בית פורומים בחדרי חרדים

דרמה בבריסק: הגרא"י סולוביציק קם ועזב את השיעור

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/3/2012 20:44 לינק ישיר 

אולי תוסיף עוד קצת מפרי עטך? זהו האשכול המרתק ביותר בפורום ומזכיר את הפורום בימיו העליזים עת היו אנשים שחיפשו להכיר ולדעת על השני ולא רק להשמיץ ולהיות אנטי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2012 21:04 לינק ישיר 

מבלי לפרט, דוקא היו כאלו אשר הרגישו נפגעים מאשכול זה מבלי שהייתה לי כמובן כוונה שכזו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2012 21:36 לינק ישיר 

אם יורשה לי רק לרמוז: רק לאחרונה רא"י ביטא ב'חומש שיעור'  את חוסר שביעות רצונו מהדיון הציבורי שעורר האשכול הזה. ואני הקטן סברתי, כי נהגתי בו בכבוד הראוי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2012 10:52 לינק ישיר 

בס"ד

עברתי על כל האשכול המרתק הזה, וכמי שיש לו נגיעה קלושה בלבד לבית בריסק, קריאת התגובות השונות הסבה לי עונג רב והחכימה אותי רבות.  כמו"כ אני מביע את התפעלותי על ההתדיינות הענינית נטולת השמצות בין הניקים השונים, למרות חילוקי הדעות (דבר שקצת נדיר במחוזות הפורום בימים אלו..)

ברשותכם, הייתי מבקש התייחסות לנושא אחד שלא עלה במפורש באשכול (אם כי הוא נרמז אולי בהבלעה), והוא: העמדת יסודות האמונה היהודית בבית הרב מבריסק. האם זה היה נושא בכלל?  כיצד היה מתייחס לשאלות באושיות האמונה שהיה נשאל ע"י בניו (אם בכלל היו מעיזים)?

אמר לי מישהו על דרך צחות, כי בבריסק מאמינים בה' משום שכך כתוב ברמב"ם שיש דין להאמין!...   שאלתי אחת היא- האם דיברו בבית הרב מבריסק על יסודות האמונה היהודית כגון אמונת הייחוד, חידוש העולם, תורה משמים וכו'? האם זה היה לגיטימי לשאול ולחקור בזה?

חשוב לי מאוד להדגיש: אינני שואל מתוך קינטור או זילזול חלילה. באמת ובתמים מענינת אותי הגישה שלהם לנושא.

תודה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2012 12:01 לינק ישיר 

תגידו

אתה נוגע בשאלה מצויינת, אך כפי שהודעתי באחד העמודים קודמים, מבחינתי לפחות, האשכול מיצה את עצמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2012 00:54 לינק ישיר 

מה עם אשכול על בית בריסק של ר' משה ובניו מרן רבי יוסף דב הלוי (מבוסטון) והרב אהרן (משיקאגו)?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2012 00:56 לינק ישיר 

זה, לא יתפוס כאן..
פה צריך משהו פיקנטי...
אשכולות מהסוג שאתה מחפש, תוכל למצוא בעצכ"ח..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2012 00:57 לינק ישיר 

איזו אכזבה. כבר חשבתי שמישהו בא לענות לי על שאלתי דלעיל..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2012 01:08 לינק ישיר 

טעותסופר כתב:
מה עם אשכול על בית בריסק של ר' משה ובניו מרן רבי יוסף דב הלוי (מבוסטון) והרב אהרן (משיקאגו)?

מספיק אשכול אחד על בריסק, תפתח אחד על ויזניץ. . . .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2012 18:50 לינק ישיר 

בעקבות פטירתה של אחת הרבניות לבית בריסק, שמא יואילו חכמי בריסק דכאן להחכימנו מעט באגף זה, הידוע פחות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2012 18:57 לינק ישיר 

לשיטת נשוא האשכול (הרא"י שליט"א) האגף הזה כלל וכלל לא חלק מבריסק האותנטית...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2012 19:06 לינק ישיר 

שקר וכזב.
רא"י כיבד מאד את דודו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2012 19:41 לינק ישיר 

כיוונתי למאירזון ולא לר' רפאל זצ"ל. (למרות שגם על ר' רפאל ניתן לשמוע נימת זלזול מבני משפחת הגרב"ד זצ"ל).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2013 17:49 לינק ישיר 

מוקפץ לרגל הכותרת הראשית באתר...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/3/2013 21:59 לינק ישיר 

הנה קישור לכותרת האמורה

http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=51671

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דרמה בבריסק: הגרא"י סולוביציק קם ועזב את השיעור
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 26 27 28 29 לדף הבא סך הכל 29 דפים.