בית פורומים ספרים וסופרים

אודות hebrewbooks

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/7/2008 19:34 לינק ישיר 

ידוע לי על מו"מ בין אוצה"ח לרוזנברג, בדומה למו"מ שעשה עם אוצרות התורה. אך אין לי מושג מה התוצאות, לכן אני משער שהוא החליף, האם יש למישהו ידיעה בנושא.
לגבי אוצה"ח מתקרב לקיצו זה ממש לא נכון הפער עדיין עצום, אוצה"ח מעסיק במשכורת מלאה צוות גדול. ושוב למי שמתעסק בנושא, או שהפרוטה מצויה בכיסו תמיד יהיה שווה לקנות אוצה"ח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/7/2008 19:41 לינק ישיר 

גם אם עושה לשם שמיים, בכל זאת יתכן שאוצרות התורה למשל נתנו לו ספרים משלהם והוא מחזיר להם בצורה זו. אין מעשהו לשם רווח אך בכל זאת יש משקיעים וכו'. והדבר פשוט.

הלבן,

האם מותר לשאול, מה השלב הבא של היברובוקס? באיזה ספרים מתמקדים. תודה למפרע על התשובה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/7/2008 19:45 לינק ישיר 

עדיין לא סוכם סופית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/7/2008 20:10 לינק ישיר 

פלוני,
מנין לך שתמיד יהיה שווה לקנות אוצר החכמה? תמיד?

שמא חזרה הנבואה לישראל ודווקא אנו פה בפורום זכינו?

ואדרבה, נמק לי, אם רוזנברג יגיע להגשמת חלומו - 35000 ספרים בלי זכויות + כמה נוספים שיקבל, ומנוע החיפוש שלו יהפוך למעט יותר ידידותי, למה שתעדיף את אוצר החכמה על פני דיסק של רוזנברג?

האם לאוצר החכמה יש משהו מתחרה למפרשי הרמב"ם של רוזנברג?

אגב, ממידע שהגיעני, אוצר החכמה והיברו בוקס (ויש אומרים שרק אוצר החכמה) במו"מ עם הלכה ברורה לשלב מאגר מפרשי הרמב"ם עם לינקים ישירים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/7/2008 20:26 לינק ישיר 

כל מי שלא משתמש ב'אוצר החכמה' לא מבין את מעלתו.
כיום המעלה העיקרית שלו זה (מלבד שזה 28,000 ספרים) החיפוש.
המהירות של החיפוש, והתוצאות המעולות, אין לזה שום מתחרה.

בנוסף לזה הקישורים, והמפתחות, והגישה הישירה לכל מקום שתחפוץ, כל זה מעצימים את המעלות של האוצר.
אמנם כל תחרות, זה דבר בריא לציבור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/7/2008 22:01 לינק ישיר 

לדעתי - ככל שהמאגר (מי שלא יהיה) יהיה פחות מצומצם, כך תהיה מעלתו רבה יותר. כוונתי לא בצמצום מס' הספרים, אלא במספר הספרים ה"מותרים בעיון".

כיום ראשי ישיבות רבים, שנמנע מהם לעיין ב"אוצר" הישיבתי בתוספתא של ליברמן (למשל), עושים זאת בביתם, בסט אישי מוסתר (או שלא).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/7/2008 23:59 לינק ישיר 

בשמחה,
אינני דובר של איש, אבל יש כמה דברים טעונים מענה.

אם מהירות החיפוש של אוצר החכמה משובחת בעיניך, כנראה מעולם לא חיפשת במאגר של רוזנברג (לא באינטרנט). המהירות אינה ברת השוואה כלל.
אפרופו חיפוש, אם מחפשים באוצר החכמה משהו בספר מסוים ספציפי, המערכת מחפשת בהכל ואחר כך מסננת את מה שלא רלוונטי (כלומר את כל יתר הספרים), למה? מלפפון. אם מגדירים למחשב כמה אפשרויות חיפוש, החיפוש לוקח פי כמה וכמה מאשר אם מחפשים את כל האפשרויות אחד אחרי השני. למה? מלפפון.

מאירקה,
בישיבות רבות למדתי, ואחרי ראשי ישיבות רבים התחקתי, ומעולם לא נתקלתי באחד כזה. האם אתה יודע, כאחד מבחוץ, יותר ממני שלמדתי שם? או שכוונתך לישיבות שבהם אתה בפנים ואני בחוץ?
אגב, ליברמן לא למדן כל כך גדול כמו שעושים ממנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2008 00:05 לינק ישיר 

הבנו, גולם, יש לך שיטה בנושא
לשיטתך ליברמן היה למדן גדול וחריף עד שנעשה ד"ר ואז הפך ל-"לא למדן כל כך גדול"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2008 00:45 לינק ישיר 

הגולם
גם אני אינני דובר ואינני מכיר את יוצרי התוכנה (לא אוצר החכמה ולא היברבוקס).
אבל את התוכנות עצמם מכיר אני היטב.
אני לא מזלזל בהיברו בוקס, אבל לדעתי זה לא מגיע כלל לאוצר החכמה.
תוצאות החיפוש בהיברו בוקס לא יכולות להיות בשום אופן מגיעות לקרסולי אוצה"ח, מסיבה פשוטה, לאוצה"ח יש כבר אינדקסים מוכנים, ולהיברו בוקס אין. היברו בוקס משתמש במנוע פנימי של אקרובט, שהוא 'מבין' עברית כמו שאני מבין פורטוגזית. וקורה גם לפעמים שהוא 'מוצא', אבל על כל תוצאה שהוא מוצא, יש לפחות עשר שלא. ולכן הוא גם מהיר, כי בכדי 'לא למצוא' לא לוקח זמן.
ובקשר לחיפוש, יש אפשרות להגדיר לו בדיוק איפה לחפש, והוא מציית בהחלט. (דרך להגדיר את הספרים במאגר זמני, ואח"כ לתת הוראה שיחפש רק במאגר הזמני). אמנם יש להם במה להשתפר בזה. אבל ... מה הם יוסיפו בגירסה הבאה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2008 00:54 לינק ישיר 

אני לא יודע מה דעתו של הגולם על הרב זוין, אבל הוא זה שאמר שליברמן הוא גדול הבקיאים שבדורנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2008 00:56 לינק ישיר 

הגולם מתכוון ל"למדן" ולא לבקיאות. אך אני אומר שאכן לא היה "למדן" (למדנות זו עבור כמה קוועטשרס בבריסק) רק הי' גאון נפלא ועצום בכל התורה ממש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2008 01:03 לינק ישיר 

בקובץ מדרש אליהו לזכרו של הגרי"א הענקין מסופר שכשלמד הגרי"א בסלוצק נטפל אליו המשגיח שם ואמר לו כל ימיך אתה מבלה בשינון השו"ע ומתי תהיה למדן. לימים אמר הרב הנקין [בצניעות אופינית. מוסיף המספר] כי יתכן שצדק המשגיח הלז...

תוקן על ידי אלייעזר ב- 01/08/2008 1:03:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2008 08:59 לינק ישיר 

הגולם

אשמח לשמוע מי היה למדן יותר גדול מליברמן. פלפולי הבל על קושיא ברמב"ם שלא היתה ולא נבראה (רק שיבוש בנוסח היתה) אינה מוכיחה על למדנות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2008 09:08 לינק ישיר 

אחי השכן,
לא מבין איפה מצאת את זה בדברי.

בשמחה,
אתה מוזמן לבוא לקורס קצר בחיפוש. אם מעט תשקיע ותלמד איך לחפש באקרובט - תראה נפלאות.
וחוץ מזה, אין לאוצר החכמה שום אינדקס רציני. יש אינדקס ממחושב שבקלי קלות עושים, ואינדקס ידני אין בכלל מלבד משהו קטן שנח לו שנהפכה שלייתו על פניו.

לבנוני,
הייתי לפני כשבועים בשבע ברכות, שבו אחד מגדולי ראשי הישיבות בדורינו, שיבח את החתן בחכמתו הרבה, ויכול אני להשבע לך בזקנו של הנביא, שלא ראיתי מימי טיפש כמו החתן. ומה בכך?
אם הרב זוין אמר, באילו נסיבות אמר? אילו אינטרסים היו לו לומר? ואם אמר?
נ.ב. אולי תשבר את אוזני, מה אנשים חכמים כמוך חושבים על הרב זוין?

אתחתא,
בקיאות יש לפרוייקט השו"ת רבה מאד, וודאי לא לשם כך מעיינים בספרים.

מאירקה,
תן לי מקור אחד לפלפולי הבל ברמב"ם לקושיא שלא היתה ולא נבראה אלא רק שיבוש בנוסח היתה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2008 10:39 לינק ישיר 

הגולם - קשה לך למצוא ? אפשר לפתוח אשכול בנושא.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > אודות hebrewbooks
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 ... 78 79 80 לדף הבא סך הכל 80 דפים.