בית פורומים עצור כאן חושבים

אם היינו קמים בבוקר ומגלים שאנחנו לא יהודים?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/1/2012 22:09 לינק ישיר 

מורנו הפיזיקו-תיאולוג (תרתי משמע)

פנה אל הודעתי האחרונה. מנה עשרה שורות (כמנין גאה, עם הכולל) מלמעלה, וקרא מה שנאמר שם בטוטו"ד. כך, "בין תבין" למה התכוונתי בעימות המשפטים ע"י הצרנתם (רמז: להראות איך אתה מנסה ליצור אקסיומה שאינה מבוססת על מאומה ויתירה מזו - אינה עולה בקנה אחד עם העובדות. מטבע הדברים, לא אמורה להיווצר סתירה לוגית בין אקסיומה לוגית לבין עובדות, והצגת האקסיומה בהחלט עוברת בקורס להפרחת אקסיומות לוגיות חסרות ביסוס והגנה עליהן מפני העובדות באמצעות הצגת אקסיומות נוספות. מקווה שזה מניח את דעתך, ולא תוסיף לנסות להציגני ככלי ריק גם אם נקביך מאוד ילחצו עליך***)

מיסטר בין (תבין):

והנה גם הקטע של דקארט על הא-ל-הבלתי-משקר (non-deceiving god) כבסיס לרציונליות - באדיבות ידיד. העליתי לכאן:
http://www.f2h.co.il/w2s1cluleve1

*** מקדים רפואה למכה: מדובר בעקיצה בתגובה לעקיצה, ואין היא חייבת לעמוד בכללים של קורס בלוגיקה.

תוקן על ידי thepresent ב- 02/01/2012 22:22:30

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2012 22:19 לינק ישיר 

היכי דמי חילול השם?

מאי אעני ליה רבנן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2012 23:03 לינק ישיר 

kaner91 כתב:
אלי_ס

לעומת טענותיך על הרב מיכי הנ"ל, אני דווקא כן מכיר מקום שבו הוא שטח את משנתו הרעיונית, וכן.. אני מתכוון לקוורטט רב המימדים (משהו כמו 1500 עמ' ) של שתי עגלות.. נכון, הוא הוא טוחן שם את הרעיונות עד דק אבל סך הכל יש שם בסיס רעיוני..

אז אם אתה רוצה לדעת את הרציו של מיכי, עצתי היא שתיקח כוס קפה גדולה ותתחיל בעבודה כי יש חלקים לא קלים בספרים הנ"ל.

אפוס רב ממדים אשר מכביר מילים במטרה (אולי לא מכוונת) למנוע ביקורת?

מי שיש לו הוכחות או ראיות, לוגיות או רציונאליות, יכול לכתוב תקציר שלהם פה.
יודע מה? עזוב תקציר. נתחיל מרמת העובדות. אלו עובדות לדעת בעל הטענה תומכות בטענתו.
שלב ראשון וקל. בטענתי תומכות העובדות הבאות:
1.
2.
3....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2012 23:28 לינק ישיר 

לשאלת האשכול.

השאלה כמו שהיא לא מעניינת, כל אחד יחליט לפי אינספור משתנים שיש בתמונה.

מה שמעניין כנראה הוא שרוצים להביא מזה סוג של הוכחה לטענת "דת השכונה" כלומר שכל אחד מחזיק בדת לא מפני שנראה לו שזה אמת וכדו' אלא פשוט כי נולד שם.

אבל כשנעיין נראה שאי אפשר להביא משאלה זו ראיה לנידון זה. כי לשני הצדדים יכולים להיות שני התשובות. כלומר גם מי שמשוכנע שיש אמת בדתו לא מוכרח שיבחר להתגייר. הרי אין חיוב לגוי להתגייר, וממילא גם אם סובר שהדת אמת, זה לא משנה כלל בהחלטתו. [וכן צריך לחשוב השכר כנגד ההפסד כמו שכתב ייתכן, אולי גם מבחינה דתית "שווה" יותר להיות גוי]

וכן להיפך, אם הוא סובר שהדת שקר והוא מחזיק בה מסיבות רגשיות, שוב למה שישתנה הרגש שלו ברגע שנודע לו שהוא גוי? [הרי גם למ"ד דת השכונה זו לא רגש שבא באופן מטפיזי למי שנולד לאם יהודייה, אלא תוצאה של חינוך וכדו', א"כ למה שתשתנה.]

סך הכל יש בשאלה זו אולי מבחן למידת השמחה בחלקו של הדתי, שסביר שמי ששמח בהיותו דתי יעדיף להישאר בדת הזאת, משא"כ מי שמרגיש כפוי ומחויב בה. לגבי זה אכן השאלה תחשוף מידת השמחה בחלקו של הדתי. [או, כמה הוא מאמין באמת ב"שלא עשני גוי"] 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2012 23:32 לינק ישיר 

eli_s כתב:
אלי_ס

לעומת טענותיך על הרב מיכי הנ"ל, אני דווקא כן מכיר מקום שבו הוא שטח את משנתו הרעיונית, וכן.. אני מתכוון לקוורטט רב המימדים (משהו כמו 1500 עמ' ) של שתי עגלות.. נכון, הוא הוא טוחן שם את הרעיונות עד דק אבל סך הכל יש שם בסיס רעיוני..

אז אם אתה רוצה לדעת את הרציו של מיכי, עצתי היא שתיקח כוס קפה גדולה ותתחיל בעבודה כי יש חלקים לא קלים בספרים הנ"ל.

יודע מה? עזוב תקציר. נתחיל מרמת העובדות. אלו עובדות לדעת בעל הטענה תומכות בטענתו.
1.
2.
3....

מי שיש לו פתרון למשפט האחרון של פרמה שיכתוב פה, עזוב ראיות, שיביא רק את העובדות שתומכות בטענה שלו, שלא יבלבל אותנו שצריך כמה מאות עמודים לכתוב את זה.

1-

2-.

3-

וכו'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2012 23:44 לינק ישיר 

דרך אגב, מסתובבים בעולם כמה סיפורים כאלה, מהם שהתגיירו מהם שלא התגיירו. וכבר רמז לזה Gyurika, היה מעניין אם מישהו יכול להביא מקורות יותר ספציפיים למקרים הללו, ונראה אם אפשר להסיק מזה משהו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2012 23:57 לינק ישיר 

יהיאור כתב:
אלי_ס

1.
2.
3....

מי שיש לו פתרון למשפט האחרון של פרמה שיכתוב פה, עזוב ראיות, שיביא רק את העובדות שתומכות בטענה שלו, שלא יבלבל אותנו שצריך כמה מאות עמודים לכתוב את זה.

1-

2-.

3-

וכו'

כמה מאות עמודים למנות את העובדות?

תוקן על ידי eli_s ב- 02/01/2012 23:59:35

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2012 00:01 לינק ישיר 

הבנת הנקרא, אלי, הבנת הנקרא.

אני הראיתי את האבסורד בטענה שלך שכל הוכחה חייבת להיות קצרה ובת כמה מילים

אגב, הבעיה של פארמה כבר נפתרה, והיא אורכת כמאתיים עמודים

תוקן על ידי יהיאור ב- 03/01/2012 00:03:37

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2012 00:09 לינק ישיר 

טענתי טענה כזו?
לא. טענתי כי ניתן לכתוב תקציר.
טענתי כי אפשר להתחיל שלב שלב ואין שום סיבה (בהגיון הרדוד שלי) שמי שבטוח בטענותיו, לא ישטח אותם בצורה המאפשרת לבדוק אותן.
הצעתי כי השלב הראשון יהיה רק בחינת רשימת העובדות התומכות לטענתו בטענותיו. האם זה אפשרי בכמה שורות או עמודים? או שרשימת העובדות גם היא בת אלפי עמודים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2012 00:18 לינק ישיר 

אני מנסה ללכת בעקבות רבותינו הגדולים דפה ולהימנע מדיון עם מי שאינו מנסה להקשיב למה שהשני אומר.

אם שאלת הדת חשובה לך, תקרא את ספריו של הרב מיכי, או של כל מי שתרצה. תוכל אפילו לקרוא את מה שהוא ואחרים כתבו כאן בפורום. [אפילו שזה לא יכול להיות ממצה] כיוון שכל הממצאים מעידים שאתה לא קורא אפילו את זה, על מי תלין?

אם היא לא חשובה לך, לשם מה אתה כאן, לשגע את הראש? בינתיים לא ראיתי שתרמת משהו רציני לשום דיון. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2012 00:21 לינק ישיר 

אני נזכרתי עד כה ב5 מקרים כאלה.

יש גם בספר של הרב זילברשטיין על ראש ישיבה שגילה שהוא גוי.

וגם שמעתי אישית מהרב חפר סיפור כזה במאה שערים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2012 00:28 לינק ישיר 

נא לפרט את המקרים, ואת התוצאות, עדיף עם מקורות [לזה יש גוגל] וננסה לראות אם אפשר לגזור מכאן חוקיות כלשהו בנושא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2012 00:32 לינק ישיר 

אוקיי, טענה נוספת לרשימת טענות האליבי. "אף אחד לא מקשיב לי ולא תורם כלום לדיון"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2012 00:38 לינק ישיר 

הסיפור מהרב חפר:

''סיפר לי הרב ישראל גרוסמן ע''ה לפני 30 שנה, כי פעם עמד להשיא זוג במאה שערים. כשבועיים או שלושה לפני החתונה הוא קיבל פתק אנונימי בו נרשם שיבדוק את החתן. החתן למד בישיבה חסידית ב'מאה שערים'. הוא חשב לעצמו מה יש לבדוק, ובכלל לא העלה על דעתו שיש בעיה. מכל מקום, הפתק לא נתן לו מנוח וכמה ימים לפני החתונה קרא לאביו של החתן ואמר לו שהוא רוצה לדבר איתו. עוד בטרם התחיל לדבר, פרץ האב בבכי, ואז הבין שיש דברים. אותו יהודי (ממוצא הונגרי) סיפר לרב גרוסמן כי בשנות המלחמה הסתתר אצל משפחה גויית, שם היתה גויה שרצתה להינשא לו, והוא, מתוך נאמנות או הכרת תודה, הרגיש שהוא לא יכול לסרב לה. הם עלו יחד לארץ הקודש והתיישבו במאה שערים. הוא התבייש לספר את מוצאה ומשום כך מעולם לא התגיירה.

''הרב גרוסמן סיפר לי כי הוא היה בהלם, אך בכל זאת התעשת וזימן אליו את הבחור. הלה היה מטובי הבחורים בישיבה. הוא סיפר לו דברים כהווייתם והבחור התעלף במקום... לבסוף הציע לבחור שהוא עצמו יטפל בעניין. הרב גרוסמן הזמין את הכלה ואמר לה שאי אפשר לעשות קידושין, שכן המצב הוא כך וכך. הוא שכנע אותה שלא תספר להוריה מאום, והוא יגייר את הבחור והשידוך יתקיים והם יחיו חיים מאושרים. וכך הווה.

מקור: http://www.chabad.info/index.php?url=article_he&id=28720
(אני שמעתי ממנו את הסיפור בסוכות תשנ"א)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2012 00:38 לינק ישיר 

יהיאור כתב:
בינתיים לא ראיתי שתרמת משהו רציני לשום דיון. 

זה מיותר וחבל, (אגם שאני היום גם חטאתי באותו חטא באשכול אחר כלפי חבר אחר, אז בוא שנינו יחד נחזור בתשובה)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > אם היינו קמים בבוקר ומגלים שאנחנו לא יהודים?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 ... 8 9 10 לדף הבא סך הכל 10 דפים.