בית פורומים בחדרי חרדים

לא צריך לשמוע לגדולי ישראל!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/4/2019 21:45 לינק ישיר 

שאלה על הנכתב כאן!

ציטוט.
>מצד שני, החזון איש כתב לרב קלמן כהנא "השיטה לעשות את התורה לחלקים שונים, הוראה באיסור והיתר חלק אחד והוראה בשוק החיים חלק שני, להיות נכנעים להוראות חכמי הדור בחלק הראשון ולהשאיר לחופש בחירתם בחלק השני - היא השיטה הישנה של המינים בירידת היהדות באשכנז וכו'..<

שאלתי הינה!
האם החזון איש יכול לחלוק על תַּנָּאִים!?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

כשאדם גדול טועה טעות קטנה. אצלו היא טעות קטנה!
אך אצל האחרים היא
טעות גדולה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 22:51 לינק ישיר 

הדיבוק,

הזמן קצר והמלאכה מרובה, לכן אענה בקצרה.

אני לא יודע אם יש מצווה לבחור בבחירות, אני כתבתי במפורש שיבדוק את העניין ההלכתי של "ועשית ככל אשר יורוך" ואם יש בזה מצווה (אולי חיובית ואולי קיומית), וגם אם יצא לו שאין חיוב הלכתי לשמוע כיום לגדולי ישראל באשר הם, אזי עדיין כן הייתי ממליץ לו שלא ללכת כנגד גדולי ישראל מהטעמים שכתבתי.

נדון "אמונת חכמים" על כל מה שכלול בו הוא נדון ארוך ומורכב, וכבר דנו עליו בפורומים אחרים, ואני לא יודע אם כאן המקום הנכון לפתוח את זה.

בכל אופן, הבאתי את דברי החזון איש, שאתה ואני וכולם מסכימים שהיה פוסק גדול, והוא כתב את מה שכתב, איני יודע אם בתורת פסק או בתורת עצה טובה קמ"ל.

לסיום, אביא את דברי הרב דסלר בעניין זה בח"א עמ' 75:

אמרו לנו חז"ל לשמוע לדברי חכמים אפילו אומרים לנו על שמאל שהיא ימין, ולא לומר חס ושלום, שבודאי טעו מפני שאנכי הקטנטן רואה בחוש את טעותם, אלא החוש שלי בטל ומבוטל הוא כעפרא דארעא כלפי בהירות שכלם וסייעתא דשמיא שלהם... קרוב הוא אשר מה שידמו שהוא חוש אינו אלא דמיון ורעות רוח. זוהי דעת התורה בגדר אמונת חכמים.

חסרון הכרת ההתבטלות לעומת רבותינו - זהו שורש כל חטאת ותחילת כל חורבן ר"ל, וכל הזכיות לא ישוו לעומת שורש הכל, שהיא - אמונת חכמים.

גדולי דורותינו אשר עסק חייהם להמשיך, כתלמידים נאמנים, בדרכי מחשבתם של חז"ל, זוכים לישרות זו במידה עצומה, עד שחוות דעתם - אפילו בדברים שאין להם מקור מפורש, וגם סתם עצות במילי דעלמא - ברורה ואמיתית "כאשר ישאל איש בדבר אלקים", כאשר רואים בעינינו ת"ל גם בדור הזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 22:59 לינק ישיר 

לומד1 כתב:

מרצון להרגיש כחלק מהקולקטיב החרדי, הם משמשים כפרזנטורים שלה.

הבת הקטנה שלי שאלה אותי היום באווירת הבחירות:
אמא, את שומעת... משה ליאון לא התנגד ל40 נסיעות בשבת (ותסלחו לי, לא יודעת מה המקור, אם בכלל... )
בשביל מה היה חשוב לבחור אותו?  בכלל עופר היה ברקוביץ עדיף

התשובה שלי מאד פשוטה: מה עדיף: רע או גרוע ? 
לא תמיד הבחירה מושלמת, לפעמים היא מכילה חסרונות אמיתיים ומשמעותיים,
אבל השאלה היא: מה האלטרנטיבה ??

יתירה מזו, עמידה על בחירה מושלמת מכל הכיוונים, כמעט לא אפשרית - 
1) כל בני האדם מכילים חסרונות אלו ואחרים. בנימין א' וחסרונותיו, בנימין ב' וחסרונותיו,
2) צריך שתהיה סבירות והתכנות לבחירה,
לא לענין ללכת על האוטופי והמושלם בעיני, אך לא עומד במבחן המציאות.
על זה כבר נאמר עדיף ציפור אחת ביד מאשר 2 על העץ

ועכשיו לנידון,
בהחלט החסרונות קיימים, ומפריעים (ולי ממש באופן אישי ! )
אבל -
מה האלטרנטיבה ???

אנשים שכחו, מיהו ביבי הנחמד? (שר האוצר הידוע ב2003, וראש ממשלת ה"אחים" ,  -שהם עצמם זכאים למספר שורות)
מיהם, אחינו היקרים- מפלגת הבית היהודי  + נפתלי בנט , ואגב גם משה פייגלין היה חבר באותה קואליציה
כמה חביבים היו ששתפו פעולה בלי להניד עפעף! בהצרת חייו של הציבור החרדי.
ולמה?? 
כמה טרחו לנבור בכל סעיף שיכלו מחיי היומיום החרדי, קיטנות בחופשות ובחופש הגדול לכולם כן - לחרדים לא!,
פגיעה בסבסוד מעונות לנשים עובדות שבעלן יושב ולומד (!) ובכלל, "כושר השתכרות" הפך למושג מפתח בכל תחום ותחום, מתוך מטרה לפגוע בכיס החרדי ובאורח החיים החרדי, תוך כדי פגיעה בכיסו של כל פרט ופרט (כך שאל תלכו עם זה למחוזות הנכונים של טענות ל'מנהלי מוסדות' - זה לא היה רק זה, זה היה אישי),
את החינוך מחדש כבר הזכרנו?? כלומר: יותר נכון הנסיון לחינוך מחדש והתערבות בתכנים, ושוב בכלי הידוע, אם אין קמח אין תורה.

זהו, אז בואו ספרו לי: מה האלטרנטיבה??? 

ועוד משהו -
הרצון להרגיש חלק מהקולקטיב החרדי הוא מצוין!
בנאדם צריך תחושת שייכות, כל בנאדם אגב.
אני יהודי, אני חרדי, וכו' (קבוצת ספורט?)
- תחושת שייכות נותנת כח מעבר למה שיש לבנאדם פרטי להציע, מטרה וחזון.

בנאדם לא נבחן רק לפי מעשיו אלא גם לפי שאיפותיו, ולהיכן הוא מנתב את ילדיו
גם לפי איך שאתה מתאר - אדם שאינו לגמרי מתנהל בסטנדרטים החרדיים,
להיכן הוא שולח / ישלח את ילדיו?
האם הוא רוצה לשמר אורח חיים חרדי?
האם לא אכפת לו שייפגעו אנושות בשכנים שלו? באחים (האמיתיים) שלו?

תוקן על ידי עמ_קנית ב- 08/04/2019 21:05:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 23:23 לינק ישיר 

אני לא יודע מה תפקיד המפלגה בציבור החרדי, בציבור הכללי מפלגת שלטון תפקידה לדאוג לכלל הנושאים, ומפלגות נישה מצופה מהם לפעול בעיקר בנושאי הנישה שעליה הם רצים (מפלגה רוסית, לנושאים הספציפיים המטרידים עולים מרוסיה, מפלגת 'כולנו' ו'גשר' לנושאים הכלכליים-חברתיים) כמובן שלכל מפלגה אמורה להיות דעה והשקפה מסודרת גם בנושאים הכלליים של כלכלה ובטחון וכו' כשהם יצטרכו להצביע על הצעות חוק, אבל אני לא חושב שמצביעי מפלגות הימין דת"לי מצפים שהח"כים שלהם יסייעו בפתרונות תעסוקה למגזר. 

אלא שהציבור החרדי סובל ממגוון בעיות בכל תחומי החיים שנגזרות מצורת החיים הייחודית שלו, קרי הימנעות משירות בצה"ל, מצב בו הנשים נדרשות לשאת בעול הפרנסה במקביל לגידול משפחות גדולות, יציאה לעבודה בהעדר השכלה גבוהה ובשכר נמוך יותר, קצבאות האברכים ועוד ועוד, בנוסף לכל ענייני ההלכה של המגזר החרדי ושמירת הפרהסיה במגזר הכללי, חילולי שבת חילולי קברים ניתוחי מתים נישואין אזרחיים ועוד, ולכן מצופה ממנה לפעול כמעט בכל תחום אפשרי למרות שלא רק שהיא איננה מפלגת שלטון אלא כוחה האלקטורלי כולו הוא לא יותר מרבע קואליציה.

לכן אני לא באמת מצפה מהם לפעול בכל תחום ומצד שני לא יודע במה כן לבוא אליהם בטענות כי מעולם לא הוגדרה באמת מה מערכת היחסים בין הציבור למפלגה ומהם המטרות המוגדרות לשמם הם נשלחים לכנסת, מה שמפריע לי הוא שהם מצדם כן מתיימרים לפעול בכל התחומים כביכול מדובר בחסידות גדולה, אלא שהאמת רחוקה מאוד מהמציאות ומכאן מגיע התסכול הגדול, ומאידך אי אפשר לבוא אליהם בטענות כשהם לא משיגים תוצאות כמו שאפשר לבוא לכחלון כשהכלכלה קורסת, (או כמו שאפשר לבוא בטענות לנתניהו בכל תחום שהוא כי מפלגת שלטון) כי הם לא הציגו דגל מרכזי שלפיו ניתן למדוד את ההישגיות והאפקטיביות שלהם. לש"ס אגב יש דגל מרכזי והוא טיפול בקיפוח, והחידלון שלה בתחום הזה בהחלט מתבטא היטב בקלפי ולא יעזרו לה גם אלף רבנים ועצרות, כי בסוף הציבור רוצה שיקיימו את ההבטחות, אבל ג' מעולם לא הבטיחה כלום מעבר לססמאות ריקות ולא מחייבות על התורה והשבת.

הדברים מתומצתים עד לכדי גיחוך בסרטון שהפיקה מחלקת ההסברה של ג' האומר: 'נכון אתה בחור רציני, לומד בזמנך, עובד קשה ומתפרנס ביושר, החיים די מסודרים בגדול, אותך לא מעניינת הנחה בארנונה ואתה גם לא אחד שצריך שיורידו לך בשכר הלימוד בחיידר, ברוך ה' אתה לא לוקח כלום - אתה מאלו שנותנים, אבל ברגע האמת, כשניתוח של מישהו במשפחה הקרובה מסתבך, אתה יודע שיש עם מי לדבר! ברגע האמת - ג'....פשוט לא ייאמן, הם לקחו את הבדיחה שכשלחרדי יש שריפה הוא מתקשר לליצמן שיפעיל את מכבי האש ואומרים אותה ברצינות תהומית...

אז אני אומר, בואו נגדיר מספר דגלים בשמם ולמענם אנחנו שולחים את הנציגים לכנסת, אם הם יצליחו בהם מוטב, אם לא, יבואו אחרים שיחליפו אותם, ואם צריך אז גם את מפלגתם.

תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 08/04/2019 21:38:32

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 23:25 לינק ישיר 
עמ_קנית

נחתום כתב:
יש לך פאות אחרי האוזניים
שעון יד
ממתי הצבעה הפכה למצווה החשובה בתורה.
ולמה צריך לשמוע לרב קנייבסקי פתאום כשאין לך גנרטור בשבת ועוד אין ספור נושאים שהרב קנייבסקי והרב אדלשטיין חושבים שצריך להתנהל בשונה ממה שאתה מתנהל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אל תצביעו, אתם לא עושים טובה לאף אחד.

אבל יש דבר אחד זועק דרשני !
הגמרא במסכת סוטה (כב:) מספרת על ינאי המלך שהזהיר את אשתו לפני מותו: "אל תתיראי לא מן הפרושים , ולא ממי שאינם פרושים , אלא מהצבועין, שדומים לפרושים. שמעשיהם כמעשה זמרי ומבקשים שכר כפינחס"

צביעות...

אתם חושבים שלהשתתף בשלטון זה בעייתי? זה אסור?
אתה שואל בתמיהה: ממתי הפכה הצבעה למצווה חשובה בתורה ? 
זו שאלה ממש מצוינת,
יש הרבה אנשים שאידיאולוגית לא מצביעים !
סאטמר, וחסידויות קנאיות, בריסקערס, ותלמידי ר' הלל זקס - וכו'

הם לא משתפים פעולה עם הבחירות, ולא בוחרים. 
אם הם היו שואלים את השאלה הזו, זו הייתה שאלה מכובדת ולגיטימית.
אבל אתה? אתם???

בבחירות המונציפאליות "מי יפנה את האשפה ומתי", לא השתתפתם?

על זה, ועל זה בדיוק נאמר הציטוט הנ"ל, 
אל תתיראי לא מן הפרושים, ולא ממי שאינם פרושים, אלא מהצבועין...
זה אסור ? זה מותר ? זה מצווה לפעמים? לפעמים זה עבירה? יש איזה פלפול להסביר את זה ?
או אולי פלפול אחר, למה יאיר לפיד כשר (ועדיף) לבוא בקהל, בדומה לפלפולי עופר ברקוביץ ?
יש לכם הצעה אופרטיבית-מעשית איך להתעסק בענייני השעה ?
פשוט, עולם אוטופי וקסום (כמו שגם אני רוצה ושואפת , ובעז"ה עוד יבוא יום... ) ,
מה לעשות, לא ממש אפשרי כמו שאנחנו ממש ממש רוצים בקונסטלציה הנוכחית, נימקתי זאת בתגובתי הקודמת באשכול זה.

אני כן אחזור למשפט הראשון: אני לא חושבת שמישהו מצפה לקולותיכם. (אולי איתמר בן גביר)
יהודי חרדי שלא מבין ולא אכפת לו מה יכול להיות...
לא צריך להשמיע קולות של סאטמר, כי בכל מקרה זה לא אמין. 
שלא יצביע ולא יעשה טובה לאף אחד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 23:29 לינק ישיר 
לבחירתכם

נחתום כתב:
יש לך פאות אחרי האוזניים
שעון יד
ולמה צריך לשמוע לרב קנייבסקי פתאום כשאין לך גנרטור בשבת ועוד אין ספור נושאים שהרב קנייבסקי והרב אדלשטיין חושבים שצריך להתנהל בשונה ממה שאתה מתנהל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

רוצה יותר ברור .לך תראה את הצדיקים שנשמעים לרבתם מתפללים בשטיבצך אחרי זמן קש ותפילה
אז מספיק עם הצביעות הזו 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 23:32 לינק ישיר 

לומד1 כתב:

אז אם בעולם מתוקן עסקינן, ציבור המצביעים שלהם היה אולי ציבור האברכים, למרות שגם אותו הם דופקים בעקיפין.

כאמור, אני לא בטוח שתפקיד הח"כים הוא לדאוג להכנסה הקבועה של האברכים, אבל רק כדי לסבר את האוזן, בעשור וחצי האחרונות (ואולי אף יותר) הכל עלה, מזון, שירותים, מחירי הדיור כמעט הכפילו את עצמם, שכר המינימום עלה וכו', הדבר היחיד שנשאר על כנו הוא מלגת האברכים בכולל, הן החלק שנותנת המדינה והן החלק שמשלימים ראשי הכוללים, בעצם, החלק השני לפעמים גם ירד.
אבל הם תמיד יוכלו לטעון שאם הם לא היו שם התקצוב של המדינה היה יורד לאפס כך שאין ברירה אלא להמשיך לדאוג שתהיה נציגות בכנסת ובממשלה, זה נימוק שמצדיק, שלא לומר כופה, הצבעה למפלגות חרדיות, השאלה אם זה נימוק שמצדיק גם את (אי) הפעילות שלהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 23:51 לינק ישיר 

כנציגי מיעוט, הח"כים החרדים אף פעם לא יצליחו להביא יותר מדי לציבור שלהם. רוב הזמן הם עסוקים במלחמת מגן מול ח"כים רעים ועוד אלף ואחד יועצים משפטיים בכל המשרדים שמחפשים להרע לציבור החרדי בכל תחום.

א"א לומר על גפני, ליצמן, מקלב, יעקב אשר, ומאיר פרוש שהם לא אנשי עשייה. הבעיה היא שרוב עשייתם היא למנוע מכות על הציבור שלנו, רק את זה לא כ"כ מרגישים, בעצם כן הרגשנו, כשלפיד היה שר אוצר, או אז חבט בנו, כמו שכתבה עמקנית...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 23:53 לינק ישיר 

עמ_קנית כתבה:
עמ_קנית

נחתום כתב:
יש לך פאות אחרי האוזניים
שעון יד

נשלח מהאנדרואיד שלי

הגמרא במסכת סוטה (כב:) מספרת על ינאי המלך שהזהיר את אשתו לפני מותו: "אל תתיראי לא מן הפרושים , ולא ממי שאינם פרושים , אלא מהצבועין, שדומים לפרושים. שמעשיהם כמעשה זמרי ומבקשים שכר כפינחס"

צביעות...

זו שאלה ממש מצוינת,

אבל אתה? אתם???

זה אסור ? זה מותר ? זה מצווה לפעמים? לפעמים זה עבירה? יש איזה פלפול להסביר את זה ?
או אולי פלפול אחר, למה יאיר לפיד כשר (ועדיף) לבוא בקהל, בדומה לפלפולי עופר ברקוביץ ?
מה לעשות, לא ממש אפשרי כמו שאנחנו ממש ממש רוצים בקונסטלציה הנוכחית, נימקתי זאת בתגובתי הקודמת באשכול זה.

אני כן אחזור למשפט הראשון: אני לא חושבת שמישהו מצפה לקולותיכם. (אולי איתמר בן גביר)

אני לא חושב שיש בעיה עקרונית להצביע הבעיה שכרגע אין למי להצביע והצבעה לג' וש"ס זה הצבעה ישירה להריסת בתי כנסת ורדיפת בני התורה שנשמעים לרבנים אחרים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2019 23:56 לינק ישיר 

סקופער כתב:

כנציגי מיעוט, הח"כים החרדים אף פעם לא יצליחו להביא יותר מדי לציבור שלהם. רוב הזמן הם עסוקים במלחמת מגן מול ח"כים רעים ועוד אלף ואחד יועצים משפטיים בכל המשרדים שמחפשים להרע לציבור החרדי בכל תחום.

א"א לומר על גפני, ליצמן, מקלב, יעקב אשר, ומאיר פרוש שהם לא אנשי עשייה. הבעיה היא שרוב עשייתם היא למנוע מכות על הציבור שלנו, רק את זה לא כ"כ מרגישים, בעצם כן הרגשנו, כשלפיד היה שר אוצר, או אז חבט בנו, כמו שכתבה עמקנית...

בקדנציה האחרונה חוץ מ"המלחמת מגן" הם עסקו בעיקר בלהציק ולרדוף את בני התורה הנשמעים לרבם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2019 00:04 לינק ישיר 

סקופער כתב:

'לא יכולים להביא יותר מידי לציבור שלהם' ? גם כחלון ובנט מסוגלים כלשון מאזניים להביא הישגים לבחורים שלהם, אבל כשאתה מתיימר לפעול בכל תחום אז ודאי לא תוכל להביא הישגים בכל התחומים, וכך במקום להשיג 100 אחוז במספר תחומים הם משיגים 5 אחוז בכל התחומים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2019 00:24 לינק ישיר 

אני כבעל עסק וכמי שלא זכאי לשום הנחה כזו או אחרת לא ממש מרוויח מכל הפעילות של הח"כים החרדים. בעניינים הבירוקטיים של העסק שלי הם לא ממש מתעסקים. אבל אני כן יודע שהם ביטלו את גזירות לפיד, עולם התורה מתוקצב לא רע, הם משתדלים לעמוד כחומה בצורה מול חקיקה אנטי דתית (לא תמיד מצליחים). ליצמן דאג לרפואת שיניים חנים לילדים. ועוד ועוד.

אם מישהו חושב שיש אחרים שיעשו עבורו את העבודה הזו טוב יותר, אשמח לשמוע ממנו על מי הוא ממליץ מבין המפלגות שרצות מחר לכנסת?

יתרה מכך, אם נציג חרדי הצליח להועיל משהו ליהודי כזה או אחר או יותר מכך לעולם התורה בכללותו עם עוד תקציב או עם הסרת בירוקרטיה מעיקה, הרי שמי שהצביע לו ושלח אותו לשם שותף בזכות הזו.

ולכן אני מבין את נחתום, שלשיטתו הח"כים הארורים האלה אין להם בעולמם כי אם להרוס בתי כנסיות של הפלג ולכן אסור להצביע להם כי זה בגדר מסייע לעוברי עבירה... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2019 00:41 לינק ישיר 

אני לאחרונה נעזרתי בח"כ חרדי מג' בנושא עסק פרטי. אני אמנם גר בחו"ל אבל השותף שלי פנה וקיבל עזרה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2019 01:03 לינק ישיר 

נחתום כתב:
עמ_קנית כתבה:
עמ_קנית

נחתום כתב:
יש לך פאות אחרי האוזניים
שעון יד

נשלח מהאנדרואיד שלי

צביעות...

זו שאלה ממש מצוינת,

אבל אתה? אתם???

אני לא חושב שיש בעיה עקרונית להצביע הבעיה שכרגע אין למי להצביע והצבעה לג' וש"ס זה הצבעה ישירה להריסת בתי כנסת ורדיפת בני התורה שנשמעים לרבנים אחרים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אה הבנתי, אין שום מפלגה,
בעצם גם לי יש טענות על יהדות התורה וגם כתבתי את חלקן אפילו.
בואו נגיד שכווולם יחשבו כך, והמפלגות החרדיות לא יהיו שם.
יהיה יותר טוב?
יאיר לפיד של 2019 יותר אטרקטיבי מיאיר לפיד של 2013?
ביבי הוא אוהב חרדים גדול?
חוץ מדמגוגיה, מה?

אני כתבתי כבר: הכל גרוע מאד, וזה רק רע. זו סיבה מספיק טובה .

מה שאתה כתבת זה במילים אחרות ככה: 
למה אנחנו לא מצביעים?, פשוט מאד, 
אנחנו כועסים כעס איום ונורא על יתר החרדים (ש,... אופס גם נשמעים לרבניהם. זה פחות לגיטמי מהלגיטימציה שאתה דורש לכם?)  ולא מעניין אותנו כלום, מה מכלול הנתונים ומה עשוי לקרות. זה שיאיר לפיד ואפילו בנט וביבי יכולים לייצר סיטואציה הרבה יותר גרועה זה לא רלוונטי, למה? כי הם - פויה וזהו.
לא אכפת לנו שיוציאו לנו את 2 העיניים העיקר שגם להם.
טענות לגיטימיות. אם כי מעט ילדותיות, וצריך להגדיר את הדברים ביושר.

אגב שלא יובן לא נכון:
חד משמעית עדיף ורצוי שכל מי שמזדהה עם טענות ילדותיות אלו, כאשר עומדים על הפרק שיקולים בוגרים, של חשש מהתערבות בחינוך חרדי, פגיעה בכיס של כל חרדי כדי לייצר שינוי בזהות החרדית וכו'  - שלא יצביע. הוא לא עושה טובה לאף אחד. אם הוא לא מבין את זה בעצמו שיבושם לו בשלולית הרדודה בה הוא שוחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2019 01:27 לינק ישיר 

סקופער
כפי שכתבתי, אני בעד לשמוע לרבנים, אבל קשה לי לשמוע את דברי החינוך בהקשר של בחירות.

לגבי דברי הרב דסלר, צ"ע בשדי חמד שהביא רשימה של מקורות שבטעויות עובדתיות וברורות לא נאמר "אפילו על ימין שהוא שמאל".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לא צריך לשמוע לגדולי ישראל!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.