בית פורומים בחדרי חרדים

הפרדת הדת ממדינה !!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/3/2019 12:20 לינק ישיר 

ברמת גן יש כל שבוע שבת תרבות כבר מעל ל30 שנה !!
שמתקיימת או בתאטרון רמת גן או בבית האזרח
באיזור יש כמה בתי כנסת !!
ואף אחד לא קם ולא מדבר !!
לעומת זאת בקרית יובל שהייתה שכונה חילונית מסורתית ולפני כ15 שנה זוגות צעירים חרדים נכנסו לגור שם וניסו לשנות את צביון השכונה !!
ולזוגות האלו הפריע שבמתנס השכונתי יש פעילות בשבת לחילונים !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2021 23:41 לינק ישיר 

בצל הקמת ממשלת השינוי !!
ויללות וזעקות השבר של הציבור החרדי שהם הולכים לאופוזיציה!!
האם לא צריך לחשב מסלול מחדש ??
מה אכפת לחרדים שמפלגות החרדיות אם משפחות להטביות
יקבלו את הזכויות בחקיקה ???
כי ממילא כבר שנים שזוגות חד-מינים חיים ביחד מגדלים ילדים ...
מה אכפת להם שחילונים יסעו בתחבורה הציבורית???
בחיפה כבר שנים רבות יש תחבורה בשבת .
בגוש דן ותל אביב יש תחבורה ציבורית ממוסדת!!
אז מה פשר היללות ????

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 00:36 לינק ישיר 

שרית, תודה שהקפצת את הדיון שפספסתי כנראה בזמנו. נחמד לראות שלפעמים יש כאן דיונים משמעותיים. לעצם העניין, אני חושב שנקודת הויכוח בין מי שהגדרתם כ"ערב רב" לבין מי ש"כופים דת" היא "מי ישלוט ברוב הדומם". הראשונים רוצים לנתק את היהדות מהלאום, לשיטתם היהדות אבדה את טעמה כמסגרת המשמרת האומה ואין היושבים בציון אלא בליל גלויות שיש לאחד מחדש כאומה על ערכים מודרניים מערביים. האחרים לעומתם (בין אם יראו את המדינה כחלק מהגאולה ובין אם יכירו בה דה פאקטו, לאפוקי שאינה מכירים), רוצים לשמר את מסגרת היהדות הציבורית באופן שלפחות יקשור את רוב העם למסורתו (מתוך ידיעה שאי אפשר לכפות שמירת יהדות בחיים האישיים). שימור המסגרת יאפשר את קיום האומה המחובר למסורת (גם אם היא אינה נשמרת בשלמות). פריצת המסגרת עלולה לגרור את רוב העם הדומם לניתוק ממסורתו (כשללא הדברים שמייצגים אותנו כמדינה יהודית, מה בינינו לשאר אומות העולם, מה לנו בחבל ארץ קדוש ומורכב זה על פני כל אדמה אחרת על פני הגלובוס). הוכוח הוא השליטה בעם. והויתור הוא לא ויתור מקומי, אלא ויתור על יהדותה של האומה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 01:28 לינק ישיר 
כלצצצ

משגיחשליטא כתב:

שרית, תודה שהקפצת את הדיון שפספסתי כנראה בזמנו. נחמד לראות שלפעמים יש כאן דיונים משמעותיים. לעצם העניין, אני חושב שנקודת הויכוח בין מי שהגדרתם כ"ערב רב" לבין מי ש"כופים דת" היא "מי ישלוט ברוב הדומם".הראשונים רוצים לנתק את היהדות מהלאום, לשיטתם היהדות אבדה את טעמה כמסגרת המשמרת האומה ואין היושבים בציון אלא בליל גלויות שיש לאחד מחדש כאומה על ערכים מודרניים מערביים. האחרים לעומתם (בין אם יראו את המדינה כחלק מהגאולה ובין אם יכירו בה דה פאקטו, לאפוקי שאינה מכירים), רוצים לשמר את מסגרת היהדות הציבורית באופן שלפחות יקשור את רוב העם למסורתו (מתוך ידיעה שאי אפשר לכפות שמירת יהדות בחיים האישיים). שימור המסגרת יאפשר את קיום האומה המחובר למסורת (גם אם היא אינה נשמרת בשלמות). פריצת המסגרת עלולה לגרור את רוב העם הדומם לניתוק ממסורתו (כשללא הדברים שמייצגים אותנו כמדינה יהודית, מה בינינו לשאר אומות העולם, מה לנו בחבל ארץ קדוש ומורכב זה על פני כל אדמה אחרת על פני הגלובוס).הוכוח הוא השליטה בעם. והויתור הוא לא ויתור מקומי, אלא ויתור על יהדותה של האומה.

האם אפשר לחייב זוג תל-אביבי להתחתן ברבנות??
כדת משה וישראל???
ועוד.....
לדעתי כל ההצעות חוק של תמר זנגברג הן רק לשם להתסיס את האווירה!!ולחפש כותרות!!
בהצעת החוק נגד הנחת תפילין לנערים היה אפקט הבומרנג
וזה גרם למסורתיים וחילונים להניח תפילין במסות !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 11:08 לינק ישיר 

ראשית "הפרדת דת מהמדינה" הוא ביטוי שגוי עם משמעות מאוד שונה ממה שכתבת.

ביחס לשאלת הנישואים, מדובר כרגיל בויכוח טפשי מכל הצדדים. בימינו יש הרבה זוגות חילונים שחיים יחד ומגדלים ילדים בלי להרשם כנשואים וזכויותיהם שוות לגמרי (למעט במקרים נדירים כמו בן זוג שמקבל ויזה לחו"ל על סמך האחר)

אלא שיש אנשים שרואים בגושפנקה של הפקיד במשרד הפנים אישור מוסרי ש"הם בסדר" מצד אחד ויש אחרים שגם מאמינים בפקיד משרד הפנים ומסרבים לתת את הגושפנקה.

כאמור ויכוח טפשי משני הצדדים.

קצת מזכיר את הויכוחים המטומטמים על שעון הקיץ בזמנו.

מה עוד יש לנו?
את חוק החמץ ואוטובוסים בשבת.

לא נראה לי שחוק שאסר הצגת חמץ בפומבי באמת עבד או שיכול לשנות משהו.

אוטובוסים בשבת נראים לי משהו שכנראה לא יעבוד מבחינה כלכלית ברוב הקווים (אבל מוניות שירות דוקא כן)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 17:05 לינק ישיר 

מה לעשות שהתורה חושבת אחרת

התורה אינה מניחה לנו לשבת בשקט ולומר "אני עובד את הקב"ה, שלום עלי נפשי, ושכני יעשה מה בא לו"
לא
התורה אומרת "ובערת הרע מקרבך" קח אחריות על הסביבה, יש לך שכנים יהודים שעוברים על התורה? טפל בהם
יש עיר הנידחת בסביבה? לך תשרוף אותה
"הוכח תוכיח את עמיתיך"

השמאל עם הראש הגויי, ועמם כמה מפורקי העול שבתוכינו כאן, חושבים אחרת, חיה ותן לחיות, מה אתה מתערב במעשיהם של אחרים, שיתחתנו שלא כדת משה וישראל, שיסעו בשבת ציבורית, התורה היהודית, (לא החרדית) ציוותה אותנו אחרת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 18:11 לינק ישיר 

הרב נויגרשל מדבר על זה
אם מעניין אותך לדעת,

זה לא נושא שאנחנו שולטים בו
כל כך, יש בזה הרבה פרטים,

מה שהבנתי שאין הרבה חוקים
דתיים, החוקים הם חוקי התורה
והם הכרח, כדי שנוכל לחיות
יחד, עם אחד,
ושכולנו ננוח בשבת
לא רק הדתיים והחרדים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 18:32 לינק ישיר 

אלי_ו כתב:

ראשית "הפרדת דת מהמדינה" הוא ביטוי שגוי עם משמעות מאוד שונה ממה שכתבת.

ביחס לשאלת הנישואים, מדובר כרגיל בויכוח טפשי מכל הצדדים. בימינו יש הרבה זוגות חילונים שחיים יחד ומגדלים ילדים בלי להרשם כנשואים וזכויותיהם שוות לגמרי (למעט במקרים נדירים כמו בן זוג שמקבל ויזה לחו"ל על סמך האחר)

אלא שיש אנשים שרואים בגושפנקה של הפקיד במשרד הפנים אישור מוסרי ש"הם בסדר" מצד אחד ויש אחרים שגם מאמינים בפקיד משרד הפנים ומסרבים לתת את הגושפנקה.

כאמור ויכוח טפשי משני הצדדים.

קצת מזכיר את הויכוחים המטומטמים על שעון הקיץ בזמנו.

מה עוד יש לנו?
את חוק החמץ ואוטובוסים בשבת.

לא נראה לי שחוק שאסר הצגת חמץ בפומבי באמת עבד או שיכול לשנות משהו.

אוטובוסים בשבת נראים לי משהו שכנראה לא יעבוד מבחינה כלכלית ברוב הקווים (אבל מוניות שירות דוקא כן)

הכוונה שלי בהפרדת הדת ממדינה היא
שכפי שאתה אומר אין דרך לכפות על חילונים ...נישואים לפי דת משה וישראל שמירת שבת וחמץ ועוד ...
היו כמה עיריות כמו ברמת גן שניסו לעשות בשבתות שבתבוס
היו שבתות ואוטובוס היה מפוצץ והיו שבתות שהוא היה חצי ריק !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/6/2021 18:38 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

מה לעשות שהתורה חושבת אחרת

התורה אינה מניחה לנו לשבת בשקט ולומר "אני עובד את הקב"ה, שלום עלי נפשי, ושכני יעשה מה בא לו"
לא
התורה אומרת "ובערת הרע מקרבך" קח אחריות על הסביבה, יש לך שכנים יהודים שעוברים על התורה? טפל בהם
יש עיר הנידחת בסביבה? לך תשרוף אותה
"הוכח תוכיח את עמיתיך"

השמאל עם הראש הגויי, ועמם כמה מפורקי העול שבתוכינו כאן, חושבים אחרת, חיה ותן לחיות, מה אתה מתערב במעשיהם של אחרים, שיתחתנו שלא כדת משה וישראל, שיסעו בשבת ציבורית, התורה היהודית, (לא החרדית) ציוותה אותנו אחרת

אתה מבין שמדינת הלכה זאת אוטופיה לא מעשית ולא מציאותית !!
שאלתי כבר איך תכפה על חילונים להתחתן ברבנות או לשמור שבת ועוד.. ??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2021 06:37 לינק ישיר 

שרית560 כתב:
אני נתקלת בחילונים שגרים שנים עם החברות שלהן 
ולא רוצים להתחתן ברבנות !! או לא רוצים להתחתן בכלל !!
והסטאסוס קוו לא מתאים להם ! 
הם רוצים תחבורה בשבת!!!
בחיפה האדומה קוי אגד עובדים כל השבת ויש קהילות חסידיות גדולות וקהילות מכל הסוגים !!
מה מפריע לחרדים ושאר שומרי המצוות שכמה חילונים לא יתחתנו ברבנות ?? מה
הרי זה יחסוך הרבה בעיות כמו ממזרות ועוד !!
שיתחתנו בקפריסין או בברית הזוגיות !! או שלא יתחתנו בכלל אף פעם !!!
למה צריך לכפות על החלק מחילונים אורח חיים שהם לא רוצים ? אני?
אם יכפו על החילונים אורח חיים שהם לא רוצים הם ירצו לכפות על חרדים כל מיני חוקים !!

כתשובה פשוט אצטט את פתיחת האשכול שלך, ובו אנו מוצאים שהבעיה שלך לא היתה "איך נכפה", אלא "למה לכפות"
וקיבלת תשובה מלאה בהודעה שלי, על ה"למה לכפות"

עכשיו רוצה שאלה חדשה? אין בעיה, רק בלי הצגה כאילו עניתי לא לענין
אז ככה, חיים ללא נישואים ברבנות, לא כפו החרדים עד כה, אין גם דרך לכפות, שאלתך איפה מוזרה, זה גם לא איסור מדאורייתא.
ותחבורה ציבורית בשבת אכפו החרדים דרך חוקים בכנסת.
ובעזרת השם כשתהיה יד ישראל שוב תקיפה, יאכפו גם על ידי עונש מוות בסקילה למי שיחלל שבת ככה בשקט בבית.
מקוה שדין סקילה למחללי שבתות לא סותר את ה"חרדיות מודרנית" שלך, דברים כמו חיה ותן לחיות, ומה זה העסק שלך שפלוני מחלל שבת בביתו..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2021 19:19 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

שרית560 כתב:
הם רוצים תחבורה בשבת!!!
בחיפה האדומה קוי אגד עובדים כל השבת ויש קהילות חסידיות גדולות וקהילות מכל הסוגים !!
אם יכפו על החילונים אורח חיים שהם לא רוצים הם ירצו לכפות על חרדים כל מיני חוקים !!

כתשובה פשוט אצטט את פתיחת האשכול שלך, ובו אנו מוצאים שהבעיה שלך לא היתה "איך נכפה", אלא "למה לכפות"

אז ככה, חיים ללא נישואים ברבנות, לא כפו החרדים עד כה, אין גם דרך לכפות, שאלתך איפה מוזרה, זה גם לא איסור מדאורייתא.
ובעזרת השם כשתהיה יד ישראל שוב תקיפה, יאכפו גם על ידי עונש מוות בסקילה למי שיחלל שבת ככה בשקט בבית.
מקוה שדין סקילה למחללי שבתות לא סותר את ה"חרדיות מודרנית" שלך, דברים כמו חיה ותן לחיות, ומה זה העסק שלך שפלוני מחלל שבת בביתו..

אף ממשלה גם אם גפני או דרעי יהיו ראשי ממשלה לא תסכול
באבנים מחללי שבת !!
זה לא יהיה !!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2021 20:11 לינק ישיר 

שרית560 כתב:
איש_חשוב כתב:

שרית560 כתב:
הם רוצים תחבורה בשבת!!!

באבנים מחללי שבת !!
זה לא יהיה !!!

לא כל כך הבנתי
מדובר כאן במצוות עשה מדאורייתא לסקול ולהמית את מי שמחלל שבת, ודיברתי כשיד ישראל תהיה תקיפה בעזרת השם
"הדת היהודית" היא זאת שציוותה על דין עונש מוות למחללי שבתות, היא זאת שציוותה לא לאמר "מה העסק שלי שפלוני החילוני עושה בביתו", אלא לתפוס אותו ולטפל בו "ובערת הרע מקרבך וכל ישראל ישמעו וייראו"

האם המגזר החרדי מודרני מתנגד למצוות עשה מדאורייתא?

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 13/06/2021 20:11:28

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2021 22:24 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

שרית560 כתב:
איש_חשוב כתב:

שרית560 כתב:
הם רוצים תחבורה בשבת!!!

באבנים מחללי שבת !!
זה לא יהיה !!!

לא כל כך הבנתי
מדובר כאן במצוות עשה מדאורייתא לסקול ולהמית את מי שמחלל שבת, ודיברתי כשיד ישראל תהיה תקיפה בעזרת השם
"הדת היהודית" היא זאת שציוותה על דין עונש מוות למחללי שבתות, היא זאת שציוותה לא לאמר "מה העסק שלי שפלוני החילוני עושה בביתו", אלא לתפוס אותו ולטפל בו "ובערת הרע מקרבך וכל ישראל ישמעו וייראו"

האם המגזר החרדי מודרני מתנגד למצוות עשה מדאורייתא?

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 13/06/2021 20:11:28

לטענתך זאת מצווה מן התורה .
ידוע לך שרק סנהדרין יכולה לקבוע סקילה למחלל שבת !!
היום אין סנהדרין!!

אתה מבין שהסקילה במדינת ישראל כיום לא יכולה להתבצע מעשית ??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הפרדת הדת ממדינה !!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 סך הכל 2 דפים.