בית פורומים בחדרי חרדים

**עזרה, 98 או XP**

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/1/2004 02:09 לינק ישיר 

בואו נעשה קצת סדר...
המהירות אינה תלויה רק במעבד ולא רק בתוכנה.
המהירות תלויה ב:
1. מהירות המעבד.
2. מהירות הלוח.
3. מהירות הזכרון.
4. כמות זכרון הקאש על המעבד (אם יש)
5. כמות הזכרון (RAM).
6. תוכנת מערכת ההפעלה.
7. הסינכרוניציה בין התוכנות השונות במחשב.
8. כמות התוכניות העולות בהפעלה אוטומאטית (STARTUP)
9. מערכת הקבצים (FAT16\FAT32\NTFS)
10. משתנים שונים.

לענינינו:
במחשבים ישנים ולאחד שעובד בתוכניות פשוטות אין כל רע ב98 הישן והטוב (עדיף SE - כלומר גרסא שניה) הוא יעבוד מהיר יותר בעיחקר מכיוון שהXP הינו זולל זכרון שאין שני לו.
במחשבים חדישים ולתוכנות מתקדמות יותר למן גרפיקה כבדה ועד פרימייר וכו' הXP הינו מהיר בהרבה וה"נפילות" של המחשב פחותות בהרבה.
יש לשים לב כי במחשבי סלרון ה XP הינו איטי יותר (בגלל המחסור בזכרון על המעבד)
לסיכום:
באם ברשותך מחשב פנטיום 3 ומעלה (או אתלון) עם זכרון 256 ומעלה הרי שמערכת ההפעלה שתמקסם את הביצועים הינה XP PRO (אלא אם כן אתה פריק מחשבים, אזי לינוקס טובה יותר...)

נ.ב.
1. ניתן לעבוד בקלות על אותו מחשב בשני מערכות ההפעלה: XP + 98.
2. יש לקחת בחשבון כי הרבי יישומי דוס לא עובדים תחת XP וכי אם אתה עובד ביישומי דוס בעברית יקשה עליך מאד להמשיך להשתמש בהם.
3. את XP כדאי מאד להתקין על דיסק קשיח לוגי נקי ואתה צריך לבדוק אם יש באפשרותך לפרמט אחד כזה.
4.בדוק שיש לך דרייברים ל XP עבור החומרה שלך (למרות שה XP מזהה את רוב החומרה לבד).

אם ברצונך בעזרה נוספת תוכל לפנות אליי בפרטי\אימייל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/1/2004 05:48 לינק ישיר 

יש לקחת בחשבון כי שני מערכות הפעלה על אותו מחשב לוקח הרבה מקום.

(דרך אגב: מה דיסק לוגי?)דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/1/2004 09:01 לינק ישיר 

לוקחת הרבה מקום?
הדיסקים הקשיחים כיום מתחילים מ 40 ג'יגה. מערכת 98 תופסת כ 200 מגה ו XP כ 1 ג'יגה.
זה לא ממש הרבה.

דיסק לוגי ודיסק פיזי:
דיסק פיזי הוא דיסק קשיח המותקן פיזית במחשב, ברוב המחשבים ישנו אחד כאשר ניתן לחבר יותר.
את הדיסק הפיזי ניתן לחלק למס' דיסקים לוגיים שונים בעלי אות כונן (C:,D:...) שונה.
פעם הייתה חובה לחלק את הדיסק לכמה דיסקי לוגיים מכיוון שאז מערכת הקבצים (FAT16) הגבילה את גודל הדיסק ל 2 ג'יגה (4 מוגדל)
כיום (NTFS) עושים זאת מטעמי נוחות לחלוקה מסודרת יותר של המידע או באם משתמשים במקביל ב XP ובמערכת ישנה יותר, אז (FAT32) ישנה מגבלה של 32 ג'יגה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/1/2004 09:39 לינק ישיר 

תרשו לי רק להזכיר לכם את הכלל הבסיסי והראשון בטיפול במערכות מחשב:

זה עובד? אל תיגע!

ולנושא עצמו: ראשית, בעקבות לחץ הלקוחות, נאלצה מיקרוסופט לחזור בה מהכרזתה על סיום התמיכה בWindows 98, כך שמי שמשתמש בשירותי התמיכה שלהם (מי זה???) יכול להיות רגוע.

החסרון הגדול ביותר של Windows XP הוא בזלילת המשאבים הרבה שלו, מה שמעמיד בספק את יכולתם של מחשבים ישנים יחסית לסחוב אותו בצורה ראויה. החסרון השני שלו הוא בתמיכה בתוכנות ישנות, מיקרוסופט החליטה (ודי בצדק, לדעתי) להפסיק לתמוך בטכנולוגיות עתיקות שעבר זמנן דבר שהאט וסרבל את תפקודן של מערכות ההפעלה הקודמות (ובמקרים מסויימים גם גרם לנפילתה של מערכת ההפעלה עצמה), ולכן תוכנות ישנות (שכל כך אוהבים למכור בחנויות בבני ברק "במבצע") לא בטוח שיוכלו לעבור על הפלטפורמה הזו.
חסרון נוסף הוא בתחכום של מערכת ההפעלה. מערכות הפעלה מודרניות משתדלות לבצע אינטגרציה מלאה ליישומי רשת שונים ומשונים שללקוח ביתי בדרך כלל לא יאמרו דבר. אבל עם התכונות החדשות והמורכבות נכנסו גם הפתעות לא נעימות, חורי אבטחה במערכות אלו רבים מאוד, ומי שמשתמש בXP (או ב2000) מכיר את התופעה המעצבנת של סמל העדכון ממיקרוסופט המופיע למטה... התקנת עדכון שלא תמיד אפשר לדעת אם רב הנזק או רבה התועלת לאחריה... (כמה פרקי תהילים לא יזיקו...)

בכל מקרה, אני מציע למי שרוכש מחשב חדש שיתקין שתי מערכות הפעלה במקביל - גם 98SE וגם XP, שווה לשלם לטכנאי (לא כל חאפר - מישהו שקיבלתם עליו המלצות!) שיעשה את העבודה הזו כמו שצריך, לאחר שהותקן XP, יהיה מאוד קשה לבצע זאת.
מי שיש לו מחשב ישן, רק במידה והמערכת לא עובדת בצורה רעה - שווה לנסות להתקין XP מחדש (ולא באמצעות שדרוג - במצב זה המחשב סובל גם מהדבשת הישנה ומהזבל שנסחב מהגירסא הקודמת וגם ממערכת חדשה שאיננה תומכת במאה אחוז למערכת הקודמת). אם המחשב עובד בסדר, ואתם מרוצים - חבל על הזמן והמאמץ שבשדרוג.
תוקן על ידי - שמוליק_ג - 14/01/2004 10:14:08דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/1/2004 11:13 לינק ישיר 

התקנת שתי מערכות טובה רק למי ש"מבין", או שממש חייב (בשל יישומים שעובדים על מערכות הפעלה שונות). אחרת מדובר בבלגן, קושי להעביר נתונים מיישום ליישום, ובמיוחד בעברית (נסו לפתוח תחת ה-98 מסמך שנכתב בעברית של XP, באותו המחשב). חוצמזה, אם כבר צריך המשתמש ללמוד מערכת הפעלה חדשה, ולהעביר אליה יישומים שונים, למה לא להשלים את המלאכה? מה מוסיפה מערכת ה-98 על מחשבו?

משל למה הדבר דומה, להמלצה להשאיר שני מחשבים (פיזיים), כדי לאפשר עבודה בכל מערכת הפעלה. למי שזה לא ממש נחוץ, זה ממש מיותר. אבל להסיר אח"כ את ה-98 כרוך באופרציה שלמה.

אגב, אני עברתי ל-XP בקיץ, ונהנה מכל רגע. הרבה יותר מאשר ה-98, אבל כמובן שיש צורך במעבד טוב, עדיף פנטיום 3 ומעלה, והמון המון זיכרון.


אוי לשכן ואוי לשכנודדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/1/2004 11:52 לינק ישיר 

לעניות דעתי, לפחות כיום, למשתמש שכבר רכש במיטב כספו משחקים לילדיו עדיף לא להמר ולעבור את התהליך הבעייתי של ניפוי הדיסקים שכבר לא יכולים לעבוד, אלא להתקין שתי מערכות הפעלה.

על הXP יותקנו כל התוכנות החדשות, מעבדי התמלילים, תוכנות הגרפיקה, והמשחקים החדשים. על ה98 לא תותקן אף תוכנה למעט המשחקים והתוכנות מחוייבות ה98 והDOS. באופן זה לא תותקן שום סביבה (למעט מערכת ההפעלה) פעמיים, ואין בעיה של העברת מסמכים באופן שותף בין מערכות ההפעלה.
בכדי לחסוך מקום, מספיק להגדיר את כונן C שייועד ל98 בגודל 2GB ואת שאר הדיסק/ים להקצות לXP.

מהנסיון שלי (ובמקרה זה, לצערי, הוא רב) עדיף להתחיל את המערכת באופן זה. חוסך הרבה כאבי ראש אחר כך, והרבה עוגמת נפש (ומה יקרה כשהילד שלך יקבל "קומפי" מתנה ותנסה להגדיר אותו בXP? סיוט... או כשתנסה להפעיל את רוב התוכנות של מט"ח?).דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/1/2004 23:04 לינק ישיר 

eli_s,

אתה תכנאי?

הידע שלך במחשבים הוא בהחלט מצויין פרט לדבר אחד בו טעית.

כתבת שבמערכת הקבצים fat 32 יש מגבלה של 32gb, לידיעתך במחשב שלי יש מחיצות של 60GB כל אחת.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/1/2004 00:16 לינק ישיר 

נחמן, לא דייקת במה שכתבתי, כתבתי כי בהפעלת XP ב FAT32 ישנה מגבלה של 32 MB
ואכן תחת FAT32 ניתן ליצור כונן לוגי בין 512 MB עד ל 2 TB (טרה ביית = 1000 מגה ביית) אך תחת XP ניתן ליצור כונן איתחול בגודל מירבי של 32 מגה ביית.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > **עזרה, 98 או XP**
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 סך הכל 2 דפים.

2009 © כל הזכויות שמורות לבחדרי חרדים. קטגוריית אקטואליה וחדשות: עשרות פורומים הכוללים חדשות נעייס, מה קורה בחצרות חסידים, חדשות מחסידויות שונות בארץ ובעולם, דיונים בנושאי אקטואליה, פוליטיקה, בטחון ועוד.