בית פורומים בחדרי חרדים

מרן הגר"ח :הגר"מ גרוס מידי מקל יש להחמיר בנושא מראות ופוריות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/1/2012 02:36 לינק ישיר 

הרב שך נפטר לפני 10 שנים. בשנים האחרונות לחייו כמעט שלא תיפקד.
כך שהסיפור , אם היה או לא, היה לפני למעלה מ 15 שנים.
15 שנים, במיוחד אצל אדם די צעיר כמו הרב גרוס, זה המון זמן. במהלך השנים האלו יחסו של הרב וואזנר אל הרב גרוס השתנה, וזאת כנראה בעקבות כך שגם פסיקותיו של הרב גרוס השתנו.

ולעצם העניין, מאיפה הכיר כ"כ הרב שך את הרב גרוס שידע לשלוח דווקא אליו אברכים בשאלות הלכתיות?
ואם הרב וואזנר וצורת הפסיקה שלו היו נאמנים כ"כ על הרב שך, מדוע לא שלח הרב שך ישר אל הרב וואזנר או אל תלמידיו הקרובים ביותר?

תוקן על ידי yeshivish ב- 05/01/2012 02:36:33

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 06:36 לינק ישיר 

ישיביש,

הרב גרוס הוא רב רק בגלל הרב שך, כשפתחו את חניכי הישיבות הראשון (אוהל תמר), באו לשאול את הרב שך את מי לקחת כרב, והוא המליץ על הרב גרוס, לפני כ25 שנה כבר.

הוא עשה שימוש גם אצל הרב ווזנר אך בעיקר אצל הרב גשטטנר.

בעניין שהרב ווזנר "שינה יחסו" לגביו, פשוט לא נכון, יצא להיות במפגש בין השניים לא לפני הרבה זמן, ואני יכול להעיד שזה פשוט לא נכון.

את התורות של אור האמת אני מכיר בע"פ, ובעיני הם בבחינת או שכן או שלא...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 08:43 לינק ישיר 

הרב גשטטנר לא דיבר עם הרב גרוס בשנותיו האחרונות וידועים הדברים. ניתן לוודא זאת אצל תלמידיו. אחד מהם הוא, הרב אליהו ר. מו"צ בשארית ישראל ששמע ממנו כי אין לו כל קשר עמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 09:33 לינק ישיר 

עקיבא_בן כתב:
ישיביש,

הרב גרוס הוא רב רק בגלל הרב שך, כשפתחו את חניכי הישיבות הראשון (אוהל תמר), באו לשאול את הרב שך את מי לקחת כרב, והוא המליץ על הרב גרוס, לפני כ25 שנה כבר.
בעניין שהרב ווזנר "שינה יחסו" לגביו, פשוט לא נכון, יצא להיות במפגש בין השניים לא לפני הרבה זמן, ואני יכול להעיד שזה פשוט לא נכון.

א. חניכי הישיבות הראשון זה לא אהל תמר אלא הביהכנ"ס ברח' קאליש ואח"כ רחוב ירושלם ואח"כ ברח' הגר"א ורק אח"כ נפתח אהל תמר

ב.יצא לך להיות במפגש! ואתה מעיד שזה פשוט לא נכון!  ומה רצית לראות ? איך שהרב ואזנר מניף את רגלו ובועט בו בעוצמה!  נו באמת

קלא דלא פסיק בין אנשי הרב ואזנר שהוא מתנער ממנו

מה האמת אני לא יודע רק אם אני יראה שהרב ואזנר לוחץ את ידו זה לא יוסיף לי ידיעה לכאן ולכאן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 10:03 לינק ישיר 

אצל מי ר' ניסים קרליץ שימש, מישהו יודע?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 10:47 לינק ישיר 

קיבלתי 2 הודעות באישי, שראוי שיכנסו לכאן.

אדם ב. תורה כותב:
"רציתי רק לשאול אותך בנוגע לכל המגיבים הנכבדים הרי הגר"י פישר זצ"ל וכל תלמידי הטעפליקער רב בירושלים ר' צבי פסח וכו' הקלו מאוד במראות על פי שימוש מדור לדור (כי הרי בצבעים לפי רוב הפוסקים א"א בלא זה לבד מהגריש"א) והרי מדובר בדרבנן וכל המיקל ומחמיר להתיר בנות ישראל לבעליהם הרי זה משובח כמובן לא מתוך זלזול בהלכה אלא מתוך שימוש ת"ח מהדור הקודם. וכל הפולמוס הפוליטי המתנהל כאן, מבזה את התורה ואת לומדיה"

אוסיף על דבריו עדות אישית, שפעם באתי עם מראה אדום למו"צ מבי"ד של הרב וואזנר (של רש"א שטרן), והוא אמר לי, שהוא, לא יכול להתיר דבר כזה, "אולי רמ"ש קליין יוכל". וכך הוי...

pi haton כותב:
"אני מתפלא על האשכול בשניים א. שאף אחד לא הגיב על היציאה של הגר״ח ״ הוא פוסק מחסידישע ספרים״ כאילו זו בעיה לכאן או לשם הרי אי אפשר לפסוק מווארטים ואף אחד לא יחשוד בר׳ מרדכי גרוס שזו דרכו, ב. שהמאבק בין ר׳ ניסים ומקורביו בר׳ מרדכי גרוס שמזמן הגדירוהו כמי דלא הגיע להוראה וכיו״ב לא קיבל אשכול בפני עצמו וצריכים לך שתזכיר מה עומד בבסיס המאבק ועוד מנסים להכחיש את המציאות כאילו האבי עזרי לא זה שראה בו אושייה הלכתית עד כדי תקווה לעשות אותו למרא דאתרא"

ואני מוסיף, שבעיני כל הוויכוח מאוס, אם המניעים שלו פוליטיים.
 כשנראה כאן הגינות, אובייקטיביות ונטייה להתייחס לעובדות ולא לעוות אותן, אולי יהיה שייך לדון בזה. לע"ע אין זה כך וחבל.

תוקן על ידי לצנינים ב- 05/01/2012 10:52:15

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 11:48 לינק ישיר 

אפיקטויזין. שקר שחוזרים עליו פעמים רבות לעיתים הופך לאמיתי. לא כן, כאן. יש מכתב מפורסם של מרן הגר"ח, בו הוא כותב שמרן הגאון "ר"נ שימש אצל מרן החזו"א וכן אצל אביו הגדול רבי נחום מאיר שהיה מורה הוראה וכל המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו". סוף ציטוט. למישהו יש סריקה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 11:50 לינק ישיר 

עקיבא, אכן גם אני זכיתי להכיר את דעותיך בע"פ. אבל אל נא נשכח כי אתה 'נוגע' בדבר ואני ממש לא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 11:53 לינק ישיר 

אור, מה הפשט "ממש לא"?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 12:02 לינק ישיר 

אומר_משהו כתב:
הרב גשטטנר לא דיבר עם הרב גרוס בשנותיו האחרונות וידועים הדברים. ניתן לוודא זאת אצל תלמידיו. אחד מהם הוא, הרב אליהו ר. מו"צ בשארית ישראל ששמע ממנו כי אין לו כל קשר עמו.

אתה בטוח? כי אני שמעתי שהרב גרוס ועוד רבנים לא דברו עם הרב גשטטנר זצ"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 13:22 לינק ישיר 

לידיעת מי שאינו בקי בביצה הבני ברקית:
הענין עם הרב גרוס ור'  ניסים קצת יותר מורכב , למרות שבשנים האחרונות זה נהפך לעוד סניף במהומות פונביז'-שונאים -מחבלים-גרודנא-יתד-משפחה בנוסח אויבו של אויבי הוא ידידי, וידידו של אויבי הוא אויבי

הרב בתחילת דרכו היה תלמיד מובהק וחשוב של ר' ניסים, שאף כתב כתב לו הסכמה מפליגה בספר  פרדס שמחה על הלכות נדה (ולא [רק]  על משפט האבידה  כפי שמישהו כתב  )

מה שקרה זה שהרב גרוס עבר משום מה (אולי בגלל רקעו ההונגרי)  לרב וואזנר , ואנשים שלא כולם ידעו זאת המשיכו להגיע אליו כתלמידו של ר'  ניסים,  והופתעו כשהתיר מראות שר' ניסים אסר , מה שהוביל לכך שר' ניסים הכריז ברבים שהוא עיור צבעים ואין לסמוך על הוראותיו.
באותו זמן בערך הוא מונה לרב של אוהל תמר והיו מתנגדים לכך .  ואז פנו לרב שך, ששלח את הרב גרוס לבחינה נוספת אצל הרב וואזנר, שאכן בחן אותו מחדש על מאות מראות ,ולא נכשל אפי' באחת , כפי שהעיד הרב וואנר בכתב 
ואז ר' ניסים בגדלות נפש שלח לו מכתב ובו ביקש סליחה וכתב שלא ידע שרבותיו של רמ"ג מקילים כ"כ 
(מכתב שהיה אמור להיות סודי ,  אבל באחד מסיבובי הקרבות הודלף)

בהמשך הזמן הרב גרוס אכן נהיה עצמאי יותר עם הזמן , וכן התקרב יותר לרב אלישיב, כך שהרב וואזנר אכן לא יכול לומר שרמ"ג מייצג במאה אחוז את שיטתו , אבל זה לא אומר שהוא לא אוחז ממנו .
ואגב זה משתקף בהסכמה של הרב וואזנר לספר שיעורי טהרה שאומר שקשה לתת הסכמה על ספרי הלכה וכו' אבל מכיר אותו כת"ח ויר"ש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 14:08 לינק ישיר 

המקדם, יישר כחך. תגובה חשובה ומאוזנת.
המתבונן יראה שאין דמיון בין סגנון המאבק של ה"חצרות" לבין זה של הרבנים עצמם, כפי שמשתקף היטב ממכתבו של הגאון ר"נ קרליץ. תן לחכם ויחכם עוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 14:14 לינק ישיר 

ממתי המכתב של ר' נסים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 14:15 לינק ישיר 

המקדם בן כמה אתה שאתה מקשקש כל כך הרבה שטויות

מעולם הוא לא היה תלמיד של ר' ניסים ומהתחלה שימש אצל הרב ואזנר ובעיקר הרב גשטטנר

אח"כ עשה שימוש אצל ר' ניסים ונכשל לשיטת ר' ניסים אך עדיין עמד במבחני הרב ואזנר ועל זה באה ההתנצלות שאגב פורסמה ברבים תיכף באישורו של ר' ניסים ולא כהדלפה

באותו זמן הוא מונה לרב מרכז ב"ב ע"י הרב שך ולרב ביהכנ"ס חניכי מרכז ב"ב שליד ביהכנ"ס הגדול (אהל תמר קם 10 שנים אח"כ)

בהמשך הזמן אכן נהיה עצמאי אבל לא שייך לשייך את זה להתקרבותו להרב אלישיב כי הגרי"ש רחוק מאד משיטת הרב ואזנר והרב גרוס הלך עוד יותר רחוק מהרב ואזנר ועל זה הרינונים על מה בדיוק הוא מסתמך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 14:39 לינק ישיר 

לצנינים, מן הסתם אתה יודע למה כיוונתי כשאמרתי שעקיבא נוגע בדבר... אין לי נגיעה שדומה לזה אפילו :-)
לגופו של עניין, אין לנו אלא הבדיחה הבאה:
מעשה ונסע הרב גרוס עם נהגו, לפתע עצר הלה ברמזור. "מה קרה שעצרת?" התעניין הרב. "הרמזור התחלף לאדום" ענה הנהג. הרב גרוס העיף מבט ברמזור ופסק על אתר "זה לא נקרא אדום, סע"

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מרן הגר"ח :הגר"מ גרוס מידי מקל יש להחמיר בנושא מראות ופוריות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.