בית פורומים בחדרי חרדים

מעשה בשוכרת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/1/2018 16:17 לינק ישיר 

רציף כתב:
האישה - אין לה.
וגם מצאה תירוץ נאה -
שהגבר חייב לשלם,
והיא עוד מוכנה לשלם חלק,
לפנים משורת הדיןפספסת את הקטע בו היא טוענת שמגיע לה עוד כסף, כי היא רוצה לקבל החזר על השנים בו בעלה שילם מחיר מלא, כי לדעתה הדירה "חורבה" ולא תוקנו בה תיקונים, ובחישוב מדויק של כל השנים יוצא שצריכים לשלם לה עוד כ20 אלף ש"חדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/1/2018 18:52 לינק ישיר 

חוק הגנת הדייר נועד במקורו לדיירים בדמי מפתח!!
ששלמו כ60% ממחיר הדירה !!
בדרך כלל שמשכירים דירה עושה חוזה !!
החוזה מחייב את מי שחתם על החוזה !!
החוזה כולל פיצוי על החוב ??של ?דמי השכירות ??
המדינה משתתפת בעלות השכירות !של זוגות חסרי דיור
האם המשכיר יכול לפנות למדינה על לקבל את חובו ??
אחד הרבנים החשובים פוסק שהסכסוך לגבי דירות ובסיכסוך שכנים כדאי לפנות לבית המשפט!!
ואז לנתבעים לא יכולים לפנות לבית הדין !!
ולמשוך את הזמן ולגרום לעיכובים ומשיכת זמן !!
ולהתיש את המשכיר ולגזול את כספו !!
ואפשר לתבוע את השוכרת על נזק ועוגמת נפש !!ועל תביעה קנטרנית !!היא יכלה בכל שנה לעזוב את הדירה ואף אחד לא חיב אותה להמשיך לשכור את הדירה !!!


נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי שרית560 ב- 23/01/2018 18:53:59
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/1/2018 18:56 לינק ישיר 

פיינרך כתב:

שמעתי על מקרה עוד יותר מוזר.
התובע פנה לבית המשפט, ולאחר מכן הנתבע הביע רצון להתדיין בבית-דין.
התובע ביטל תביעה בבית המשפט וניגש לבית הדין.
בבית הדין טען הנתבע להגנתו, כי התובע תבע אותו גם בערכאות.
בית הדין דחה את הדיון עד שהתובע ימציא הוכחות שתביעתו בבית המשפט בוטלה.
כאשר התובע התקשר למזכיר בית הדין כדי לקבוע מועד הדיון כדי להביא אישור הביטול, המזכיר של בית דין הודיע לו כי בית הדין החליט לא לדון יותר בתביעתו.
ולחזור ולתבוע בבית המשפט אי-אפשר, כיוון שהתביעה כבר נמחקה.


אי אפשר לתבוע השוכר שוב ??
אפשר לשנות את התביעה לתבוע פיצויים בנוסף לדמי השכירות ???


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/1/2018 22:36 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

רציף כתב:
האישה - אין לה.
וגם מצאה תירוץ נאה -
שהגבר חייב לשלם,
והיא עוד מוכנה לשלם חלק,
לפנים משורת הדיןפספסת את הקטע בו היא טוענת שמגיע לה עוד כסף, כי היא רוצה לקבל החזר על השנים בו בעלה שילם מחיר מלא, כי לדעתה הדירה "חורבה" ולא תוקנו בה תיקונים, ובחישוב מדויק של כל השנים יוצא שצריכים לשלם לה עוד כ20 אלף ש"ח


מי חתם על החוזה ?

האיש ? האישה ?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/1/2018 23:34 לינק ישיר 

רציף כתב:
איש_חשוב כתב:

רציף כתב:
האישה - אין לה.
וגם מצאה תירוץ נאה -
שהגבר חייב לשלם,
והיא עוד מוכנה לשלם חלק,
לפנים משורת הדיןפספסת את הקטע בו היא טוענת שמגיע לה עוד כסף, כי היא רוצה לקבל החזר על השנים בו בעלה שילם מחיר מלא, כי לדעתה הדירה "חורבה" ולא תוקנו בה תיקונים, ובחישוב מדויק של כל השנים יוצא שצריכים לשלם לה עוד כ20 אלף ש"ח


מי חתם על החוזה ?

האיש ? האישה ?


אינני יודע, אבל זה לא רלוונטי מאחר והחוזה מתבטל מיידית באמצע שנת השכירות, אם לא משולמים דמי שכירות
זה סעיף בכל חוזה שכירות מצוי, וזאת הפרה יסודית של תנאי החוזה.
בכל מקרה גרה האשה ללא הסכם שכירות.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/1/2018 00:41 לינק ישיר 

מצדרביעי, גנבים יש מכל הסוגים והצבעים וזה לא קשור למגזר. עם הבעיה המוסרית/הלכתית הם מתמודדים בכלים שונים המכונים בהגה הפביכולוגית "מנגנוני הגנה", בכל מקרה זה לא רלוונטי לדת. ליידוסית, אני לא יודע אם הסיפור מגויק אבל בהנחה שכך בדיוק היה הסיפור, להצדיק את השוכרת זו חוצפה שאין כדוגמתה. שהרי בהנחה שהיא אדם מוסרי (לפני שנדבר על צדק), היא אמורה לפנות את עצמה מהדירה או לנסות לפשר ולסייע לבעל הדירה לקבל כסף על תקופת המגורים. יתר על כן שהטענה שלך ממש אדיוטית, כי אם נסתכל על השאלה "של מי הכסף" מנקודת מבט הלכתית, הרי שגם הרהיטים והבגדים והמשכורת שלה אינם שלה וחוזר חלילה שניתן להיפרע מהם ולמעשה היא גוזלת את כל מה שבאמתחתה - אם מבילה ואם מהמשכיר. הקיצור, אם באמת ישנה חלוקה מגדרית, אז רק הוכחת (את מה שהרבה גברים יודעים,) שנשים הן עם אגוצנטרי וחסר אמות מוסר בסיסיות....דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/1/2018 02:28 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:
הקיצור, אם באמת ישנה חלוקה מגדרית, אז רק הוכחת (את מה שהרבה גברים יודעים,) שנשים הן עם אגוצנטרי וחסר אמות מוסר בסיסיות....


הלו הלו
לאט לך
למה להכליל את כל הנשים

כבר הדגשתי את מה שידוע כיום, שנשים פמיניסטיות, ובפרט פמיניסטיות בצורה קיצונית, אלו שמבחינתן כל אשה באשר היא תהיה צודקת בכל ויכוח, מריבה, מחלוקת גירושין וכדו, ועוד לפני שהן תשמענה את צדדי הויכוח או נושא הויכוח, מבחינתן הנושא סגור האשה צודקת כי "אני אשה וגם היא אשה" (ובקיצור, מה שליידוסית עשתה כאן) - דבר זה מקורו בסופר נחיתות, ובחסכים שהאדם צובר מימי ילדותו/בגרותו
טיפול פסיכוטי נאות יחזיר אותן למסלול השפיות בעזרת השם, אבל דבר ראשון עליהן להיות מודעות למחלתן האנושה, וזה כידוע לא מציאותי..דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/1/2018 03:46 לינק ישיר 

רציף כתב:
האישה - אין לה.
וגם מצאה תירוץ נאה -
שהגבר חייב לשלם,
והיא עוד מוכנה לשלם חלק,
לפנים משורת הדין


נשלח מהאנדרואיד שליבס"ד

יש כאן טקסט, ויש לענ"ד סאבטקסט.

יש לי הרגשה שאינך יודע אשה מה היא. האם אי פעם היית נשוי?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/1/2018 10:50 לינק ישיר כמובן לפני כל התהליך צריך להתייעץ עם רב האם מותר לפי ההלכה להשתמש בהליכים אלו


תביעה לפינוי מושכר: כך תוציא דייר סרבן מדירתך

התפיסה הרווחת בישראל גורסת, כי בעל בית הבוחר להשכיר את הנכס שברשותו לוקח סיכון משום שקשה בישראל לפנות דייר בעייתי. אולם, המציאות מעט שונה. כשדייר שמפר את החוזה ולא מתפנה מהבית, יש מה לעשות. לפניכם - כל הדרכים ואמצעי הפעולה לפנות מהדירה דייר "בעייתי"

פורסם בתאריך 28.01.2016תביעה לפינוי מושכרדייר סרבן
תביעה לפינוי מושכר: כך תוציא דייר סרבן מדירתך

מדוע בישראל השכרת דירה נחשבת לאקט שעשוי להיות מסוכן? האם השכרת נכס היא אכן בגדר נטילת סיכון?

חשוב להדגיש כבר בראשית הדברים, כי תפיסה זו בטעות יסודה, ואין כל סיכון בהשכרת דירה, משום שלמשכיר דרכי פעולה להתמודדות עם דייר בעייתי. זה אכן מתסכל ומפחיד, כי דייר יכול שלא לעמוד בהתחייבויותיו ואף לפגוע במושכר, אבל החוק מעמיד כיום בפני המשכיר אמצעי פעולה יעילים, ולגמרי מפיג את החשש שהדייר לא יצא מהבית אם יבחר “להיצמד” לדירה ולא לפנותה.

למידע נוסף וייעוץ אישי לחצו כאן

כעת ניתן לנסות ולהסביר מדוע בכל זאת אנשים מאמינים שיש ממה לחשוש. תפיסה זו התפתחה, ככל הנראה, בשל שני גורמים מרכזיים. האחד, חוק הגנת הדייר המעניק הגנה לדייר במושכר בתנאים מסוימים, ואכן מקשה על פינויו ומעניק לו מעמד גבוה מדייר לא מוגן. כיום, הרוב הכמעט מוחלט של חוזי השכירות קובעים, כי חוק הגנת הדייר לא חל על המושכר הנדון בחוזה, וכי השוכר לא זכאי להגנות הקבועות בחוק, ולמעשה מעמדו הוא כמעמד כל דייר אחר. למרות ההחרגה, בישראל השתרשה תפיסה מוטעית שלדייר יש מעמד חזק, גם בהיותו שוכר.

הגורם השני הוא העובדה שעד לפני כמה שנים אכן מעמדו של המשכיר בישראל היה לא חזק דיו. שר המשפטים לשעבר, דניאל פרידמן, שינה את המצב כשקבע בחוק סדרי דין חדשים במצב בו שוכר זקוק לסעד של פינוי מושכר. עד לשינוי זה פינוי מושכר יכול היה לקחת זמן רב, אך ההקלות בסדרי הדין הפכו את היכולת של משכיר- בעל דירה - לפנות את השוכר - דייר בדירה זו, מהמושכר - מאותה הדירה, באופן יעיל ומהיר הרבה יותר. ככל הנראה, רבים בציבור לא מודעים לשינוי.

אולם, כאמור, בפועל, טעות בידיהם ובעלי דירות שהדייר עושה להם צרות בהחלט זכאים להגנות ויכולים להשתמש בדרכים מגוונות ובאמצעים יעילים כדי לטפל במצב של דייר “בעייתי”.

מהם המאפיינים של אותו דייר בעייתי “ממוצע”?

כל בעל בית יכול בקלות לתאר את "הדייר מהגיהנום”- זה שרב עם השכנים, מזניח את הבית, פוגע ומשחית אותו, לא משלם חשבונות ולא משלם שכר דירה. ההתמודדות עם מצבים אלה ואחרים היא מגוונת, אולם כאשר מדובר בהפרה יסודית של החוזה ובעיקר במקרים בהם השוכר מסרב לפנות את הדירה על אף שתמה תקופת השכירות, או כאשר המשכיר יכול לדרוש את סיומה לפי החוזה בתנאים מסוימים שהתקיימו ודרישתו לא ממולאת, או כאשר השוכר איננו משלם דמי שכירות; אזי עומדת למשכיר הזכות להגיש תביעה לפינוי מושכר בהתאם לפרק ט"ז לתקנות סדר הדין האזרחי הדנות בפינוי מושכר וקובעות סדר דין מיוחד ומקל, יעיל ומהיר לעניין זה. 

מהי תביעה לפינוי מושכר, וכיצד היא מקלה על המשכיר?

הפרק הנזכר לעיל קובע סדר דין מיוחד המאפשר למשכיר לפנות שוכר מביתו תוך זמן קצר, לרוב כ-60 ימים. מצב זה שונה מאד מהמצב שהיה בעבר, בו סדר הדין הרגיל עכב מאד את ההליכים, והקשה על בעל הבית לזכות בקבלת הנכס היקר חזרה לידיו והוא היה מתבוסס בתסכולו ובחרדותיו, חודשים ואפילו שנים. סדר דין מהיר זה מתמקד אך ורק בפינוי השוכר מהמושכר. כלומר, אם יש "צרות" אחרות עם השוכר, למשל: חובות כספיים עקב השחתת המושכר, או חובות כספיים עקב אי תשלום חובות שוטפים שיצר, לא יהיה לכך מענה במסגרת הליך זה. הליך לפינוי מושכר הוא הליך צר וממוקד שבמרכזו המטרה של הוצאת הדייר מהבית, כאשר שאר העניינים יידונו בתביעה נפרדת בסדר דין רגיל (אך אין כל צורך בבקשה לפיצול סעדים).

כדי שמשכיר יוכל לרתום הליך זה ולהשתמש ביתרונותיו, צריכים להתקיים שני תנאים: ראשית, מדובר במושכר שלא חל עליו חוק הגנת הדייר. שנית, השוכר הפר הפרה יסודית של החוזה.

במידה שמתקיימים התנאים להליך פינוי שוכר - כיצד הדבר מתבצע?

על המשכיר לפנות לעורך דין שימצה את זכותו לסעד מהיר של פינוי מושכר.
עורך הדין יגיש בשם המשכיר תביעה לפינוי מושכר. לכתב התביעה יצורפו מספר מסמכים, כגון: חוזה שכירות, ראיות להפרת החוזה, תצהירי עדות ראשית, חוות דעת מומחה ועוד.
על השוכר, הוא הנתבע, להגיש כתב הגנה עם נספחים מצורפים תוך 30 יום מהיום שבו המציא לו התובע את כתב התביעה.

על פי החוק, בית המשפט יקיים דיון בתביעה תוך 30 יום מהמועד להגשת כתב ההגנה האחרון.

לרוב, הדיון עצמו מסתיים תוך יום אחד, כשהסיכומים נעשים בעל פה ולא בכתב.

על בית המשפט לתת פסק דין תוך ארבעה עשר יום מהדיון.

במידה שפסק הדין קובע, כי על הנתבע לפנות את המושכר, הוא מחויב לבצעו ולעשות כן.

מה קורה אם הדייר העיקש ממשיך בסרבנותו ולא מכבד את פסק הדין?

במקרה כזה עומדת למשכיר הזכות לפנות לאכיפת פסק הדין בלשכת ההוצאה לפועל. גם פעילות זו מומלצת לביצוע באמצעות עורך דין מומחה בתחום. עורך הדין יפתח תיק הוצאה לפועל על ידי הגשת בקשה לביצוע פסק הדין לפינוי הנכס לאחר שחלפו חמישה עשר יום ממתן פסק הדין.

עם פתיחת התיק ימסור המשכיר לשוכר הודעת אזהרה, בצירוף הודעת פינוי שתפרט, בין היתר, את תאריך הפינוי, שיכול להתבצע לאחר שלושים וחמישה יום מקבלת האזהרה לידיו.

במידה שחלף הזמן הקצוב, והדייר עדין בביתו של המשכיר, האחרון יכול לפעול להוצאתו הפיזית מהמושכר.

כיצד ניתן להוציא את הדייר מהמושכר?

המשכיר יכול ליצור קשר עם מוציא לפועל אשר עובד ברשיון מטעם ההוצאה לפועל (ומומחה בפינוי דירות) לשם ביצוע הפינוי של המושכר והוצאת המטלטלין מהנכס. חשוב לפנות מבעוד מועד למוציא לפועל ולקבוע תאריך לפינוי, שכן לעתים יש לבקש ממשטרת ישראל ליווי ואבטחה להליך פינוי הנכס, ובמשטרה דורשים הודעה מוקדמת של 20 יום ממועד הפינוי.

עוד חשוב לציין, כי ההוצאות בגין הליך זה ואשר שולמו לגורמים השונים בגין פינוי הנכס, יכול שייזקפו לחובותיו של השוכר.

מדוע מומלץ להיעזר בעורך דין לשם הגשת תביעה לפינוי מושכר? 

הסיבה נעוצה בכך, שהתנהלות התובע חייבת להיות מושכלת וזהירה. אם התובע יעשה טעות ולו הקטנה ביותר, והשוכר יצליח בטקטיקה מתוחכמת לעוות את המציאות, השופט יוכל להחליט, כי התביעה לא מתאימה להידון במסגרת ההליך המקוצר, ויעביר את הדיון בה לסדר דין רגיל. חבל שמצב זה יקרה, שכן המשכיר יאבד את כל היתרונות שמעניק לו החוק וישלם מחיר לא קטן של בזבוז זמן ומשאבים וכן עגמת נפש. חשוב להבין, כי תביעה כזו בסדר דין רגיל משמעה התמשכות מורטת עצבים של ההליכים. כמו שכולם יודעים, בישראל גלגלי הצדק טוחנים לאט ובעלי בתים לרוב מסתמכים על כספי השכירות כהכנסה שוטפת שקשה להסתדר בלעדיה (למשל: הכנסה שמשמשת לכיסוי משכנתא).

חלוף הזמן גורם להם לתסכול, מפח נפש, דאגה, חרדה לגבי בגורל המושכר והפסדים כספיים משמעותיים. על כן, חשוב ביותר להימנע ממצב זה, ועורך דין מוסמך המומחה בתחום זה יוכל לנסח את התביעה, להתנהל כנדרש ולהציג את הטיעונים באופן שישרת היטב את האינטרסים של המשכיר. 

לסיכום, בשנים האחרונות בעלי הדירות הישראלים יכולים לישון בשקט. אם רכשתם דירה להשקעה, אל תחששו מדיירים ש'יתנחלו' בה. במקרה שדייר סורר מפר חוזה ומסרב לפנות את הדירה שבבעלותכם, תוכלו לפנות לעורך דין שיסייע לכם לפנות אותו מהדירה בזמן קצר ובמינימום הוצאות. הליך לפינוי מושכר הוא הליך קצר ויעיל המאפשר - במידה שהנסיבות מתאימות - לפנות דייר מהבית תוך חודשים ספורים בלבד הודות לסדר דין מיוחד ובעזרתו של עורך דין מומחה ובעל ניסיון.
מקור: https://www.mishpati.co.il/article/8730תוקן על ידי החלבן10 ב- 24/01/2018 10:50:26
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/1/2018 11:24 לינק ישיר 

החלבן10 כתב:
כמובן לפני כל התהליך צריך להתייעץ עם רב האם מותר לפי ההלכה להשתמש בהליכים אלו


תביעה לפינוי מושכר: כך תוציא דייר סרבן מדירתך

התפיסה הרווחת בישראל גורסת, כי בעל בית הבוחר להשכיר את הנכס שברשותו לוקח סיכון משום שקשה בישראל לפנות דייר בעייתי. אולם, המציאות מעט שונה. כשדייר שמפר את החוזה ולא מתפנה מהבית, יש מה לעשות. לפניכם - כל הדרכים ואמצעי הפעולה לפנות מהדירה דייר "בעייתי"

פורסם בתאריך 28.01.2016תביעה לפינוי מושכרדייר סרבן
תביעה לפינוי מושכר: כך תוציא דייר סרבן מדירתך

מדוע בישראל השכרת דירה נחשבת לאקט שעשוי להיות מסוכן? האם השכרת נכס היא אכן בגדר נטילת סיכון?

חשוב להדגיש כבר בראשית הדברים, כי תפיסה זו בטעות יסודה, ואין כל סיכון בהשכרת דירה, משום שלמשכיר דרכי פעולה להתמודדות עם דייר בעייתי. זה אכן מתסכל ומפחיד, כי דייר יכול שלא לעמוד בהתחייבויותיו ואף לפגוע במושכר, אבל החוק מעמיד כיום בפני המשכיר אמצעי פעולה יעילים, ולגמרי מפיג את החשש שהדייר לא יצא מהבית אם יבחר “היצמד”לדירה ולא לפנותה.

למידע נוסף וייעוץ אישי לחצו כאן

כעת ניתן לנסות ולהסביר מדוע בכל זאת אנשים מאמינים שיש ממה לחשוש. תפיסה זו התפתחה, ככל הנראה, בשל שני גורמים מרכזיים. האחד, חוק הגנת הדייר המעניק הגנה לדייר במושכר בתנאים מסוימים, ואכן מקשה על פינויו ומעניק לו מעמד גבוה מדייר לא מוגן. כיום, הרוב הכמעט מוחלט של חוזי השכירות קובעים, כי חוק הגנת הדייר לא חל על המושכר הנדון בחוזה, וכי השוכר לא זכאי להגנות הקבועות בחוק, ולמעשה מעמדו הוא כמעמד כל דייר אחר. למרות ההחרגה, בישראל השתרשה תפיסה מוטעית שלדייר יש מעמד חזק, גם בהיותו שוכר.

הגורם השני הוא העובדה שעד לפני כמה שנים אכן מעמדו של המשכיר בישראל היה לא חזק דיו. שר המשפטים לשעבר, דניאל פרידמן, שינה את המצב כשקבע בחוק סדרי דין חדשים במצב בו שוכר זקוק לסעד של פינוי מושכר. עד לשינוי זה פינוי מושכר יכול היה לקחת זמן רב, אך ההקלות בסדרי הדין הפכו את היכולת של משכיר- בעל דירה - לפנות את השוכר - דייר בדירה זו, מהמושכר - מאותה הדירה, באופן יעיל ומהיר הרבה יותר. ככל הנראה, רבים בציבור לא מודעים לשינוי.

אולם, כאמור, בפועל, טעות בידיהם ובעלי דירות שהדייר עושה להם צרות בהחלט זכאים להגנות ויכולים להשתמש בדרכים מגוונות ובאמצעים יעילים כדי לטפל במצב של דייר “עייתי”

מהם המאפיינים של אותו דייר בעייתי “מוצע”

כל בעל בית יכול בקלות לתאר את "הדייר מהגיהנום” זה שרב עם השכנים, מזניח את הבית, פוגע ומשחית אותו, לא משלם חשבונות ולא משלם שכר דירה. ההתמודדות עם מצבים אלה ואחרים היא מגוונת, אולם כאשר מדובר בהפרה יסודית של החוזה ובעיקר במקרים בהם השוכר מסרב לפנות את הדירה על אף שתמה תקופת השכירות, או כאשר המשכיר יכול לדרוש את סיומה לפי החוזה בתנאים מסוימים שהתקיימו ודרישתו לא ממולאת, או כאשר השוכר איננו משלם דמי שכירות; אזי עומדת למשכיר הזכות להגיש תביעה לפינוי מושכר בהתאם לפרק ט"ז לתקנות סדר הדין האזרחי הדנות בפינוי מושכר וקובעות סדר דין מיוחד ומקל, יעיל ומהיר לעניין זה. 

מהי תביעה לפינוי מושכר, וכיצד היא מקלה על המשכיר?

הפרק הנזכר לעיל קובע סדר דין מיוחד המאפשר למשכיר לפנות שוכר מביתו תוך זמן קצר, לרוב כ-60 ימים. מצב זה שונה מאד מהמצב שהיה בעבר, בו סדר הדין הרגיל עכב מאד את ההליכים, והקשה על בעל הבית לזכות בקבלת הנכס היקר חזרה לידיו והוא היה מתבוסס בתסכולו ובחרדותיו, חודשים ואפילו שנים. סדר דין מהיר זה מתמקד אך ורק בפינוי השוכר מהמושכר. כלומר, אם יש "צרות" אחרות עם השוכר, למשל: חובות כספיים עקב השחתת המושכר, או חובות כספיים עקב אי תשלום חובות שוטפים שיצר, לא יהיה לכך מענה במסגרת הליך זה. הליך לפינוי מושכר הוא הליך צר וממוקד שבמרכזו המטרה של הוצאת הדייר מהבית, כאשר שאר העניינים יידונו בתביעה נפרדת בסדר דין רגיל (אך אין כל צורך בבקשה לפיצול סעדים).

כדי שמשכיר יוכל לרתום הליך זה ולהשתמש ביתרונותיו, צריכים להתקיים שני תנאים: ראשית, מדובר במושכר שלא חל עליו חוק הגנת הדייר. שנית, השוכר הפר הפרה יסודית של החוזה.

במידה שמתקיימים התנאים להליך פינוי שוכר - כיצד הדבר מתבצע?

על המשכיר לפנות לעורך דין שימצה את זכותו לסעד מהיר של פינוי מושכר.
עורך הדין יגיש בשם המשכיר תביעה לפינוי מושכר. לכתב התביעה יצורפו מספר מסמכים, כגון: חוזה שכירות, ראיות להפרת החוזה, תצהירי עדות ראשית, חוות דעת מומחה ועוד.
על השוכר, הוא הנתבע, להגיש כתב הגנה עם נספחים מצורפים תוך 30 יום מהיום שבו המציא לו התובע את כתב התביעה.

על פי החוק, בית המשפט יקיים דיון בתביעה תוך 30 יום מהמועד להגשת כתב ההגנה האחרון.

לרוב, הדיון עצמו מסתיים תוך יום אחד, כשהסיכומים נעשים בעל פה ולא בכתב.

על בית המשפט לתת פסק דין תוך ארבעה עשר יום מהדיון.

במידה שפסק הדין קובע, כי על הנתבע לפנות את המושכר, הוא מחויב לבצעו ולעשות כן.

מה קורה אם הדייר העיקש ממשיך בסרבנותו ולא מכבד את פסק הדין?

במקרה כזה עומדת למשכיר הזכות לפנות לאכיפת פסק הדין בלשכת ההוצאה לפועל. גם פעילות זו מומלצת לביצוע באמצעות עורך דין מומחה בתחום. עורך הדין יפתח תיק הוצאה לפועל על ידי הגשת בקשה לביצוע פסק הדין לפינוי הנכס לאחר שחלפו חמישה עשר יום ממתן פסק הדין.

עם פתיחת התיק ימסור המשכיר לשוכר הודעת אזהרה, בצירוף הודעת פינוי שתפרט, בין היתר, את תאריך הפינוי, שיכול להתבצע לאחר שלושים וחמישה יום מקבלת האזהרה לידיו.

במידה שחלף הזמן הקצוב, והדייר עדין בביתו של המשכיר, האחרון יכול לפעול להוצאתו הפיזית מהמושכר.

כיצד ניתן להוציא את הדייר מהמושכר?

המשכיר יכול ליצור קשר עם מוציא לפועל אשר עובד ברשיון מטעם ההוצאה לפועל (ומומחה בפינוי דירות) לשם ביצוע הפינוי של המושכר והוצאת המטלטלין מהנכס. חשוב לפנות מבעוד מועד למוציא לפועל ולקבוע תאריך לפינוי, שכן לעתים יש לבקש ממשטרת ישראל ליווי ואבטחה להליך פינוי הנכס, ובמשטרה דורשים הודעה מוקדמת של 20 יום ממועד הפינוי.

עוד חשוב לציין, כי ההוצאות בגין הליך זה ואשר שולמו לגורמים השונים בגין פינוי הנכס, יכול שייזקפו לחובותיו של השוכר.

מדוע מומלץ להיעזר בעורך דין לשם הגשת תביעה לפינוי מושכר? 

הסיבה נעוצה בכך, שהתנהלות התובע חייבת להיות מושכלת וזהירה. אם התובע יעשה טעות ולו הקטנה ביותר, והשוכר יצליח בטקטיקה מתוחכמת לעוות את המציאות, השופט יוכל להחליט, כי התביעה לא מתאימה להידון במסגרת ההליך המקוצר, ויעביר את הדיון בה לסדר דין רגיל. חבל שמצב זה יקרה, שכן המשכיר יאבד את כל היתרונות שמעניק לו החוק וישלם מחיר לא קטן של בזבוז זמן ומשאבים וכן עגמת נפש. חשוב להבין, כי תביעה כזו בסדר דין רגיל משמעה התמשכות מורטת עצבים של ההליכים. כמו שכולם יודעים, בישראל גלגלי הצדק טוחנים לאט ובעלי בתים לרוב מסתמכים על כספי השכירות כהכנסה שוטפת שקשה להסתדר בלעדיה (למשל: הכנסה שמשמשת לכיסוי משכנתא).

חלוף הזמן גורם להם לתסכול, מפח נפש, דאגה, חרדה לגבי בגורל המושכר והפסדים כספיים משמעותיים. על כן, חשוב ביותר להימנע ממצב זה, ועורך דין מוסמך המומחה בתחום זה יוכל לנסח את התביעה, להתנהל כנדרש ולהציג את הטיעונים באופן שישרת היטב את האינטרסים של המשכיר. 

לסיכום, בשנים האחרונות בעלי הדירות הישראלים יכולים לישון בשקט. אם רכשתם דירה להשקעה, אל תחששו מדיירים ש'יתנחלו' בה. במקרה שדייר סורר מפר חוזה ומסרב לפנות את הדירה שבבעלותכם, תוכלו לפנות לעורך דין שיסייע לכם לפנות אותו מהדירה בזמן קצר ובמינימום הוצאות. הליך לפינוי מושכר הוא הליך קצר ויעיל המאפשר - במידה שהנסיבות מתאימות - לפנות דייר מהבית תוך חודשים ספורים בלבד הודות לסדר דין מיוחד ובעזרתו של עורך דין מומחה ובעל ניסיון.
מקור: https://www.mishpati.co.il/article/8730תוקן על ידי החלבן10 ב- 24/01/2018 10:50:26הכל טוב ויפה אבל עולה לא מעט כסף שספק רב באם בעלי הנכס יזכו לראותו בחזרה מהדייר שלהם שלרוב כל מה שהם רוצים שהדייר יעוף להם מהנכס בלי נזקים נוספים


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/1/2018 11:51 לינק ישיר 

ליידוסית כתב:
...לאישה אין חלק בכסף הכל שייך לבעל, כל זמן שהיא לא קיבלה גט לפי ההלכה הוא בעלה שחייב לפרנס אותה ואת ילדיו 


אז לשיטתך היא יכולה לעשות קניות במכולת ולא לשלם?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/1/2018 15:35 לינק ישיר 

החלבן10 כתב:

כמובן לפני כל התהליך צריך להתייעץ עם רב האם מותר לפי ההלכה להשתמש בהליכים אלווהרב יפסוק כמובן שקודם כל צריך להתדיין בבית דין
כך צריך גם יהודי לנהוג
אבל על בית הדין מוטל גם לחתוך ענינים מהר ובזריזות, אסור שיקרה מצב בו שוכר נהנה שנה שלימה מבית גזול בגלל התמשכות דיונים על דיונים וקביעת אינסוף דיונים נוספים לבקשת וטרטור השוכר

יש היום בתי דין שממש לא מתחשבים בדבר, ומושכים את הדיןדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-25/1/2018 00:40 לינק ישיר 

לא קניןת במכולת ולא בסופר.
אסור לגנוב ואסור לשקר.
גם מביטוח לאומי וגם בארנונה.

אבל. אם אישה נשואה גנבה והמוצרים לא נמצאים . מי חייב לשלם? היא? הרי מהתורה כלום לא שלה. הכל של הבעל. והתביעה צריכה להיות ממנו. תקן אותי אם אני טועה.

ואם אישה גנבה ולא החזירו את הגניבות. ואחרי הגניבה היא התגרשה. אפשר להפיל עליה חוב שבעלה היה חייב לשלם מכוח זיכיון ממון שיש לו בעיקבות הנישואין?
נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/1/2018 01:17 לינק ישיר 

ליידוסית כתבה:

לא קניןת במכולת ולא בסופר.
אסור לגנוב ואסור לשקר.
גם מביטוח לאומי וגם בארנונה.

אבל. אם אישה נשואה גנבה והמוצרים לא נמצאים . מי חייב לשלם? היא? הרי מהתורה כלום לא שלה. הכל של הבעל. והתביעה צריכה להיות ממנו. תקן אותי אם אני טועה.

ואם אישה גנבה ולא החזירו את הגניבות. ואחרי הגניבה היא התגרשה. אפשר להפיל עליה חוב שבעלה היה חייב לשלם מכוח זיכיון ממון שיש לו בעיקבות הנישואין?

וכל זה לא מתיר לאשה לגנוב ולא מובן מדוע שיבחת את המשפחה ששמרה על כבודה, לגזול את בעל הדירה זה לא כבוד ולא מותר.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-25/1/2018 01:22 לינק ישיר 

ליידוסית כתב:
לא קניןת במכולת ולא בסופר.
אסור לגנוב ואסור לשקר.
גם מביטוח לאומי וגם בארנונה.

אבל. אם אישה נשואה גנבה והמוצרים לא נמצאים . מי חייב לשלם? היא? הרי מהתורה כלום לא שלה. הכל של הבעל. והתביעה צריכה להיות ממנו. תקן אותי אם אני טועה.

ואם אישה גנבה ולא החזירו את הגניבות. ואחרי הגניבה היא התגרשה. אפשר להפיל עליה חוב שבעלה היה חייב לשלם מכוח זיכיון ממון שיש לו בעיקבות הנישואין?
נשלח מהאנדרואיד שליפשוט הבלים, שוב אני מבין למה אסור לאשה ללמוד תורה. 
אם הבעל אינו גר בדירה ואומר באופן ברור שאינו משלם, אסור לאשה לגור בה ללא תשלום,
וזה גזל גמור. 
אם התביעה שיש לה על בעלה, היא צריכה לסדר בנפרד, ללא קשר לבעל הדירה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מעשה בשוכרת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.