בית פורומים בחדרי חרדים

נישואי קטינים בוויליאמסבורג

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/3/2021 06:38 לינק ישיר 

אפיפנס כתב:

אם נישואים היו רק "לעשות את זה" כלשונך, מילא. אבל פה מדובר על הרבה יותר מזה: משני הילדים האלו מצופה להביא ילד עוד שנה, כל שנה. לנהל ולפרנס משק בית עצמאי.
ילדים שמשחקים באבא ואמא...

הסיבה העיקרית לחוק האוסר נישואי קטינים הוא בגלל הסיכון של הריון בגיל מוקדם
ועכשיו תענה על השאלה הבאה, מה נראה לך יש יותר, הריונות והפלות אצל קטינים חילונים, או נישואין מוקדמים בציבור החרדי
ומי משחק באבא ואמא בגילאי 13??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2021 06:48 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

אפיפנס כתב:

אם נישואים היו רק "לעשות את זה" כלשונך, מילא. אבל פה מדובר על הרבה יותר מזה: משני הילדים האלו מצופה להביא ילד עוד שנה, כל שנה. לנהל ולפרנס משק בית עצמאי.

ועכשיו תענה על השאלה הבאה, מה נראה לך יש יותר, הריונות והפלות אצל קטינים חילונים, או נישואין מוקדמים בציבור החרדי

ראה בויקיפדיה
הסיבה העיקרית היא כלכלית רגשית
הסיכון בהריון הוא בנוסף.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי מושגים ב- 19/03/2021 06:50:56

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2021 12:02 לינק ישיר 

לגבי גילאים מאוד נמוכים, ברור שאין על מה לדבר, כי אין להם מספיק הבנה ואחריות למעשיהם.
זה מופרך לתת לאדם להתחתן ולנהל משפחה, כאשר לא סומכים עליו אפילו בהצבעה לרשויות המקומיות.

אני חושב שהסיבה העיקרית שהעולם המערבי נגד נישואי קטינים, אפילו בגילאי 17, כי מבינים שזה לא נעשה מתוך רצון חופשי.
בחברות מתבדלות וקיצוניות בעצם כופים על הילדים האלו את המעמסה האדירה הזה בגיל הילדות. ואח"כ זה לא פשוט לצאת מהמעגל הזה.
אילו היו בטוחים שאין באף מקום כפייה ולחץ על הקטינים להתחתן, יכול להיות שהיו מוכנים לשקול להוריד את הגיל בשנה אחת לגיל 17.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2021 12:48 לינק ישיר 

בסרטון המתפרסם ברשת, נראה יואלי ראטה פונה לנער צעיר שעורך סיום מסכת ומבטיח לו שאם הוא ישמור על עיניו הוא מבטיח לו כלה מאוד יפה, והוא אומר לו שכך כבר היה עם כמה בחורים בישיבה, ששמרו על עיניהם והם קיבלו כלה מאוד יפה, 

נראה לי שחרם גדול על ראטה עם סגנון מאוד חריף וחתימות של כל גדולי ברוקלין, קרוב מאי פעם, 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2021 14:14 לינק ישיר 

בונדמן כתב:
בסרטון המתפרסם ברשת, נראה יואלי ראטה פונה לנער צעיר שעורך סיום מסכת ומבטיח לו שאם הוא ישמור על עיניו הוא מבטיח לו כלה מאוד יפה, והוא אומר לו שכך כבר היה עם כמה בחורים בישיבה, ששמרו על עיניהם והם קיבלו כלה מאוד יפה, 

נראה לי שחרם גדול על ראטה עם סגנון מאוד חריף וחתימות של כל גדולי ברוקלין, קרוב מאי פעם, 
אולי גם חרם על הגמרא שלושה מרחיבין דעתו של אדם וכו׳

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2021 14:20 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

ראשית, אתה חייב להפסיק לתת דוגמה מאחינו הלא דתיים, כאילו כל מי שמתנגד לנישואים בגיל 15 הוא אוטומטית בעד הפקרות מינית ללא נישואים וכו׳... שנית, יש הרבה יותר לידות בגיל צעיר במגזר החרדי לעומת החילוני. אצל החילונים לומדים על אמצעי מניעה בשיעור בבית הספר בערך בגיל ההתבגרות המינית. שנית אני עצמי נישאתי שניה לפני גיל 18 בתקופה שזה עוד היה מותר על פי חוק. אני לא מצטער שנישאתי לאישתו שתחי׳ וגם לא על ילדיי שנולדו בגיל צעיר, ילד בעצמי כשעוד לא הייתי בנוי נפשית להורות... אבל אם הייתי חוזר אחורה הייתי מחכה כמה שנים. היינו שני ילדים, לא ידענו כלום וזרקו אותנו לתוך ים סוער שנתמודד לבד. לילדיי אמליץ לא להינשא לפני גיל 24 או כשמתבגרים נפשית ומתייצבים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/3/2021 21:19 לינק ישיר 

אפיפנס כתב:

ראשית, אתה חייב להפסיק לתת דוגמה מאחינו הלא דתיים, כאילו כל מי שמתנגד לנישואים בגיל 15 הוא אוטומטית בעד הפקרות מינית ללא נישואים וכו׳... שנית, יש הרבה יותר לידות בגיל צעיר במגזר החרדי לעומת החילוני. אצל החילונים לומדים על אמצעי מניעה בשיעור בבית הספר בערך בגיל ההתבגרות המינית. שנית אני עצמי נישאתי שניה לפני גיל 18 בתקופה שזה עוד היה מותר על פי חוק. אני לא מצטער שנישאתי לאישתו שתחי׳ וגם לא על ילדיי שנולדו בגיל צעיר, ילד בעצמי כשעוד לא הייתי בנוי נפשית להורות... אבל אם הייתי חוזר אחורה הייתי מחכה כמה שנים. היינו שני ילדים, לא ידענו כלום וזרקו אותנו לתוך ים סוער שנתמודד לבד. לילדיי אמליץ לא להינשא לפני גיל 24 או כשמתבגרים נפשית ומתייצבים.

ראשית, אני פונה דווקא לכיוון החילוני, זה שחי חיי הפקרות ומפקיר את צעיריו, כשהוא אוסר לחרדים להינשא בגילאים מוקדמים
שנית, אתה כנראה לא מודע לשיעור נישואי קטינים בציבור החרדי, רובם המוחלט ואני מדבר על 99% נישא אחרי גיל 18, ובוודאי שלידה לפני גיל 18 כמעט לא קורה, שזה אומר שהנישואין היו באיזור גיל ה17, והאירוסים מוקדם עוד יותר, דברים כאלו קורים על פי רוב בקהילת שובו בנים שמהווה פחות ממחצית האחוז בציבור החרדי
לעומת מאות מקרי הפלות של צעירות חילוניות, שנאנסות או בהסכמה, ההשואה כאן אבסורדית

סיכום, ברור שלדעת כולם שעדיף להינשא בגיל יותר גבוה, אין ספק, אבל יש שיקולים יהודיים בנוסף, הגמרא בכמה מקומות כותבת במפורש שאסור לאחר את גיל 20, ומביאה כמה אמוראים שהעידו על עצמם שנישאו ממש מוקדם בגילאי ה16 ומטה ושיבחו את זה
וזה תוצאה ישירה של ההינזרות של צעירי החרדים מכל וכל, ואם להשוות את חיי ההפקרות החילוניים, לעומת החיים המתנזרים החרדיים כולל התוצאה של נישואין מוקדמים, האופציה החרדית יפה יותר, טובה יותר, ויהודית יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/3/2021 21:30 לינק ישיר 

א. לצערנו אנו החרדים כבר לא צריכים לחפש ללוות מבחוץ עבריינים אנסים ורוצחים בנפש ואפילו בגוף.
ליידער יש לנו מספיק אייגענע משלנו.

ב. נישואין מוקדמים אינם פותרים שום בעיה של קדושה וטהרה. הצעירים תולים תקוות ואחרי החתונה מפח נפש, זה לא כמו שזה הצטייר, לא מתקרב אפילו.
לוקח שנים לצעירים חרדים להבין בכלל את הפורמט, אחרי שנים של הינזרות ודמוניזציה של כל התחום המיני.
לאחרונה זה קצת יותר טוב, אבל עדיין הדרך ארוכה.

ג. בחינוך שלנו האישה נועדה לשרת את הגבר ולספק את צרכיו. מגיע לו נער צעיר מתחתן ו'תובע' את זכויותיו, הרי האישה אמורה להציל אותו מן החטא, לדידו האישה הינה כלי למילוי צרכיו.
דא עקא האישה לא תמיד מתחברת לרעיון. יש לה את הקצב שלה.
והנה לנו מתכון מנצח של בעיות בשלום בית כולל אכזבה ומפח נפש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/3/2021 21:50 לינק ישיר 

בונדמן כתב:

תמצית הרע-בנים. *אתה הבחור* תשמור על העיניים, *ואני הרה''צ* אמצא לך בחורה יפה.
אז הרע-בן, לא צריך לשמור על עיניו?!
הזהרו מן הצבועין...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/3/2021 23:17 לינק ישיר 

hot_tr כתב:

בונדמן כתב:

הזהרו מן הצבועין...

נשלח מהאנדרואיד שלי

אני לא בא לגונן על הרב הנ"ל.
רק אומר שלא מחייב שהרב יחפש עבורו, זה יותר בסגנון של קופת העיר...
אם כי יש טעם לפגם לדבר בריש גלי על כלה יפה. דבר שלא מקובל במחוזותינו ובפרט לא במחוזות החסידיים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/3/2021 23:21 לינק ישיר 

מזכיר להבדיל את הישמעאלים שמבטיחים להם 72 בתולות.
ההבטחה לקבל כלה יפה, זו הבטחה גשמית חומרית מאד, ומאד לא מקובלת,
הרבה גבות הורמו כשנשמעו הדברים הללו.

ועוד, כיצד הוא יכול להבטיח דבר שאינו בשליטתו?
(כלה יפה אולי הוא מתכוון לשכינה הקדושה...? )

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 06:48 לינק ישיר 

הוא טיפוס מזעזע מאוד!
הייתי אומר סוטה מין 
הוא רגיל להסריט את השיעורים שנותן לבחורים צעירים מאוד
ישנו קליפ אחד שלו ביו טיוב שלא אעלה אותו כאן משום הרחק מהכיעור והדומה לו 
הוא מזהיר אותם שלא לעבור עבירה מסויימת וד"ל תוך כדי שהוא מנבל את פיו בצורה מזויעה 
לא מבין איך לא קמו עליו רבנים עד היום 
אה ואיך שכחתי? הוא מתלמידיו של המוהר"ש מנהיגה לשעבר של הכת הידועה מיבנאל שמשיאה קטינים וקטינות בנות 13!!
אם עדיין לא הבנתם, זה פחות או יותר מסביר הכל 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 09:45 לינק ישיר 

בונדמן כתב:

לא הבנתי מה הבעיה בציטוט שהבאת, שהשומר עיניו יזכה לבחורה נאה?

בכל מקרה אין בזה שום פסול, במגזר החילוני בני 15 ובנות 14 שוכבים חופשי חופשי, וגם בגילאים יותר מוקדמים. חלק גדול מהם נכנסים להריון, הפלות וכו'. יש אפילו אנסים בני 12, תוצרת ישראל. אז חתונה? זה מה שמפריע?

כולנו יודעים מה עושים בחורי ישיבות עם סמארטפון לא מסונן, ויש רבים כאלה, גם בישיבות הטובות (לחלקם יש גם חברה...) אבל העיקר להתעקש על נישואין מאוחרים ולהחרים מי שמחתן מוקדם.

"אמר רב חסדא האי דעדיפנא מחבראי דנסיבנא בשיתסר ואי הוה נסיבנא בארביסר הוה אמינא לשטן גירא בעיניך".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 09:46 לינק ישיר 

אניכברחוזר כתב:

הוא טיפוס מזעזע מאוד!
הייתי אומר סוטה מין 
הוא רגיל להסריט את השיעורים שנותן לבחורים צעירים מאוד
ישנו קליפ אחד שלו ביו טיוב שלא אעלה אותו כאן משום הרחק מהכיעור והדומה לו 
הוא מזהיר אותם שלא לעבור עבירה מסויימת וד"ל תוך כדי שהוא מנבל את פיו בצורה מזויעה 
לא מבין איך לא קמו עליו רבנים עד היום 
אה ואיך שכחתי? הוא מתלמידיו של המוהר"ש מנהיגה לשעבר של הכת הידועה מיבנאל שמשיאה קטינים וקטינות בנות 13!!
אם עדיין לא הבנתם, זה פחות או יותר מסביר הכל 

מוהרא"ש חיתן בגילאי 16, לא 13. אולי הכי מוקדם היה 15, וזה נדיר. לא מזמן פורסמה כתבה גדולה מאוד אודותיו. הרב יואל ראטה הוא אדם מיוחד מאוד, שעושה הרבה למען התורה והקדושה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 09:49 לינק ישיר 

hot_tr כתב:

בונדמן כתב:

הזהרו מן הצבועין...

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא לא אמר שהוא יחפש לו כלה נאה, אלא שהוא מבטיח בזכות שמירת העיניים. חבל על העולם הבא שלך, מילים שאתה זורק כאן סתם מתוך שעמום או כדי לצאת cool, יכולים לסבך אותך מאוד שם למעלה וגם כאן למטה, כי על עניינים שבין אדם לחברו נפרעים כבר כאן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > נישואי קטינים בוויליאמסבורג
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.