בית פורומים בחדרי חרדים

הלם בפונביז (מחבלים) בחור שלמד חברותא עם הראש ישיבה החליט להתגייס לצבא השמד רח"ל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/11/2018 03:27 לינק ישיר 

למה אין מפרסמים את שמו של אותו מסית ומדיח כדי שידעו להתרחק ממנו?
אילו היה מדובר בהליכ הלצבא בלבד, היה הסיפור פחות מזעזע, אבל מדובר כאן בלהסית ולהדיח בחור ישיבה שומר תומ"צ לעזוב את ספסלו, בצורה מדרדרת, כשהדרך לתהום החילוני.
אם הסיפור הזה נכון כמות שהוא, זה צריך לזעזע ולהכעיס כל אדם חרדי באשר הוא, לא משנה לאיזה פלג הוא שייך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 04:13 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

למה אין מפרסמים את שמו של אותו מסית ומדיח כדי שידעו להתרחק ממנו?
אילו היה מדובר בהליכ הלצבא בלבד, היה הסיפור פחות מזעזע, אבל מדובר כאן בלהסית ולהדיח בחור ישיבה שומר תומ"צ לעזוב את ספסלו, בצורה מדרדרת, כשהדרך לתהום החילוני.
אם הסיפור הזה נכון כמות שהוא, זה צריך לזעזע ולהכעיס כל אדם חרדי באשר הוא, לא משנה לאיזה פלג הוא שייך

אולי בגלל שפוחדים מתביעה
אבל רמזו בצורה גסה שמדובר בא ג כתב במשפחה לשעבר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 04:41 לינק ישיר 

כל הנסיונות להטיח האשמות ב"גייסים" למיניהם הם זריית חול בעיניים וטמינת ראש בחול.

האם לא ראשי הפלג הם ששלחו את תלמידיהם לעבוד במטה עופר ברקוביץ תחת חסותו של ראש המטה "הצייד" נטע כץ גדול מגייסי החרדים של כל הזמנים??

ה'גזירה' שיש היא לא הגיוס אלא הנשירה והקלקול הרוחני. ומתברר שוב ושוב ושוב ושוב שבניגוד לכל הטענות אין ל"עמדה קיצונית" השפעה על הבחורים למנוע מהם לרצות להתקלקל או ללכת לצבא. אם כבר להיפך.

לדעתי גם ראשי הפלג יודעים את זה. אבל בפלג יודעים שהסיפור הזה עומד להתפוצץ להם בפרצוף בצורה לא נעימה בעליל, ולכן הקדימו פרסום בו מאשימים את כל העולם ואישתו מה"שונאים" ועד אהרן גרנות במקום שהאשמה תתנוסס מול פרצופם של מי שהוציאו אלפי בחורים מהגמרא לאימוני קרבות ו"דרכי מלחמה".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 06:33 לינק ישיר 

כברהיה כתב:

כל הנסיונות להטיח האשמות ב"גייסים" למיניהם הם זריית חול בעיניים וטמינת ראש בחול.

האם לא ראשי הפלג הם ששלחו את תלמידיהם לעבוד במטה עופר ברקוביץ תחת חסותו של ראש המטה "הצייד" נטע כץ גדול מגייסי החרדים של כל הזמנים??

ה'גזירה' שיש היא לא הגיוס אלא הנשירה והקלקול הרוחני. ומתברר שוב ושוב ושוב ושוב שבניגוד לכל הטענות אין ל"עמדה קיצונית" השפעה על הבחורים למנוע מהם לרצות להתקלקל או ללכת לצבא. אם כבר להיפך.

לדעתי גם ראשי הפלג יודעים את זה. אבל בפלג יודעים שהסיפור הזה עומד להתפוצץ להם בפרצוף בצורה לא נעימה בעליל, ולכן הקדימו פרסום בו מאשימים את כל העולם ואישתו מה"שונאים" ועד אהרן גרנות במקום שהאשמה תתנוסס מול פרצופם של מי שהוציאו אלפי בחורים מהגמרא לאימוני קרבות ו"דרכי מלחמה".

נשלח מהאנדרואיד שלי

קלקול רוחני תמיד היה מיום שברא הקב"ה את היצר הרע.
תפקידנו למזער נזקים ולנסות לדאוג שסדקים לא יהפכו לפרצות.
תפקידם המוצהר והרשמי של הגייסים למצוא סדקים וחולשות ולהפוך אותם לפרצות.
אנחנו לא מושלמים ולצערנו יש בודדים שנופלים ברשת עדיין אפשר למנות אותם על האצבעות ולדעתי זה לא כמות שחורגת מאחוזי הנשירה שהיו בעבר גם בפונביז אבל עדיין זה כואב על כל בחור שאובד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 08:47 לינק ישיר 

לא אתפלא אם ההסתות וההשמצות ההדדיות בין הפלגים על גדולי ישראל הם שהביאו אותו לכך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 10:19 לינק ישיר 

שומן שמים גיוואלד שיש לאדם זכות להחליט לעצמו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 10:23 לינק ישיר 

לא נורא. עוד כמה שנים הבחור יתעשר, ואז הוא יהיה מחשובי בוגרי ישיבתנו הקדושה, ואז הוא יחזור ללמוד חברוצא עם הראש ישיבה.
כבר היה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 11:03 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

מה מיוחד במקרה הזה שגרם ל"הלם" יותר מאשר כל מיני נושרים (ויש מכל הפלגים) שפרשו מהישיבות והגיעו לצבא?

שהיה קרוב לאחד מגדולי "מעבירי המסורת" מטעם הפלס, ובמקום להתחזק ע"י, התקלקל…
ככה זה כשפורעים חושבים שהתורה אצלם..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 11:13 לינק ישיר 

נחתום כתב:

הגר"ש מרקוביץ לוקח לחברותות את החלשים יותר שצריכים חיזוק.
לא יודע היום אבל לפני 13 שנה היו לו בסביבות 20 חברותות כאלה במהלך השבוע שהיה מקרב אותם ומנסה להוציא יקר מזולל.

העובדות לא ממש מדוייקות, עוד לפני שהוא פתח את 'מסורת התורה' הוא היה תופס את הטובים ביותר ו"מבקש" מהם ללמוד עמו בחברותא, בשיטה הזו הוא הפך אותם לאנשים שלו במאבק הפוליטי. (במאמר המוסגר, הוא גם היה שולח את מקורביו שיסדרו לבחורים חדשים חברותות מקרב המחנה שלו ע"מ להפוך גם אותם ל'מחבלים') ומכאן גם הכוח הגדול שלו ביבוא אנשים לפלג.

אך הרב מרקוביץ לא רק שהפך אותם ל'מחבלים' כש"למד עמם חברותא" את חלקם הוא עירב באופן ישיר ושלח אותם לפעילויות טרור המחבלי בישיבת פוניבז' שילחמו למענו והרס בנפשם את כל העדינות, היושר, ההתמדה והשטייגע'ן.

אם מישהו מתפלא מ"החברותא" שלו שנעלם לנו, הפלא הוא על האחרים שנשארו עם הלבוש.

תוקן על ידי חיים_התמים ב- 30/11/2018 09:16:36

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 11:36 לינק ישיר 

חיים_התמים כתב:

נחתום כתב:

הגר"ש מרקוביץ לוקח לחברותות את החלשים יותר שצריכים חיזוק.
לא יודע היום אבל לפני 13 שנה היו לו בסביבות 20 חברותות כאלה במהלך השבוע שהיה מקרב אותם ומנסה להוציא יקר מזולל.

העובדות לא ממש מדוייקות, עוד לפני שהוא פתח את 'מסורת התורה' הוא היה תופס את הטובים ביותר ו"מבקש" מהם ללמוד עמו בחברותא, בשיטה הזו הוא הפך אותם לאנשים שלו במאבק הפוליטי. (במאמר המוסגר, הוא גם היה שולח את מקורביו שיסדרו לבחורים חדשים חברותות מקרב המחנה שלו ע"מ להפוך גם אותם ל'מחבלים') ומכאן גם הכוח הגדול שלו ביבוא אנשים לפלג.

אך הרב מרקוביץ לא רק שהפך אותם ל'מחבלים' כש"למד עמם חברותא" את חלקם הוא עירב באופן ישיר ושלח אותם לפעילויות טרור המחבלי בישיבת פוניבז' שילחמו למענו והרס בנפשם את כל העדינות, היושר, ההתמדה והשטייגע'ן.

אם מישהו מתפלא מ"החברותא" שלו שנעלם לנו, הפלא הוא על האחרים שנשארו עם הלבוש.

תוקן על ידי חיים_התמים ב- 30/11/2018 09:16:36

העובדות מדויקות לחלוטין וגם אני הק' הייתי "חברותא" שלו בתקופה קשה שהייתה לי בישיבה.

לפני הפילוג וגם בשנים הראשונות שאחרי הפילוג המינסטרים הליטאי (הרב אלישיב והיו שאמרו שגם הרב שטיינמן) היו איתו כך שמה שמשך תלמידים לא היה הוא למרות היחס האנושי המדהים שלו לכל אחד אלא גדו"י שעמדו מאחוריו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 12:30 לינק ישיר 

כוחו אכן ביחס אנושי מדהים, אך זה מאפיין כל מנהיג כת שמצליח לשאוב את אלו שזה חסר להם, ומכאן מסוכנותו.

פעילות המסיון שלו אצל הבחורים החל עוד הרבה לפני שמישהו עירב את הגרי"ש במריבות, גם בהמשך הוא לא הפסיק עם זה ורק הגביר את הפעילות. את מפקדת הטרור שפעלה בביתו הוא הפעיל על ידי ה"חברותות" שלו שנשלחו ע"י הוריהם ללמוד ב'אם הישיבות' על מנת להתעלות בתורה וירא"ש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2018 19:09 לינק ישיר 

שהופכים את נושא הגיוס לבעיה מספר אחת של החרדים (ע"ע עיתון הפלס.. שמדבררים את הנושא מידי יום בעיתון) למרות שזו בעיה שיש לה פתרון פשוט בלתת דיחוי ולהמשיך הלאה בחיים. ולא להפוך את זה ל"מוקד" הבעיה החרדית ולדברר אאת הנושא 24 שעות ביממה, זה פחות יעורר את הבחורים לדבר על זה ולהתעניין בזה. ממש כמו מצעד התועבה בזמנו...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/12/2018 20:07 לינק ישיר 

הבנתי, "|כלם אשמים", חוץ מהבחור עצמו, חוץ מההולל  שמאס בלימודים בישיבה.
אי"ה בצבא יחנכו אותו ראשית לכל להיות בנאדם. בעז"ה הוא גם ילמד מקצוע,יתפרנס בכבוד ולא יהיה אנוס לחיות חיי שקר וביזיון. בישיבה ישארו הבחורים שחשקה נפשם בתורה, בחורים  'שתורתם אומנותם'! 
מי שלא מסוגל שילמד מקצוע ויהיה זבולון ליששכר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/12/2018 20:07 לינק ישיר 

לפני החדשות בערוץ 13:
מוישי רובין שברח מפוניבז' יצר קשר דרך ח"כ עופר שלח שפנה לסגן מפקד מיטב ולראש אכ"א מה שהביא לגיוסו.
מושי רובין: "מבין את ההורים שלי אם יישבו עלי שבעה".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/12/2018 20:39 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הלם בפונביז (מחבלים) בחור שלמד חברותא עם הראש ישיבה החליט להתגייס לצבא השמד רח"ל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.