בית פורומים פורטל הנפש

שיחות נפש - טיפול נפשי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/8/2011 20:02 לינק ישיר 

אפשר לפתוח אשכול "סמול טוק" מעוגן.
 בפורום שידוכי חרדים זה הצליח מאוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2011 10:42 לינק ישיר 

רעיון טוב בן . מה אחרים אומרים?

ד"ר רונית לזר - עו"ס קלינית
טיפול במבוגרים, נוער וילדים
אלעד, ירושלים
 נייד 052-6346334
< type="text/">document.write("");

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2011 12:30 לינק ישיר 

גם לי נשמע טוב ולא צריך לפתוח אשכול חדש אפשר להמשיך לדסקס פה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2011 12:53 לינק ישיר 

זה רעיון מעולה!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-1/9/2011 13:00 לינק ישיר 

מה הכוונה "סמול טוק מעוגן"?
וטוב שכתבת בסוף, רונית, כבר הרגשתי שכל מה שאני פותחת לא חשוב כי אף פעם לא הגבת על משהו שפתחתי או כתבתי....
סתם רגישות שלי, לא היה משהו שהצריך תגובה מצידך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2011 21:19 לינק ישיר 

סוני הי- דבריך וודאי וודאי חשובים. כל מי ששואל על חיי הנפש שלו דבריו חשובים. האמת שבפעם אחת חשבתי שאת מחפשת עיצה קונקרטית ולא היה לי משהו ספציפי להציע במסגרת הפורום. פעמים לוקח לי מספר ימים עד שאני מתפנה לענות ואז לא ברור לי אם  זה עדיין  רלוונטי וכו'. בכל אופן, הערתך במקום  ואשמח בהמשך להתייחס יותר.

ולעניין האשכול- אני מעגנת אותו עם שינוי שמו ל'שיחות נפש'. אני לא מתלהבת מהשם 'סמול טוק' המרמז על דיבור סתמי ואני לא חושבת שזו היתה כוונתכם. אדרבא, אני מבינה שאתם מחפשים דיבור ושיחות יותר תדירות על תחושות, רגשות, אסוציאציות ולמעשה על כל המעיק ומסעיר נפשית את הלב. 

אתם מוזמנים לקחת בעלות על האשכול ולנהלו כלבבכם . מותר לציין עם שמירה על כללי הפורום של דיבור נאות וכבוד הדדי.

בברכה,

אלעד, ירושלים
 נייד 052-6346334

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2011 21:43 לינק ישיר 

סוניסוני- סליחה שאדבר על מה שכתבת ואפנה לרונית - דבריך הם דוגמא .
רונית  ,
סוניסוני כתבה שהיא רגישה לכך שהיא כבר כתבה כאן כמה פעמים ולא התיחסו אליה - אלו דברים שקורים לאנשים מסוימים בחיים - זהו אופי ?
איך היית מגדירה את זה - האם צורך בהכרה , תשומת לב ,דימוי עצמי , חסר בטחון עצמי   או מה ?
אם תוכלי לפרט מעט על התופעה .

תוקן על ידי אמונהבטחון ב- 01/09/2011 21:44:07

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/9/2011 08:40 לינק ישיר 

אמונה ולכולם שלום,

רגישות הינה תכונה אנושית המשותפת לכל בני האדם. האדם הוא יצור חברתי המחפש קשר, הכרה ומשוב מהשני.
יש אנשים בעלי רגישות יתר ויש שמכחישים אותה ויש שנמצאים על הרצף בין לבין. 

אני לא מכירה את סוניסוני או כל אחד אחר פה כדי להגיד משהו עליה או על אישיותה אך  הצורה שבה פנתה אלי והציגה את דבריה  מצביע בעיני על מהלך תקין ובריא המורכב ממודעות לצרכיה, לרגישותה הטבעית (כפי שהוצגה) ומיכולת לפנות אלי ישירות בתקווה (מודעת או שלא) לשינוי. אם אנשים ינהגו כך הרבה מבעיות של תקשורת בינאישית ושל עומס רגשי אישי פנימי  עשויים להיפתר .

אנשים שמכחישים את הצורך בשני 'אני לא זקוק לתשומת לב' 'אני לא צריך את השני כד להרגיש טוב' וכד' עשויים ללכת עם בטן מלאה ימים על גבי ימים עד שמגיע טריגר שמפוצץ את הכל החוצה.
מנגד, אנשים בעלי רגישות יתר כמו שתיארת סוני את תחושותיך בתחילת האשכול, שהרגשות מציפים אותך, שאת נסערת מאד, מסתובבים עם תחושה קשה של קושי להכיל את גודש הרגשות ולווסת אותם.

לסיום הייתי מוסיפה מילה לגבי החברה שלנו. היום הולכת ומתגברת מודעות ופתיחות לנושא הרגשות אך עדיין שלטת  דה לגיטימציה לרגשות  בכלל ולרגשות שליליים בפרט. אני מאמינה שככל שנכיר בצרכים האנושיים שלנו הרגשיים, החברתיים ועוד נהיה מסוגלים יותר לחיות בשלום עם עצמינו ועם הזולת.

שבת שלום

אלעד, ירושלים
 נייד 052-6346334

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/9/2011 09:58 לינק ישיר 

אמונה, שאלת אם זה חוסר בטחון עצמי, מסתבר שכן,
אני נכנסת לפורטל הנפש, מחפשת את האשכול לראות תגובה ולא רואה את האשכול, מה עובר במוחי הקודח? בטח מחקו אותו כי המחשבות שלי טפשיות מדי... זו מחשבת המשך למה שכתבתי לרונית על כך שהיא לא מגיבה למה שאני פותחת... כהמשך היא מוחקת אשכולות שאני פותחת...
אח"כ ראיתי שהוא עוגן למעלה כשיחת נפש!
איך לומדים לחשוב טוב?! וזה קורה לי המון בחיים, ואני גם פועלת מראש לפי מה שאני חושבת לא נכון... ומפסידה מכך...אוף!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/9/2011 16:38 לינק ישיר 

סוניסוני לפי מה שרונית כותבת את לא תמיד פועלת לא נכון. את לא נשארת עם המחשבות המטופשות לבד ורק טחנת אותם עם עצמך אלא חזרת בסוף אליה ושאלת אותה עליהם וזה היא אומרת מהלך בריא.לרונית אהבתי מאד את תשובתך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/9/2011 16:47 לינק ישיר 

סוניסוני, תהיי שלימה עם עצמך. בינתיים לא נתקלתי באף אשכול שפתחת שהוא שטותי. בעניינים של הנפש לא תמיד יש מה להגיב, כיוון שיש פעמים שצריך להבין יותר לעומק מה כוונת המשורר, את יכולה להות רגועה, ועצה לך - ולאחרים, אם אין תגובה אולי פשוט כדאי לפרט יותר, כך זה ייתן יותר גישה להבנה מה בעצם הבעיה..

בהצלחה!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-4/9/2011 10:28 לינק ישיר 

תודה לך רונית, המילים שלך כטל מרגיע, מחייה..
תודה לכולכם, ממש יש לי דמעות בעיניים לקרוא כ"כ הרבה גילויי תמיכה.
הלוואי שהדברים יחלחלו.
נפש דפוקה זה דבר שקשה לתקן... הלוואי ואצליח!!!

תוקן על ידי סוניסוני ב- 04/09/2011 10:31:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/9/2011 18:08 לינק ישיר 

תגידו חברים, יש כאן עוד מישהו שמרגיש בדאון בשבת (בעיקר בליל שבת) או שזו תופעה  שרק אני סובל ממנה?

עודף הזמן בשבת והמחסור בניקוטין ובאסקפיזם לא עושים לי טוב. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2011 07:42 לינק ישיר 

הבן_האובד כתב:
ובאסקפיזם לא עושים לי טוב. 

מה זה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2011 11:18 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > קבוצות תמיכה > פורטל הנפש > שיחות נפש - טיפול נפשי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 19 20 21 לדף הבא סך הכל 21 דפים.