בית פורומים בחדרי חרדים

החוברת המבוקשת "בהירות בענייני השעה"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/2/2016 08:17 לינק ישיר 

סיכום תגובות ניקי הפלג:
ילד, כיתה, לא קיללת.
וכל זה עם טעויות כתיב כדרכם של ילדים...

ושוב, תודה מיוחדת לעושים במלאכת הקודש, להסיר את החרפה מעל גדו"י ושלוחיהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 12:05 לינק ישיר 

כברהיה כתב:
בהירות בענייני השעה

הגיעה השעה לתת את הכבוד לאיש שכבר היה לאגדה, לאורו אנו נהנים בחדרי חדרים ובראש כל חוצות, אשר מדיר שינה מעיניו (אתם יכולים להוסיף פה פסיק אם אתם רוצים) להפריך כל כזב ובדיה, להוציא אמת לאורה. תולש בזהירות נוצה נוצה, עד עומדים הם למולנו עירומים, מרוטי נוצות. 

מכורים להשקפה. אם עד לא מכבר, השימוש במילת הקוד "השקפה" (= מה שכתוב בעיתון + עוצמת ההלם והזעזוע המתלווה + המטרות הפוליטיות המקודמות ע"י ההלם והזעזוע) - היה גורם לאי נוחות קלה בקרבי המשתמש המצוי, ולתופעות לוואי של הלם וזעזוע מוח קל בקרב קהל היעד, הרי שמאז שה' לקח וה' נתן את נתן לחברי הכת באופן בלעדי - אמנם בקרב הציבור הרחב מדד ההלם והזעזוע ירד בצורה ניכרת - אך בקרב המכורים שנתפסו לכת המצב רק הלך והחמיר.

אם בעבר היה די למכורים בהשקפה שהוזרקה להם במנות קצובות, הרי שכיום צרות אחרונות משכחות את הראשונות, בבקר (אחרי הסנפת השקפת הבוקר) תאמר מי יתן ערב, ובערב (לקול יללות הסירנות שבאו לעצור את ההשקפה) תאמר מי יתן בוקר. אייי איי איי, נוירא נויראות. כפשוטו ממש.

ואז מגיעה האמת. פעם אחר פעם, בטענות ענייניות, מפורטות וברורות, שחור על גבי לבן ("אם זה לא אדום על גבי אדום זה לא השקפה!!!!!! שקרן!!!!"), ומפוצצת את כל הבלון הנפוח לרסיסי רסיסים. מגלה את פני הרוע והשקר, שולָה מן המים העכורים את הדגים המצחינים, עוטפת אותם יפה יפה בעיתון הקדוש, ומשליכה אותם אחר כבוד אל פח הזבל של ההיסטוריה.

אבל הבעיה עם האמת, מעצם היותה אמת, שהיא איננה יכולה להתחשב בצרכי האנוש. היא לא יכולה להתגמש לצרות אופקים פוליטית שלא אכפת לה מכלום, או לצרכים אנושיים של פחד ובהלה מתמידים. על כן, וכפי שחוזה בעצמו האיש המוציא אמת לאורה - לאנשי השקר, אין הרבה תקווה. אולי ההגונים שבהם שואלים האיך יתכן שהאמת לא מסתדרת עם מה שכתוב בעיתון!אבל תיכף ומיד ממש, הזעזוע יתקוף אותם שוב: המינון של הרעל יוגבר, עד שהשקר תהפוך לאמת האחת והיחידה: גזזזיירס הגיוס.

כל זה לא אומר שלציבור הרחב לא מגיע ליהנות קצת. לי הקטן, כאחד החוקר את הכת מזה זמן, ואני מאמין שכמוני חשים רבים, עבודתו הכבירה והברוכה של הרב 'כבר היה' להסיר את מסווה השקר הטשטוש הבלבול ההלם התדהמה הפחד והבהלה שאנשי הכת זורעים בציבור, תוך כדי שהוא מספק לנו הסתכלויות וזוויות צפייה מיוחדות על המתרחש בתוככי הכת, על שיטות התעמולה ועל שאר פשעיהם - עבודתו היא פשוט מחוייבת המציאות. כאשר מתרחש למול עיננו טירוף בסדר גודל שכזה, מוכרח שיהיה תיעוד למתרחש, וכדי שהשקר לא יתפוס פתאום רגליים לדבר - מוכרחים להבהיר את הדברים בצורה הברורה והנכונה ביותר. ומי לנו גדול מהרב 'כבר היה' שפעם אחר פעם, חושף טפח ומגלה טפחיים מערוותם, נפל פחדו על כל העמים עד שנראה שהולכים בכת לשלוף את נשק יום הדין: מכתבו של האדמו"ר מקאשוי נגד הצבא.

אם אכן זה יקרה, כאשר אבדנו אבדנו. מה באמת אנחנו יכולים לענות על זה. אבל עד אז: אמינא לפועלו יישר כח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 12:19 לינק ישיר 

גם אני מצטרף!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 12:57 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 13:40 לינק ישיר 

אא''ג והמצטרפים.

תודה על המחמאות, אעבירן לאשר ראוי להן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 13:44 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 14:12 לינק ישיר 

אשריכם ישראל!
אני באמת משתדל לא להיות משוייך יותר מידי עד כדי שהשקפתי תבלבל לי את העובדות. ניסיתי לקרוא את החוברת ממקום אובייקטיבי עד כמה שניתן. אשמח לתגובות בסגנון חכם.
נתחיל עם ההתחלה. הטענה הפותחת היא, ואהבתי את התימצות לכן אשתמש בו, שילד בן 9 חושב שנעשה להם נו נו והם יבקשו סליחה ואילו ילד בן 10 כבר מבין ש... זה פחות או יותר הטענה. הציבור משולהב, ואי אפשר להילחם בכל הכח. זה לא יעזור. אולי רק לאשכנזים וכו'
טענה יפה.
אני יכול לטעון הפוך, ומה הועילו חכמים? תגידו שאני לא מבין בזה? אני יכול להסכים עם העניין שאני לא מבין בזה רק כאשר אני מסכים עם הדרך בה אתם מציגים את הכת. חבורת הזויים, קבוצה של... לבלר יחיד וכו'.
אבל הרי זה לא נכון. יש כאן השקפה מסוג מסויים, מעוגנת בעוגנים כבדי משקל, יש עשרות אלפי מאמינים בכת, מהם אנשים המעורבים ומצויים עמוק עמוק בענייני העם והמדינה. וא"כ, הבה ונטען הפוך.

הסכמתם לחוק? פתחתם פתח! ומוכח וידוע שעל דבר שבאמת לא היה פשרות בו, לא היה למדינה מקום לנטוע יתד. אמרו את זה רבים רבים מהחופשים עצמם. הלא בחוברת עצמה הוכחתם את חוסר היכולת להילחם, רק מהעובדה הידועה שהמדינה תלוייה בדעת הקהל, ודעת הקהל כוללת בתוכה את דעת החרדים שיכלו, ועוד איך יכלו, לעמוד על רגליהם האחוריות ולא להיכנס למשא ומתן.
אז מה הטענה הנגדית פה? לא! הם לא יכלו!
הם כן יכלו.
אין כאן שטויות והגיגים מפיו של לבלר, יש כאן מחלוקת רצינית עד כמה גדול כוח הציבור נגד המדינה. וסבורני שכוחו גדול, והוכח כבר.
מקווה שהסברתי דבריי יפה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 14:22 לינק ישיר 

לטענתך שאם נסרב לחוק לא יהיה פתח, והכל יהיה זהב.
למה גדו"י לא דרשו בעבר פטור כללי לבנים כמו לבנות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 14:25 לינק ישיר 

ינשמה של ילד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 14:59 לינק ישיר 

טוב, זה די ברור, אי אפשר לעגן בחוק כזה פטור כשאין לו גבולות ברורים. מי נקרא חרדי, לומד, וכו'
אי אפשר גם לבקש כזה דבר מבחינה ציבורית, והסברא מחייבת שזה ייצור התנגדות רבתי.
מה אכפת לנו התנגדות, אתה שואל? הרי אנחנו חזקים.
במלחמתינו אנו לא דורשים עיגון חוקי, אלא עזבונו לנפשינו.

אה, לא הגבתי כלום לכיור. אה.. נו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:02 לינק ישיר 

העניין הוא שה'כת' נוצרה הרבה לפני גזירת הגיוס

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:05 לינק ישיר 

נשמהשלילד כתב:
טוב, זה די ברור, אי אפשר לעגן בחוק כזה פטור כשאין לו גבולות ברורים. מי נקרא חרדי, לומד, וכו'
אי אפשר גם לבקש כזה דבר מבחינה ציבורית, והסברא מחייבת שזה ייצור התנגדות רבתי.
מה אכפת לנו התנגדות, אתה שואל? הרי אנחנו חזקים.
במלחמתינו אנו לא דורשים עיגון חוקי, אלא עזבונו לנפשינו.

אה, לא הגבתי כלום לכיור. אה.. נו.

במחילה, אך אינך עונה מדוע עבור הבנות יכלו לעשות זאת, ואילו עבור הבנים החליטו לבקש דיחויים רק לבחורי ישיבות.
למה שם סידרו עיגון חוקי, תוך הפקרת אלו שלא לומדים?
למה שם לא אמרו אנחנו חזקים, וגם מי שלא לומד לא יתגייס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:08 לינק ישיר 

גם בגיוס בנות. הסכימו לגיוס בנות חילוניות ו\או חלשות שהוא ב"יהרג ואל יעבור" על חשבון נתינת פטור ל"חזקות" ולמיוחסות שיודעות להצהיר על דתיותן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:23 לינק ישיר 

מי יסכים לדבר כזה? בכל הנוגע לגיוס בנות הטענה העולה מפיהם של שלוחינו מתקבלת על הדעת גם על דעתם של הפוקרים. אבל בגיוס בנים אתה נכנס לכל הסיפור של תורתינו אומנותינו, אין עם ישראל אלא בתורתו, תורה מגנא וכו' שהם טענות של "לא נלך לצבא גם אם אתם לא מבינים את זה", בכגון דא אי אפשר לבוא ולדרוש "עגנו בחוק"

כבר היה, אתה מקור מידע בלתי נדלה למליוני מראי מקומות, אין ביכולתי להתנצח על אודות איזשהוא מקרה שטוענים שהיה ומה זה אומר, בוא נדבר על הדברים הגדולים, על הנקודות העיקריות, הדברים הברורים.
לא זה המקום להיכנס לפרטי פרטים. מעניין אותי רק לדעת מאיפה בא הזלזול הגדול הזה באנשים שמביאים איתם השקפה צרופה מבית, מדורי דורות, ולבטל אותה במחי יד.
הלא מדובר כאן בטענות רציניות של שני הצדדים. פרטי המקרים יכולים לבוא בהמשך כראיות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2016 15:37 לינק ישיר 

זהו שלא מדובר בכאלו שמביאים איתם השקפה צרופה מדורי דורות. אלא בכאלו שהתלבשו על השקפה קיימת שנשללה ע"י גדולי הדור הקודמים עליהם הם מבססים את "השקפתם" כביכול. תוך שלילה מוחלטת של מי שהולך בדרך גדולי ישראל זיע"א ושלילת גדלותו.

כל זה לצורך הותרת מעמדם על מכונו ובמחיר מזעזע של עיוות ושטיפת מוחותיהם של אלפי מאמינים אומללים.

תוקן על ידי כברהיה ב- 03/02/2016 15:38:58

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > החוברת המבוקשת "בהירות בענייני השעה"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.