בית פורומים ספרים וסופרים

אשכול בירורים כלליים ובקשות עזרה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/2/2012 22:42 לינק ישיר 

pastingpastingpastingאני מחפש מאמרים אודות היעלמות של למעלה ממאתיים שנה בלוח העברי, ידועים דבריו של ר' עזריה מן האדומים בספרו מאור עיניים. אני זקוק למאמרים עדכניים בנושא, רצוי ברשת, כל מיני מראי מקום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/2/2012 22:44 לינק ישיר 

igאני מחפש מאמרים אודות היעלמות של למעלה ממאתיים שנה בלוח העברי, ידועים דבריו של ר' עזריה מן האדומים בספרו מאור עיניים. אני זקוק למאמרים עדכניים בנושא, רצוי ברשת, כל מיני מראי מקום. [/quote]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2012 10:54 לינק ישיר 

תבונה כתב:
אני מחפש מאמרים אודות היעלמות של למעלה ממאתיים שנה בלוח העברי, ידועים דבריו של ר' עזריה מן האדומים בספרו מאור עיניים. אני זקוק למאמרים עדכניים בנושא, רצוי ברשת, כל מיני מראי מקום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2012 07:50 לינק ישיר 

הודעה של *יוסי_נוימן*

היכן נמצא המודיע?
האם ניתן לקרוא באתר כלשהו כתבות שהופיעו בעיתון המודיע? תודה מראש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/2/2012 04:02 לינק ישיר 

בספר "דרך אמונה", לר"ח קנייבסקי (באור הלכה, הלכות שמיטה ויובל ראש פרק י) כתב: "מ"ע לספור: עיין בד"א שהבאנו מחלוקת ראשונים אם מברכים על ספירה זו, ומדברי רבנו /הרמב"ם/ שלא הביא ברכה זו (לספור שבע שנים ולקדש שנת החמשים) אין ראיה, שידוע שרבנו אין מביא מה דליתא בגמרא בהדיה", ולכאורה, הרי לדברי הרמב"ם (הלכות תמידין ומוספין פ"ז הכ"ה) יש לברך על ספירת העומר, וכן שיש לברך על הדלקת נרות שבת, (הלכות ברכות פרק יא הלכה יב, הלכות שבת פרק ה הלכה א), אף שלא מצאנו ברכות אלו בתלמוד, אלא לראשונה בספרי הגאונים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2012 05:58 לינק ישיר 

מחפש מקור לזה:
מסורת העוברת מדור לדור מספרת על "החת"ם סופר" רבי משה סופר רבה של פרשבורג, כי כאשר הגיע למצוות ביקש כ'דורון דרשה' כי יביאו לפניו אדם שהיו ראיות ברורות לגביו כי הוא מזרע עמלק. כאשר הובא זה לפני החתם סופר שניחן כידוע בכוח פיזי עצום, לא היסס לרגע וחנק במו ידיו את האיש - כמצוות מחיית עמלק המופיעה בפרשת "זכור"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2012 12:13 לינק ישיר 

יעקב135 כתב:
אני מחפש מאמרים אודות היעלמות של למעלה ממאתיים שנה בלוח העברי, ידועים דבריו של ר' עזריה מן האדומים בספרו מאור עיניים. אני זקוק למאמרים עדכניים בנושא, רצוי ברשת, כל מיני מראי מקום.

יישר כוח גדול,
אעפ''כ אם יש לך משהו יותר ספציפי אשמח מאוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2012 13:14 לינק ישיר 

הודעה של *אביבית11*

כתובת קעקע, גדרי איסורו
שאלה זו נשאל מכיון שכעת אני באמצע כתיבת מאמר בנושא זה ורציתי להציגה כאן כי לא ראיתי הרבה שדנו בה.
שאלה: האם רב חוזר בתשובה המלמד תורה לתלמידים שטרם חזרתו בתשובה הייתה כתובת קעקע בבשרו האם חייב להסירה בכדי שיהיה ראוי ללמד לתלמידים כי עובר כל רגע בלאו דלא תתנו כתובת קעקע ואם לא יסירנה נקרא רב שאינו הגון שאין ללמוד ממנו תורה כמבואר ברמב"ם, או שאין זה מעכב כי את הלאו כבר עבר בשעת הקעקוע ועתה אין צורך להסירו? (והואיל ומתוך ידיעתי ישנו כזה ראש ישיבה... וכמובן שלא אפרט בשום אופן שבעולם את שמו משום לשון הרע). בספר יקהל שלמה פרשת משפטים ישנה משמעות לאסור מדיוק דבריו שם.. אך לא ראיתי עדיין מי מהפוסקים שדן בזה להדיא ואשמח לקבל תגובת חברי פורום זה.

רמב"ם הלכות תלמוד תורה פרק ד הלכה א: וכן הרב שאינו הולך בדרך טובה אע"פ שחכם גדול הוא וכל העם צריכין לו אין מתלמדין ממנו עד שובו למוטב שנאמר כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות הוא אמרו חכמים אם הרב דומה למלאך ה' צבאות תורה יבקשו מפיהו אם לאו אל יבקשו תורה מפיהו:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/3/2012 13:15 לינק ישיר 

הודעה של *ווסטרן*

טבלת שיעורי ליל הסדר
בזמנו ראיתי מוכרים טבלה לשיעורים של ליל הסדר הכזיתים של המצה והמרור לפי צבעים שונים,
מי שיודע היכן ניתן להשיג זאת, או אם מישהו מכיר את המחבר אשמח לשמוע
אפשר גם באישי
תודה מראש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2012 18:46 לינק ישיר 

הודעה של *yakov1234*

שאלה על הוצאה לאור של ספר
למביני דבר בהוצאת ספרים ברשותי ספר ישן שאני רוצה להדפיס מחדש ולכרוך עותק יחיד שאני רוצה לחדש לשימוש עצמי שתי שאלות:
1.מישהו יודע מה סביבות העלות של דבר כזה?
2.לאן אני יכול לפנות ע"מ לעשות זאת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2012 23:49 לינק ישיר 
ברלין וירושלים

מי יודע,

מי היה זה שקרא לברלין ירושלים?

זה יעזור לי מאד...

א גיטע מועד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2012 12:25 לינק ישיר 

בקשר לשנים החסרות בלוח העברי, יש על זה ספר שלם באנגלית:

Mitchell First: Jewish History in Conflict

שם הוא מברר את כל השיטות הנאמרו בזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2012 12:26 לינק ישיר 

אפיקטוזין המסורת שאתה מדבר עליו הוא שקרית לחלוטין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2012 22:59 לינק ישיר 

האם יצא 'צפנת פענח' על הלכות תרומות מחדש, או לפחות מפתח מסודר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/5/2012 21:13 לינק ישיר 

הודעה של *webberebe*

"ההלבנה מיתה קטנה" - מי אמרו?

עי' בספר "כד הקמח" לרבינו בחיי (ע' הלבנת פנים) ...מצינו שההלבנה חצי רציחה היא, שהרי פעולת הרוצח היא שהוא מבלבל ומהפך הדם שבתוך האיברים שבגוף ושופכו חוץ לגוף, וכזאת פעולת המלבין את חברו שהוא מבלבל ומהפך הדם שבגופו ומעורר אותו לצאת אלא שאינו שופכו לחוץ... ואמר חכם אחד מחכמי המחקר, ההלבנה מיתה קטנה. עכ"ל.

מי מחכמי הפורום מכיר מי זה החכם המצוטט על ידי רבינו בחיי? (הר' שעוועל, במהדורתו, כותב שלא ידוע לו המקור)

הודעה של *chouteng*

מן הסתם אחד מחכמי המוסלמים.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > אשכול בירורים כלליים ובקשות עזרה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 18 19 20 21 22 23 לדף הבא סך הכל 23 דפים.