בית פורומים בחדרי חרדים

מכתב הגרי"ש אלישיב נגד "משפחה"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/12/2011 11:14 לינק ישיר 

צבי, היא הנותנת, רב שך לא אמר שום דבר ולא אמרו בשמו בחמש שנים האחרונות, מצחיק אתם...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/12/2011 11:25 לינק ישיר 

כמה נקודות למחשבה ותשובות לשאלות שנשאלו פה באשכול.
א) נתאר לעצמנו שהיה בא אתמול מישהו ומעיד, אדם אחד בודד, נניח הרב סילמן, וכותב שהרב אלישיב אמר לו שהוא סומך עליו "להכשיר" מחדש את עתון "משפחה". אפילו בלי חתימה של הרב אלישיב עצמו. ברור שכל הניקים דלעיל היו מסבירים לנו כמה זה מובן וכמה זה נכון, אמת ויציב, וכל מי שהיה מעיז לכתוב לגלוג מרושע על זקנותו של הרב אלישיב (שיאריך ימים ושנים) היה נסקל מיידית בפורום ע"י כל ניקי "משפחה".
 
ב) קל וחומר שהדבר מתפרסם בחתימתו, ואחרי הכל יש חזקה דלא חציף איניש לזייף, ובפרט שמילתא עבידא לאיגלויי ואפשר לברר עם משפחתו של הרב.
 
ג) אם היה מתפרסם משהו חסר הגיון, נניח שהרב אלישיב כותב שצריך להצביע ל"קדימה", או שמצוה ללכת לאוניברסיטה, או לסמוך על "היתר מכירה" וכדו', אני מבין שהיה מקום להרים גבה ולהגיד: אולי זה לא אותנטי. כי איך זה יתכן שמתפרסם דבר שמנוגד לכל דעותיו הידועות. אבל הרי הרב אלישיב הביע במשך תקופה ארוכה מאוד דעתו בענין זה, ופורסמו עדויות ברורות ע"י תלמידי חכמים. אז מה כאן לא הגיוני, שצריך להידרדר לרמת ביבים כדי "ליישב" את הקושיא כיצד יצא  הרב נגד עתון כב כשר וטהור, שמעולם איש לא יצא נגדו... (חוץ מעשרות ראשי ישיבות, מחנכים ומנהלי סמינרים וכו').
 
ד) רק לפני חודש יצא מכתב של עשרות רבני קהילות שמביאים בשם הרב אלישיב את המסר הזה: יש למנוע חלוקת העתון בשכונות החרדיות, אין לתת להם הכשר ולא לשתף פעולה כשותפים לדבר עבירה. בראש המכתב חתמו ואישרו את הדברים שני חתניו (הרב עזריאל אויערבך והרב יצחק זילברשטיין) ועוד רבנים רבים וחשובים נוספים שסמוכים על שולחנו תדיר. אז כולם משקרים? אז כולם הזדקנו וא"א לסמוך עליהם?
 
ה) למה יצא מכתב חדש? – התשובה כתובה בפירשו בגוף המכתב: "ועתה בא להרבות השפעתו ותפוצתו". המהלך החדש של "משפחה" להפיץ מהדורה בחינם, נחשב "עליית מדרגה" בנסיונם לחדור לציבור החרדי. הרב אלישיב סבור שזה מצריך תגובה חדשה וחריפה יותר. זכותו.
 
ו) למה א"א לתת הכשר? – התשובה כבר כתובה בשם הרב שליט"א במכתב של רבני הקהילות הנ"ל. המסר הוא שעתון שכבר הכשיל את הרבים בהשקפות פסולות, מאבד את המנדט להמשיך ולהופיע כעתון לגיטימי. שמעתי שאחד מגדולי התורה התבטא על כך: "טעה בברכת המינים, מעבירים אותו"! הוא הוסיף והמשיל לבעל איטליז חרדי שנתפס שהאכיל נבילות וטריפות, ועל כך הוחרם ונודה גם באופן אישי. לימים בכה בדמעות שליש והוכיח שעשה תשובה שלימה וגמורה. אמרו לו: נסכים לקבל את ילדיך לת"ת, תוכל לקבל עליות בקריאת התורה, אבל לשמש כבעל איטליז, לא תוכל לעולם. שום ועד כשרות שמכבד את עצמו לא יסתבך איתך, כי איבדת נאמנותך בתחום ספציפי זה. תחפש פרנסה אחרת. (כמו"כ ל"מלמד" שנתפס במעשים מכוערים עם ילדים, או סופר סת"ם שהתגלה כמוכר מזוזות על נייר רגיל וכו' וכו' שאף אחד כזה לא יוכל להמשיך באותו מקצוע, גם עם ההשגחה המדוקדקת ביותר. העיקרון ברור).  ולמי ששואל כאן מה בעצם הבעיה עם "משפחה", כבר הופיעה חוברת הסברה ארוכה של "למעננו". אם מישהו זקוק, אוכל לנסות ולהעלות אותה.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/12/2011 11:27 לינק ישיר 

חינני כתב:
מזעזע כל פעם חדש איך מבזים יהודי ישיש


מסכימה עם כל מילהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/12/2011 11:34 לינק ישיר 

מוט. אתה כותב טוב, אבל באמת אין צורך.
מצחיק שמידיינים כאן אם כתב או לא, בזמן שגם אם היה ברור כביעתא בכותחא שכתב והתכוון לכל מילה, היו שמים פס.
יש כאן וויכוח בין 2 ציבורים שונים לחלוטין. ברוח הימים האלו הייתי אומר, בואו לא נתערב לאף אחד בחיים. רוצים לעשות מה שבא לכם? בכיף. לשם מה הצורך לתרץ ולהסביר כ"כ עקום? לכו ישר. איך שבא לכם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2011 11:36 לינק ישיר 

'יתד' זה לא מילה נרדפת ל'מוט' ?
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2011 11:41 לינק ישיר 

אפיקטו',
רוץ חפש גימטריא לצבי בן...


תוקן על ידי לצנינים ב- 30/12/2011 11:41:29
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2011 11:41 לינק ישיר 

לצנינים כתב:
מוט. אתה כותב טוב, אבל באמת אין צורך.
מצחיק שמידיינים כאן אם כתב או לא, בזמן שגם אם היה ברור כביעתא בכותחא שכתב והתכוון לכל מילה, היו שמים פס.
יש כאן וויכוח בין 2 ציבורים שונים לחלוטין. ברוח הימים האלו הייתי אומר, בואו לא נתערב לאף אחד בחיים. רוצים לעשות מה שבא לכם? בכיף. לשם מה הצורך לתרץ ולהסביר כ"כ עקום? לכו ישר. איך שבא לכם.
אכן כותב טוב המוט! העניין הוא שמכתבו של מרן הגרי״ש אלישיב מיועד לאנשים ששומעים לדברי חכמים וגדולי הדור ולא עושים ״מה בא להם״.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/12/2011 11:42 לינק ישיר 

הן הן הדברים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2011 12:02 לינק ישיר 

אחרי כל הרעש והצלצולים, מי שיעיין בנתוני טי ג'י איי מהשנתיים האחרונות יגלה שמשפחה איבדו 25% מהקוראים שלהם מאז שהחל המאבק החזיתי עם יתד נאמן. 
הסיבה היא מאד פשוטה: משפחה לא מיועד - עם כל הכבוד - רק לקהל חרדי מהסוג שכתב כאן באשכול את רוב התגובות, אלא לקהל החרדי הרחב, שחלקו הגדול מתחשב במכתבי הגדולים למרות כל הרינונים.
לכן זה לא כל כך משנה מה חושבים הניקים כאן על דרך קבלת ההחלטות בבית הגרי"ש אלישיב. מה שמשנה זה האפקט של המכתב על המיינסטרים החרדי שממנו באים מירב הקוראים של משפחה. 


ההוכחה הכי גדולה לצדקת הדברים היא החינמון החדש של משפחה. הנהלת משפחה הבינה את מה שאתם מתעקשים לא להבין: במלחמה מול מכתבים מגדולי ישראל הם יפסידו בכל מקרה. לכן הברירה היחידה שנותרה להם היא להוציא חינמון שיקפיץ את נתוני החשיפה ויפצה על הירידה הדרמטית בחשיפה של מגזין סוף השבוע. דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2011 12:05 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:
'יתד' זה לא מילה נרדפת ל'מוט' ?


בעברית תקינה "יתד-נאמן" - "ויאגרה"דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/12/2011 12:13 לינק ישיר 

הרב שך בניגוד לרב אלישיב היה מנהיג, הרב שך היה יוצא לבדוק בעצמו את הסיפורים
והסיפורים ידועים, שהרב שך היה קורא לצד השני ושומע את הטענות של הצד השני.
בית דין לפני החלטה שומעים את שני הצדדים...

כאן אף אחד לא שומע את הצד של 'משפחה'.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2011 12:15 לינק ישיר 


המכתב הזה הוא אחד משיאי הזילות וההגחכה של ה"דעת תורה".

מכתב שההשלכה המרכזית שלו היא ממונית, עוטה תחפושת זולה ולגמרי לא אמינה של יסודות האמונה, מפורסם רק בעיתון העסקי המתחרה(!), בלי שום אסמכתאות או נימוקים,

איזה רב היה כותב דבר כזה? 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/12/2011 12:27 לינק ישיר 

"בל ייכנס לבתי היראים" • שלב נוסף במאבק 'יתד נאמן' ל'משפחה'
30/12/2011 08:09:00
משה ויסברג, בחדרי חרדים
מלחמת העיתונים לשלב חסר תקדים • לראשונה: מכתב חריף, חתום בכתב ידו של הגרי"ש אלישיב, פורסם ב'יתד נאמן' ו'המבשר' - נגד שבועון 'משפחה' • המכתב אוסר אף לסייע ל'משפחה', ומאשים אותו בסילוף 'השקפת התורה' • הסיבה למכתב: הכשר שקיבל ה'חינמון' 'של משפחה' מגדולי ב"בבכותרת (המטעה) כתוב הסיבה למכתב: הכשר שקיבל החינמון. בגוף בידיעה כתוב "על פי שמועות שנפוצו"!!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/12/2011 13:10 לינק ישיר 

מי שאומר שהרב אלישיב אינו בקו הבריאות וכביכול הוא לא חתם על מכתב זה.

הרי הוא כמורד במלכות שמים. דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2011 13:30 לינק ישיר 

כואב הלב על בזיון התורה.

מחר יצרפו את חתימתו של כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, והבדיחה הזאת תהיה מושלמת...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מכתב הגרי"ש אלישיב נגד "משפחה"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.