בית פורומים עצור כאן חושבים

מה רוצים מזבדיה?-פניה לצדיקים ולמלאכים ושמותיהם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/7/2009 16:48 לינק ישיר 

ירמיהו
בכל חמש מאות השנים של בית שני, ארץ ישראל היתה תחת שלטון זר ,בבלים פרסים יונים ורומאים,,
הגמא בר"ה י'ח דנה על ביטול צום י'ז בתמוז, במצב שאין שמד- אין היום שמד

כבר בתקופת המלכים היו ריכוזים יהודים בגלות, בגלות, יותר טוב תמיד- שאל את המרגלים,
על אלו תנאים טובים עם ישראל היה צריך לותר בכדי להכנס לארץ. לא פלא שלא רצו אז להכנס לארץ.
 ומאותה סיבה היום לא רוצים, כיהודי אתה מחויב להרבה הרבה מצוות, שאני בטוח שלא את כולם אתה שמח ונח לך לעשות- אבל אתה עושה מכיון שזו מצוה ואתה חייב.
יש מצוות ישוב ארץ ישראל ומי שלא מקיים אותה  , הוא עבריין  של המצוה הזו,

ואם הוא גם מסביר את העבירה שלו בהסברים אלו, או אחרים ,הוא עברין גדול יותר .
בדיוק כפי שמישהוא מסביר למה הוא אוכל טריפות- כי זה יותר טוב- וזול .

אור עליון- סליחה- אבל אנחנו לא מדברים אותה שפה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/7/2009 17:38 לינק ישיר 

ב"ה.

ירוחםשמ,

הנה, אתה עצמך כותב כי ניתן לחיות בארץ במצב של גלות (שלטון זר). כלומר: לא (רק) הגיאוגרפיה קובעת את הגלות, אלא (גם) המצב.
לגבי המצב כיום יש ויכוח בין הרואים בו אתחלתא דגאולה ובין אלו שלא.
אגב, למרב האירוניה, על ביטול צום שבעה עשר בתמוז כיום אפילו רבני האתחלתא דגאולה לא חשבו. רק מבית מדרשם של קיצוני תמהוני המשיחיים יצאה סברה כזו.

ודאי שישנה מצוות יישוב א"י, ואני שמח על הזכות שנפלה בחלקי.
יחד עם זאת לא כל מי שלא מקיים אותה הוא עבריין. אם אין באפשרותו - אנוס הוא. אם הוא פטור מטעמים שההלכה מכירה בהם, הוא לא שווה למי שאוכל נבלות וטרפות מטעמים של טעם ומחיר שההלכה לא מכירה בהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/7/2009 20:12 לינק ישיר 

ירמיהו
מה ענין אתחלתא דגאולה ו לענין מצות ישוב א"י ? איפה הזכרתי זאת?  באיזכור ביטול צום י"ז, הגמרא שם לא מדברת על הג.אולה. רק במצב של עם ישראל.

ממה למדת ממני שיש גלות  בא"י? גלות= כשאדם  עובר ממקומו הגאוגרפי למקום אחר, א"י הוא מקומו של כל יהודי ויהודי, לפ התורה.

הדת והאמונה שאתה מאמין בה או 100 יהודים אחרים, אינה הדת  והאמונה שלכל היהודים מאמינים בה- לכל 2 יהודים יש 9  אמונות ודעות, ואפילו אם כן,  חוסר אמונה אינה גלות. למרות  שיש שאומרים כך.

אין התר הלכתי לא לגור  בא"י- אם אפשר!, אנוס רחמנא פטרי- במצווה זו ובכל מצוה אחרת, אבל מי שלא מקיים מצווה שהוא יכול לקימה, הוא עברין כלפי אותה מצוה,

עד כמה שאני יודע ואני חושב שגם אתה- אין בהלכה פטור מקיום מצוה לאף אחד- כאמור אם הוא יכול לקימא.
הרמב"ם היה חותם על מכתיביו- מאדם שעובר כל יום על  2 -לאוים,  מצות ישוב א"י כפי שהוא מסביר,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/2/2011 20:49 לינק ישיר 

בשבת, עמד לידי אדם. שלאחר הלל, אמר בקול -זבדיה ישמרני ויחייני וכו'. זה היה נראה לי איזו טקסט נוצרי. אבל בדקתי פה באשכול הזה ואני רואה שיש לזה מקורות יהודיים.
אחרי זה חשבתי על התפילה יקום פורקן מן שמיא וכו'. האם היא לא דומה לטקסט זבדיה, כי מה הפירוש מן-שמיא. אם הכוונה לאלוהים, אפשר לבקש ממנו ישיר. מי נמצא בשמיא חוץ ממנו ??.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/2/2011 21:09 לינק ישיר 

יש אנשים שמסיבות שונות לא מאמינים בעצמם, חושבים שרק בפרוטקציה אפשר להשיג דבר אצל הרשויות הארציות והשמימיות. הם צריכים מתווכים,
כך החלה הע"ז לפי הרמב"ם, וכך היא המשיכה לתוך המאה העשרים ואחד, אנשים פונים למתווך- רבי, בבא ,מקובל, קבר, מתים וכו' הרמב"ם נשאר אותו רמב"ם במסקנותיו.

בעניין יקום פורקן מן שמיא- כאן אין פניה למתווך. השמיים -  הכונה אלוקים, לידע כללי אם תצטרך למלאכים לא פונים בארמית- הם לא מבינים את השפה הזו, כך לפחות כתוב

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > מה רוצים מזבדיה?-פניה לצדיקים ולמלאכים ושמותיהם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 15 16 17 סך הכל 17 דפים.