בית פורומים בחדרי חרדים

חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/6/2014 09:52 לינק ישיר 

השיער שלו לא טיבעי הפיאות שלו מבולגנות החולצה שלו לא ממש לבנה במאה אחוז 
תמשיכו תמשיכו אם זה נותן לכם להרגיש טוב יותר, הסוסים כבר מזמן ברחו מהאורווה 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 09:57 לינק ישיר 

התופעה קיימת ואין מה לעשות כנגדה,בציבור הסרוג כשמישהו מחליט לחזור בשאלה הוא מוריד את הכיפה ובזה מסתיים העניין,בציבור החרדי כשמישהו מחליט לחזור בשאלה הוא נשאר עם הבגדים וההופעה החיצונית שלו ע"פ רוב לא משתנה,הפחד שלו מהמשפחה מהחברה גדולים ביותר.הבעיה נובעת מכך שבציבור החרדי לא מוכנים להודות בתופעה ולעשות בדק בית וממשיכים להתעלם ולומר שמדובר במקרים בודדים,אני מכיר יותר מדי מקרים כאלו כך שבעיני זה לא נקרא כבר מקרים בודדים,מישהו בדרך מפספס משהו בזדון או בשוגג אבל אסור להתעלם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:02 לינק ישיר 

הבעיה לא מתחילה בעשור האחרון אלא ב-3 או יותר עשורים.
שיטת החינוך שאסור לשאול שאלות באמונה מתחילה כבר בבית ובגן, ואני זוכר הרבה חברים שניסו לשאול אפילו ברמז ונענו ב'שששש אסור'.
במקום לענות להם, דחו אותם וכבר אז מתבשלות בלבם התשובות האלטרנטיביות לסיבה שלא ענו להם (הם גם לא יודעים, הם מפחדים שזה לא יספיק וכו').

גם שינוי החברה למצב שבו מתעסקים בבין אדם למקום טו מאצ', ומבין אדם לחברו מתעלמים, יוצר תחושה של העדפת הקל על פני החשוב יותר (אולי ככיסוי מצפוני)...

ויש עוד הרבה.... (ראש ישיבה שמסתובב על מסרק בכיס, אחר שמודד משקפיים בחנות אופנה, כובע המבורג סאמט וכפתורי זאמש בפראק, לא נותנים ממש דוגמא אישית לבחור צעיר להתגבר על ייצרו להיראות יפה ומושך ושהחיצוניות היא כלום ושהפרוזדור הוא רק הכנה, ובניגוד לכל ספרי המוסר....)
לפני 30 שנה המשגיח בישיבה היה 'דמות'. לא פחות!
ראית אדם צדיק שמסתובב כמו אפס בעצמו, שמכניס אורחים בידיו ממש בלי משבקי"ם, עושה צדקה בלי תמונות לעיתון או שלטי חוצות ולומד גם כשקר או חם לו בלי תירוצים, ופוחד, ממש ממש פוחד, עד בכי קורע והטלת סנקציות עצמיות, מהגהינום והעונש שצפוי לו על משהו פצפון שעשה... וזה מה שהבחור ש'מתהווה' ראה.....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:06 לינק ישיר 

אכן בשנים האחרונות חלה עליה מדאיגה במספר החוזרים בשאלה והסיבה היא ככל הנראה בגלל שמפלס השנאה בין דתיים לחילוניים ירד. כמו שהאנטישמיות בגולה שמרה על יהודים מפני התבוללות כך הקיטוב והשנאה בישראל שמרה על הדתיים מפני החילוניות. בימים אלה יש לי תחושה שהמגמה נבלמת תודות ליאיר לפיד שעושה עבודה מצוינת כמובן שצריך גם להודות לגפני  אייכלר וכל הנציגים שלנו שדואגים להוסיף שמן למדורה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:06 לינק ישיר 

הבלגן חוגג יש הרבה חוזרים בשאלה והרבה כאלה שבאמת נראים חרדים לכל דבר אבל מחללים שבת והדת מעניין להם את הישבן
כל אחד והסיבות שלו זה מסיבות כלכליות שיש בבית שגורם לחוסר אמון במערכת
וזה בגלל בעיות אמונה של צעירים שנובעות בגלל האינטרנט התמימות שקוראים כל כתבה כמו תורה מסיני
וזה בגלל תאוות נטו, צעירים שמרגישים שאינם יכולים בלי התאווה וקשה להם לחיות בדו פרצופי ולכן זורקים הכל 
ועוד ועוד... לא חסר סיבות אבל זה כוח הבחירה שיש לכל אחד מאיתנו מי שנשאר בדרך ועובד את אלוקים הרוויח ומי שלא הפסיד וכמובן אנחנו צריכים לתת את המקסימום שזה הדוגמה שאישית שלנו לילדים שלנו 
בלי דוגמה אישית כלום לא יעבוד הם מזהים את השקר מהר....

תוקן על ידי ילד_עמוק ב- 22/06/2014 10:10:29

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:09 לינק ישיר 

ילד עמוק
כדאי לשמור על לשון נקיה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:31 לינק ישיר 

אפוסטול כתב:
אכן בשנים האחרונות חלה עליה מדאיגה במספר החוזרים בשאלה והסיבה היא ככל הנראה בגלל שמפלס השנאה בין דתיים לחילוניים ירד. כמו שהאנטישמיות בגולה שמרה על יהודים מפני התבוללות כך הקיטוב והשנאה בישראל שמרה על הדתיים מפני החילוניות. בימים אלה יש לי תחושה שהמגמה נבלמת תודות ליאיר לפיד שעושה עבודה מצוינת

אמת

תוקן על ידי רב_ניצב ב- 22/06/2014 10:31:18

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:33 לינק ישיר 

זה באמת סימן שאלה גדול לאן פניה של "החרדיות" מועדות.

כמו כן הדיבורים על רוב חרדי במדינה מאוד לא ברורים לנוכח המצב הזה.

הציבור הדתי לאומי לא ברח מהעולם, וזה עוד נושא אם זה טוב וזה רע, אבל, לפחות הענינים שם ברורים יותר, הציבור שלהם נחשף לעולם, ומשלם מחיר של נשירה, אבל המחיר ידוע, ניתן לקבל תמונת מצב על חיים בצל העולם.

אבל, הציבור החרדי,בוחר להתמודד בדרך של הסתגרות מהעולם, לא נכנס לנושא אם זה טוב או זה רע, מה שברור שמכיון שלא ניתן לאטום, ומכיון שהציבור החרדי עוד יחשף הרבה יותר למה שמונעים ממנו, מה תהיו התוצאות, זוהי שאלה גדולה.

ובהחלט הענין של הפרנסה הדחוקה גורם גם הוא להרבה תהיות על הדרך, אנשים בעלי משפחות ברוכות ילדים מוצאים את עצמם בפני שוקת שבורה, ומתמלאים בתרעומות על המערכת שגרמה להם לחיות בחיי עוני, או לעבוד בעבודות קשות או לא מכובדות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:34 לינק ישיר 

לדעתי התופעה מתגברת בגלל עסקנים שמתעסקים בחיצוניות ובסממני אופנה חיצוניים למיניהם במקום בפנימיות של היהדות.דבר נוסף לדעתי אין מצב כמעט של חזרה בשאלה ברגע שיש כבוד לזולת ושמירה מקסימלית על בין אדם לחבירו (וגם אם יחסר קצת בבין אדם למקום זה עדיף עשרת מונים) .כל מי שרואה חברה,כל חברה שהיא שמקפידים בה על כבוד ועזרה אחד לשני הוא מתאהב בחברה כזו ובוודאי שלא יעזוב אותה. ההתדרדרות בנושא זה ובפרט לאחרונה בציבור הליטאי מעורר מחשבות קשות ואנטיגוניזם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ברכת_החמה ב- 22/06/2014 10:42:30

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:44 לינק ישיר 

הכהן 36 כתבת מצויין.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:50 לינק ישיר 

http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=2806087&whichpage=1

הכהן עין כאן כתבתי על כך בעבר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:51 לינק ישיר 

ברכת החמה

תודה רבה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 10:53 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:
לדעתי התופעה מתגברת בגלל עסקנים שמתעסקים בחיצוניות ובסממני אופנה חיצוניים למיניהם במקום בפנימיות של היהדות.דבר נוסף לדעתי אין מצב כמעט של חזרה בשאלה ברגע שיש כבוד לזולת ושמירה מקסימלית על בין אדם לחבירו (וגם אם יחסר קצת בבין אדם למקום זה עדיף עשרת מונים) .כל מי שרואה חברה,כל חברה שהיא שמקפידים בה על כבוד ועזרה אחד לשני הוא מתאהב בחברה כזו ובוודאי שלא יעזוב אותה. ההתדרדרות בנושא זה ובפרט לאחרונה בציבור הליטאי מעורר מחשבות קשות ואנטיגוניזם.

האם בחב"ד יש פחות נשירה?
לכאורה אצלם יש הרבה אהבת הזולת לא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 11:01 לינק ישיר 

בכלל, כשמדברים על נשירה חשוב לדעת כי כמו שאוהבים לומר שיש גוונים לשחור, לגבי הציבור החרדי, כמו   כן לגבי הנושרים.

לפעמים יש הרגשה של יחס כאילו ברגע שמישהו נושר, והוא כבר לא חובש כיפה, אז זהו, הכל נגמר, מה זה משנה הפרטים.

אבל זה ממש לא ככה, כשבאים למדוד קנה מידה להצלחה של חברה ע"פ מדד של אחוזי הנשירה, חייבים לבדוק את סוג הנשירה.

לדוגמא, לא הרי אחד שנושר שכופר במציאותו של אלוקים בצורה מוחלטת שמבחינה דתית זה מצב יותר בעיתי, מאשר אחד שיגיד שהוא מאמין, אבל הוא מרגיש שזה לא מתאים לו הדרך הזו, הוא חי את היהדות שלו בצורה אחרת, לא שביהדות יש אופציה כזאת, אבל זה כבר מצב אחר.

הרי בינינו, גם החרדים לדבר ה' יש איסורים שלפעמים הם דשים בעקביהם, ויש להם איזה יחס כלפיהם, תעזוב אותי, זה לא בשבילי, כמו למשל איסור לשון הרע, אני לא בא לומר שהדברים שווים, אבל אני כן בא לומר, שלמדוד את תופעת הנשירה במונחים של הורדת הכיפה זה לא נכון.

אני חושב שיהיה מעניין לבדוק את סוג הנשירה בציבור הדתל"י מול הנשירה בציבור החרדי, מאפייני הנשירה הקיימים בכל אחת מהם. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 11:09 לינק ישיר 

ילד_עמוק כתב:

האם בחב"ד יש פחות נשירה?
לכאורה אצלם יש הרבה אהבת הזולת לא?

בחבד לאחרונה הנשירה היא גדולה,שיטוט קל בפייסבוק יגלה את התופעה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.