בית פורומים בחדרי חרדים

ציור אמנותי של האדמו"ר מאמשינוב שליט"א

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/5/2005 11:25 לינק ישיר 

מצורף קובץ

זו התמונה הכי קרובה (מבחינת הסיטואציה) שמצאתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 11:39 לינק ישיר 

מצורף קובץ

.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 11:41 לינק ישיר 

מצורף קובץ

עוד תמונה של הצדיק :

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 11:42 לינק ישיר 

מצורף קובץ

ועוד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 11:43 לינק ישיר 

מצורף קובץ

.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 12:00 לינק ישיר 

מצורף קובץ

אם כבר, אז הנה תמונה מרשימה ולא מפורסמת של חמיו האדמו"ר הקודם זצ"ל, רבי מאיר'ל מאמשינוב, שהיארצייט יחול השבוע. הטיש בבית וגן יתקיים מן הסתם כמה ימים לאחר מכן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 12:12 לינק ישיר 

זה לא היה חמיו.
זה הסבא שלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 12:19 לינק ישיר 

נכון, תיקון טעות: אב אימו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 12:25 לינק ישיר 

אין מי שמטיל ספק בגדלותו של האדמו"ר מאמשינוב, אך עם זה יש גם כמה ענינים שהאדמו"ר התערב בהם שלא לצורך, וד"ל ואכהמ"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 13:13 לינק ישיר 

ציור מהמם.

ומי שלא מבין. נו, לא מבין. אפשר לתת לחמור קומפוט?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 14:43 לינק ישיר 

האדמו'ר מאמשינוב הוא היום 'חד בדורו' לוואי וירבו כמותו צדיקים אמיתים רבע'ס עם תוכן אמיתי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 15:39 לינק ישיר 

כמה בחורי ישיבות צחקו על הרבע מאמשינוב!
כששמע את זה הרב שך הוא אמר שהרבע מאמשינוב הוא גדול האדמו"רים (לא ציטוט מדוייק) ואנחנו "האנשים הפשוטים" לא מסוגלים להבין את ההנהגות שלו...

ה-א-מ-ת
ת-נ-צ-ח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 16:36 לינק ישיר 

היו כאן בעבר אשכולות על הרבי מאמשינוב שליט"א, ואולי יעזור לליצנים ולבורים לקרוא אותם. אם מישהו יספק את הקישורים.

לפני שמונה עשרה שנה (כשהרבי היה בן פחות מארבעים) הכרתי רב אחד, דיין בבי"ד של הרב קרליץ, שהעביר את בנו לישיבת אמשינוב. המעשה היה נראה מוזר מאד, ובמיוחד לרב ליטאי, מקורב מאד לרב קרליץ והרב אלישיב, שחיבר כמה ספרים חשובים בהלכה. כאשר שאלתי אותו מה הסיבה לכך, סיפר לי את הסיפור הבא:

הוא היה מעורב באיזו בוררות קשה של מחלוקת שהיו מעורבים בה רבנים וגם כמה מגדולי הדור. בסופו של דבר הגיעו לרבי מאמשינוב והוא הצליח לפשר בין הצדדים ולהמציא פתרון לכל הענין.
לאחר שהגישו יין לשתיית "לחיים" לכבוד סיום הפרשה, האדמו"ר ביקש מאותו רב שיוציא אותו בברכת "על הגפן". זה נראה לו מאד מוזר ולא מתאים למנהגי אדמורי"ם, ושאל שם אחד מגבאים למה הרבי ביקש זאת.
הגבאי ענה: הסיבה כנראה היא שהרבי מברך "על הגפן" לפחות חצי שעה, ולכן הוא לא רוצה לעכב אתכם כי כבר השעה מאוחרת, והוא מבין שלא תלכו עד שיגמור לברך.

אמרתי לאותו רב: אפילו אם הוא צדיק כזה, ומאריך בתפילות וברכות, ובעל מידות, עדיין אינני מבין מדוע אתה שולח את בנך לישיבתו.

והוא ענה לי: חוץ מענין היראת שמים, הרבי נותן שיעורים בישיבה שלו (ברמב"ן על התורה), ומטפל בבחורים טיפול אישי, ואני מעונין שבני יחסה בצילו של תלמיד חכם גדול כזה.

והוסיף: דע לך, שהרבי מאמשינוב הוא הת"ח הגדול בדורנו בחושן משפט, ונוכחתי בזה בכל הדיונים שלנו בשבועות האחרונים.

על השאלה כיצד אדמו"ר בן שלושים ומשהו, שלפי השמועה עוד מימי נעוריו מעביר את רוב יומו בתפילות, מצא זמן לגדול בתורה עד כדי כך, אותו רב לא ידע לענות לי.

ישבתי פעם מחוץ לחדרו, וראיתי אותו (לדלת חדרו יש זכוכית אטומה) מתדיין בסוגיה הלכתית עם הרב ברנדסדורפר מהבד"ץ. על השולחן נערמו ספרי הלכה וגמרות.
לאחר שעתיים הרב ברנדסדורפר יצא מן החדר, כולו יראת כבוד מדהימה, והלך אחורה כשפניו אל הרבי עד לדלת הבית, כאשר הרבי מלווה אותו עד למכוניתו למטה.

כבוד התורה ויראת ת"ח שראיתי על פניו של הרב ברנדסדורפר באותה שעה היו ספר מוסר שלם, ועדות נאמנה על גדלות האדמו"ר מאמשינוב. עדות מת"ח גדול שמבין בגדלות הרבה יותר מאיתנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 17:23 לינק ישיר 

ברשותכם אבחר להתעלם מהשטויות של כנרת ואכתוב כמה סיפורים חלקם מעדות ראיה, ואחד שמעתי מקרוב משפחה שהיה נוכח בשעת מעשה.

הייתי פעם (לפני כעשרים שנה) אצל הרבי במוצ"ש (מוצ"ש על פי שעוני). ישבנו ושוחחנו כמה זמן, לאחר מכן כשפניתי לצאת ליווה אותי הרבי אל הדלת.
פתחתי את הדלת והנה חדר המדרגות חשוך.
פניתי לרדת, ואז הרבי אמר לי בחיוכו המפורסם: "אתה יכול להדליק אור".
מרוב הלם ותדהמה (שלא לומר מבוכה) נמלטתי כל עוד רוחי בקרבי אל המדרגות החשוכות.

באמשינוב לא נוהגים לספר מויפתים. באמשינוב נוהגים לומר "אותות ומופתים באדמת בני חם". ובכל זאת סיפור אחד שמקיף את כל אופיו ומהותו של הרבי ואותו שמעתי מקרוב משפחה יום או יומיים אחרי שהוא התרחש.
היה זה לפני שנים רבות, אשה ירושלמית הוכתה ע"י בעלה.
ברחה האשה אל הרבי, והלה בלי להסס ארח אותה וילדיה בביתו.
למי שאינו יודע הרבי עם כל ילדיו (למעלה מעשרה), מתגורר בדירה פשוטה בתכלית בת 3 חדרים ומרפסונת שהפכה ברבות הימים לחדרון קטנטן. באותה תקופה התגוררה אצלו אף אמו.
ואותה אשה וכמה מילדיה הצטרפו למשפחה המורחבת בדירה הקטנטנה.

יום אחד והדבר נודע לבעלה, הוא פנה למשטרה והתלונן על כך.
כאילו היה זה מקרה שבשגרה, נשלחה ניידת סיור אל בית הרבי.
הקיש השוטר בדלת. והרבי פתח לו, שאל השוטר היכן האשה והרבי ענה שהוא לא יגלה. הודיע השוטר לרבי שהוא עצור.
ניג שהרבי לסלון לקח את שקית הטלית והתפילין ואמר לאשתו שלא תודיע על כך לאף אחד.
נסע הרבי עם השוטר לאן שנסע, כמובן שהסיפור דלף מיד החוצה (לא יודע איך) והגיע לידיעת ח"כ פרוש (האב) והוא פנה מיד לממ"ז ירושלים והסביר לו את חומרת המעשה.
הרבי שוחרר מיידית והאשה נשארה לגור בביתו עד שהענינים הסתדרו.
זה בעיני הסיפור הכי מרשים שמתאר בדיוק מיהו הרבי.
כל שאר הסיפורים אינם אלא פרפראות שמחוירים לעומת סיפור זה.
אבל אם לחצתם עלי נורא, אני יספר עוד סיפור.
נכנסתי פעם לביתו של הרבי (רח' הרב פרנק 24 בית וגן ירושלים קומה ב').
היה זה שעת צהרים, המתנתי בסלון והרבי היה בחדר השני. השתעממתי יצאתי לסלון.
פתאום אני רואה את הרבי בחדר הסמוך עומד על סולם ובידו מברשת צבע. והוא..................... צובע את תקרת החדר של הילדים.
אם תרצו, זה הרבי מאמשינוב.
ולמה אני חושב כך?
מפני שאני מכיר את הרבי כמעט 40 שנה, מילדותו או אולי מימי בחרותו בישיבת בריסק.
אני זוכר את ארוסיו לבת האדמו"ר מלובלין זצ"ל ואת חתונתו באולם בחולון ואת חתונת בתו הראשונה באולמי תמיר(והמעשה המפורסם בר' שלוימה קרליבך שהרבי הורה לאתרו ולהביאו לחתונה), וכך הלאה והלאה.
ואני ................ לא חסיד בכלל ולא חסיד אמשינוב בפרט.
למה. ככה.
כי לא יצא לי.
סתם אני מכיר אותו מקרוב. וקל לי להתחבר אליו דוקא מפני מה שאין בו.
אין בו לא גינוני חצר ולא יח"צנות (פעם שאל ממנו אחד מחסידיו רשות להוציא קלטת ובה שירי אמשינוב, הרבי כמעט וזרק אותו מכל המדרגות), ולא כלום.
יש בו רק ענוה וצניעות, וגדלות לאין שיעור. והוא אבא ואמא לכ לצרוע וכל זב.
כל איש משונה שבגדיו מוזרים וחסר לו צ'ומי, המקום הכי מתאים לו זה אמשינוב. שם הוא רצוי ואף מכובד.

בהיותי צעיר לימים החלטתי להראות לו שאמנם הוא יודע להתפלל, אבל אני מתמצא בכמה דברים שבחור חרדי לא רגיל לדעת.
בשיחה עמו התחלתי לצטט מדרך ה' ומשער הגמול וממורה נבוכים.
הרבי שוחח איתי בטבעיות כ"כ פשוטה תוך שהוא מצטט שורות שלמות מהספרים הנ"ל, אני..... הסמקתי והעברתי נושא.

למעשה הרבי הוכתר כממשיכו של סביו מצד אמו הרב ירחמיאל יהודה מאיר קאליש זצ"ל שנפטר בכו אייר תשלו או משהו דומה (אני כבר לא זוכר).
בימיו האחרונים של האדמו"ר זצ"ל היה לו בקושי מנין (בשיטבעל התפללו המונים, אבל חסידים היו בקושי מנין) זכורני שבסעודת פורים האחרונה חיפשו ברחוב עשירי לזימון.
הרבי לא הבין מה רוצים ממנו, שנים רבות הוא ייחל לתומו שאם הוא לא יתנהג כרבי סופו החסידים יעזבו אותו למנוחה. ואכן הוא לא ישב בראש השולחן אלא בצד, היה לוקח את ילדיו לגן, ואף ביקר בסניף הבנק של בית וגן.
כשביקשו לפתוח ישיבה הוא סירב ושאל/קבע: "מה הם יעשו אצלי?! לסוף נתרצה ופתח ישיבה גבוהה. הוא חשש שצעירים לא בשלים להסתובב בחסידות שמרות ומשמעת ויראה אינם הצד החזק שלה.
רק אחרי שנים רבות הוא הבין שאין לו ברירה ונאות להיות אדמו"ר.
וגם אז ועד היום בעצם הוא אדמו"ר שאינו אדמו"ר.
ואם יורשה לי לחדור למוחו, אני משוכנע שאמצא שם חלום גדול להתנתק מהכל ולהיות עובד ה' אמיתי.
זה כל מה שמעניין אותו בחיים.

וסיפור אחרון לקינוח.
היה זה בימי החנוכה. הרבי הוזמן להשתתף בברית שעשה אחד מחסידיו בבית מדרשו של האדמו"ר מגור (אם איני טועה זה היה הלב שמחה זצ"ל).
קבע הרבי עם אחד החסידים שיבוא לאסוף אותו בשעה חמשה לעשר.
שאל החסיד: "והרי הברית בדיוק בעשר"?
ענה לו הרבי: "אל תדאג, בחנוכה קורים ניסים".
נסעו והגיעו לברית בשעה עשר וחמשה.
מסתבר שהרבי מגור הורה שלא כהרגלו להמתין לרבי מאמשינוב עד עשר וחמשה.
פנה הרבי לנהג ואמר לו: "אתה רואה, אמרתי לך שבחנוכה קורים ניסים. העובדה שבגור המתינו חמש דקות תמימות היא נס מופלא.

תוקן על ידי - חושבתעל - 25/05/2005 17:31:20

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2005 17:53 לינק ישיר 

(הכתובת הנכונה היא רחוב הרב פרנק 27)

שמעתי מחבר ששאל את הגאון הרב משה שפירא מבית וגן כמה שאלות על הנהגות הרבי מאמשינוב. הרב שפירא ענה לו: "אסור לדבר עליו. הוא קודש קדשים".

ומאחד מאנשי העדה החרדית שמעתי שהיה בביקור גאב"ד ירושליים הרב וויס זצ"ל אצל הרבי. לאחר שיצא אמר: "הכרתי אדמורי"ם גדולים באירופה עוד לפני השואה. דבר כזה עוד לא ראיתי".

ובמעבר חד, כמו שאומרים:

פעם ישבנו אצלו קבוצת אנשים בדיון על פרשה קשה וסבוכה. הרבי התעמק במחשבותיו מה לענות (כמנהגו הידוע) יותר מרבע שעה בעוד כולנו ישובים בדממה.
לפתע ניגשה אליו ביתו הקטנה ושאלה "אבא אתה יכול לעזור לי בשיעורים בחשבון?"
הרבי כמו התעורר ממחשבותיו, ביקש מאיתנו סליחה, ועזר לה לענות על השאלות בשיעורי הבית.לאחר שהלכה, מרוצה, חזר לדון עימנו בסוגיה שלשמה באנו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ציור אמנותי של האדמו"ר מאמשינוב שליט"א
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.