בית פורומים בחדרי חרדים

מעשה רב מהרב אלישיב: מותר לשלב את האצבעות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/1/2008 11:35 לינק ישיר 

גלגולי העיניים הצדקניים שלך מעלים לי בחילה.

היום ראית פעם ראשונה שיש עדיין ליטאים, ו...כן גם רבנים, שלא נוהגים את כל מה שמובא באחרונים מהמקובלים ומכתבי האר"י?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:38 לינק ישיר 

יעקב 135.
קח כדורים נגד בחילות, זה יכול לעזור גם במקרים קיצוניים.
אח"כ תחזור ותסביר מה שאמרת. ט"ז זה מקובלים? באר היטב זה מקובלים? רבנים ליטאים לא חייבים לזוהר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:41 לינק ישיר 

סים, נא להפסיק לבלבל את השכל.

הרב אלישיב "פוכר" את ידיו וזה מציאות. יש לך שאלות עליו, זכותך. מכאן ועד לעוות את המציאות כי היא לא מסתדרת לך זה עניין שלך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:44 לינק ישיר 

סליחה אלי S. באמת לא ידעתי. הייתי בטוח שזה עלילה של השונאים. אוקיי. מקובל עלי. הרב אלישיב, סליחה, הגאון הגדול רי"ש אלישיב שליט"א, חולק על הט"ז והפוסקים אחריו, וגם על זוהר שמובא ביסוד ושורש העבודה, ועל מה שידוע בכל ישראל. וזכותי שיהיה לי שאלות עליו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:45 לינק ישיר 

(לקחתי שניים)

כנראה שאתה באמת טיפש, אז אני יסביר לאט:

הט"ז ובאר היטב והרבה אחרונים הביאו הרבה הלכות ומנהגים בשם הזוהר וכתבי האר"י. חלק מהם גם הובאו במשנ"ב.

דרך הגר"א והליטאים היתה, ובדור האחרון זה קצת נחלש, שאין להקפיד על דין שאינו מבואר בש"ס ובראשונים. הזוה"ק איננו תלמוד בבלי וגם לא ירושלמי, הוא לא ספר הלכה, ואתה לא יכול לצעוק שייגעץ על מי שלא מקפיד על דברים הכתובים בו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:48 לינק ישיר 

אוקיי. טוב לשמוע את הדברים הללו מפורש יוצא מפי....
דרך הגר"א ???? והליטאים ??? שאין להקפיד על דין שאינו מפורש בש"ס ובראשונים. הזוה"ק אינו תלמוד בבלי וגם לא ירושלמי, הוא לא ספר הלכה.
רק לפני שאתה משמיץ את הגר"א ואת כל הליטאים, בבקשה מקור. אתה לא יכול ככה להעליל. לי ידוע שבמשנ"ב כתוב, שחייבים לשמוע לדברי הזוהר הקדוש, כל עוד ואין התלמוד בבלי חולק על כך. לי ידוע שהגר"א חרד לכל תג מספר הזוה"ק.
ואני כן קורא שייגעץ!!! לכל מי שלא מקפיד על דברים הכתובים בו ושהובאו להלכה בספרי הפוסקים המקובלים בכל תפוצות ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:50 לינק ישיר 

כט"ס.

(תהנה).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:50 לינק ישיר 

עם כל הכבוד פה לכולם... זה קורה!!! גם מרן פוה"ד הגרי"ש לפעמים משלב אצבעות. גם הזוהר והט"ז  לא כותבים שאסור. אם איני טועה, הלשון הוא "יש להזהר". אין זה אומר שאסור פסיק ובל יעבור. אלא שלהפוך שילוב אצבעות להרגל, אינו ראוי ועלול לעורר דינים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:53 לינק ישיר 

ממש למדן אדון ישראל גל. אני מתפעל מרמת הלומדות שלך. זה קרה לך בישיבה כבר? זה כזה שני דינים בחפצא ובגברא? אני מבין שאתה אומר כך, האיסור הוא בחפצא שאצבעות הידים יהיו משולבות, אבל בגברא אין איסור, ולכן הגברא יכול לפעמים לשלב ידים, כי זה לא הופך את החפצא של הידים למשולבות.
שטיקל תורה יפה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:56 לינק ישיר 

פירוש לא רע למה שאמרתי. עדיין לא הבנתי אם באירוניה כתבת את מה שכתבת או ברצינות...

אם תוכל להעלות את לשון הזוהר/ט"ז/שו"ע/משנ"ב, זה יועיל (??) לטענותיך...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 11:59 לינק ישיר 

את לשון הט"ז כבר העליתי כאן, אין צורך לחזור על זה שוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 12:00 לינק ישיר 

גם אני הייתי אצל הרב אלישיב שליט"א, וראיתיו משלב אצבעות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 12:11 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 12:19 לינק ישיר 

סים, השאלה שלי היא פשוטה,

מדוע החלטת שהתמונה היא פוטו מונטאז?

אולי הזוהר הוא פוטו מונטאז?

לא כל פעם שאתה לא מבין משהו אתה מוכרח לשנות את המציאות ולהתאימה לדעותיך. מן הראוי היה שתשנה את דעותיך ותתאימם למציאות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2008 12:20 לינק ישיר 

לשון הזוהר הקדוש (ויקרא כ"ד ע"א),
כד דינא אשתלים ישריא עליה דבר נש, כדין אסתיים ואתתקנו אצבען חמש בגו חמש ימינא בשמאלא לאחזאה, דהא כולא אסתכמו עליה.
מי יודע, אולי הצדיק הזה הרב אלישיב שליט"א רואה התעוררות דינים רח"ל, ולכן משלב את אצבעות ידיו זו בזו. מה נאמר ומה נדבר.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מעשה רב מהרב אלישיב: מותר לשלב את האצבעות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.