בית פורומים בחדרי חרדים

הסוף למחזות המבישים בטיסות אל על

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/6/2017 17:23 לינק ישיר 

מה יותר גרוע, לשבת ליד אשה או לטוס עם חברה מחללת שבת?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2017 17:28 לינק ישיר 

תכין דף גדול ותכתבו עליו מודפס ותשים על המיני שולחן שעל מושבך תראה שכבר מישהי תקרא את זה

"אני מצפה לטיסות העתידיות שלי באל על, ואני רוצה להיות עד לרגע שבו גברת חילונית תגיד 'אני לא מוכנה לשבת עד שלא תזיזי את החרדי המסריח הזה, ודיילת אל על תשיב לו שהחוק מונע ממנה לעשות את המעשה הזה' ".....!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2017 17:34 לינק ישיר 

מאור_עינים כתב:
תכין דף גדול ותכתבו עליו מודפס ותשים על המיני שולחן שעל מושבך תראה שכבר מישהי תקרא את זה

"אני מצפה לטיסות העתידיות שלי באל על, ואני רוצה להיות עד לרגע שבו גברת חילונית תגיד 'אני לא מוכנה לשבת עד שלא תזיזי את החרדי המסריח הזה, ודיילת אל על תשיב לו שהחוק מונע ממנה לעשות את המעשה הזה' ".....!!

אם היא לא רוצה לשבת לידך בגלל שאתה חרדי זה מעשה פסול, אבל אם היא לא רוצה לשבת לידך בגלל שאתה מסריח בקשתה לגטימית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2017 20:44 לינק ישיר 

ישיבה ליד אשה אסורה מצוועי דינים: צניעות ופאסט נישט. בית המשפט דן בחרדי שלא רצה לשבת ליד קשישה מופלגת, ולא הפריע לו שהיא צריכה לגלות ממקומה, לא צניעות יש כאן אלא חרדיות מופרזת ונטולת טעם. מה שלא סותר את העובדה שלהימנע מישיבה ליד אשה זה מעשה נאות וראוי ומתבקש, אבל אין שום זכות תביעה על אשה שתקום אם אינה רוצה. לכן יש להזמין מקום מתאים מראש, או להשיג זאת במחיר של פשרה על איכות המקום וכדומה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2017 21:14 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
אכן חדשות נפלאות לכל מי שרוצה לשבת ליד אשה 10 שעות, יש לי אפילו חשד קל שאתה עלול לנסוע לטיסת שומקום אולי יתמזל מזלך ויושיבו אותך ליד אשה

במיוחד אם היא ניצולת שואה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2017 21:56 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

איש_חשוב כתב:
אכן חדשות נפלאות לכל מי שרוצה לשבת ליד אשה 10 שעות, יש לי אפילו חשד קל שאתה עלול לנסוע לטיסת שומקום אולי יתמזל מזלך ויושיבו אותך ליד אשה

במיוחד אם היא ניצולת שואה

אתה שוכח שמדובר כאן בסוטה מסוכן שיום אחר יום אשכול אחר אשכול הוא מוכיח לנו שוב ושוב כמה שהוא מסוכן לציבור
תראו להיכן הוא לקח את האשכול הזה עם המח הסוטה שלו
ואחרי זה הוא מעיז להתבכיין לנו למה "מעלילים" עליו שהוא סוטה ואלים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2017 22:57 לינק ישיר 

אם באמת באמת מחפשים פתרונות ולא פרובוקציות, אז למה אל-על אינה מוכנה לגלות מי יושב לידי בעת שאני מזמין מקום. אפילו בשדה, כשאני שואל אם אני יושב על ידי גבר או אשה - לא תמיד הם מוכנים לענות. למה??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2017 23:11 לינק ישיר 

גם לפי הרב משה פיינשטיין זצ"ל
יש מצב שאסור יהיה לשבת ליד אישה
גם בדיעבד,
וזה במקרה והמצב גורם לו לחשוב
מחשבות לא צנועות.

כידוע, לחשוב על אישה נשואה
זה איסור תורה..

לבקש החלפת מקום
זה חשש דאורייתא של חילול השם
אז אני הייתי נמנע,
אז יש עיצה ; להיות עסוק

והחכם, קובע לו עם ה"סוכן נסיעות" מראש
שהנסיעה תיהיה כשירה
ללא סרטים אסורים
וישיבה דבקדושה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2017 00:46 לינק ישיר 

אניכברחוזר כתב:

אתה שוכח שמדובר כאן בסוטה מסוכן 

הפוסל, במומו פוסל
כך אמרו חז"ל
אם אתה כל הזמן מדבר על אחרים שהם סוטים, אתה בעצם רק מוכיח על עצמך שאתה סוטה
יש גם הסבר מיוחד בספרי מוסר על הנושא, למה זה מוכיח דווקא עליך
מי שבעצמו סוטה, חושב שכולם סוטים כמוהו, אין לי ספק שאתה סוטה ולכן אתה מדביק את השם הזה לכל מי שמתווכח איתך באשכולות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2017 00:52 לינק ישיר 

yeshivish כתב:

אתה מוזמן לצטט פסקים של רבנים האוסרים לשבת ליד אשה.

אם מכל הרבנים של כל הזמנים מצאו רק רב אחד שפסק את פסקו לפני 50 שנה, זה כבר אומר משהו
לא מצאו רב אחד נוסף שהתיר

ודי להזכיר המון רבנים תומכים בהסדרת מהדרין באוטובוסים, מה שאכן התקבל בכמה קוים בצורה קבועה בקוים חרדיים, אם רבנים אלו חושבים שאסור לנשים וגברים לשבת באותו חצי האוטובוס, מן הסתם הם גם חושבים שלגבר אסור לשבת ליד אשה באותו ספסל

בהזדמנות זו אזכיר את מאמר חז"ל מלפני שבועיים, עדיין קצת רלוונטי "והעם בוכה למשפחותיו" על עסקי משפחות, על עריות שנאסרו להם, רש"י גם הביא את ציטוט זה
אני רואה פה את זה, את העם של הערב רב בינינו, בוכה על עסקי האיסור לשבת ליד אשה, מסכנים איזה צעצוע לקחו להם.. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2017 01:13 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

אם מכל הרבנים של כל הזמנים מצאו רק רב אחד שפסק את פסקו לפני 50 שנה, זה כבר אומר משהו

ודי להזכיר המון רבנים תומכים בהסדרת מהדרין באוטובוסים, מה שאכן התקבל בכמה קוים בצורה קבועה בקוים חרדיים, אם רבנים אלו חושבים שאסור לנשים וגברים לשבת באותו חצי האוטובוס, מן הסתם הם גם חושבים שלגבר אסור לשבת ליד אשה באותו ספסל

בהזדמנות זו אזכיר את מאמר חז"ל מלפני שבועיים, עדיין קצת רלוונטי "והעם בוכה למשפחותיו" על עסקי משפחות, על עריות שנאסרו להם, רש"י גם הביא את ציטוט זה
אני רואה פה את זה, את העם של הערב רב בינינו, בוכה על עסקי האיסור לשבת ליד אשה, מסכנים איזה צעצוע לקחו להם.. 

על סמך זה שהביאו פסק של ר' משה פינשטיין, הסקת שכל השאר חולקים עליו?? אתה ממש חכם!

אני מבין שלא מצאת רבנים שאומרים שאסור לגבר לשבת ליד אשה.
עכשיו תמצא רבנים שאומרים שאסור לגבר לשבת באותו חצי אוטובוס עם אשה.
גם הפעם אני מעט אסייע לך, שהגר"ב זילבר זצ"ל בשו"ת "אז נדברו" אוסר על גבר לשבת מאחורי אשה, ולכן כותב שעדיף שישב לידה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2017 02:17 לינק ישיר 

yeshivish כתב:

על סמך זה שהביאו פסק של ר' משה פינשטיין, הסקת שכל השאר חולקים עליו?? אתה ממש חכם!

אני מבין שלא מצאת רבנים שאומרים שאסור לגבר לשבת ליד אשה.
עכשיו תמצא רבנים שאומרים שאסור לגבר לשבת באותו חצי אוטובוס עם אשה.
גם הפעם אני מעט אסייע לך, שהגר"ב זילבר זצ"ל בשו"ת "אז נדברו" אוסר על גבר לשבת מאחורי אשה, ולכן כותב שעדיף שישב לידה...

ושוב ראיתי בשו''ת שלמת יוסף (סימן ט) שמובאת תשובת הרב יוסף חיים זוננפלד שנשאל אודות ''העגלות הציבוריות'' אם יש פגם בכך שיבש איש ליד אישה, והשיב שאין בזה איסור ואין בכך אפילו ''מכוער הדבר''. ועי' גם בשו''ת בית יחזקאל (צוריאל, ח''א עמ' רמח), ובספר מקור הלכה (ח''ב, סימן יז, סעיף כג).

http://din.org.il/2014/08/08/%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%9B%D7%95-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%99%D7%97%D7%93%D7%99%D7%95-%D7%93%D7%99%D7%9F-%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%AA-%D7%92%D7%91%D7%A8-%D7%9C%D7%99%D7%93-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%94/

והנה בפרק הנקרא "דברים נכוחים" (עמוד רל"ג), מופיעות שתי השאלות המרתקות הבאות: 

שאלה רי"ג: האם מותר לשבת אחרי אשה? 

תשובת מרן שליט"א: בגמרא כתוב לא ללכת אחרי אשה, אבל לא כתוב לא לשבת אחרי אשה. 

שאלה רי"ד: בספר נקיות וכבוד בתפילה, נשאל מרן שליט"א אם יושב באוטובוס והתיישבה אשה לידו - האם יש חיוב לקום? 

והשיב: אין חיוב, ויזהר בנגיעה. 

ונסתפקתי האם בכהאי-גוונא דנזהר מנגיעה, מותר גם לשבת לכתחילה ליד אשה? 

תשובת מרן שליט"א: אם נשמר מנגיעה, מותר גם לכתחילה. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2017 02:19 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

שום רב לא יתיר לנשים לשבת ליד טיפוסים כמוך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2017 07:25 לינק ישיר 
דעת הרב הגאון הרב משה פיינשטיין !!!

הנה, מצד נגיעה ודחיפה בנשים, אין שום איסור, משום שאין זה דרך תאווה וחיבה. כל איסור נגיעה בעריות הוא - אף להרמב"ם, שסובר שהוא מן התורה - דווקא דרך תאווה, כמפורש בדבריו, ומשמע שבלא דרך תאווה אין אף איסור דרבנן, שהרי לא הזכיר איסור כזה... להלכה, בנשים אחרות, אף באשת איש, נידות ונכריות, אין איסור שלא בדרך תאווה לכל הדעות, ולכן לא שייך לחוש מלנסוע ב''סאבוויי'' בשעת הליכה לעבודה, אף שלא יכול להיזהר מנגיעה ודחיפה בנשים. שהנגיעה בלא מתכוון, מחמת שאי אפשר לו להיזהר, אין זה דרך תאווה וחיבה. כמו כן אין איסור מטעם זה גם לשבת אצל אשה, כשאין מקום אחר.

אם יודע שיבוא לידי הרהור, יש לו למנוע מלנסוע אז, אם אין נחוץ לו. ואם מוכרח להגיע לעבודתו, יתחזק להסיח דעתו ולהרהר בדברי תורה, כעצת הרמב"ם - אם יבוא לו הרהור, יסיע לבו מדברי הבאי לדברי תורה, שהיא ''אילת אהבים ויעלת חן'' (משלי, ה, יט).

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי שרית560 ב- 23/06/2017 07:27:35

תוקן על ידי שרית560 ב- 23/06/2017 07:43:14

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2017 07:31 לינק ישיר 

המטוס הוא מקום ציבורי !!
ולא מובן לי איך אדם בגלל חומרה ולמרות דעת הרב פיינשטיין בנושא
גורם לגזל זמן של 500 איש !!
ככה זה שיש דת יהודית ודת חרדית !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הסוף למחזות המבישים בטיסות אל על
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.