בית פורומים בחדרי חרדים

*** אשכול מרכזי על הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ***

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/1/2013 18:08 לינק ישיר 

קשב_וריכוז כתב:
נועם.
שאלה תיאורטית.
האם לדעתך גם מי שאכן ברור מעל כל ספק שהוא לוקה בהפרעת קשב ואובחן היטיב אסור לו ליטול ריטלין?
או שהזעם שלך הוא על כך שנותנים ריטלין גם למי שלא זקוק לכך באמת?

תוקן על ידי קשב_וריכוז ב- 16/01/2013 17:50:57

אענה לך לא באופן תאורטי אלא באופן מעשי:
מי שאכן צריך ליטול תרופה, בהחלט שמחוייב!!!
הבעיה היא שהיום היד קלה על ההדק וכל ק'רצר שחושב שהוא מבין בחינוך כי בעבר נתנו לו ללמוד עם ילדים כשיעור פרטי, מתחיל לייעץ ולהוריד פקודות כביכול בשם גדולי ישראל.
ושוב, הקו הזה מתחיל מהציבור הכללי ועבר אלינו, הבעיה שכשהם מתעוררים אנחנו עדיין לא.
ועוד יותר, הנושא הפך למערכת משומנת של אינטרסים.
אני יכול לומר על הרבה מקרים שאני מכיר שילדים ונערים נטלו תרופות בהמלצת "מחנכים", בחלק מהמקרים הם פשוט נטלו 'קוקטייל' של תרופות שאני לא יודע אם לכל חברי הפורום זה יאמר משהו (דוגמא: ריטלין, סרנדה, רספידל) שזהו קוקטייל קטלני. וכל זה גובה (כביכול) ע"י פסיכיאטר.
כיום הם נקיים, ומתפקדים פי כמה מאשר אדם רגיל.
אז מי שיבוא וימליץ על המערכת הזו הוא פשוט מזיק לציבור ומסמא את עיניו. ובמקום תרופות, יעשו טוב אותם מחנכים, ויישבו על אותו ילד / נער ובאמת יבואו מתוך רצון טוב לעזור ויעשו משהו, ולא יחפשו את כספם של ההורים וינסו לפתור את המצב ע"י פתרונות קסם של תרופות שבסופו של דבר יזיקו לנוטלם, ואף יכולים להרוג אותו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 18:25 לינק ישיר 

והנה ה-F.D.A שמזהיר אף הוא מהריטלין (שנחשב כביכול לסם הקל מכל הרשימה ש'מחנכינו' בוועדות החינוך והרווחה ממליצים עליהם, וכ"ש מהחמורים יותר בכדורים)
צר לי שאין לי את המקור באנגלית אלא רק את האתר הישראלי שמדבר על הנושא, ושוב, אני מעלה צילום מסך של עיקר הנושא, אבל כנסו לקישור שאביא ותטיילו שם ותקראו עוד דברים שאין בכוחי להעלות...

אצל ה-F.D.A. הריטלין מוגדר כסם נרקוטי בדיוק כמו הקוקאין ושאר הסמים שנאסרו בחוק!!! (כנסו ללינק)

http://www.drugfreeworld.org/he/drugfacts/ritalin.html

********************************************************************************************************
ציטוט חלק מהחומר באתר - באותה כתבה - לאלו שאולי לא יפתח להם האתר מחמת סינון אתרים:

"ריטלין הינו השם הנפוץ למטילפאנידט, שמסווג על-ידי 'מינהל אכיפת הסמים בארה"ב' כסם נרקוטי בדרגה מס' II – באותו דירוג כמו קוקאין, מורפיום ואמפטמינים1. בני-נוער מתמכרים אליו בגלל ההשפעות הממריצות שלו.

גם בזמן שנעשה שימוש בריטלין כסם במרשם רופא יכולות להיווצר תופעות חמורות שכוללות עצבנות, חוסר שינה, אנורקסיה, איבוד התיאבון, שינויים בדופק, בעיות לב ואיבוד משקל. לדברי היצרן זהו סם שיוצר תלות.

ביוני 2005, 'מינהל התרופות והמזון של ארה"ב' פירסם סדרה של אזהרות לציבור לכך שריטלין וסמים שכמותו עלולים לגרום לראיה הזייתית, מחשבות אובדניות והתנהגות פסיכוטית, כמו גם להתנהגות אלימה ואגרסיבית."

סוף ציטוט!!!

תוקן על ידי נועם_ושלום ב- 16/01/2013 19:12:17

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 18:49 לינק ישיר 

השאלה שצריכה להשאל, האם יש צורך בכדורים, והאם אחרי הכדורים המצב ישתפר.
אם התשובה היא כן, כנראה צריך לקחת, תופעות לוואי של רוב הכדורים היום, זניחים וחסרי משמעות. ולבטח עדיפים על "תופעות הלוואי" של הבעיה עצמה.

שרלטנים יש בכל מקום, ואנשים טובים יש בכל מקום, כדאי להיות ערים ומעורים. ואגב, הצורך ב"הסמכה" ושאר המילים הגבוהות, בסך הכל הסמכה שפסיכאטר מקבל זה ענין של נסיון טעייה ולימוד, שגם אברך או איש חינוך העוסק בתחום יכול לקבל לעיתים אף בצורה יותר נאותה, ע"ע הרב פירר. אז תמיד כדאי ללכת למישהו עם קבלות והמלצות בתחום...  ולא פעם נתקלים ב"מוסמכים" שלא שווים את הנייר שעליו הודפסה ההסמכה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:02 לינק ישיר 

קרדיולוג כתב:
השאלה שצריכה להשאל, האם יש צורך בכדורים, והאם אחרי הכדורים המצב ישתפר.
אם התשובה היא כן, כנראה צריך לקחת, תופעות לוואי של רוב הכדורים היום, זניחים וחסרי משמעות. ולבטח עדיפים על "תופעות הלוואי" של הבעיה עצמה.

שרלטנים יש בכל מקום, ואנשים טובים יש בכל מקום, כדאי להיות ערים ומעורים. ואגב, הצורך ב"הסמכה" ושאר המילים הגבוהות, בסך הכל הסמכה שפסיכאטר מקבל זה ענין של נסיון טעייה ולימוד, שגם אברך או איש חינוך העוסק בתחום יכול לקבל לעיתים אף בצורה יותר נאותה, ע"ע הרב פירר. אז תמיד כדאי ללכת למישהו עם קבלות והמלצות בתחום...  ולא פעם נתקלים ב"מוסמכים" שלא שווים את הנייר שעליו הודפסה ההסמכה.

אשתדל לענות על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון:
1) המשפט הראשון שכתבת כבר עונה על הכל. ואם תעיין למעלה בכל מה שכתבתי אז בעצם כבר קיבלת תשובה.
2) ניסוח דבריי כמילים גבוהות אינו מועיל מאומה חוץ מאשר לנסות להמעיט בערך הדברים והטענות.
3) תופעות לוואי בהחלט צריכים להלקח בחשבון, אם מערכות הרפואה בארה"ב ואירופה חושבות כך, כ"ש שאנחנו - שמנסים להידמות להם - צריכים לחשוב כך. מעבר לזאת שלא צריך אותם כדי להבין דבר פשוט כ"כ... וגם מפני שזה כלול ב"ונשמרתם..".
4) צורך בהסמכה הוא בהחלט חלק אינטגרלי לפחות מבחינת החוק, כך שאותם אנשים בעצם גם עוברים על החוק.
5) נסיון בהחלט נצרך אך לא על גבם של אותם ילדים ובחורים והורים אומללים שמתמודדים עם הדברים, ובעיה של ילד שאינו רגוע לא מהבחינה הנפשית אלא מסיבות אחרות (חוסר בשלום בית בבית, חוסר כשרונות שלא מאפשרים לו להתבלט במוצלחות חברתית, ועוד ועוד) לא מצריך טיפול תרופתי אלא טיפול בשורש הבעיה.
ואם אתה כבר שואל, אז אתרום לך סיפור נוסף על בחור ששלמה שטרן אמר שאין מה לעשות איתו, משה בלוי טען שצריך לתת לו ריטלין, ולאחר מכן הוברר לי שהבחור (15) מרטיב עדיין... וגם זה בגלל מועקות מסויימות שטופלו לבסוף.
אז מה הקשר לתת תרופות אם ישנם בעיות צדדיות??? אם אין להם לאותם 'מבינים' את הכוחות / הידע / או את הרצון להשקיע ולסייע באמת, שלא ימכרו להורים לוקשים שתרופות יפתרו את המצב.

תוקן על ידי נועם_ושלום ב- 16/01/2013 19:07:14

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:08 לינק ישיר 

נועם ושלום תירגע .האמת שאתה נישמע כמו אחד שריטלין יעשה לו רק טוב.
מה אתה צועק וצווח ותוקף .אף אחד לא שש לתת לילד שלו ריטלין .אבל יש בהחלט מקרים 
והיום בדורנו הקשב והריכוז זאת בעיה הרבה יותר חמורה בגלל כל הגירויים שיש בחוץ.
ולכן יש מקרים שחייבים לקחת ,או  לתת תרופה שתעזור .כמו כל תרופה אחרת לבעיה אחרת 
ודווקא התרופה הזאת הוכחה  שיש בה הכי פחות תופעות לוואי לטווח ארוך ,יש אנשים שחייבים את חייהם 
לכדור הזה ויש כאלה שזה לא התאים להם כמו שלא כל תרופה מתאימה לכולם.
ככה שכל איזה רעיון עם אבא שהבן שלו סבל או לא התאים לו הכדור זה לא אומר כלום על הכלל.

דבר שני וזה בעצם תורף הויכוח .
ואני קודם יביא דוגמא דומה מתחום הפסיכולוגיה לגבי חרדות למשל, יש אסכולה שטוענת 
כדי לעזור לפחדים למשל פחד טיסה או כל מיני עדיף טיפול פסיכולוגי ארוך ,שיחות, ועוד שיחות, ולאט לאט 
להוציא את החרדות.
ונכון שבסוף זה יכול לעזור (לא תמיד) בינתיים האדם סובל ועובר לפעמים חודשים ושנים עד
שמסתדר.ויש את האסכולה שאומרת ברגע שמופיע ושאבחנו שזה חרדה .לקחת כדור ותוך שבוע ולפעמים פחות 
העניין ניפתר, האדם לא סובל הרבה וגם הוא ניפתר בראש מיזה יותר מהר ,כי כשהוא חווה את החרדות תקופה ארוכה זה הופך להרגל שהרבה יותר קשה להתגבר עליו (מי שמבין בחרדות יודע על מה אני מדבר)

אותו הדבר כאן בקשב וריכוז יש כאלה שיכול להיות שבטיפול ארוך ,בהתמדה גדולה, בכל מיני שיטות ,חלקם נכונות ואמיתיות  וחלקם סתם ממוחם הקודח של מטפלים כאלה ואחרים יכולים להתקדם ולהתגבר על העניין 
של קשב וריכוז. אבל בשביל זה צריך הורים מאוד חזקים!, סבלניים!, עם הרבה כסף!!!, הרבה יוזמה! ,והרבה אמביציה.!
ולצערי אין הרבה כאלה בנימצא ,ולכן הרבה פעמים הולכים ופונים לתרופה ואם זה עוזר זה יכול לחולל פלאים. 

תפסיק לחשוב שכל האנשים פסיכים שיכולים להכריח אותם לעשות מה שהם לא רוצים ,אנשים היום חשופים למידע יש הרבה מידע בכל מקום בקופות חולים ועוד אף אחד לא מחלק סתם את הריטלין .
הורים שמגיעים לרופא הילדים ,ומספרים  לו שאין להם חיים בבית, שהילד הורס את כל המשפחה ,או שהורס את כל הכיתה ,וההורים כל יומיים בבית ספר ,או שבכלל לא רוצה ללכת לבית ספר, אז יש כאלה שכבר מבינים את הבעיה  ויודעים לקראת מה  הולכים ויש כאלה שמסבירים להם מה אפשרויות הטיפול .
אני מקווה שאתה לא מכת הסיינטולוגיה שמטמטמת לכולם תשכל נגד הריטלין .והיא בעצמה כת שגרמה  הרבה יותר להרס אנשים ומשפחות מאשר הריטלין שבדרך כלל עוזר.

תוקן על ידי רגושים ב- 16/01/2013 19:14:27

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:20 לינק ישיר 

נועם ושלום. 
עכשיו קראתי את תגובתך האחרונה על ילד שהירטיב וכו  
מה הקשר??? אז מצאת סיפור אחד שלא הצליחו לאבחן  את הבעיה וחשבו שזה קשב וריכוז וזה היה בעיה אחרת בכלל נו, אז מה ?!!! מה הקשר לגבי הריטלין בכלל לילדים שאובחנו מעל כל ספק כלוקים בבעיות קשב וריכוז. 
אתה רוצה לטעון שבלוי ושטרן מאבחנים גרועים  בבקשה אין בעיה זכותך לחשוב כך ואולי אתה אפילו צודק לא מכיר אותם אבל לא רק שטרן ובלוי  המציאו את הריטלין  וממליצים לתת אותו  ככה שזה לא קשור 
לעניין שלשמו התכנסנו......

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:23 לינק ישיר 

בהחלט רק רופא אמור לקבוע על הצורך בנטילת התרופה ועל בטיחותה, אם כי לא מובן כ"כ בעיני מה הבעיה אם אדם אחר שההורים פנו אליו יביע את התרשמותו הלא מחייבת שבמקרה כזה אכן הרופא ירשום ריטלין.
ואגב לגבי "הסכנות" מריטלין ההיפך אי נטילת ריטלין  במקרה הצורך עלול לגרום להפרעות אישיות ועלול גם להוביל להתאבדויות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:30 לינק ישיר 

נועם,כשפרופ' שפירא נוירולג בכיר מהדסה קובע שצריך לתת ריטלין זה גם בעיה?.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:31 לינק ישיר 

רגושים,

ראשית, ע"י שתמליץ למאנדהו על ריטלין לא תפתור את 'תורף הבעיה' כלשונך...

שנית, אף אחד לא צווח כאן (ואולי על ראש הגנב בוער הכובע) מה שכן נעשה הוא שהעלתי דברים שאולי אתה קשה לך להתמודד איתם, וכן עוד אנשים מתוך ה'מערכת', אבל ישנם המון הורים שיזדהו עם דבריי רק שאין להם את הכלים להתמודד עם הדברים, הרעיון כאן הוא להעלות את זה למודעות הציבורית ולא ללכת שולל אחרי תכתיבים מסויימים שלא נותנים לך לדעת את האמת.

שלישית, לעצם הדברים שהעלת במקטע הראשון, אם תעיין בראשית העמוד הזה בתגובתי ל"קשב_וריכוז" אני חושב שתמצא מרגוע לנפשך הסוערת. כי אכן יש מקרים שאין ברירה, ועיין שם (אין לי עניין לחזור על אותם דברים).

באשר לשאר המקטעים שהצד השווה שבכולם הוא נסיון השוואה מבחינה פסיכולוגית כביכול נושא הוויכוח כאן האם ראוי לעשות טיפול קצר טווח או ארוך טווח, ייתכן שלא קראת בעיון את דבריי הקודמים שבכל תגובותיי, כי אם כן הוא, היית מבין שלא זה הנושא, אלא הנושא הוא שיש כאלו שלא אמורים לקבל את התרופות הללו וה'מערכת' נותנת להם את זה למרות זאת על מנת לקבל שקט תעשייתי בכיתה, בבית, וכדו', תוך שלא פותרים באמת את שורש הבעיה.

חילוקי הדעות שהעלית שכביכול קיימים בין סוגי הורים, ושלא כולם תמימים וכו' וכו', צר לי, אבל אתה כנראה לא מעודכן, או שבכוונה אתה מסמא את עיניך ומתעלם מעובדות.
הרבה מההורים לא מודעים בכלל ל"מהו הכדור", הרבה אינם יכולים להתמודד מול הרעיון שכביכול גדול"י עומדים מאחורי אותם "מחנכים". והרבה למרות שהם יודעים את המשמעות אינם יכולים להלחם באותם "אנשי חינוך" מחמת הלחץ אשר מצרים לוחצים אותם... שיעיפו את הילד מהת"ת / ישיבה / מוסד, כולל איומים בוטים יותר מהעפה. (ביודעי קאמינא) ונאלצים לסבול את הדברים והטעויות של המחנכים הנ"ל שאין להם כח להתמודד...

למען הסר ספק, אני אומר את כל הדברים באשכול לאחר שיחות רבות עם מחנכים, מלמדים, מורים ומנהלים, כולל אנשי המקצוע, הפסיכולוגים והפסיכים למיניהם...!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:33 לינק ישיר 

רגושים כתב:
 נועם ושלום. 
עכשיו קראתי את תגובתך האחרונה על ילד שהירטיב וכו  
מה הקשר??? אז מצאת סיפור אחד שלא הצליחו לאבחן  את הבעיה וחשבו שזה קשב וריכוז וזה היה בעיה אחרת בכלל נו, אז מה ?!!! מה הקשר לגבי הריטלין בכלל לילדים שאובחנו מעל כל ספק כלוקים בבעיות קשב וריכוז. 
אתה רוצה לטעון שבלוי ושטרן מאבחנים גרועים  בבקשה אין בעיה זכותך לחשוב כך ואולי אתה אפילו צודק לא מכיר אותם אבל לא רק שטרן ובלוי  המציאו את הריטלין  וממליצים לתת אותו  ככה שזה לא קשור 
לעניין שלשמו התכנסנו......

תקרא עברית, זה רק סיפור אחד שהבאתי כדוגמא לעוד הרבה מקרים דומים. אני לא הולך לכתוב כאן ספר אלא לבאר את העיקרון.
ותקרא שוב את הודעותיי הקודמות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:37 לינק ישיר 

רבותי1 כתב:
נועם,כשפרופ' שפירא נוירולג בכיר מהדסה קובע שצריך לתת ריטלין זה גם בעיה?.

השאלה הגדולה היא האם הוא מגיע בצורה ניטרלית לאותו פרופסור אז אכן בד"כ ההבחנה יכולה להיות ניטרלית. ואז אכן יש צורך לתת, ולא שללתי מקרים מסוג זה כמו שכבר כתבתי לעיל. למרות שגם על אותם פרופסורים אין לסמוך בעיניים עצומות כפי שתראה בהמשך כשאסיים להגיב לכל חברינו בפורום.
משא"כ אם שולח אותך 'מחנך' מסויים, אז המצב שונה, כי הוא כבר מורה מראש מה לתת, ואני אומר לך את זה מתוך ידיעה, ואני אעלה בעז"ה מקרים בנושא שאני מכיר  באופן אישי, כולל כתבות בעיתונים מובילים בציבור החילוני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:38 לינק ישיר 

נועם אם אתה כ"כ בטוח במה שאתה זועק מדם לבך למה אתה מופיע רק בעלום שם אדרבה צא לעיתונות לתקשורת תחשוף עצמך ותתריע בשער בת רבים על התופעה המחרידה לשיטתך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:39 לינק ישיר 

פראק_מהלך כתב:
בהחלט רק רופא אמור לקבוע על הצורך בנטילת התרופה ועל בטיחותה, אם כי לא מובן כ"כ בעיני מה הבעיה אם אדם אחר שההורים פנו אליו יביע את התרשמותו הלא מחייבת שבמקרה כזה אכן הרופא ירשום ריטלין.
ואגב לגבי "הסכנות" מריטלין ההיפך אי נטילת ריטלין  במקרה הצורך עלול לגרום להפרעות אישיות ועלול גם להוביל להתאבדויות

לגבי רופא או פסיכיאטר עיין בתגובתי ל-"רבותי1".

לגבי הסכנות שאתה מציין, כנראה שאתה מבין ההיפך ממערכות הבריאות בחו"ל כולל היצרנים. צר לי שאין לי מה להגיב מעבר לזאת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:41 לינק ישיר 

רבותי1 כתב:
נועם אם אתה כ"כ בטוח במה שאתה זועק מדם לבך למה אתה מופיע רק בעלום שם אדרבה צא לעיתונות לתקשורת תחשוף עצמך ותתריע בשער בת רבים על התופעה המחרידה לשיטתך.

אז הנה היציאה הראשונה שלי, כאן!!!
ואגב, בתקשורת החילונית זה כבר החל לצאת, רק אצלינו מעדיפים עדיין להסתיר ולהיאחז בפתרונות קסם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2013 19:48 לינק ישיר 

נועם_ושלום כתב:

לגבי רופא או פסיכיאטר עיין בתגובתי ל-"רבותי1".

לגבי הסכנות שאתה מציין, כנראה שאתה מבין ההיפך ממערכות הבריאות בחו"ל כולל היצרנים. צר לי שאין לי מה להגיב מעבר לזאת.

1. לא נראה שאתה מודע-  פסיכיאטר הוא רופא שהתמחה בפסיכאטריה.
2. הידע שלי מבוסס על המחקר הפסיכיאטרי בתחום הידע שלך מבוסס על ה"מחקר" הסיינטולוגי.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > *** אשכול מרכזי על הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ***
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.