בית פורומים עצור כאן חושבים

צבא העם?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/10/2006 22:07 לינק ישיר 

לגבי צבא השכירים,  קודם כל נצמצם נתונים : מתכנתים, אנשי מחקר ופיתוח, קצינים בדרגות בינוניות ומעלה יישארו בצבא ולא ייצאו בגיל 35. כנ"ל מכונאים, וכו'. אתה מדבר על שכבה של כל השאר, שזה עדיין כמה אלפים טובים. הצבא יכול לדאוג לחלקם במסגרת המערכת הפנימית שלו; ליצור משרות קלאסיות המתאימות לבוגרי צבא; כמו אבטחה וכד'. הם לא יהיו מהנדסי הייטק (רק מי שלמד) אבל יהיה להם ממה להתפרנס בכבוד. גם היום מוצאים לא מעט בוגרי שלוש שנים שממשיכים לאבטחה וכד'. אמנם אני מודה שייתכן שהמודל של הרב מיכי, שדיבר על צבא עד גיל פנסייה, עדיף, מנקודת מבט זו.

לגבי המילואים, מה דעתך על זה: למורים, למשל, יש חופש בן חודשיים-שלושה בשנה. שבועיים אימון מדי שנה בשנה הם לכל הדעות די והותר כדי להחזיק כוננות מילואים. אין צורך בתפיסת קווים, שממילא ברובה המוחלט היא שחיקה וקריאת ספרים בעמדות (במקרה הטוב). אם תתגמל כהוגן סטודנט בחופשה, מורה או כל אדם שיש לו מעט זמן, הוא לא יסכים? ודאי שמי שייכנס למעגל יהיה מחוייב לבוא כל שנה כדי שלא נבזבז הכשרה חלקית לשווא. מלבד זאת, הפסקת שירות חובה פירושו שאני לא חייב למדינה. אבל עדיין המדינה יכולה לומר שכל מעסיק יהיה מחוייב לתת לעובד את האפשרות לצאת לשבועיים בשנה, בתיאום מראש (גם הצו הנוכחי מגיע מראש), כשהתקצוב לא על חשבונו. כך אפשר גם לתת למעבידים הרבה יותר אוויר לנשימה, ואם הם לא יכולים עכשיו, הם יוכלו אח"כ. כך שגם אנשים שאין להם חופשה גדולה יוכלו ללכת להבטחת הכנסה. תצרף את כל אלפי האנשים שמאמינים כיום בצבא, ורואים בו ערך (עליון כבר אמרנו?) - הם ימשיכו לעלות לרגל ואז גם תהיה להם סיבה, אז מה הבעיה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/10/2006 22:25 לינק ישיר 

.

אנא, חזור שוב וקרא את מודל גדודי הגמלים שלי. עזוב את מהנדסי הגמלים ורופאי הגמלים בצד.

אם אתה צריך 20 גדודים של רוכבי רכש אחשתרנים ביום פקודה, כיום אתה מחזיק שני גדודים סדירים ושאר האחשתרנים הם אנשי מילואים.

על פי המודל שלך, כמה גדודים נאלץ להחזיק? כנראה 20 גדודים שכירים.

בהנחה שהם יכולים לשרת כ- 20 שנה, אף אחד מהם לא יכשר לשמש כאיש מילואים.

אם אתה רוצה את המודל של מיכי, אתה צריך לגייס לתקופה של לפחות שנה כמות לא מועטה של רוכבי רכש אחשתרנים כדי להכשירם ולאפשר להם להיות אנשי מילואים בעתיד.

מה יהיה הפיתוי שתציע בפניהם? מה יהיה הפיתוי שתציע בפני רוכבי הרכש השכירים כדי שיסכימו לשרות המדובר?

ההצעות שלך ושל ר' מיכי, לעניות דעתי, אינן מספקות פתרון הולם לבעיה.

ועדיין לא נגשנו לבעיות נוספות. למשל, איך יתמודד הצבא עם בעיה של מחסור באנשים המוכנים להתגייס להיות שכירים. הבעיה אינה תאורטית, הרי אפילו היום, במקצועות מסויימים הצבא נתקל בקושי אמתי לגייס אנשים, והמצויים בתחום יודעים בדיוק למה אני מתכוון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2007 11:40 לינק ישיר 

אם יורשה לי להביע את דעתי הענייה.
א. צה"ל מהווה את "צבא העם" בעיקר ברמה הנמוכה ביותר שבו. למשל תחילת שירות החובה, או ליתר דיוק בתי הכלא הצבאיים.
מגזרים שלמים נפקדים לחלוטין מהשנה השלישית והמסיימת של שירות החובה, שלא לדבר על שירות הקבע והמילואים.
ב. ככל שנעלה במעלה הדרגות והוותק, כך הופך הצבא לבינוני פחות וחלטוריסטי יותר. ברמת הפיקוד העליונה אין ולו חצי מנין של מקצוענים, כך נראים פניו השטחיים של המטכ"ל (למעט אולי אלוף גרשון הכהן).
ג. צבא שכיר קיים כיום גם במדינת ישראל והוא.... מג"ב.
משמר הגבול מורכב בחלקו הגדול מאנשי קבע שכירים ש"באים לעבודה" וחוזרים לביתם אחרי המשמרת.
ואני לא מדבר רק על המרחב העירוני בירושלים, אלא אפילו על שומרי הגבול המצרי מכרם שלום לאילת.
תשאלו את מפקדי צה"ל מה דעתם על מחט"ב רמון של מג"ב ועל הצלחותיה במניעת חדירות מהגבול המצרי, ולמה הם מייחלים לקבל גדודי מילואים (שרמת המבצעית "הוכחה" במלחמת לבנון השניה, במקום אנשי מג"ב.

ויש עוד הרבה להאריך אלא שהדברים יגעים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2007 13:58 לינק ישיר 

http://hydepark.hevre.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=313428

בברכה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2013 01:28 לינק ישיר 

תוקן על ידי מנהלי_משנה ב- 21/04/2013 03:43:16

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/4/2013 22:39 לינק ישיר 

תוקן על ידי מנהלי_משנה ב- 26/04/2013 00:18:45

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > צבא העם?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 סך הכל 3 דפים.