בית פורומים בחדרי חרדים

ציטוט: "מוזיקה של באך מביאה לשיאים של נצח"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/1/2018 13:37 לינק ישיר 

כל אחד והשיאים של נצח שלו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 16:11 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

לפי עניות דעתי איש לא אומר שמדע וחכמה הם אפס מוחלט, שהרי מי לא שמע רבנים ודרשנים מצטטים את "חכמה בגוים תאמין" ומי לא משתמש במדעים לרפואה וכדומה וכיוצא בזה, אלא מה שאומרים שכל זה כאין וכאפס מול התורה הק' גם מצד קדושתה העצמית וגם מצד שכל החכמות כלולות בה באופן נסתר ונפלא.
ואכן מי שמחנך לכך שהכל הבל,  ולהיות ירקן במחנה יהודה ולהיות רופא מנתח בשערי צדק זה היינו הך עושה טעות כלפי האמת, וילדים מרגישים בשקר מאד מהר.

מהיכן שאב ר' אברהם ישעיהו קרליץ
את הידע הרפואי שלו
עד שמנתחים דגולים היו נפעמים!?!
מספרי תרבות יוון

או מהתורה הקדושה!?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 16:11 לינק ישיר 

פיינרך כתב:

זה לא השיאים אליהם הביאה מוזיקה של ווגנר?

המוזיקה שלו
הביאה לאושוויץ ועוד!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 18:20 לינק ישיר 

ניוטרל כתב:
קלעפער כתב:

לפי עניות דעתי איש לא אומר שמדע וחכמה הם אפס מוחלט, שהרי מי לא שמע רבנים ודרשנים מצטטים את "חכמה בגוים תאמין" ומי לא משתמש במדעים לרפואה וכדומה וכיוצא בזה, אלא מה שאומרים שכל זה כאין וכאפס מול התורה הק' גם מצד קדושתה העצמית וגם מצד שכל החכמות כלולות בה באופן נסתר ונפלא.
ואכן מי שמחנך לכך שהכל הבל,  ולהיות ירקן במחנה יהודה ולהיות רופא מנתח בשערי צדק זה היינו הך עושה טעות כלפי האמת, וילדים מרגישים בשקר מאד מהר.

את הידע הרפואי שלו
מספרי תרבות יוון

או מהתורה הקדושה!?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא קרא ספרי רפואה - בכלל אף פעם לא הבנתי מה ההתפעלות לדעת משהו שכל מנתח יודע ? מה זה משנה מאיפה הוא למד את זה ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 19:43 לינק ישיר 

ניוטרל כתב:
קלעפער כתב:

את הידע הרפואי שלו
מספרי תרבות יוון

או מהתורה הקדושה!?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

מי אמר שהוא ידע? אני לא יודע. בכל אופן כתבתי שכל החכמות כלולות בה, בתורה הקד'. או שלא שמת לב או שלא הבנת שזו הכוונה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 19:53 לינק ישיר 

לומד1 כתב:

ניוטרל כתב:
קלעפער כתב:

את הידע הרפואי שלו
מספרי תרבות יוון

או מהתורה הקדושה!?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא קרא ספרי רפואה - בכלל אף פעם לא הבנתי מה ההתפעלות לדעת משהו שכל מנתח יודע ? מה זה משנה מאיפה הוא למד את זה ?

ההתפעלות שהחזון איש
למד את זה בתורה, כנראה,
וגם, שהוא ידע לנתח
יותר טוב מאשר המנתח
הכי טוב

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 20:32 לינק ישיר 
זו בדיוק דוגמה להוצאת דבר מהקשרו

לא לחינם השמיט פותח האשכול עוד 3 מילים מהכותרת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 21:00 לינק ישיר 

ר' בצלאל אתה לא בכיוון.

תסתכל ימינה ותלמד ממנחם בומבך על ניהול נכון של שינויי עומק.

החברה הליטאית חולה לגמרי, אין לה שום מודל קיומי כלכלי ראוי ואפשרי. במקום לעמוד ולהצהיר על כך שאתה חרד לעתידה ורוצה לשנות את הטעון שיפור. אתה עומד ומתפלמס על קטנות, כדוגמת האשכול הזה. העסקנים שנלחמים בך נתפסים לקטנות הללו כדי לשלול את דרכך ולהצדיק את דרכם העקומה.

לדעתי כדאי שתשנה אסטרטגיה, לטובת השינוי הנכון והראוי שאתה מוביל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 22:31 לינק ישיר 

עדיין בגלות
אמנם בדרך כלל אינני מסכים עם דעותיו של ר' בצלאל, דוקא פה אני מתפלא עליך. וכי ארובה למחלה או בריאות החברה היא במודל הכלכלי עליה היא מבוססת? איזה מודל כלכלי יש לאיזה תרבות שאתה מכיר? זה עניין עונתי ובסופו של דבר ההכרח לא יגונה והפיתרון במוקדם או במאוחר נמצא. (או שלא נמצא, אך זהו התפלמסות מקצועית וקטנונית, ודאי שלא עקרונית).
נראה לי שהתעניינות ביצירותיו של אי מי וכל תרבות מוזיקלית אחרת מלמדת על החברה פי כמה וכמה. אם צעירי החברה ייחשפו לתכנים כאלו ואחרים, ודאי שזה ישפיע על החשיבה הכללית שלהם וכאן אנו למדים כבדרך אגב, שהרב וולבה לא החשיב חשיפה לבאך לסתירה לשום דבר שהוא חינך לו.
אתה רואה באשכול זה כהתרסה או מלחמה. לא כל דבר שאיננו קיים, משמע שלא יכול להתקבל. יש חרדים רבים עם ההשקפה הקלאסית ביותר שאין להם שום ולא תהיה להם שום בעיה עם באך או מוצרט. (אולי עם ויולדי שהגזים קצת עם הנצרות :) ) 
האשכול הזה ראוי ללמד שישנם שינויים שלא משנים את פני החברה ה'קלוקלת' ה'חולה' ה'מושחתת' לטעמך או לטעם אחרים. אלא פשוט מציעה זוית נוספת להרחיב אופקים בלי שום בעיות או מחלוקות. 
הלואי שהפורום בכלל היה מתיישב על השטח האפור של הרחבת אופקים לחרדים שרוצים עוד משהו בתחומים רבים ומשכילים אחרים שלא סותרים דבר וחצי דבר מההשקפה המקובלת.  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2018 23:36 לינק ישיר 

סוכר, כל מילה שלך זה סוכר

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2018 15:56 לינק ישיר 

קאמרי. תודה לך.
ברוח הרב וולבה אומר, מקוה שהניק שלך על שם ההרכבים המנגנים ולא על שם רכב הפאר :)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ציטוט: "מוזיקה של באך מביאה לשיאים של נצח"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 סך הכל 2 דפים.