך זמן בין פגישה לפגישה אלא ארצה אפילו יום אחרי יום (שזה לא טוב). היא צדקה. מצד שני יש משהו טוב בלפגוש בחורה לפחות חודש וחצי כי ככה הגבר רואה איך היא מתנהגת בכל שלבי המחזור. אישית אני נפגש כל יומייםנשלח מהאנדרואיד שלי
החלק המעניין זה איך הבנות שאתה נפגש איתן רוצות להיפגש כל יומיים.. אני חושבת שפעמיים בשבוע זה הנורמה.

מה? מפגש כל יומיים זה לגיטימי מאוד. לא הכרתי בחורה שרצתה מינון יותר נמוך. נפגשים בראשון שלישי וחמישי/שישי

נשלח מהאנדרואיד שלי

מעניין.. לך תדע בכלל אם הם מספרות לך מה הם רוצות... זה לא קורה כל כך מהר... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 14:44 לינק ישיר 

חייכנית770 כתבה:
חייכנית770

רציף כתב:
חייכנית770 כתבה:

בס"ד

אכן אתה צודק סתם בחור, הכי חכם זה להגיע בגישה פתוחה לחיים ואתזה? לומדים רק עם הזמן

זה למה אני לא מבקשת תמונה מראש ובודקת בעיקר מידות טובות, יר"ש והתאמה בסיסית... כי אני מאמינה שאין תחליף לדייט שבו רואים ו"מרגישים" אם זה מתאים וכמובן שאיני רוצה לפספס יהלומים נדירים בגלל רושם ראשוני מוטעה...

הכל לפי מה שמתאים לנו.
את לא מבקשת תמונה
כי מראה זה לא קריטי אצלך

נשלח מהאנדרואיד שלי

בס"ד

אממ דווקא אני בחורה שאוהבת יופי וכו'...
אך עדיין חושבת שאופי יותר חשוב מיופי ובעיקר חשוב לי אופי טוב...וכמובן מראה נאה, לא דוחה ושימשוך אותי וכו'....

חשוב מה שמתאים לך. זהו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 14:53 לינק ישיר 

סתםבחור כתב:
הרציונל בשידוכים זה לבדוק התאמה לפני שנכנס הרגש ואז כשמגיעים לשלב של ההתאהבות, לקחת את זה ולהשתמש בכוח הראשוני הזה כדי ליצור מחוייבות. אם לא משתמשים בכוח הראשוני של ההתאהבות כדי להתחייב, יהיה לגבר ממש קשה באמת להתמסד.

ליפול בפח כאילו?
אתה אומר כזה דבר "בעצם בטוח יהיו לי מחשבות שניות, אז בוא נעשה מהר מהר כדי שהמחשבות האלה יהיו אחרי החתונה ולא לפני, כשכבר אין מה לעשות (חוץ מלהתגרש).."

אני חושב שצריך לתת גם לשכל להחליט, ולא רק לרגש. אם אישה יכולה לבחור את בן זוגה המתאים לה, אין סיבה שגבר לא יוכל..

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/11/2020 15:27 לינק ישיר 

בתתימן כתבה:
בתתימן

סתםבחור כתב:
בתתימן כתבה:
בתתימן

סתםבחור כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770בס"דחחחח ממש פתחתם דיוןהנה הסיבה: הבחור הזה לא התאים לי רוחנית, אך חשבתי שישתנה עבורי והמתנתי עד פגישות מתקדמות... בינתיים נקשרתי אליו, אך כשראיתי שהוא נשאר כפי שהוא כמעט, סיימתי את השידוך... אך עדיין היה קשה לי להמשיך הלאה רגשית...מאז למדתי קצת לקח ומשתדלת לא לצפות שבחור ישתנה עבורי ומורידה מראש / לא ממש נותנת צ'אנס לפגישות מתקדמות...וחשוב לדעת, עם רוב הבחורים שנפגשתי זלא היה יותר מ3 פגישות.... היו רק כמה שגרמו לי למשוך את הדייטים ולהשקיע את כול נשמתי בקשר וכו'....וגם אז אצל רובם זלא עבר את ה10 פגישות... רק שאני נפגשת פעם בשבוע וכך יוצא שזה "קשר שנמשך המון זמן"...סתם בחור, גם אני לא בעד קשר שנמשך כמו מסטיק, אך לא עם כול אחד קל להחליט לכאן/ לכאן.גם להחליט לוותר צריך אומץ. כי אף אחד לא מבטיח לי שאמצא מישהו טוב יותר...אבל אחרי הכול?בסוף צריך להקשיב ללב ופחות לחששות זו דעתי...אני מאמינה שכשאמצא את האחד, השכל והלב שלי יאשרו אותו ישר בוועדת קבלה בעז"ה...

אחת לשבוע? וואו. בתחילת דרכי חשבתי גם ככה עד שהשדכנית אמרה לי שכשאפגוש בחורה שתמצא חן בעיני, לא ארצה שזה יימשך זמן בין פגישה לפגישה אלא ארצה אפילו יום אחרי יום (שזה לא טוב). היא צדקה. מצד שני יש משהו טוב בלפגוש בחורה לפחות חודש וחצי כי ככה הגבר רואה איך היא מתנהגת בכל שלבי המחזור. אישית אני נפגש כל יומייםנשלח מהאנדרואיד שלי

נשלח מהאנדרואיד שלי

מעניין.. לך תדע בכלל אם הם מספרות לך מה הם רוצות... זה לא קורה כל כך מהר... 

אמממ מה את רוצה ולמה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 15:32 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:

סתםבחור כתב:
הרציונל בשידוכים זה לבדוק התאמה לפני שנכנס הרגש ואז כשמגיעים לשלב של ההתאהבות, לקחת את זה ולהשתמש בכוח הראשוני הזה כדי ליצור מחוייבות. אם לא משתמשים בכוח הראשוני של ההתאהבות כדי להתחייב, יהיה לגבר ממש קשה באמת להתמסד.

ליפול בפח כאילו?
אתה אומר כזה דבר "בעצם בטוח יהיו לי מחשבות שניות, אז בוא נעשה מהר מהר כדי שהמחשבות האלה יהיו אחרי החתונה ולא לפני, כשכבר אין מה לעשות (חוץ מלהתגרש).."

אני חושב שצריך לתת גם לשכל להחליט, ולא רק לרגש. אם אישה יכולה לבחור את בן זוגה המתאים לה, אין סיבה שגבר לא יוכל..

זה לא עניין של נפילה בפח. התאוריה אומרת שאין כזה דבר שני אנשים שמתאימים לגמרי. אנחנו נמצאים תמיד בזוגיות עם מישהו שמתאים לנו באופן חלקי, וכל אחד עושה פשרות וככה נבנים משני הצדדים. מכיוון שאין מושלם, אז לכאורה אין סיבה כמעט לא להתחתן עם כל אחת שמוצאת חן בעיניך ושאין דחייה ושאתה רואה שהיא באמת שיח מולך ומוכנה לבוא לקראתי מידי פעם.
אם אתה חולם על למצוא מישהי עם התאמה יותר מושלמת ולכן אתה רוצה לבדוק טוב טוב לפני שאתה מתחייב כמה היא מתאימה לך, על זה התאוריה אומרת שאתה ממילא לא תוכל לדעת באמת משהו לפני שהתחייבתם. אנשים יכולים לשחק הרבה זמן. רק כשמחוייבים באמת, מגלים מי זה הצד השני.
ממילא מכיוון שלעולם לא תגלה באמת מי הצד השני (אפילו אם תגורו ביחד) כל עוד אין מחוייבות ומכיוון שלא צריך התאמה מושלמת ממילא אז כשאתה מוצא את הדברים הבסיסיים ומחליט שיש פה חומר טוב לזוגיות, אז מומלץ לך להעניק לזוגיות בוסט עצום קדימה, עם התחייבות מהירה. זה יתן לזוגיות פי כמה יותר סיכוי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 15:53 לינק ישיר 

אם אין מישהו שמתאים לגמרי וזה רלוונטי לשני הצדדים, למה אתה בא מנקודת המבט של הגבר? זה רלוונטי באותה מידה גם לאישה..

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/11/2020 15:56 לינק ישיר 

סתםבחור כתב:

רציף כתב:

אגב, אם מישהו נכנס ללב
לא צריך להוציא אותו,
עושים לו פינה חמודה בצד הלב
וחושבים עליו לפעמים.

אותו הדבר עם מחשבה מגונה,
לא זורקים אותו, כי אי אפשר
להעיף מחשבה מגונה, ואין צורך
להעיף שום מחשבה, מתידדים איתו,
מעבדים אותו, מבינים אותו,
מחכים שהמחשבה תדעך.

מי שרוצה להיות קדוש
שיעסוק בתורה

אני מסכים עם רוח הדברים אבל לא עם מה שכתבת שטוב לחשוב עליהם לפעמים. הפעמים היחידות שתחשוב בערגה על מישהי מהעבר, זה כשלא טוב לך בהווה. מה שמוכיח שלא טוב לחשוב עליהם בכלל. אני כן מסכים עם רוח הדברים שזה בסדר אם זה קורה ולא צריך לנסות להילחם בזה כי זה רק יתגבר אבל לא חושב שיש עניין לעודד.
אני מקווה שהעתיד שלי יהיה יותר נפלא מהעבר אז אם כבר אני שומר פינה חמודה בלב, לעתיד

אפשר לחשוב על הכל,
זה יעזור כדי לשכוח

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 16:11 לינק ישיר 

חייכנית770 כתבה:
חייכנית770

רציף כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770

סתםבחור כתב:
חייכנית770 כתבה:
חייכנית770

בס"ד

בכל מקרה סתם בחור, מה אמרת בצחוק, ש"הגעת לכאן כדי "לחנך" אותי"... רציתי להגיד שבהחלט הצלחת

איני יודעת איך... אבל למדתי על עצמי כ"כ המון בזכותך... נשלחת כמו מלאך משמים ואני מאד מקווה שזה יעזור לי בהמשך החיים...

אבל מה שמסקרן אותי, מאיפה ישלך כזה הבנה וידע נרחב, בעולם הרגשות?

ואם אתה כ"כ מבין באנשים למה אינך לומד את התחום כדי לעזור לעוד אנשים? ישלך אתזה...

וואו חייכנית נכנסתי לתומי לפורום ולא צפיתי לראות כזו מחמאה ענקית! תודה.
מחמאה גוררת מחמאה:) גם את לימדת אותי הרבה על מה אני מחפש ומה חשוב לי. יש לי עוד כברת דרך ארוכה אבל זה הרבה יותר רחוק מנקודת ההתחלה.
בכל מקרה. מה דעתך, אני צריך לייעץ ליועץ של רציף?

נשלח מהאנדרואיד שלי

בס"ד

למי שמגיע מגיע ואני בהחלט מודה לך...
וכמובן לכולם כאן וכמובן לאדם ורציף היקרים, לימדתם אותי המון על עצמי ועל החיים...וזה מאד תורם לי לחיי ב"ה

תודה על המחמאה... כיף לדעת שזה הדדי  נאמר ש"אין אסיר מתיר עצמו מבית האסורים", כך שאני חושבת שיחד עם חכמתך ויכולתך לעזור לאחרים, עדיין 
כדי לזרז תהליכים תמיד טוב אדם חכם שיעזור לך להתקדם לעבר היעדים שהבנת שאתה צריך להשתפר בהם...

רק שאלה לי אליך מניסיונך האישי, ראיתי שיש כמה דברים שאני אכן צריכה לעבוד עליהם לפי מה שיצא בתוצאות של האניאגרם...
אך אני חוששת מאידך שזה ייקח לי הרבה זמן... האם נראה לך שניתן יחד עם זאת לצאת לדייטים ולהתקדם בחיים?
או שחייבים לתקן הכול כדי להיות "מוכנים" ו"משופצים" לגמרי לפני שאני מכירה מישהו?

את חייבת לעבוד רק על העיכובים
שלך להתחתן, ויפה שעה אחת קודם.
לגבי כל מה שאת רוצה לשפר אז
יש לך זמן אחרי החתונה.
אולי יש עוד מעט דברים שחשוב
שתעבדי עליהם עכשיו, גם אם אין לזה קשר ישיר לחתונה, אבל
הם מציקים ברקע.

תבדקי עם איש מקצוע
אם יש לך פחדים וסיבוכים
שמובילים אותך לקשר לא נכון,
כי נשמע שאת מפחדת וחוששת,
ואני מכיר אותך עוד כשהיית
ילדה קטנה..

נשלח מהאנדרואיד שלי

בס"ד

תודה אחשוב על כך...

אגב, אתה לא חושב ש"כשמתאהבים" באחד כבר החששות מתבטלים, כי הוא פשוט גורם לי לא לחשוש?!

פחדים עשויים לעשות הרבה
עיקובים וחסימות, את בררנית מדי
ועוד,

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 16:41 לינק ישיר 

בתתימן,
טיפול רגשי בשלושת המימדים
יכול להעיף אותך קדימה,
וזה כיף,

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2020 18:22 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:

אם אין מישהו שמתאים לגמרי וזה רלוונטי לשני הצדדים, למה אתה בא מנקודת המבט של הגבר? זה רלוונטי באותה מידה גם לאישה..

בהנחה שגבר בדיוק כמו אישה והאוקסידוצין מופרש אצלו אותו הדבר אז אין עניין להתחייב לפני שנכנסים למערכת יחסים כי גם אם לא מתחייבים, יש למערכת יחסים את אותם סיכויי הצלחה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > שידוכי חרדים > אשכול הסמול טוק7-שיחות סלון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 168 169 170 171 לדף הבא סך הכל 171 דפים.