בית פורומים בחדרי חרדים

כפר זוהרים הפך לביתם של נערים שנטשו את החברה החרדית

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/4/2014 07:43 לינק ישיר 

לא עשיתי מחקר. אני יודע שמדובר בנשירה הנאמדת במאות.

אם זה ממש מטריד אותך אתה מוזמן להכנס לעובי הקורה. אותי שתי החסידויות הקיצוניות הללו לא ממש מעניינות. כל מה שכתבתי עליו הוא שלאחר הציטוט מהאדמו"ר מסקוויר שנעילת המגפיים מונעת הגעת בחורים ואברכים למקומות לא רצויים, שאלתי איך השטות הזו מסתדרת עם הנשירה הקיימת שם. כנראה שלא מספיקה רק נעילת מגפיים גם בעונה החמה, ע"מ לשמור אנשים במסגרת דתית-חרדית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 07:45 לינק ישיר 

מה אתה כן יודע ללא מחקר, על אודות הנשירה המטורפת?
מאות כל שנה?
מתוך כמה? היינו כמה אחוזים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 07:46 לינק ישיר 

אנחנו נמשיך הרבה זמן את ההתכתבות הזהה בשני אשכולות מקבילים?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 07:47 לינק ישיר 

על השאלה האחרונה שלך עניתי כבר בפוסט הקודם.

מבחינתי הנושא מוצה.

אתה מוזמן לחקור זאת בעצמך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 07:53 לינק ישיר 

שני נרקומנים מתווכחים אם לבעל הפיצוציה יש המון כסף או הרבה...
אף אחד לא יכול להגדיר סכום יחסי או מספר כלשהו...

נשירה מטורפת, נשירה ענקית, או קרחת דלילה, עניין של הרגשה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 07:54 לינק ישיר 

אסכם אם כך את הנושא.
כתבת הלילה והבוקר כדלהלן:
בסקוייר יש נשירה מטורפת.
לא עשית מחקר בנושא.
אתה יודע שמדובר במאות.
כיון שלא עשית מחקר, אינך יודע אם מאות כל שנה, או לא.
וגם אינך יודע מתוך כמה. היינו כמה אחוזים.
וגם אינך יודע כמה אחוזי נשירה יש בציבור החרדי הכללי בארה"ב. בשביל להשוות עם סקוייר.
אתה רק יודע שבסקוייר יש נשירה מטורפת.

את המסקנות, נשאיר לקוראים...
הם הרבה יותר חכמים ממה שנראה לך...

תוקן על ידי סגן ב- 22/04/2014 07:55:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 07:57 לינק ישיר 

תרועת_מלך כתב:
שני נרקומנים מתווכחים אם לבעל הפיצוציה יש המון כסף או הרבה...
אף אחד לא יכול להגדיר סכום יחסי או מספר כלשהו...

נשירה מטורפת, נשירה ענקית, או קרחת דלילה, עניין של הרגשה

נשלח מהאנדרואיד שלי

המון או הרבה, חייב להיות ביחס לסביבה.
ולא ביחס לילד הקטן שלי.
מבחינתו, 1000 ש"ח זהו הון עתק.
אך מבחינת אדם מבוגר, הויכוח מוכרח להיות ביחס לסביבה המבוגרת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 08:12 לינק ישיר 

סגן

על השאלה האחרונה שלך עניתי. שתי החסידויות הקיצוניות הללו היושבות בחו"ל, ב"ה, אינן מעניינות אותי. כל מה שכתבתי על סקוויר והנשירה, היה בתגובה לציטוט מהאדמו"ר שאמר שנעילת מגפיים, אפי' בשיא העונה החמה מצילה בחורים ואברכים מלהגיע למקומות שאינם ראויים. ע"כ שאלתי איך זה מסתדר עם הנשירה המטורפת מהחסידות שלו. כנראה שצריך קצת יותר מנעילת מגפיים ע"מ להשאר במסגרת דתית-חרדית.

מבחינתי הנושא מוצה.

אתה מוזמן לחקור זאת בעצמך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 09:30 לינק ישיר 

מביטמהצד כתב:
מקומות כמו כפר הנוער הזה מהווים כתב אישום מזעזע נגד החברה החרדית כולה, מלמעלה עד למטה! מרבניה וגדוליה שהנושא לא מעניין אותם, דרך כל שכבת המחנכים וההורים, עד אחרון מתפללי השטיבלאך.

בשנים האחרונות קיימת נשירה מטורפת מהציבור החרדי, גם בקרב הנוער אבל גם מבוגרים. ובמה עסוקה החברה כולה? במחלוקות ומלחמות שליטה בין חוגים שונים, בחברה הליטאית, החסידית, והספרדית.

חברה מנוונת בהתפוררות.

אין לי אלא להסכים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 12:29 לינק ישיר 

סגן,
כל אחד ואחד הוא המון, הרבה.. כל אחד הוא 100%. 

לאוסף 'האחדים' הללו אין לצערנו פיתרון מובנה , נורמטיבי ומקובל בחברה החרדית.
החכמה לזהות את המצוקה של הנער/בחור לפני "שמעיפים" ולטפל...
אבל "המחנכים הגדויילים" שואפים להקים רק  ישיבות "למצויינים"...
כל ניסיון ליצור מסגרת חינוכית נורמטיבית לנוער הזה (לפני ההדרדרות הטוטאלית) נתקל בקללות וחרמות .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 13:35 לינק ישיר 

[quote]

מקומות כמו כפר הנוער הזה מהווים כתב אישום מזעזע נגד החברה החרדית כולה, מלמעלה עד למטה! מרבניה וגדוליה שהנושא לא מעניין אותם, דרך כל שכבת המחנכים וההורים, עד אחרון מתפללי השטיבלאך.רק החג קראנו בהמודיע על מכונים וארגונים שעוזרים ומסעיים, 1 זה פשוט שקר להגיד שזה לא מעניין אף אחד 2להגיד "  אישום מזעזע" צריך נתונים מדויקים האם כל החברה החרדית אותו דבר האם יש מקומות מוצלחים יותר? 3 האם בגלל שמטפלים בבעיות
זו סיבה לכתב אישום?אין חברה בלי שולים!!! נוער הגבעות ותג מחיר יוכיחו

אני מציע   לא  להסחף הרי כתבו פה שבעיות הנשירה הם מגוונות, באמריקה  הליטאית  אין מחלוקות ובכל זאת יש נשירה. 
אני מציע שתבוא עם נתונים מדויקים אל תזלזל באינטלגציה של הציבור אי אפשר לזרוק האשמות חמורות על כולם "חוצה מגזרים כתבת" גם אני יכול לזרוק חץ ולסמן עיגול   ראיתי בעיתון משפחה שבגור המצב הכי טוב, משארים את כולם מאחור, האם אני יכול לנוח על זרי הדפנה? צריך מישהו עם פילוח מדויק,עם נתונים מדויקים אל תהיה חובבן כמו החרדים שאותם אתה מתקיף. 

תוקן על ידי דברוני ב- 22/04/2014 13:44:25

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 02:06 לינק ישיר 

דברוני כתב:

[quote]
מקומות כמו כפר הנוער הזה מהווים כתב אישום מזעזע נגד החברה החרדית כולה, מלמעלה עד למטה! מרבניה וגדוליה שהנושא לא מעניין אותם, דרך כל שכבת המחנכים וההורים, עד אחרון מתפללי השטיבלאך.רק החג קראנו בהמודיע על מכונים וארגונים שעוזרים ומסעיים, 1 זה פשוט שקר להגיד שזה לא מעניין אף אחד 2להגיד "  אישום מזעזע" צריך נתונים מדויקים האם כל החברה החרדית אותו דבר האם יש מקומות מוצלחים יותר? 3 האם בגלל שמטפלים בבעיות
זו סיבה לכתב אישום?אין חברה בלי שולים!!! נוער הגבעות ותג מחיר יוכיחו

אני מציע   לא  להסחף הרי כתבו פה שבעיות הנשירה הם מגוונות, באמריקה  הליטאית  אין מחלוקות ובכל זאת יש נשירה. 
אני מציע שתבוא עם נתונים מדויקים אל תזלזל באינטלגציה של הציבור אי אפשר לזרוק האשמות חמורות על כולם "חוצה מגזרים כתבת" גם אני יכול לזרוק חץ ולסמן עיגול   ראיתי בעיתון משפחה שבגור המצב הכי טוב, משארים את כולם מאחור, האם אני יכול לנוח על זרי הדפנה? צריך מישהו עם פילוח מדויק,עם נתונים מדויקים אל תהיה חובבן כמו החרדים שאותם אתה מתקיף. 

תוקן על ידי דברוני ב- 22/04/2014 13:44:25

א. התכוונתי שהנושא לא מעניין מבחינה מערכתית. יש אירגונים פה ושם, עדיין מבחינה מערכתית כוללת הנושא מוזנח, ולדעתי במתכוון.

ב. את המשך הויכוח המטופש הזה ניהלתי עם סגן בשני אשכולות מקבילים היום, קרא ונהל את הויכוח עם עצמך. אם אתה מרוצה מהמצב, אז, או שאתה לא מכיר אותו, או שהוא לא מעניין אותך, כמו את רוב הציבור ומנהיגיו (עד שזה חובט להם בפרצוף בביתם שלהם, כמובן).
אני את הנושא, מיציתי (לפחות כאן).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 09:08 לינק ישיר 

חוזר שוב על שאלתי: האם משה זייבלד עדיין שם?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 12:40 לינק ישיר 

מביטמהצד כתב:

לא מכיר את הנתונים בחו"ל.
כאן הנשירה הגלויה (כלומר עזיבת מוסדות הלימוד) היא 6.8% . על נשירה סמויה (דהיינו, לא עזיבה רשמית וללא התרסה גלויה), אפי' לא מדברים, אבל ברור שהמספרים גדולים.

מה התפלגות בנים /בנות?

נשלח מהאנדרואיד שלי

מתחרפן, מתחרפן, אבל בכל זאת סוחב:)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2014 15:58 לינק ישיר 
מעבירה את תגובת ה.ל.ל. לכתבה:

השתיקה עדיין רועמת
עמות ה.ל.ל מברכת את פועלו של הרב גרוסמן בכבר זוהרים ובקרב החברה החרדית בכלל. כפי שנזכר בכתבה, אלפי בני נוער צעירים עזבו את הישיבות ויש צורך במענה עבורם. עמותת ה.ל.ל, המסייעת לצעירים מגיל 18 בלבד, פוגשת רבים שהיו זקוקים לעזרה בגיל צעיר יותר. 
בכתבה צוטט הרב כאומר שבשונה מעמותת ה.ל.ל, צוות הכפר מבין שאסור שהילדים יאבדו את משפחתם. אני מבקש להגיב על אמירה זו.
עמותת ה.ל.ל מעודדת את היוצאים מן החברה החרדית לעשות מאמץ כדי לשמור את הקשר עם משפחותיהם. היא ממליצה להם להתגמש ולהתחשב בהורים ובמשפחה כדי שיצליחו לשמור גם על חופש הבחירה שלהם וגם על הקשר עם יקיריהם. 
לצערנו, רוב הממסד החרדי עדיין מגבה ומעודד הורים לנתק קשר עם ילדיהם שבחרו בדרך אחרת. 
אנו עוקבים בדאגה אחר פרסומים שמופצים בשבועיים האחרונים בשכונות החרדיות. תחת הכותרת "חרדקים החוצה" מעודדים בגלוי נידוי והרחקה של צעירים חרדים, הממשיכים לקיים תורה ומצוות אך עוונם הוא בכך שהתגייסו לצבא. 
אל פול הפשקווילים הקוראים "חרדקים החוצה", השתיקה רועמת. על הרבנים השקולים והמתונים להוציא פסק הלכה ברור האוסר לנתק את הקשר עם בנים ובנות שבחרו בדרך אחרת. 
יאיר הס, מנכ"ל עמותת ה.ל.ל

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כפר זוהרים הפך לביתם של נערים שנטשו את החברה החרדית
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.