בית פורומים עצור כאן חושבים

הדפסת כסף

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/1/2015 13:41 לינק ישיר 

מקס

משהו כל כך מגוחך לא קראתי הרבה זמן. וכי ניתן להכחיש את קיומה של הרגולציה בעזרת מכתב של מנהל בנק?

ברור ששום בנק לא מבצע בדיקת רזרבה פר פעולה, בודקים בסוף יום או אולי חודש, אך אם בנק לא ירשום בדוחות שהוא מעביר לבנק המרכזי רזרבות הוא יקנס. אז מה פשר המחקר המצחיק הזה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2015 20:38 לינק ישיר 

נחמדלמראה כתב:
מקס

משהו כל כך מגוחך לא קראתי הרבה זמן. וכי ניתן להכחיש את קיומה של הרגולציה בעזרת מכתב של מנהל בנק?

ברור ששום בנק לא מבצע בדיקת רזרבה פר פעולה, בודקים בסוף יום או אולי חודש, אך אם בנק לא ירשום בדוחות שהוא מעביר לבנק המרכזי רזרבות הוא יקנס. אז מה פשר המחקר המצחיק הזה?

תקרא את המחקר עצמו ולא את הכתבה.

בכל אופן עצם שמירה על כמות הכסף לא משנה את התמונה שהבנק הוא המדפיס את הכסף מהאוויר יש מאין.
כל הכסף היום מודפס על חוב = צמיחה עתידית = הדפסת כסף יש מאין על סמך שבעתיד יווצר הכסף\העמל על ידי הלווה.
מכאן יש לשאול אפי' שנסכים לדבר המוזר הזה לקרוא, אז למה הלווה - שהוא בעצם הסיבה (עצם ביקוש האשראי שלו) ליכולתו של הבנק להדפיס מהאוויר, לא מקבל את עיקר הרווח על העיסקה ? הרי למה שבנק יקבל רווח על דבר שהלווה יכול לעשות בעצמו = פשוט ידפיס עכשיו כסף על חשבון עמל בעתיד, מה עושה כאן הבנק באמצע ??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2015 20:55 לינק ישיר 

מקס צודק. עוד על כך:

http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/2014/12/blog-post_29.html

http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/2012/09/blog-post_27.html

תוקן על ידי מם80 ב- 14/01/2015 20:56:11

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2015 22:21 לינק ישיר 

לא מקובל עלי.
הרעיון של רזרבה חלקית הובא באשכול ונידון, אבל אין שום סיבה להביא כתבה כל כך מגוחכת.

לטענתו של מקס על הרווח, הסיבה היא הכלל העתיק 'בתר עניא אזלא עניותא'. לעשיר יש יכולת לתת אשראי או לערוב לו, ולספוג את ההפסדים ומשום כך הוא יעשה את הכסף על האשראי ולא הלוה. אם תשאל למה אנחנו היינו צריכים לשלם לו כשהוא פשט את הרגל? אענה לך שאתה צודק במאת האחוזים וזה לא היה הוגן. אבל מה היה עדיף, לתת לו לפשוט את הרגל ולהרוס להרבה אנשים את החיים או להציל אותם במחיר שהיה אחרי הכל פחות מסך ההפסד שנמנע?

ובאמת לאחר מכן נקבעו הרבה כללים שימנעו במידה מסויימת את הבעיה הזו. מה שכן קראתי פעם שכיום הבנקים האירופיים הכי מכובדים שקועים עד צוואר בנגזרים פיננסיים מופשטים מכדי רגולציה, ואם זה אכן כך זה עצוב מאד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2015 22:34 לינק ישיר 

נחמדלמראה כתב:
לא מקובל עלי.
הרעיון של רזרבה חלקית הובא באשכול ונידון, אבל אין שום סיבה להביא כתבה כל כך מגוחכת.

זה לא כתבה זאת מחקר ותעיין שם בבקשה. ואני לא יודע מי מגוחך ממי המחקר שלא קראת או האמירה מגוחך על מה שלא קראת.

לטענתו של מקס על הרווח, הסיבה היא הכלל העתיק 'בתר עניא אזלא עניותא'.

אתה לא מבין מה אומרים לך, הבנק הוא לא עשיר, הוא מדפיס את הכסף עכשיו יש מאין על סמך עמלי בעתיד (כסף = עמל אנושי. ולכן במקום שנדפיס אותו כימי קדם אחרי שהעמל קיים, אז מדפיסים אותו על העמל עתידי = אשראי), יוצא שהבטחתי לעמול בעתיד יוצר את הכסף, אז מה עושה הבנק באמצע ?? למה שאני לא הדפיס לעצמי את הכסף לבד ?? או המשטר יחד עם הלווה כלומר שניהם ירוויחו, אבל מה עושה כאן הבנק הפרטי רבונו של עולם ??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2015 23:31 לינק ישיר 

עד לפני כ-70 שנה הכלכלה במערב היתה מבוססת בעיקר על סכום, פחות או יותר, קבוע של כסף מודפס ועל רווחים והפסדים ממסחר. בשלושים השנים האחרונות הכלכלה במערב מבוססת במידה רבה על ספקולציות ועל-כן מכפילי החברות הנסחרות בבורסה גבוהים. הבנקים ייצרו כסף באמצעות מתן אשראי, מה שגרם להאמרת יוקר המחיה, ולפעמים לחובות שהביאו להתמוטטות בנקים ופשיטת רגל של לקוחותיהם. הנה הסבר טוב לנושא:

www.youtube.com/watch?v=b6_SLwReMqo

תוקן על ידי מם80 ב- 14/01/2015 23:45:50

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2015 23:40 לינק ישיר 

מקס

אתה הבאת את הכתבה, אז מותר לי להתייחס אליה, ואני מקוה שתסכים איתי שהיא מגוחכת. את המחקר אינני יודע אם יש ביכולתי לקרוא בשל מחסום השפה, ולמען האמת הוא לא כל כך מעניין אותי.

לעניין הבנק, לא אטען שאתה לא מבין מה אומרים לך, אסתפק בכך שלהכחיש שהבנק עשיר והלוה לא, זה חסר טעם.
קראתי בספר של איקוקה נשיא קרייזלר בזמנו, ומי שחילץ אותה ממשבר על סף פשיטת רגל. בחלק האחרון של הספר, הוא מתלונן על כל מיני דברים לא הגיוניים בפעילות הכלכלית. הוא מציין על מדיניות נגד קרטל, חוקים סוציאליים כל שהם, ובין השאר הוא מתלונן על עלויות הבנקאות הלא סבירות בכל מיני תחומים. בהקשר הזה הוא מציין שג'נרל מוטורס לא מתמודדים גם עם הבעיה הזו, משום שהם כל כך גדולים כדי להיות הבנקאים של עצמם. הרי לך עובדה בין ענקים, גם שם הכלל תקף באותה מידה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2015 00:07 לינק ישיר 

נחמד: נחמד היה לדבר אתך.

עכשיו לעצם העניין למי שמעוניין לשמוע.
שאני צריך ביצים עכשיו ויש לי בעתיד ביצים כי יש לי לול, אז אני הולך למישהו (תקראו לו עשיר כי נחמד מתעקש) שיש לו ביצים ואני מחזיר לו ביצים בעתיד.
הכסף = עמל אנושי = עמל בלול שלי שצמיחת עמלי זה הביצים. כלומר הכסף הוא אמצעי מופשט לחליפין בין עמל אנושי לביניהם והלוואות כמו לעיל, אני לווה ביצים ומחזיר בעתיד, ככה אותו דבר בכסף, אני לווה כסף ממי שיש לו ומחזיר בעתיד את הכסף.

תחשבו על מציאות שאני בא לקחת ביצים ובמקום זה הוא נותן לי ביצים שהוא יוצר יש מאין, אז אני צריך אותו כלל ? אני גם יכול ליוצר כמותו את אותו ביצים יש מאין.
אז מה תאמרו, שלו מותר ולי אסור ? אז אני שואל למה ? 

זה מה שעושה הבנק, הוא מדפיס כסף (אפי' ברזרבה לשליש ולרביע, הכסף נדפס באוויר) יש מאין, ועוד אומר לי: שלם על כך ריבית.
ואני תמים שואל אותו הרי בלעדי (בלי שאני מבטיח את עמלי העתידי) אתה לא יכול בכלל להדפיס את הכסף, אז בו לפחות נתחלק ברווחים, מה עוד שאני לא צריך אותך כלל, כי אני יכול להדפיס את זה בעצמי ואני לא צריך לשלם ריבית.

זה שדהפקטו  הבנקים עשירים, אין לזה שום קשר למה שאנו מדברים כאן. הבנק לא מלווה לי ביצים הוא יוצר לי את הביצים יש מאין במקום בלי קשר מה שיש לו או אין לו ואת זה אני יכול לבד לעשות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2015 00:43 לינק ישיר 

מקס,

בקפיטליזם חזירי כסף איננו אמצעי מופשט לחליפין המקל על היצירה אלא כלי לרדיפת שררה הגורם לעבדות של ההמון לבעלי ההון. מאחר שהמדינות מתירות לבנקים לייצר כסף יש מאין, משמע שכיום הממשלות הדמוקרטיות לא באמת משרתות את הציבור אלא בפועל מנוהלות ע"י בנקים גדולים וחברות גדולות. דוגמא:

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2443999

תוקן על ידי מם80 ב- 15/01/2015 00:47:29

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2015 12:45 לינק ישיר 

מקס,

הבנק יכול להעריך מה היקף ההלוואות הרגילות שהוא נותן. אין צורך לבדוק כל הלוואה בפני עצמה.
ברקע יש מערכת של רגולציה ושל רזרבה שהבנק שומר.

זה דומה לאדם שמשלם בצקים ולא בודק כמה הוא ניצל מהמסגרת. בסופו של דבר יש ברקע מסגרת של אשראי שמגבילה אותו והוא מעריך שהוא עומד בה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2015 17:08 לינק ישיר 

חרד_לנפשו כתב:
מקס,

הבנק יכול להעריך מה היקף ההלוואות הרגילות שהוא נותן. אין צורך לבדוק כל הלוואה בפני עצמה.
ברקע יש מערכת של רגולציה ושל רזרבה שהבנק שומר.

זה דומה לאדם שמשלם בצקים ולא בודק כמה הוא ניצל מהמסגרת. בסופו של דבר יש ברקע מסגרת של אשראי שמגבילה אותו והוא מעריך שהוא עומד בה.

כבר דשנו מספיק בעניין, ויש שתי סיבות לא להבין ש1+1=2.
1, בעיות במוח = מוטציה.
2, עושה עצמו תמים ורוצה שכולם יהיו תמימים באמת. בניגוד עליו שהוא רק עושה את עצמו, את זולתו הוא מנסה לשכנע ככה שהם יהיו באמת כאלה. למזלו התודעה הציבורית עוד לא הפנימה את זה, אבל יבוא יום שההמונים יכניסו את כל הבנקים לבתי הכלא.

אני הסביר את הדבר עוד פעם לטובת הגולשים ואני מקווה שזאת תהיה הפעם אחרונה כי כמה צריך להסביר ש1+1=2 ??
ואני אסביר את זה בלי מילים מקצועיות רק אך ורק בעברית פשוטה ככה שכל ילד יבין את זה.

כסף = משהו דמיוני = ניר\קובץ אלקטרוני במחשב. הוא משמש כאמצעי חליפין, ואפשר גם כמובן הלוואות והימורים והשקעות. 
כסף = עמל אנושי = בעלות על עמל אנושי.

ברגיל כמה כסף אמור להיות בחברה ? כמה עמל אנושי שיש !! הרי אמרנו כסף = עמל אנושי.
ברגיל מי אמור ליצר את הכסף ? החברה\משטר = מישהו לתת בו אימון. (הרי אתה חייב אימון שהמטבע באמת שווה).
תחשבו על מצב שהמשטר מדפיסה כסף מעל העמל האנושי של החברה, אז פשוט ערך הכסף יורד וכן הפוך, אם החברה לא מדפיסה מספיק כסף, אז עמל האנושי יורד כי הם לא מרווחים מספיק.

במאה האחרונה נמצא רעיון דיי טוב, במקום להדפיס כסף על פי העמל האנושי בהווה, אפשר להדפיס כסף על חשבון עמל עתידי.
אייך זה פועל ? יש לי לול מלא תרנגולות ואני רוצה לקנות עוד תרנגולות והעמול בהם, והצמיחה = הביצים יבואו בהמשך כמובן.
אז אני בא למשטר\לחברה ואומר להם תדפיסו לי עכשיו כסף על חשבון הביצים שייוולדו מחר.

זה נקרא אשראי הלוואה שהמשטר נותן עכשיו כסף שלא קיים, על סמך העמל\הצמיחה העתידית.
למי זה טוב ? זה טוב לכלום כי אז הצמיחה לא תלויה בעמל העכשווי.
נגיד למשל שאני רוצה לבנות\ליצור תרופה לסרטן שעולה לי טריליון דולר, אבל אין טריליון דולר מיותר בשוק, אז מה עושים ? נחכה עד שיהיה ? כלומר אנו צריכים שאנשים ירצו לשים כסף בצד ככה שנוכל ליצור את התרופה. ואין סיכוי שיעשו זאת הרי כל אחד עם הצורות שלו.
ולכן החברה\המשטר מייצרת את הכסף  עכשיו על חשבון העתיד,  כלומר שהתרופה תצא לשוק, היא תחזיר את הכסף.
(צריך רק להבין שהחברה לא יכולה להדפיס טריליון דולר ולהכניס לשוק, הרי אמרנו שערך הכסף תיפול, ולכן החברה חייבת שהיא תהיה הלוואה (= ערך. כאומר בהמשך לגבי דירה, זאת דמיון כי אין ערך להלוואה באמת) ולא סתם הדפסה)

כל הצמיחה הגדולה במאה האחרונה מגיע מהרעיון הזה, להדפיס כסף בהווה על חשבון עמל עתידי.
אם פעם חיכו למישהו שיחסוך וייקחו ממנו הלוואה בריבית ואז נתחיל את ההשקעה והעמל ואז יבוא הצמיחה ?! היום לא צריך לחכות יותר, פשוט החברה\המשטר יכולה לתת לך להדפיס את הכסף עכשיו על חשבון הצמיחה העתידית. 

אם ככה היה מתגלגל הרעיון, כלומר שהחברה\המשטר\הציבור נותנת לכל אדם זכות להדפיס את כספו בעצמו על חשבון העמל וצמיחה עתידית ?! אז אף אחד לא היה צריך לשלם ריבית ובוודאי לא ריבית פיגורים ובוודאי לא איום שמישהו ייקח ממנו את עמלו = להשתלט על מפעלו.

אבל המציאות היא מטורפת לגמרי.
את הרעיון המציאו הבנקים הפרטיים. והם מדפיסים כסף בזכותי (הרי בלי הבטחתי לעמול מחר אין הם יכולים להדפיס כסף מאוויר) ועוד מבקשים ממני ריבית וריבית פיגורים ועוד משתלטים על מפעלי ולוקחים את זה לעצמם.

קחו לדוגמא דבר פשוט כמו דירה.
אני נכנס לבנק ומבקש מהבנק להדפיס לי כסף לקנות את הדירה.
הם מדפיסים את הכסף עכשיו על ערך הדירה שהיא עוד לא שלי, הרי אני צריך את ההלוואה קודם בכדי לקנות אותו.
ועצם זה שאני בא לבנק עם הרצון לקנות את הדירה, מאפשרת לבנק להדפיס את הכסף עכשיו.
הם מדפיסים את הכסף מהאוויר ואני הולך לקנות את הדירה, ואז אם המצב טוב אז אני משלם להם ריבית על הקוסמות הזה, ואם לא הולך לי טוב אז אני משלם ריבית פיגורים (שלא תדעו מזה לעולם אבל הבנק מאוד מעוניין בכך), שלבסוף גם הדירה נהיה שלהם. (תבדקו את הנתונים, ולא תשנו בלילה עם יש לכם עוד קצת אנושיות).
בכל אופן כל הכסף שלקחתי, הקבלן בתורו מכניס לבנק ולבנק יש כבר כפול כסף מדומיין בכדי לתת עוד אשראי לאחרים.

בקיצור כל הסיבוב הזה, עושים אנשים פרטיים (הבנקים הפרטיים)  ולא החברה או המשטר\הציבור.
המשטר רק משגיח על משהו טכני לגמרי שזה כמות הכסף, הרי אמרנו שאם יהיה יותר כסף בשוק אז ערך הכסף יורד.
מה עוד שהמשטר ביודעין מורידה את ערך הכסף שלנו ב3% כל שנה. בקיצור המשטר דואגת לדבר אחד שלא ייפול ערך הכסף יותר מהיעד שזה 3% 

אם הבנקים היו חלק מהמערכת המשטרי\שלטוני, אז לפחות היית לחברה שליטה בגולם הזה, הרי המשטר והמערכת היא מפלצת של הציבור והציבור יכול כביכול לשלוט בו. אבל לא ולא, הבנקים הם פרטיים ולציבור אין שליטה בהם כמובן.
נשאלת השאלה אייך הם שם בכלל ?? מה עוד שהבנקים הפרטיים באמת מתנהגים כדיקטטורים בלי שהציבור והמשטר נתן להם את הזכות להיות כאלה.

אני אתן כמה דוגמאות פשוטות.
המשכורת חייב להיכנס לבנק (תנסו לבקש מהמעביד את המשכורות במזומן ?!)
ברגע שהמשכורת בבנק, מי שלוט בהם ? כל עו"ד מפגר יכול ברגע לעקל את זה כי הבנק הפרטי משתפת פעולה עמו.
אם ככה, כדאי לי שהמשכורת תהיה אצלי ולא בבנק. אבל כאמור אתה חייב שהיא תכנס לבנק. אסור בחוק להחזיק מזומנים. כלומר המשטר כופה עליך את הבנק הפרטי (תחשבו שהמשטר כופה עליך מה לאכול ואיזה אוכל ואיפה לקנות את האוכל, אותו דבר הדיקטטורה בעניין הזה) והבנק הפרטי לא משרת אותך רק את המערכת ועוד הבנק דורשת כסף על כל פעולה.
מה יש לאדם מהבנק ??

אני אתן לכם דוגמא מפחידה סיפר לי רבי מורי סיפור מטורף: כידוע את קציבת הילדים הבנק לא יכול לעקל עד חודש, הוא חייב לתת את זה לבעל החשבון. ובכן בנק פג"י בגאולה אציע לחבר הכולל שלו דבר כזה, במקום שתבוא כל חודש להוציא את הקיצבה, אנחנו נשמור על הכסף בחיסכון לילדים ותבוא פעם ב,, להוציא את הכסף. (האינטרס של הבנק ברור הרי כל חיסכון נותן להם זכות להדפיס כסף במאות האחוזים, על כל מאה שקל כתשעים שקלים וחוזר חלילה וחלילה, מה עוד שאם הכסף בעו"ש הבנק לא יכול לעשות על זה כלום = התקנון החדש לגבי הנזילות)
החבר כולל עשה בדיוק ככה, והנה הוא בא להוציא את הכסף בשביל הילדים, והנה הבנק חילק את זה לכל דיכפין.
זה לא כסף שלו אפי' הרי זה של ילדיו = קיצבת ילדים. בנק פג"י בגאולה (רחוב עמוס) לקח את הכסף של הילדים וחילק את זה לכל דיכפין. מה עוד שההוא היה יכול לקבל את זה כל חודש אבל הבנק עשה עליו סיבוב לטובתם ולטובת המערכת.

זה נקרא "עבדות לבנקים הפרטים"
מילא עבדות למשטר שהיא לפחות דמוקרטית כלומר יש לעבדים דמיון שיש להם שליטה במשטר. אבל עבדות לבנקים הפרטים ?? למה ???

הטיעון הדמגוגי של הבנקים היא, שאם ניתן למשטר להדפיס את הכסף אז המשטר יהיה מושחת ודיקטטורי וגם לא מועיל כי יש להם אינטרסים. כלומר אינטרס הציבור הרי המשטר הוא הציבור.
מה קיבלנו מהבנקים הפרטיים ? שהם שולטים בנו בלי בחירות ודמוקרטיה ?? שהמפלגות שרוצות לרוץ בבחירות תלויים בהם ?? כלומר אייך שנהפוך בא ונהפוך בא, מקום של הבנקים בבתי הכלא לגרדום.

אז על מה בונים הבנקים ? על הטמטום שלנו !! אבל טמטום זאת מחלה, זה לא טבע. ולכן יבוא יום שנתרפא מהמחלה.

תוקן על ידי maxmen ב- 18/01/2015 17:39:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2015 18:17 לינק ישיר 

"הטמטום שלנו !! אבל טמטום זאת מחלה, זה לא טבע. ולכן יבוא יום שנתרפא מהמחלה."
אין מילים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2015 18:48 לינק ישיר 

יש3 כתב:
"הטמטום שלנו !! אבל טמטום זאת מחלה, זה לא טבע. ולכן יבוא יום שנתרפא מהמחלה."
אין מילים

דווקא יצא לי משפט יפה ועמוק ביותר, הרי כל פילוסופיית המערב - מהגל ועלה, בנויה על כך שהתודעה האנושית היא אסימטרית לטובה (התפתחותית) ולא סימטרית כלומר לא חוק טבע שהיא סימטרי בזמן.

בניגוד להם, נביאי ישראל חשבו שנכון שהתודעה האנושית לא סימטרית כלומר היא בחירית ולכן כל הנבואות של נביאינו הם על תנאי כלומר על פי בחירה לטוב ולרע ככה שהיא חולקת על פילוסופי המערב שהטוב מוכרח לבוא. מה שכן הנביאים יסכימו להם, שלבסוף כל סוף, הטוב מוכרח לבוא.
כלומר בראיה כוללת לכל אורך חץ הזמן, הטוב חייב לבוא, אבל שאתה מסתכל בכל מקום על חץ הזמן ההיסטורי או העתידית, אתה לא יכול לומר שזה רץ לכיוון הטוב רק הכל תלוי בתנאי אייך בני אנוש בוחרים להיות באותו זמן, או מטמטמים או תבוניים.
מכאן הסיבה של הנביאים להטיף מוסר. 

לסיום:
נביאי ישראל יסכימו עם הגל אבל בהסתכלות הכוללת על דרך "חי אני נאם אדני יהוה אם לא ביד חזקה ובזרוע נטויה ובחמה שפוכה אמלוך עליכם" כלומר התבונה לטוב תשלוט ברוח האדם לבסוף.
אבל בהסתכלות של מאות או אלפי שנים בודדות, הנביאים צדקו שהכל תלוי בבחירת האדם האם יהיה תבוני או מטמטם.
ולכן נכון היא לומר שהטמטום היא מחלה ולא חוק טבע. על דרך 
"אין אדם חוטאאלא אם כן נכנסה בו רוח שטות"

תוקן על ידי maxmen ב- 18/01/2015 18:54:25

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2015 19:13 לינק ישיר 

מזמן לא הרגזתי מישהו ככה

בתמימותי עדיין לא הבנתי. מה מרגיז כל כך?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2015 19:32 לינק ישיר 

חרד_לנפשו כתב:
מזמן לא הרגזתי מישהו ככה

בתמימותי עדיין לא הבנתי. מה מרגיז כל כך?

טעות בידיך, נתת לי עוד הזדמנות לספר לגולשים אייך הבנקים שולטים עליהם. 
ותאמין לי כיהודי אין לי מתנה יותר טובה מיזה לקבל הזדמנות לשחרר את בני אנוש מעבדותו לכל אליל במיוחד לאליל הבנקים.
מילטון פרידמן באמת לא הבין את זה, "מעטים האנשים אשר הפיקו תועלת רבה כל כך מהיזמה החופשית ומהקפיטליזם התחרותי כמו היהודים: ומעטים האנשים אשר התנגדו בצורה כה עקבית לקפיטליזם ופעלו כה רבות כדי לערער את יסודותיו האידיאולוגיים כמו היהודים." (קפיטליזם וחירות – מילטון פרידמן)

ראה באשכול הזה אני מטפל בטמטום של פרידמן. 
הפרדוקס היהודי (מילטון פרידמן - קפיטליזם וחירות)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > הדפסת כסף
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 18 19 20 לדף הבא סך הכל 20 דפים.