בית פורומים ספרים וסופרים

מי מכיר - הרב יהושע כהן - כרם יהושע

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/1/2011 16:48 לינק ישיר 

הספר למכירה על "השולחן בחוץ" בחנות הספרים הסמוכה לשטיבל קאמארנא סמוך לכיכר השבת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2011 21:53 לינק ישיר 

כל השיטות לזכירה לא יועילו למי שלא ניחן בזיכרון טוב. ראה רש"י מגילה דף ו עמוד ב. שהיגיעה מועילה לחידוד השכל, אבל לזכירה זה עניין של סייעתא דשמיא. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/1/2011 14:04 לינק ישיר 

כיום לא ניתן להשיג את הספר כי אם אצל המחבר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/1/2011 14:36 לינק ישיר 

כפי שכתבתי הוא נמכר בחנות (שכחתי שמה) במלכי ישראל סמוך לקאמארנא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2011 08:13 לינק ישיר 

על משקל דברי גליציאי והתוספת של avlif, ידועים גם דברי 
האדמו"ר מסאטמאר זצ"ל בעל הויואל משה, בעת הדיונים על
מינוי הרב ווייס לגאב"ד ירושלים, והועלתה הטענה שהוא אינו קנאי מספיק,
ואמר האדמו"ר לעשות גאון לקנאי הוא עניין קצר ומהיר מה שאין כן
להפוך קנאי לגאון הוא בלתי אפשרי, כעמ"מ שתעלה לרקיע.

תוקן על ידי דיסקקשיח ב- 05/01/2011 08:14:35

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2011 00:30 לינק ישיר 

אני אישית מכיר את הרב יהושוע כהן שליט''א, הייתי נבחן אצלו הרבה על מסכתות. הוא היה בוחן כמובן בלי גמ', והיה שואל אותי תגיד לי 15 מחלוקות בין רש''י לתוס'  לפחות בפרק פלוני, וכמה שהייתי אומר לו הוא היה מוצא לי עוד 10 מחלוקות מוסתרות..והוא אמר לי שזה מגיע רק ע''י עיון מעמיק בסוגיא..אני עד אישית לבקיאות שלו העצומה בש''ס ...משהו מפחיד ואין שני לו..בהתחלה שמעתי אותו מוסר שיחה ..וחצי מהשיחה רק מקורות..כמו מחשב...אז החלטתי להביא מחשב ולבדוק אם הוא צודק..ובאמת הוא לא טעה אפי' פעם אחת..הוא אמר למשל איזה גמ' וציטט אותה מכמה מקומות באיזה עמוד ואיזה דף..ואיזה שורה..ואיפה זה בבבלי..ואיפה  בירושלמי, ואיפה יש משהו ברמז בעוד מקום..וגם מדרשים שלמים הוא מצטט בע''פ..
שאלתי אותו איך הוא הגיע לזה ..הוא אמר לי שרק ע''י התמדה בלי סוף. הוא סיפר לי שהאיחור הכי גדול שהיה לו בחיים זה היה 19 שניות...ועד היום זה מפריע לו...אני הייתי בהלם..
פעם אחת התקשרתי אליו שאני רוצה לבא להיבחן וגם להתיעץ איתו..הוא אמר לי שיש לו בשבילי 7 דק' ו20 שניות
רצתי אליו לבית ברח' יוחנן הסנדלר 10 ודיברתי איתו בלימוד והוא בחן אותי..ופתאום הוא עצר אותי ואמר לי: עד כאן, אמרתי לו שייתן לי לסיים..והוא אמר לי ...תאמין לי שאין לי שניה פנויה בחיים!...אני מצטער...
זו גדלות אמיתית...זה ממש מחזק...בזכותו ישבתי ולמדתי את רוב הש''ס וחזרתי בלי הפסקה וב''ה ראיתי תוצאות...
אין זו אגדה ! כל אחד יכול..כי קרוב אליך הדבר מאוד...
בהצלחה לכולם!

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > מי מכיר - הרב יהושע כהן - כרם יהושע
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 סך הכל 2 דפים.