בית פורומים שידוכי חרדים

דור מפונק..

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/2/2012 13:13 לינק ישיר 

זה שאת מורידה על דברים כמו שהוא קצת מלא ובן יחיד אומר שני דברים.

א. שאין לך את הכלים לבחון את האדם לפי הפנימיות, וכך את נתפסת לדברים חיצוניים.

ב. שאת כל כך נתפסת לדברים שוליים וזניחים שקשה להאמין שימצא בחור שיצליח לעבור את המסננת שלך, או במלים אחרות, את תמותי רווקה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2012 13:45 לינק ישיר 

מעפיל כתב:
זה שאת מורידה על דברים כמו שהוא קצת מלא ובן יחיד אומר שני דברים.

א. שאין לך את הכלים לבחון את האדם לפי הפנימיות, וכך את נתפסת לדברים חיצוניים.

ב. שאת כל כך נתפסת לדברים שוליים וזניחים שקשה להאמין שימצא בחור שיצליח לעבור את המסננת שלך, או במלים אחרות, את תמותי רווקה.

בס"ד

מה אתה אומר???
לא ידעתי שלאלוקים קם סגן ....שתפקידו לקבוע מי ימות רווק ומי ימות נשוי.

זה שאתה מתעצבן על דעותיי וקביעותיי מראה  על שני דברים:

א.שאתה קצת מלא.
ב.שאתה בן יחיד, ילד מפונק, דבק אמהות וכל מילי דמיטב!!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-27/2/2012 13:47 לינק ישיר 

יהודי23 כתב:
את תיהיה כלה היחידה בבית , עד כמה שיודע לי כלום לרב לא מסתדרות יחד אז יש לך יתרון (:
האם רק בגלל בן יחיד להוריד (כשהבחור מושלם מהבחינות אחרות) זה באמת פיספוס

בקשר לשדכנית לא יפה שהיא מיאשת אותך..

בס"ד

אני???
מי אמר שאני אהיה כלה יחידה??

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-27/2/2012 14:02 לינק ישיר 

קצת מלא??? הלוואי!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2012 14:18 לינק ישיר 

בס"ד

טוב, עכשיו אענה לך ברצינות.

א.אין זה נכון שאין לי הכלים לבדוק בפנימיות של המוצע.
יש לי ויש. אני בודקת ומודדת מכל הכיוונים הן חיצונית והן פנימית (מידות), אין זה אומר שאני מורידה על מראה לא נחמד במיוחד ,אלא אם הוא ממש דוחה ולא מושך.

ב.אל תדאג,רווקה לנצח לא אהיה. מובטח שלכל סיר יש מכסה . רק מה, יש מכסה שמתאים ממש ויש מכסה שקצת גדול/קטן ממידות הסיר.
אני מאמינה שיהיה בחור שיצליח למלא את כל דרישותיי. או במילים אחרות, אני מאמינה שהק"ב הועיד לי מישו רק שהוא אי שם עדיין לא רוצה להתגלות. ובהגיע העת אני מאמינה שה' יסנוור את עיניי מחסרונותיו,כך שאם אני חשה כעת בחסרון המוצע זה אומר שאין זה שלי!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-27/2/2012 14:24 לינק ישיר 

א. אנחנו אנשים, פירוש מוגבלים. ככל שאנחנו משקיעים באפיק אחד, אנחנו פחות משקיעים באפיק אחר. אם את מורידה בחור כי הוא קצת מלא, פירושו של דבר שאת מייחסת חשיבות רבה מאד לשאלת המשקל, חשיבות שבאה על חשבון דברים אחרים מהותיים יותר.

ב. לכל סיר יש מכסה, או שכן או שלא. אבל אפילו אם כן, הקב"ה נתן לנו בחירה, וכמו שאנחנו יכולים להרוס לעצמנו בכל שטח בחיים, גם בשטח השידוכים אנחנו יכולים להרוס. מנין לך שאת לא הורסת לעצמך עם הבררנות הזאת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2012 14:47 לינק ישיר 

בס"ד

א. אמת, משקל גבוה מידי מהווה אצלי (ואני לא חושבת שאני היחידה המוזרה) גורם די מכריע להשיב שלילי.
קשה לי לחשוב על אחד כזה.
ושוב, אין זה אומר שאני לא בוחנת ובודקת גם בפנימיות זה לא סותר אחד את השני.
למרות שאיננו מלאכים, נתן לנו הבורא גם את היכולת להבחין בטוב אשר נמצא בפנים האדם ,כמו כן גם להיפך.

ב. לכל סיר יש מכסה.זאת עובדה קבועה!!
אני לא בוררת אני בוחרת. והתשובה לשאלה האם אני הורסת לעצמי ע"י הבדיקות הרבות שאני עורכת?
אלוקים יודע...

תוקן על ידי טיע ב- 27/02/2012 14:48:52

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-27/2/2012 15:07 לינק ישיר 

ב. בהנחה שלכל סיר יש מכסה, שזה דבר שבכלל לא ברור לי, האם אין מחובתנו לבדוק שאנחנו לא הורסים לעצמנו, או שאת סבורה שאנחנו יכולים להתנהג איך שאנחנו רוצים ללא שום התחשבות בתוצאות לכאן או לכאן?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2012 15:30 לינק ישיר 

מעפיל כתב:
א. אנחנו אנשים, פירוש מוגבלים. ככל שאנחנו משקיעים באפיק אחד, אנחנו פחות משקיעים באפיק אחר. אם את מורידה בחור כי הוא קצת מלא, פירושו של דבר שאת מייחסת חשיבות רבה מאד לשאלת המשקל, חשיבות שבאה על חשבון דברים אחרים מהותיים יותר.

ב. לכל סיר יש מכסה, או שכן או שלא. אבל אפילו אם כן, הקב"ה נתן לנו בחירה, וכמו שאנחנו יכולים להרוס לעצמנו בכל שטח בחיים, גם בשטח השידוכים אנחנו יכולים להרוס. מנין לך שאת לא הורסת לעצמך עם הבררנות הזאת?

לגבי א' אצלי זה יעלה במחיר מציאת חן אם אתפשר על בחור מלא. מה שאומר שאעדיף רזה ולא ממש יפה [למשל] מאשר מלא עם יופי..

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-27/2/2012 15:47 לינק ישיר 

מעפיל כתב:
ב. בהנחה שלכל סיר יש מכסה, שזה דבר שבכלל לא ברור לי, האם אין מחובתנו לבדוק שאנחנו לא הורסים לעצמנו, או שאת סבורה שאנחנו יכולים להתנהג איך שאנחנו רוצים ללא שום התחשבות בתוצאות לכאן או לכאן?

בס"ד

תן הסבר מדוע הקביעה הזו אינה ברורה לך.
אם נתחיל לבדוק בכל שידוך שיורד האם אנו הורסים בידינו את מתנת האלוקים, הרי שלא נצא מזה לעולם.
כלומר, נצא או בידיים ריקות או שהשידוך ימשיך כך סתם בלי מציאת חן ובלי רגש ,רק בגלל החשש שמא זה הזיווג ואולי אני הולכת לפספס אותו ח"ו.
אני לא אומרת,יתכן שאדם פיספס את מזלו..אבל איך ניתן לדעת????
לה' הפתרונים!!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-27/2/2012 16:05 לינק ישיר 

אנחנו לא חיים בעולם מושלם. יש בעולמנו המון בעיות, מכאובים, יסורים, צרות, פגעים ועוד דברים שליליים. לאדם אחד אין כסף, לשני אין משפחה, לשלישי אין בריאות, לרביעי אין שכל, מי אומר שאין חמישי שאין לו שידוך? מנין הבטחון המלא שלכל אחד מחכה שידוך המיועד רק אליו?

ברור שאנחנו לא אמורים להתחתן מבלי להמשך ולרצות להתחתן עם הבן אדם ההוא. אבל אפשר לעבוד על עצמנו, ועבודה זו אינה חדשה ליהדות, אלא היא ידועה כבר אלפי שנים והיא נקראת "עבודת המדות". אפשר לפתח את רגש האהבה שלנו, להמעיט בביקורת, ולהסתכל במבט חיובי ולא במבט שלילי, לשתף, לתמוך, לאהוב וכדומה. ועל ידי עבודה עצמית זו נלמד להתחבר ליותר אנשים, וכך לקרב את מציאת הזיווג שלנו שיהיה בבי"א.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2012 17:24 לינק ישיר 

בס"ד

נכון. הכל תלוי בגורל שנקבע למעלה 40 יום לפני הולדת הוולד.
אני מאמינה שהקב"ה ברא ברחמיו הרבים עולם כ"כ יפה ובו בריות לרב, את העולם הקב"ה פיתח ודאג לטפח בשביל שהאדם יהנה בעולמו וע"י ההנאה יקיים מצוות באופן המושלם.
אחת ההנאות וההטבות שניתנו לאדם בעולם היא הזכות להקים משפחה, להינשא, להביא ילדים ולגדלם בדרך התורה.
אני מאמינה שהקב"ה לא רוצה להרע לבנאדם סתם ללא סיבה (אלא אם כן חטא) ולכן וודאי הוא שכבר קבע הקב"ה לכל אדם את המושלמות שלו בעולם וזה כולל בן/בת זוג וילדים.
עכשיו תטען שיש כאלו שנפטרו רווקים או ללא ילדים...על זה אינלי תשובה!

לגבי המשך דבריך על ההסתכלות מזווית שונה על כלמיני מצבים בכלל ועל שידוך בפרט- אינלי מה לומר.
דברי חכמה דיברת.
אין ספק!! אצטרך להפנימם איכשהו...

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-27/2/2012 19:16 לינק ישיר 

תרשו לי לחלוק על נקודה אחת מכל הדיון שלכם. 

אין כזה דבר "עבודת המידות" בכל מה שקשור למשיכה.. אם האדם לא נמשך אז הוא לא נמשך, והתפשרות על משיכה כמוה התפשרות על חיי הנישואין שלך!

האדם יכול "לעבוד" על עצמו, שהמשיכה היא דבר לא חשוב, שיותר חשוב הפנימיות, ייתכן גם שעם הזמן ככל שהוא ישקיע ויעניק לשני אז זה יחפה על חוסר המשיכה שלו, או שבמקרה רחוק יותר הוא בסוף כן יימשך.
אבל לכתחילה להתחתן במציאות שהוא לא נמשך?! זה שטות ולא צדיקות. 

כמו"כ אין ספק שיופי חיצוני מושפע הרבה מיופי פנימי, ולא פעם ולא פעמים בן אדם ברגע הראשון הוא לא נמשך ולאחר כמה פגישות שהוא נמשך לפנימיות זה גורם לו להימשך גם לחיצוניות. אבל אם לאחר כמה פגישות עדיין הוא לא נמשך, אין שום סיבה שהוא ימשיך, וההפך זה סיבה לא להמשיך!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2012 20:15 לינק ישיר 

אומנם נדוש ,אבל נכון.
"לכל סיר יש מכסה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2012 01:02 לינק ישיר 

עמקויות, לא מדובר שאדם יעבוד על המשיכה שלו, אלא שאדם יעבוד על המידות, כך שהוא נמשך ליותר אנשים.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > שידוכי חרדים > דור מפונק..
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.