בית פורומים עצור כאן חושבים

מי אתה מר שושני ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/9/2003 00:31 לינק ישיר 

האזרח
חי נפשי אינני מבין על מה ולמה יש אנשים שכל פעם שהם רואים חילוני או מי שאינו מאנ"ש מתעסק בענייני יהדות הם מרגישים צורך להשמיע הערות מחכימות על מדת ידיעתם של אלה ביהדות .

כאשר דובר פה על מר שושני לא התכוונו לדון במדת ידיעתם של קוראי הארץ בענייני יהדות . איש לא דיבר על כך לא בגלל שזה לא נכון (למרות שזה אכן לא נכון) אלא בגלל שזה לא הנושא .

אך כשם שיש אנשים שיש להם דחף לבטא בכל הזדמנות את תחושת העליונות , הבוז והזלזול כלפי כל מי שאינו משלנו , כך ישנם אנשים וביניהם אני הקטן שמתעורר בהם הדחף לבקש מהם ליטול קורה מבין עיניהם .

ובאשר להערותיך בקשר לדברי חברתינו שחרית אודות השאלה מה נחשב לספר יהודי נראה לי שאתה מיתמם בכוונה תחילה . שחרית התכוונה לספרים שעוסקים בענייני יהדות . עם כל הכבוד לעיסוק בגמרא והלכה הרי שלעניות דעתי הסובייקטיבית , לאנשים כמו אברהם יהושע העשיל או גרשם שלום יש דברים הרבה יותר עמוקים ומשמעותיים לחדש בנושאי יהדות מאשר חידושים וביאורים מאירי עינים בהלכות בית הכסא או בשאלה הגורלית איזה נעל צריך לקשור קודם כשקמים בבוקר.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/9/2003 02:05 לינק ישיר 

האזרח ק', זה שאחדים תפסו מונופול על "ארון הספרים היהודי" (כבר רמזתי שאיני משתגעת על המונח הזה) אינה סיבה לאחרים לברוח ממנו, אני מסכימה איתך לגמרי, אך מה לעשות ויש הבורחים. הגישה עליה הצבעתי מעודדת בריחה זו, זה הכל. אין זה אומר שהעניין אינו שווה מלחמה רבתי, איני חולקת עליך בעקרון, אך אני חולקת על הטון והנימה בה נקטת.

ומדוע אתה כותב שאנשים בורחים "כביכול"? הם בורחים! זוהי עובדה. שוברת לב.

וצדקת כמובן גם בשבחים שחילקת לעיתון הנדון, וגם לבטח תסכים שכתבה כגון זו המרתקת על מר שושני לא היתה מתפרסמת ב"יתד נאמן", ב"המודיע" או "בקהילה". וגם זה יאמר לזכותו של "הארץ", שהביא כתבות דוגמת זאת ואחרות בגליון החג שלו, שרק מעשירות, מקרבות ומעוררות מחשבה. אז זה לא יהודי? אני חושבת שכן, בדרכו שלו. העיתון אינו מתיימר להיות כתב עת תורני, זהו פרסום חדשותי, עם קו פוליטי נתון. הויכוח, והניתוח האינטלקטואלי, הם יהודים. אולי לא תורנים, אך יהודים. ויש כל מיני יהודים, אתה יודע.

מציץ ונפגע, דבריך כדרבנות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/9/2003 03:02 לינק ישיר 

ואחזור לעיניני מר שושני ואחברם בעיקול גדול לנושא שהתפתח על טיבם של קוראי העיתונים השונים כמאמר הגד לי מהו עיתונך ואומר לך מי אתה.

מר שושני ז"ל נפטר לפני 35 שנה. אך מה היה קורה לו היה חי עימנו כיום?
ראשית יש לנחש שהיה לו קשה לשמור על סוד חייו כי כבר היה נמצא איזה עיתונאי חרוץ שהיה חוקר ודורש ומוצא.
אחר כך יש לשער ששמו היה עולה ברבים ביתר שאת כי הרי כל מה שהיה צריך הוא הודעה בנוסח: שיעור מדהים היום ב.. באחד הפורומים הידועים לכולנו.

ואחר כך? יש להעריך שמר שושני ז"ל היה נהפך למשהו שהוא לא רצה ולא התכוון. ויש לשער שכבר היו נמצאים האנשים שהיו מצביעים עליו ואומרים: הנה עם ישראל משיח צדקנו בא.

אך התמזל מזלו של מר שושני ז"ל לחיות בזמן אחר בו קריאת עיתון לא היתה חותמת כזו או אחרת, בו התקשורת לא היתה יודעת כל, בו האינטרנט לא הפיץ כל דבר במהירות המקלדת ובעיקר בתקופה בה היתה אמונה אמיתית בעם ישראל על פני הנהירה העכשווית אל הקמיעות, הקברים, הלחשים, הנרות, הכוכבים והמזלות.

ינוח מר שושני על משכבו בשלום ויחייך לעצמו כיצד הפסיד את משרת המשיח בהחזירו את נשמתו שנות דור אחד מוקדם מדי.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/9/2003 10:29 לינק ישיר 

שושני היה אכן טיפוס מוזר מאוד.
הוא ידע בעל פה לא רק יהדות בכל רמותיה וספרות חול קלאסית, אלא שטויות מכל מיני סוגים ומינים, כגון עיתונות פופולרית.
ויזל מספר ששושני למד הונגרית על בוריה במשך שבועיים, רק כדי להרשים אותו.
עוד דבר מפתיע שמספר ויזל: לאחר שנים, כשלמד בחברותא עם שאול ליברמן, נוכח לדעת שהיה לו ידע לא פחות משושני, אך מסודר באופן דידקטי.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/10/2003 05:33 לינק ישיר 

מעניין שנעלמה מהכתבה שהוא היה מכונה בשם "דער משוגענע"דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/10/2003 07:56 לינק ישיר 

ויזל מספר על חבר שלמד אתו אצל שושני בצרפת והזהיר אותו מפניו: "האיש הזה רוצה לערער את האמונה שלנו. הוא מפחיד אותי". לימים, מספר ויזל, נסע האיש לברוקלין "ונעשה שם לראש ישיבה ולאחד הפוסקים ההלכתיים הגדולים של דורו".
האם מישהוא יודע איזה ראש ישיבה מדובר?
שמא כוונתו להרב הוטנר?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/10/2003 10:26 לינק ישיר 

מקשן
אתה מנסה לאכול את הראש והזנב של הדג ולדלג על גופו..
אם היית קורא את האשכול מתחילא עד גמירא
היית רואה שמישהו פה זיהה את אותו רב.
אמנם אינני יודע על מה הוא הסתמך.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/10/2003 12:23 לינק ישיר 

האזרח,
הסתמכתי על ידע אישי ועל דברי ויזל עצמו בספר גם יחד.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/11/2004 19:14 לינק ישיר 

תודה לגם-וגם שלינקק לאשכול הזה...

אייכה האזרח ק'?
כמה נעים היה להתקוטט אתך!
[אייקון עצוב]דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/11/2004 04:24 לינק ישיר 

תודה על הלינק..
גם אני קראתי המאמר מהארץ בשעתו, אך ציפיתי ליותר מקורות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/11/2004 21:55 לינק ישיר 

עוד משושני, בפרשת השבוע של פרופ' רוזנברג השבת. אתרו של פרופ' רוזנברג:
http://www.ipaper.co.il/cgi-bin/v.cgi?id=hagut
חפשו בפרשת השבוע -> פרשת ויצא
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/11/2004 09:55 לינק ישיר 

תודה לגם_וגם על ההפנייה לאתר של פרופ' רוזנברג, ולדברים שהביאם שם ממורו פרופ' שושני. בהמשך לדברים שם ברצוני להזכיר אמרה שמיוחסת לבעל שם טוב. ישנה תופעה מוזרה ונפלאה עד מאד, וכמדומה שיש כמה וכמה הוגי דעות שדנו בה, על המצאות שונות ועל תיאוריות שנולדות בו זמנית על ידי אנשים שונים ובמקומות שונים באופן עצמאי ומקורי ואינם תלויים זה בזה. מדובר בחידושים שאלפי שנים לא עמדו עליהם ובדיוק באותו זמן שמישהו עולה עליהם, נמצא עוד מאן דהוא שמצליח לחדש אותם במקביל ובלא קשר.
אמר על כך הבעל שם טוב, שעיקר החידוש הוא המשכת הרעיון מהעולמות העליונים למטה אלינו אל העולם השפל. והנה בזמן שמישהוא מצליח להוריד את הדבר למטה, קל מאוד גם לאחרים לזכות בו ולחדשו כביכול מדעתם ומעצמם. וזה מתאים יפה לתורתו של פרופ' שושני, על האל"ף, שעיקר החידוש הוא להמשיך דברים מן היו"ד העליונה ליו"ד התחתונה באמצעות הקו המחבר אותם.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/11/2004 11:44 לינק ישיר 

דגים

אם מחפשים תיאוריות, זה גם עשוי להתאים לרעיון ההגליאני של רוח הזמן (צייט גייסט).

סמיילי.

(דרך אגב, ברוך הבא אל הפורום!)

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשודדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/11/2004 12:20 לינק ישיר 

אם לעסוק או לשחק במדרשי שמות, הרי גם רוזנברג הוא שושני ולא רק רוזנבאום. וכבר עלתה על דעתי השערה פרועה לקשר את שושני עם אותו קונטרס על הירושלמי ששאלתי באשכול אחר מי הוא המחבר? המסתוריות של שושני אולי משתלבת עם המסתוריות של הקונטרס ועם רמיזה עוקצנית מוזרה שמצאתי בו. ואולי היה היה לו איזשהוא קשר עפ פרידלנדר?כל אלו השערות פרועות. אך מי יודע.
עוד בענין שמות. ידוע מן ההגדה על א ח ד חכם ו א ח ד רשע א ח ד תם ו א ח ד שאינו יודע לשאול, שכולם מאוחדים ב'אחד' לפי דרגותיהם השונות, ולכן באו התלמידים ואמרו לרבותיהם הגיע זמן קריאת שמע ('אחד') של 'שחרית' = ראשי התיבות של ח'כם, ר'שע, ת'ם, ש'אינו י'ודע.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/11/2004 19:37 לינק ישיר 

סטיתם מהנושא, והיתי רוצה לקבל עוד פרטים על אותו תלמיד חכם עלום.אשמח לקרא אם תוסיפו עוד מידע.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > מי אתה מר שושני ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 8 9 10 לדף הבא סך הכל 10 דפים.