בית פורומים עצור כאן חושבים

אזוטריקה בתורה: כשפים, שדים ע"ז וכדומה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/10/2004 21:10 לינק ישיר 

כן, אני מוכן להשקיע.
[מה לא אעשה בשביל שמיכי יאמין בשדים]

תן לי תיאור של האיש רקעו, מעשיו, תרבותו, השכלתו.
כמו גם גילו וכו
אין צורך להקליטו [אבל בהחלט עדיף] אתה אמין מספיק לצטטו במדויק.
אחרי שתתן לי את הרשימה לעיל.
אתן לך רשימת שאלות.
כל האמור לעיל אין צורך שתשלח לי באישי אלא פרסם את התיאור כאן,למען ילמדו ויראו.

הוי,עם השפנים עד מתי תהיו לשפנים?!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 22:18 לינק ישיר 

מוציא לאור

אני יהיה מוכן לחשוב אם לקבל עדות של אנשים שטוענים שראו שד, אם יהיו מוכנים לתאר מה הם ראו. למרות העובדה שאף אחד אינו נותן את הדעת לשאלה זו , הרי שמדבריהם של כמה וכמה מתומכי השדים מסתבר ששדים אי אפשר לראות וממילא אי אפשר גם להעיד עליהם. אפשר לראות משהו ולתת עליו פרשנות כזו או אחרת , אבל בפרשנות הנכונה לא דנים על פי עדות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2004 00:17 לינק ישיר 

מיציץ
ברור יהיה שתיאורו של השד יופיע ברשימת השאלות.
[בכל מקרה אעביר לך מראש את השאלות.]

[שד כפי שנקלט בעין ,בזמן שהוא לא יום ולא לילה.]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2004 09:45 לינק ישיר 

כנראה שאתמול במסגרת ההתערבויות השדיות, נשמטה ההודעה ששלחתי.

רציתי ליתן יישר כח למו"ל. הפחת אש בעצמותיי הדואבות והישנוניות, ואור בגרוני הניחר עד אימה. ועליך ראוי להליץ את הפסוק: "ממחשכים השיבני, כמתי עולם".

על אף שהנושא כשלעצמו לא ממש מעניין אותי, אולם האתגר המחקרי והשעשוע האינטלקטואלי בהחלט מושכים אותי.
על כן, אנא תן הערכה ראשונית, ואשקול. אולי נוציא זאת כפרוייקט מחקר פורומי, ונחנוך את האקדמיה האלטרנטיבית שלנו (=מכללת עצכ"ח ללימודים גבוהים מאד מאד עד השמים).
זה נראה לי מעניין מאד לבחינה שיטתית, ואני מניח שלא ממש עשו זאת עד עתה (לפחות באקדמיה הקונוונציונלית בישראל).

ואגב, קעלעמר, רק שלא תבוא אח"כ בטענת מקח טעות (אנו נכנסים לדיני ממונות).הרי, כזכור, אני כבר מאמין בהם (עקרונית, כפי שאני מקפיד להוסיף כאן).

מיכי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2004 10:00 לינק ישיר 

דרך אגב, יש בארה"ב מכון רציני ומכובד הקיים כבר יותר מ100 שנה שחוקר ובודק ברצינות את כל ענייני הפאראפסיכולוגיה, כך שלא נכון לומר שאין האקדמיה הקונוונציונלית מתייחסת ברצינות לנושא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2004 10:37 לינק ישיר 

http://en.wikipedia.org/wiki/Parapsychology

מוציא

לפי הכתוחב שם , תוכל להרויח המון כסף:

The James Randi Educational Foundation (http://www.randi.org/) offers a one million U.S. dollars prize to anyone who can demonstrate any psychic or paranormal phenomenon. The foundation has set up a program wherein it approves the test proposed by the parapsychologist, but does not itself judge the results. No one has ever collected the prize.

תוקן על ידי - מציץ_ונפגע - 27/10/2004 10:41:07

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2004 14:04 לינק ישיר 

זו היתה כונתי להוציא אותך מהעקרונית למעשית

מיציץ.
ידעתי לפי הרמזים שבידי שבסוף נעשה כסף מהאשכול הזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2004 18:40 לינק ישיר 

http://www.notes.co.il/benbasat/7635.asp

בברכה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2004 19:37 לינק ישיר 

לרב מיכי שליט"א וכל קהלא דא"ו הדין,

1. בעמ' הקודם, עמ' 18,הצעתי את סיכומי.

עליו כתב הרב מיכי: למעשה, הסיכום שלך מקובל עליי, פרט לשתי נקודות:.

בדקתי את שתי הנקודות, ולאחר הבדיקה התברר שבכך למעשה הסיכום כולו מקובל על הרב מיכי, וכדלהלן:

2. הנקודה הראשונה עוסקת במחלוקתנו הישנה האם ניתן לדרוש במושג "על-טבעי" "שלעולם לא יהיה לו הסבר".

אך מאחר ובסעיף 1 של סיכומי הוצאתי במפורש את בירור השאלה הזו ואת קביעת ההגדרה המדויקת של המושג "על-טבעי", ממסגרת הסיכום המוצע, הרי שזו איננה נקודת אי הסכמה עם סיכומי.

(למען היצר ["בכל לבבך"] אגיב, כי אם על-טבעיות הוא מושג בעל משמעות הלכתית כדברי הרמב"ן, צריך להניח שזאת התורה לא תהא מוחלפת, הווי אומר מה שהיה "מחוץ למנהגו הפשוט של העולם" ונאסר, ישאר גם בעתיד במצבו זה. ושאר השאלות ראוי להפנותן ישירות לרמב"ן שם).

3. שאלת הכימות – אין לי איתה בעייה. ואם הרב מיכי מעדיף לספור אבי בית-מדרש עם שמונה מתלמידיו כנגד חמישה (נניח) ראשונים מבתי מדרש שונים – מי אני שאתווכח?

זו גם תגובה להערת הרב מקעלעם שליט"א, שלכבודו הסגרתי את הגאון והשו"ע, אף שיש לדון כפי שציין הרב מיכי בעבר על השו"ע, וכפי שציינתי אני על רב האי.

אך גדול השלום, ובודאי שלא כדאי לריב בגלל ישויות אזוטריות מוחלטות במובן של ר"מ במז"ל, שאינן קיימות לא רק לדעתו אלא גם לדעת הרב מיכי. (כנאמר בערבי פסחים: אם רצונך ליחנק – היתלה באילן גדול. ממש סוגייתנו )

4. בהערתו מס 4 כתב הרב מיכי:

" 4. שאלת ההבדל בין מלאכים לשדים לא הובהרה בסיכומך. כידוע, הרמב"ם עצמו מתייחס למלאכים בתורה (אינני יודע אם תמיד) כמשל. מדוע כאן אתה נוטה מדרכו?".

ונפשי בשאלתי:

היכן נטיתי מדרכו? הרי בדיוק כך כתבתי בסיכומי בהאי לישנא:

"ב. שיטת הר"מ במז"ל ז"ל.

דומני שהר"מ במז"ל חלק ברמה העקרונית על עצם אפשרות הקיום של משהו על טבעי פרט לקוב"ה.
לדעת הרמב"ם כל המצוי בעולמנו הוא טבע – פרט לבורא הטבע.
ניתן אולי להסבירו גם בדומה למובאה מכתבי ויטגנשטיין שהביא מציץ, והרבה דרכים למקום."

והמלאכים הרי הם אינם קוב"ה!

(הזיכרון המופלג של הרב מיכי להתייחסויות מהודעות קודמות ראוי ללא ספק לדיון (התוכן, לא עצם הכישרון). אך אין זה נוגע כלל לסיכום המוצע. האם שוב חזרנו להבנת הנקרא או למהירות התגובה? [פיזיקה - ])

הרב מקעלעם,

5. על האפולוגטיקה, אנא תריב עם מופע. סו"ס עביד איניש לאחזוקי בדיבוריה. וחבל"ז במובן המקורי.

6. כתבת:
הדיון אם אפשרית סתירה בין נגלה לנסתר לא רלונטית לאשכול זה.

אתה צודק כל עוד לא נקבעת דעה ע"פ הח"ן, בניגוד למתקבל לאחר העיון בנגלה.

7. לסיכום, אחרי שהסכמתי אתכם, והסכמתם איתי, האם תמה החוייה האזוטרית שלנו באשכול?

שלכם באהבה

ר"מ

* אַתָּה הָרְאֵתָ לָדַעַת כִּי ה' הוּא הָאֱלֹהִים אֵין עוֹד מִלְבַדּוֹ (דברים ד,לה)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2004 02:55 לינק ישיר 

מייציץ,
דווקא את המכון ההוא אני מכיר (החל מקריאת ספרו של אתור קסטלר, הפאראפסיכולוגיה לאור הפיסיקה החדשה). וגם את הביקורות עליו. אולם אני לא מכיר מחקרים על שדים ואזוטריקה. בכל אופן, ציינתי שאני מדבר בעיקר על ישראל.
וביחס לפרסים שהציעו שם, לא הייתי בונה על זה הרבה. הנחות היסוד שלהם, ואמות המידה שהגדירו, בדרך כלל לא מאפשרים להשיג את התוצאה. אמנם לא בדקתי, זה רק היפותזה. גם לי מותר, לא?

קעלעמר,
אם אתה חושב שתתחלקו בלעדיי, אז אל תשכחו שאני כאן היו"ר.

רמבמז"ל,
אם זכרוני (הקלוש, ו מופלא, או סלקטיבי) אינו מטעני, כי אז כבר ביארתי בטוטו"ד שגם לרמב"ן על טבעיות אינה פרמטר רלוונטי.
בכל אופן, להפנות שאלות לרמב"ן זה קצת בעייתי, מבחינתי - הלכתית, ומבחינתך - גם מעשית.

באשר למלאכים, בדקתי שוב ואכן ראיתי שכבר אז לא הבנתי אותך נכון. אתה כתבת (בעמ' 11?) שהם לא קיימים, ואני זכרתי שפרשת לפינה ובכית על כך שחשדתיך על אי אמונה בקיום מלאכים. אם כן, הריני מוסר מודעא רבה לאורייתא: הבעיה שלי אינה בזיכרון, אלא בהבנת הנקרא.
וכעת אני פורש לפינה ובוכה על שאני חושד אותך כעת באי אמונה בקיומם (שהרי הם לא כל כך רציונליים כמו שכלים נבדלים, וגלגלים מעופפים, שהפילוסופיה היוונית של הרמב"ם המקורי אפשרה לו להאמין בהם).

באשר לזכרוני, לא ממש הבנתי.
בכל אופן, ביחס למלאכים תיקנתי לעיל.
ביחס להערותיי המדעיות כלפיך, כעת העתקתי את הדפים הרלוונטיים ואנסה להתייחס לכך באישי שלך.

לגבי החוויה האזוטרית באשכול הבלתי נשכח הזה, דומני שאני אכן נועל אותו (מבחינתי. כלומר האשכול הוא הפקר כעפרא דעלמא לכל שוחרי הדעת).
תודה לכל המשתתפים שליט"א, ולהתראות באשכולות הבאים.

באשר לעסקים, אל תשכחו אותי. מו"ל, איפה אתה?

מיכי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2004 09:15 לינק ישיר 

הרב מיכי שליט"א,

אנא, למען הסדר הטוב,

נסה להפריד בין מה שנראה לכאורה כדעתי, לעיל "בדף 11?",
לבין הבנתי את הרמב"ם ז"ל, כאמור בהודעתי המסכמת ובהודעתי האחרונה.

ואז, יחדל גם הבכי בציון והנהי בירושלים.

שלך

ר"מ

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2004 11:47 לינק ישיר 

רמבמז"ל,
לא הבנתי. אנא הסבר.

מיכי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2004 13:54 לינק ישיר 

יכני השד או יקחני האופל אם חשבתי לחלוק בשלל בלעדיך.

פי שנים כמעמד הבכורה תקבל.
----------------------------------
זה מענין ש אין בחז"ל [עד כמה שזכרוני מגיע ] תיאור של מלאך . ואם יש הרי הוא בלבוש ולא בצורתו האותנטית.
בעיני זה אומר דרשני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2004 13:02 לינק ישיר 

מדהים לקרוא את השקו"ט של החברים כאן.

אני מודה לכולם, ושואל בהתעניינות רצינית:
האם יש טעם לאסוף עדויות של אנשים נורמלים (נא לפרט מהו גדר נורמלי) שמספרים על ראיית שדים, במפורש, בגוף ראשון.

מישהו ישלם לי תמורת האיסוף הנ"ל (כולל הקלטה/צילום)?

היש גוף שיסכים לתמוך בענין?

האמת שרציתי לעשות זאת בעצמי ועל חשבוני (וכבר יש לי עדות אחת מצולמת), אך הזמן והעלויות וקשיי הפרנסה מונעים זאת ממני.

ומה גם שלא ברור אם החומר הנ"ל יצדיק את ההשקעה. הרי תמיד יוכלו לטעון שמדובר בהפקה מבויימת וכו' או באנשים לא נורמלים וכו' וכו'.

זה קצת חבל משום שרואי השדים הללו הולכים ומתמעטים ביותר, מכיון שמדובר בדר"כ באנשים קשישים עולי ארצות האיסלאם (ככל הנראה כיובל האחרון השדים מתחילים להיעלם, אולי בהשפעת הקרינה הסלולארית ועוד כמה סיבות, בכל מקום שהמודרנה מגיעה אליו).

דרך אגב למי ששאל: כנראה - לפי מה שאני מבין - שיהיה קשה לצלם את השדים במצלמות אינפרה-אדום או לראיין אותם, הגם שאני מתכוון ללכת גם על זה ולנסות לפחות.

מו"נ - העדים הללו מספרים על צורה ואפילו על מירקם (מלא שערות).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2004 13:18 לינק ישיר 

מוציא לאור

אם מתחילים לדבר על צורה ועל מרקם , זו התקדמות משמעותית ביחס לדיונים מופשטים (ועקרים) על גראביטונים וסיבות. אחרי שיתוארו הצורה והמרקם , נוכל להחיל לבדוק כל מיני נושאים רלוונטיים , כמו האפשרות שמדובר במין ממיני החיים שהצופה לא היה מודע לקיומו , או אפשרות של טעויות ויזואליות.

כאן המקום להזכיר משהו שחוויתי כשהייתי ילד בן 12. ישנתי אצל קרוב משפחה ואיתי בחדר ישן עוד אדם. באמצע הלילה אני מתעורר למשמע קול נחירה עזה. אני מסתכל לכיוון מיטתו של האדם שישן איתי ואני רואה יצור שחור שפשוט מרחף באויר ליד המיטה. הייתי בטוח שזה מלאך המוות שבא לקחת את נשמתו . וכי כיצד אפשר להסביר אחרת קול נחירה כזה ויצור שחור שמתעופף ליד המיטה?! מיותר לתאר את האימה שאחזה בי , עד שסוף סוף אזרתי אומץ כדי לגשת מקרוב ולהיווכח שמדובר בסך הכל במעילו השחור התלוי על כסא שאת רגליו לא ראיתי בחשיכה...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > אזוטריקה בתורה: כשפים, שדים ע"ז וכדומה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 18 19 20 21 לדף הבא סך הכל 21 דפים.