בית פורומים בחדרי חרדים

דרמה בבריסק: הגרא"י סולוביציק קם ועזב את השיעור

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/5/2011 13:11 לינק ישיר 

פליימען כתב:
הבן "ר' חיים" המוכשר מכל בניו
אמור להתחיל בימים להגיד שיעור

שטויות במיץ. זה מסוג הרכילויות האגדיות באנגליה שהבן השני של צ'ארלס יכהן כמלך במקום אחיו הגדול (החתן).
הרבה אוהבים לרכל על זה, אך כולם יודעים שאין לזה שום אחיזה במציאות. כלומר, יתכן וביום מן הימים הוא יצטרף למסור שיעורים, אך מעמדו יהיה בדיוק כשל דודו ר' משה ביחס לר' אברהם יהושע.

אמנם זה נכון שיענקל (הבן הגדול) יהיה בבוא הימים היורש המרכזי, אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שכבר היום חיים (הבן הצעיר) משמש כיד ימינו המרכזי של אביו, הדבר בא לידי ביטוי בכל ענייני הניהול כמו הרשמת התלמידים, שיבוצם בשיעורים ועוד כמה וכמה עניינים הידועים ליודעי חן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 13:26 לינק ישיר 

הישיבה של הרב אברהם יהושע שליט''א זאת בליגה אחרת לגמרי משל הישבות האחרות לבית בריסק. אפילו תלמידים של הדוד שליט''א שולחים את בניהם ללמוד אצל רא''י (למשל הרב שווארדלאוו ר''י נאוומינסק)

להרב א''י שליט''א יש כושר הסברה נדירה ביחד עם חן בריסקאי שזר לא יבין זאת,  וזכה בליעה''ר לבנים חשובים בעלי כשרונות אדוקים ונאמנים לדרכי אבותיהם לבית הלוי.  איי איי אם יש עוד נקודת אמת בדורינו המזוייף והקוסמטי אולי אולי אפשר למצוא זאת בבריסק.   הבן הגדול ר' יענקל באמת אומר שיעור מאוד טוב ומאוד דומה לאביו במראהו ובדיבורו. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 13:28 לינק ישיר 

אפשר תמונה של הרב הנ"ל, סתם בשביל למלאות את החוסר בהשכלה..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 13:32 לינק ישיר 

frak38 כתב:

שאיפתו היא שתהיה לו השפעה חזקה יותר בציבור החרדי - והדבר יתאפשר לו אם תלמידיו יהיו ממגוון רחב יותר של הציבור.

ומהי השפעה חזקה יותר מהרבצת תורה למאות?
וכי נראה לך שהגרא"י יהיה מעונין לקבוע מי ייצג את החרדים ברוטציה במועצה מקומית נידחת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 13:38 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 13:41 לינק ישיר 

בדק בית תודה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 14:07 לינק ישיר 

יחביאנו כתב:
הישיבה של הרב אברהם יהושע שליט''א זאת בליגה אחרת לגמרי משל הישבות האחרות לבית בריסק. אפילו תלמידים של הדוד שליט''א שולחים את בניהם ללמוד אצל רא''י (למשל הרב שווארדלאוו ר''י נאוומינסק)

להרב א''י שליט''א יש כושר הסברה נדירה ביחד עם חן בריסקאי שזר לא יבין זאת,  וזכה בליעה''ר לבנים חשובים בעלי כשרונות אדוקים ונאמנים לדרכי אבותיהם לבית הלוי.  איי איי אם יש עוד נקודת אמת בדורינו המזוייף והקוסמטי אולי אולי אפשר למצוא זאת בבריסק.   הבן הגדול ר' יענקל באמת אומר שיעור מאוד טוב ומאוד דומה לאביו במראהו ובדיבורו. 

לא צריך להגזים.
הישיבות האחרות הם ישיבות לא פחות טובות, והרבה בחורים ירוויחו שמה יותר ממה שהם היו מרוויחים אצל ר' א"י.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 14:37 לינק ישיר 

OldBrisker כתב:

לא צריך להגזים.
הישיבות האחרות הם ישיבות לא פחות טובות, והרבה בחורים ירוויחו שמה יותר ממה שהם היו מרוויחים אצל ר' א"י.

לא צריך להגזים???
נראה לי שאתה קצת הגזמת, אתה באמת חושב שר' צבי קפלן שהוא בעצמו למד אצל הרא"י מסוגל לתת לתלמידיו את מה שהוא קיבל ולמד אצל רבו?
עובדה שכל הישיבות האלו (למעט ר' דוד) נפתחו ונסגרו עשרות פעמים ורק בשנים שהרא"י לא מקבל תלמידים חדשים אז הם מקבלים את הבחורים שנסגרו עליהם הדלת....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 14:42 לינק ישיר 

oldbrisker   אני מסכים אתך שלהרבה בחורים זאת סתם בזבוז זמן ללכת לרא''י כי צריך לחכות המון זמן עד שאפשר להיכנס לשיעור.  וגם כמדומני שהיחיד שכן הצליח למשוך אליו גם מהבחורים הטובים הוא הרב קפלן אבל זאת רק ישיבה וכמדומני שכמעט אין שמה אברכים משא''כ אצל רא''י יש המון אברכים.   

היחיד שבאמת חשבו שיהיה איום רציני לרא''י הוא הגאון ר' דוד פיינשטיין שליט''א ת''ח עצום שרב שך השתעשע איתו כשעוד היה בחור צעיר, אבל אין לי מושג מה קרה עם הישיבה שלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 14:42 לינק ישיר 

אם כבר מדברים על תמונות, אני מציע פרס של 100 אלף דולר אם מישהו יצליח להשיג תמונה של ר' אברהם יהושע בעת מסירת השיעור.

כידוע, החברה פוחדים להכניס לשיעור אפילו מכשיר הקלטה, דבר שהוא אוסר בתוקף. עירנותו כזו גבוהה שאפילו בעידן של היום שניתן לצלם דרך המכשיר הנייד, איש עדיין לא העז לעשות זאת. לגבי הקלטות, מסתובבים פה ושם הקלטות שנעשו במחתרת, אך איש אינו מעז להפיצם ברבים פן יוודע הדבר לראש ישיבה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 14:56 לינק ישיר 

לאור ההודעה האחרונה אני מבין שאין שיעורים מוקלטים שלו בנט, אבל אולי מישהו יוכל להפנותנו לשיעורים כתובים שלו? זה יכול לסייע לחברי הפורום ללמוד בעיון. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 15:12 לינק ישיר 

מוציא_לאור כתב:

לאור ההודעה האחרונה אני מבין שאין שיעורים מוקלטים שלו בנט, אבל אולי מישהו יוכל להפנותנו לשיעורים כתובים שלו? זה יכול לסייע לחברי הפורום ללמוד בעיון. 

גם את שיעוריו עדיין לא הדפיסו, יש מחברות כתובות בכתב יד של אחד התלמידים המובהקים שמסתובבים בין ספסלי ביהמ"ד בישיבת בריסק בירושלים ואפילו לצלם אותם לא נראה לי שאפשר.
מסירת התורה בשיטת בריסק ידועה ומפורסמת של "תלמיד מפי הרב" ולא ע"י הקלטות ולא ע"י ספרים.

בקושי הסכימו בני המשפחה בשנים האחרונות להדפיס את שיעורי הגרי"ד (אביו של הרא"י) ורק אחרי שעברו על הספרים חשובי התלמידים ורא"י המדפיס קיבל ברכת הדרך מרבו ושיעורי זבחים יצאו לאור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 15:15 לינק ישיר 

מוציא_לאור כתב:

אם כמה ניקים יבהירו שהם רוצים ללמוד את תורתו בעיון, ולהשקיע בזה, אעלה משהו מתורתו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 15:26 לינק ישיר 

אלטער בריסקער, שיעורים כתובים גם לי יש הרבה, הפואנטה היא להביא קלטת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2011 15:26 לינק ישיר 

OldBrisker כתב:

אם כמה ניקים יבהירו שהם רוצים ללמוד את תורתו בעיון, ולהשקיע בזה, אעלה משהו מתורתו.

אם יש בידך הקלטות ולא סתם העתקים מכת"י של תלמיד זה או אחר, אשמח מאד לשמוע את זה.
עד כמה שהבנתי לא קיים דבר כזה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דרמה בבריסק: הגרא"י סולוביציק קם ועזב את השיעור
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 27 28 29 לדף הבא סך הכל 29 דפים.