בית פורומים עצור כאן חושבים

על אימפוטנציה דתית, תהלים והמלחמה בלבנון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/8/2006 22:17 לינק ישיר 

אם תרשה לי להמשיך בבירור ולהתעקש -
האם הצלה מעצמנו ומן האדיוטים העומדים בראשנו - בזמן מלחמה נגד אוייב שרוצה להשמידנו - איננה מצדיקה "היסטריה"?

הבהרה - המלה "היסטריה" היא מילה לשילית. ולכן גם אני לא חושב שתפילה "היסטרית" היא המתכון הרצוי. אבל אם לומר את הדברים במינוח יותר חיובי - השאלה היא האם התפילות צריכות להוית ממקום של "לחץ" (עוד מלה לא כ"כ חיובית...), חרדה לגורלנו או ממקום יחסית רגוע.
דוגמה מהקשר שונה - האם זו תפילה כמו של חולה סרטן או כמו של חולה שפעת או אדמת.

אני שמעתי שהעלת שני עניינים:
1. האם הסכנה היא מן האוייב או מאיתנו. שזה קשור לשאלה - 
2. עד כמה ההצלה תלויה בנו, ועד כמה בישועה ניסית; האם אנו עושים מספיק כדי שתהיה לנו ה"זכות" לבקש עזרה מאלוהים (לא).
3.האם יש מקום ל"היסטריה". האם זה מצב קריטי.

אני חושב שאנו מסכימים לגבי (1) שמדובר בסכנה קיומית מצד האוייב. בגלל הקשר חיזבללה-אירן-סוריה. ההרתעה וכו'. וההצהרה של אחמדיניג'אד שהפתרון הוא השמדת ישראל. מדובר בקרב שהוא חלק ממערכה קיומית, ולכן קיומי למרות שהוא כשלעצמו לא כ"כ קריטי (הגם שסיבלם של מליון תושבים תחת קטיושות והנזק הכלכלי והחברתי - יש צד שמצד עצמו אולי גם קריטי).

אנו גם מסכימים שבסופו של דבר עיקר הסכנה בסעיף (1) היא מצד האידיוטיזם שלנו וכו'.

וממילא אנו מסכימים לגבי (2) שמצד חיצוני פשוט - זה תלוי בנו כפי שאמרת בתחילה, אבל באמת אנו במצב כזה שיתכן שאנו כקולקטיב - כשוטה - וצריכים רחמים ורפואה. ולכן מצד זה באמת זה לא כ"כ תלוי בנו.

ומה שנשאר - ועליו אני ממשיך לשאול - זה האם זה קריטי עד כדי "היסטריה" או לא.

ואני אומר - שאם מדובר בהקשר של סכנה קיומית למדינה כשבראשה עומדים אדיוטים ולעם אין את הכח/אפשרות/אחר לעשות משהו בעניין מסיבות נפשיות ורחניות עמוקות -

יש ויש מקום ל"היסטריה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2006 23:23 לינק ישיר 

אור נערב,
אנא קרא שוב את דבריי. אני חזרתי בי מן הטענה שאין מקום לאמירת תהילים היסטרית (כמובן המונח הוא על דרך ההפלגה הספרותית).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2006 23:38 לינק ישיר 

הרב החוסיד, למעלה כתבת:

"אחרי תשעה באב יתהפך הכל לטובה".
נו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2006 00:14 לינק ישיר 

BT,
נו, אז ניסו ולא הצליחו. 50 אחוז שזה היה יכול ללכת, ואז היו כאלה שיגרפו קופונים על הגדת העתידות שלהם. זה בדרך כלל פשר האמירות הטיפשיות מן הסוג הזה. תחשוב, אם זה היה הולך,
אתה יכול מייד להתחיל לחלק קמעות, ובעיותיך הכלכליות הסתיימו לכל החיים (עיין באשכול החמסה, ותרווה נחת).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2006 01:07 לינק ישיר 

מיכי
שמע, הוא לקח כאן סיכון גדול יותר מחמישים אחוז, הוא נקב בתאריך. תשעה באב, ולא (נניח) טית וו בו.
הרב החוסיד, אזור נא אומץ והודע לנו מה השתבש ולמה ומה עוד צופן לנו העתיד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2006 03:52 לינק ישיר 

מיכי -
אז יש מקום להיסטריה?...
נרגעתי...

ובעניין זה, אני חושב שדווקא התפילות לשלום המדינה והחיילים רלוונטיות מתמיד. וכשקוראים אותם בימים אלו - אני ממש מרגיש שכל שורה וכל מלה קולעים למטרה. ולענייננו אפילו "אורך ואמיתך לראשיה וכו'" שאםרש על הנ"ל - שיפסיקו להיות אדיוטים. ואם הדבר אינו אפשרי מסיבות שונות - שיוחלפו לאלתר בכאלה שהאור והאמת יכולים לחדור אליהם ולשנותם.

מן הלבנון ועד עזה - ביבשה באויר ובים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2006 10:14 לינק ישיר 

אור נערב: ונאמר אמן.

BT, אתה טועה. בכל תאריך נתון יש שלוש אפשרויות: או שהמצב ישתפר או שיורע או שיישאר סטטי. ומכיון שאי אפשר לצמצם (לפחות בדאורייתא), לכן יורדת האפשרות השלישית. על כן הסיכוי להיות צודק אינו תלוי בכך שמדובר בתאריך אחד, והוא עדיין עומד על חצי.
והרי לך מירשם להפוך למקובל (או: מיליונר). למירשם נוסף ראה באשכול החמסה.
עשרים אחוז אליי!!!
אני לא יכול להתאפק מלהוסיף שכל זה אמור רק כשאלו שעוסקים במלאכה הם אנשים סבירים. אולם אם ידוע שהם אידיוטים, וכל הגבוה מחבירו אידיוט מחבירו, ההתפלגות כבר אינה אקראית. על כן הסיכוי הוא הרבה פחות מחצי.
תוקן על ידי - mdabraham - 16/08/2006 10:16:50

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > על אימפוטנציה דתית, תהלים והמלחמה בלבנון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 סך הכל 2 דפים.

2009 © כל הזכויות שמורות לבחדרי חרדים. קטגוריית אקטואליה וחדשות: עשרות פורומים הכוללים חדשות נעייס, מה קורה בחצרות חסידים, חדשות מחסידויות שונות בארץ ובעולם, דיונים בנושאי אקטואליה, פוליטיקה, בטחון ועוד.