בית פורומים בחדרי חרדים

על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/5/2012 18:28 לינק ישיר 

גימוזכעץ
אתה איש של סתירות (סכיזופרן) קלאסי.

תחילה טוען שאינך מתייחס לדברי (אתה יודע מה דינו של ס"ת שכתבו מין?), ואח"כ מתייחס.

זה כל כך מתאים לחסיד גור שגולש באינטרנט בניגוד לדעת רבו....

לעצם הענין לא כתבת מאומה.
מפני שכל הפתרונות אינם קשורים לכנס שמהותו לצעוק שהאינטרנט אסור, והרי הפתרונות מכוונים למצוא את הדרך המותרת.
או אולי אתה טוען שמושקעים עשרות מליונים כדי למצוא את ההברה העברית המדוייקת למילה "לא"....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 18:35 לינק ישיר 

זה לא אישי רוכמן, אבל 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 18:45 לינק ישיר 

מה שהכי מצחיק שחב"ד שלדבריך אין להם בעיות בנידון עוד נעלבו שלא הזמינו אותם לאירוע

הפוך על הפוך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 19:09 לינק ישיר 

רוכמן, כתבת יפה, כתבת נכון, כתבת שנון, אבל - יש תשובה.

כמו שאמר בזמנו הרב שך בהספדו על ר' יואל מסאטמר [ואל תתפוס אותי במילה], אנחנו עשינו פה והוא צעק שם, ואנחנו יכולנו לעשות פה מפני שהוא צעק שם. במלים אחרות: אם אין מישהו שעומד וצועק, צורח, על הבכנה שבדבר - החושים מתקהים וחוסר שימת הלב גובר ועמו הנזקים.

לדעתי, זו מטרת הכינוס. ויזעק זעקה גדולה ומרה. זה הכל. אף אחד לא חושב שמישהו ישנה מעשית את דרכו, כפי שכתבת. אבל הרי אף אחד לא רוצה לחטוא במזיד, נכון? זה הכל בשוגג, בחוסר שימת לב, בהיסח הדעת, באיבוד שליטה רגעי או ממושך וכו'. לא מספיק מקפידים שלילדים לא תהיה גישה, וכן הלאה, הכל זה משגרה, מהתרגלות, הביטואציה, מחוסר שימת לב. ואם מישהו יבוא וידבר - זה לא מספיק חזק בשביל לשבור את ההתרגלות הזו, כי זה קול קורא במדבר ונעלם בשטף החיים. 

אבל הגיעו מים עד נפש, חללי האינטרנט רבים, לכן עושים כנס, ודוקא של כולם, דוקא בהכנות ימים רבים ומעל גבי כל במה, דוקא בפרסום כזה שבכל אופן חוצה את הגבולות וחודר לבין כל השורות, כדי שהזעקה תהיה הפעם כזו שתצלצל כל כך חזק שהיא כן תצליח לעצור את האנשים לרגע, לחשוב: אוקיי, יש לי אינטרנט, אבל בכ"ז עומדים כאן 50,000 יהודים ובראשם רבנים מעשרות חוגים וכולם יחד זועקים שיש כאן סכנה נוראית. מה איתי? איפה אני בסיפור הזה? עד כמה אני נזהר? עד כמה אני שומר? עזוב סינון, עד כמה אני שומר את עצמי? את ילדיי? דבר אחד יכנס לראש: מדובר במשהו מ-ס-ו-כ-ן . נקודה. מעכשיו יעשה כל אחד את חשבון נפשו. אבל להתעלם, לא לזעוק אפילו? לא לעורר את עצמנו אפילו לכך שאחרי הכל יש סכנה? שאולי ואפשר ששכחתי קצת, לא שמתי לב מספיק, לא שמרתי על ילדיי מספיק. לא לזעוק? לא לעצור רגע ולעשות חושבים?  - זה אי אפשר. זו החובה המינימאלית של הרבנים ושל כולנו, כולל כל מי שקורא כאן את דבריי כרגע. חושבים אחרת?

כל אחד מאיתנו אמור לעשות זאת לעצמו מדי פעם, משתמש באינטרנט, אוקיי, כן מסונן לא מסונן לא משנה, אבל כמה ואיך אני שומר על עצמי ועל ילדיי. אבל אנחנו יודעים כמה זה באמת קורה, אז עשו כינוס ענק שאי אפשר להתעלם ממנו, ושם הזעקה נשמעת, אוהו נשמעת, והיא מגיעה אפילו למי שלא נמצא שם - עוד לפני הכינוס, כל שכן ההדים שאחריו. 

ודוקא בגלל שהאינטנט כל כך חזק, דוקא משום שקיומו כבר עובדה ואינו מוטל בספק, דוקא משום כך יש צורך בזעקה עצומה כזו, בלתי שגרתית כזו, לא עוד דרשה של הרב המקומי בבית הכנסת או עצרת התעוררות בשיכון פלוני, אלא במגרש בייסבול ענק, במעמד עשרות אלפים מישראל, בראשות גוף רבני חוצה חוגים. ותאמין לי, שגם הר"א מסאטמר שמתנגד, התנגדותו גופא והפרסום שנהיה ממנה כולל מהן סיבותיו לכך - הביאה את הזעקה בדרכה שלה.

דבר אחד ברור, זה כל כך גדול וענק, שאי אפשר להתעלם מזה. הנה גם אותך זה עורר למחשבות.. :) .

זו מטרת הכינוס. 

שבת שלום לכולנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 19:14 לינק ישיר 

רוכמן, פעם שניה שאני מסכים איתך, הראשון זה הכתבה הזאת, השני ? לא זוכר כרגע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 19:47 לינק ישיר 

אפשר לכתוב ספר על הנעשה מאחורי הקלעים. מלחמות ומריבות על כל שטות. כל עסקן נלחם היכן רבו ישב. מי ידבר ראשון. מה לדבר.ואלו האנשים שאמורים להנהיג את עם ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 20:01 לינק ישיר 

אינני יודע מה ההתפלספות בוודאי שאינטרנט אי אפשר בדורונו בלי זה ואי אפשר עם זה וצריכים למצוא את שביל הזהב וזה המטרה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 20:11 לינק ישיר 

חלק מן הרבנים עדיין נאבקים על מיקומם, ומאיימים לא להיות שם. המארגנים עושים מאמצי על לרצות את כולם אבל אין ברירה חלק מוכרחים לשבת בפינות, אין מקום לכולם באמצע. הם אמנם הכינו במה ענקית כך שיהיה הרבה מקומות בשורה הראשונה ובאמצע, אבל רשימת הרבנים גדולה יותר מן המקומות המכובדים(ציטוט מחיים שואלזון)

לדעתי יש דרך לפתור את הבעיה הזאת.
שיחלקו את הנאומים אחד אחד. נואם אחד מהרבנים ידרוש לקהל על בעיית האינטרנט, ואחריו יכבדו בן אדם רגיל מהשורה שיושב ביציע שיתן נאום לרבנים היושבים על הבמה על חומר העוון הפלילי שהם גורמים במחלוקת והליכה לערכאות.
האם לדעתכם לכבוד הרבנים לא יברח החשק לשבת בקידמת הבמה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 20:36 לינק ישיר 

עומדים עשרה בניינים של עשרה אחים ברחוב אחד ושריפה משתוללת וכבר שרף 5 בתים ובתוכם כמה מבני המשפחה, בצד יושבים להם חמשה אחים ויושבים וצוחקים ומתעלמים מהשריפה ולא מגישים עזרה ולא רק זה הם כל הזמן צועקים לאחים האחרים שרצים מסביב ומנסים לכבות את השריפה ״תעשו ככה״ ״תעשו ככה״ ומחלקים להם דיעות. מה היית אומר עליהם??? אותו דבר פה יש אינטרנט והרבה חללים זה הפיל אם זה בחורים או נשואים אז מגיעים רבנים מנסים לכבות את האש ועושים מה שהם יכולים בידם לעשות, עומדים בצד כמה ברוכמנים ודומיהם מהצד שלא נוקפים אצבע ורק מחלקים דיעות מה כן לעשות ומה לא לעשות. ועוד צוחקים עליהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 22:14 לינק ישיר 

[quote]עומדים עשרה בניינים של עשרה אחים ברחוב אחד ושריפה משתוללת וכבר שרף 5 בתים ובתוכם כמה מבני המשפחה, בצד יושבים להם חמשה אחים ויושבים וצוחקים ומתעלמים מהשריפה ולא מגישים עזרה ולא רק זה הם כל הזמן צועקים לאחים האחרים שרצים מסביב ומנסים לכבות את השריפה ״תעשו ככה״ ״תעשו ככה״ ומחלקים להם דיעות. מה היית אומר עליהם??? אותו דבר פה יש אינטרנט והרבה חללים זה הפיל אם זה בחורים או נשואים אז מגיעים רבנים מנסים לכבות את האש ועושים מה שהם יכולים בידם לעשות, עומדים בצד כמה ברוכמנים ודומיהם מהצד שלא נוקפים אצבע ורק מחלקים דיעות מה כן לעשות ומה לא לעשות. ועוד צוחקים עליהם.[/

עומדים עשרה בנינים ושריפה משתוללת ובמקום להשקיע במכבי איש במים בצינורות עושים כנה גדול לבכות שיש שריפה!

תוקן על ידי אתנחתא ב- 18/05/2012 22:14:46

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 00:56 לינק ישיר 

נו באמת, כמי שגר בניו יורק, כולם אבל כולם מבינים שהכל ביזנעס או תמימות וטיפשות. לא לוקחים את זה ברצינות.
(וראשי הישיבות בעלי האומץ גם מדברים נגד זה, למי שיודע)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 01:30 לינק ישיר 

אם מישהו חושב שבאיסורים ובחרמות יצליחו
הוא טועה בגדול,
הכל עניין של חינוך, ובזה עושים מעט מידי ומאוחר מידי.
היה צריך להתחיל לדבר על האינטרנט לפני שנים ולא להגרר לכך מחוסר ברירה.
מי עדיין זוכר שעד לא מזמן לא הזכירו בעתונות החרדית את המילה "אינטרנט"
כתבו "תקשורת אלקטרונית" ועוד כינויים שונים ומשונים  (סרט נקרא מופע אור קולי).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 01:46 לינק ישיר 

כשמתעלמים מבעיה, הבעיה לא נעלמת
היא גודלת.

וכאן עדיין ממשיכים להתעלם,
אפילו את המילה אינטרנט עדיין לא אומרים.

שמו של הכנס הוא "הכנס נגד פגעי הטכנולוגיה"
העיקר  לא להוציא את השם המפורש מהפה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 20:46 לינק ישיר 

ניו יורקר,

עד כמה שידוע לי, עם ישראל לדורותיו מתעקש לא להוציא כמה מלים מפיו במפורש, ומשתמש בביטוי אחר, משונה לפעמים, למרות שכולם יודעים למה הכוונה. 

דוגמאות: "דבר אחר", "המחלה" או "המחלה האיומה".

אני חושב שההנהגה הרבנית רואה את האינטרנט כעומד באותה שורה. ליתר דיוק - כמורכב משני הנ"ל יחד. גם מתועב וגם סכנה. אם כך הם רואים אותו - אני מבין היטב למה הם לא מזכירים את שמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 20:49 לינק ישיר 

ונכון שאיסורים וחרמות לא יצליחו והכל חינוך, אבל: מי דיבר על זה? וכי הכנס עכשיו הולך לעשות איסורים וחרמות? (אולי כן, אבל אני לא יודע על זה).

ובמקום לומר ש"עכשיו עושים מעט מדי ומאוחר מדי" יש לשמוח על כך שסוף סוף עושים משהו. מי יודע, אולי זו התחלה של הרבה מאד ומוצלח מאד. ימים יגידו.

בקיצור, נסה לראות את חצי הכוס המליאה.   

תוקן על ידי נתנאל34 ב- 19/05/2012 21:05:27

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.