בית פורומים בחדרי חרדים

על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/5/2012 20:49 לינק ישיר 

נתנאל
המטרה שהצבת היא מינימלית להפליא. אבל הרבנים שמשתתפים בו, ויותר מכך העסקנים שמארגנים אותו (בין היתר בעזרת הכלי המוזר הזה שנקרא אינטרנט), מגדירים לו מטרה אחרת.
אז מי צודק?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 21:03 לינק ישיר 

שבוע טוב יעקב,

חשבתי על זה ולכן הבאתי מקודם את הדוגמה מהספדו של הרב שך.

גם הר"י מסאטמר לא צעק משהו מינימאלי, הוא לא צעק "זו סכנה ותשימו לב", ודאי שלא, הוא צעק שזה איסור גמור וג' עבירות חמורות וכו'. תמיד זה ככה, זה שצועק צריך לצעוק "על אמת", לא "בכאילו", הוא צריך להיות אחד שבאמת מתכוון לכל מילה שהוא אומר ולומר עד הסוף. אחרת מתקיים בו הפתגם "אם אתה רוצה לעשות רושם - זה בדיוק הרושם שאתה עושה". 

אז גם כאן, הכנס יצעק שהאינטרנט אסור ושהוא סכנה איומה ושמן הראוי שאף אחד לא יחזיק אפילו מחשב בביתו וכו'. ואותנו זה אמור לעורר לפחות לשים לב. לכן, אני לא נכנס לדיון מה מטרת הכנס עצמו, יתכן שמטרתו נאיבית כמו שכתבת, הכל נכון, כתבתי רק שבכל מקרה יש תועלת מכינוס כזה, דוקא כי הוא גדול כל כך, דוקא כי הוא יצעק חזק כל כך. 

אולי לא דייקתי בהתנסחותי מקודם, אבל שים לב, פתחתי ואמרתי שכתבת נכון, ורק הוספתי שעכ"ז - יש תשובה, יש תועלת בכינוס. כמו ר"י מסאטמר והרב שך.

הר"י צעק שאסור, והרב שך חשב שמותר ונהג כך למעשה, אבל צעקות הר"י הכריחו אותו כל הזמן לשים לב, לא להתעלם, לא לשכוח, לא להסיח דעת. ודוקא כי הר"י צעק מכל הלב וצעק שזה איסור גמור.

עם היד על הלב, צריך שמישהו יעשה את זה. אם יהיה שקט, אם הכל יתקבל כעובדה מוגמרת, אם כל כינוס יאמר רק אמירה מינימאלית - זה לא יזיז כלום לאף אחד אפילו במישור ה"לשים לב". מה לעשות, מתרגלים, שוכחים, נסחפים. כדי שמשהו יחדור את ההרגל, צריך לפעמים צעקה מחרישת אוזניים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 22:17 לינק ישיר 

נתנאל, גרמת לי גאווה ושמחה מול סגנונו הדוחה של יעקברוכמן.

יישר כח ושבוע טוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 22:30 לינק ישיר 

חשיפה: רבני חב"ד בדיון חירום כנגד סכנת הטכנולוגיה
בימים אלו מתכוננת היהדות החרדית למעמד הגדול האמור להתקיים בניו יורק במעמד גדולי ישראל כאשר בראש סדר היום עומד הנושא של הסכנה הממארת של המכשירים הטכנולוגיים ● האסיפה הייתה מוגבלת אך לרבני חב"ד ומשפיעי חב"ד התקיימה בחשאיות-מה בבנין '770' שברמת שלמה בירושלים ● "חב"ד תהיה הנחשונית ומתוך אחדות איתנה - לעמוד בפרץ כנגד סכנת הזוהמא הרוחנית של המכשירים הטכנולוגיים", נמסר לחב"ד אינפו ● לסיפור המלא
חיים רייך
כו אייר ה'תשע"ב (18.05.2012)
"בימים אלו מתכוננת היהדות החרדית למעמד הגדול האמור להתקיים בניו יורק במעמד גדולי ישראל כאשר בראש סדר היום עומד הנושא של הסכנה הממארת של המכשירים הטכנולוגיים. והנה, עוד לפני שנחשפה הידיעה ברחוב החרדי אודות המעמד הגדול שבארה"ב – רקם "מרכז אור החינוך" החבד"י שבראשות הרב בנימין זילברשטרום, אסיפת חירום של רבני ומשפיעי חב"ד ביחד עם מחנכים ויועצי חינוך - בנושא הבוער הזה.

האסיפה הייתה מוגבלת אך לרבני חב"ד ומשפיעי חב"ד התקיימה בחשאיות-מה בבנין '770' שברמת שלמה בירושלים. רוח החיים ומארגן האסיפה היה הרב דוד וייס מנכ"ל 'מרכז אור חינוך'.

האסיפה נמשכה למעלה מ-‏5 שעות ונשאו דברים באסיפה הרבנים (לפי סדר הדרשות): הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי – מזכיר בי"ד רבני חב"ד, הרב יוסף יצחק וילשאנסקי ראש ישיבת חב"ד בצפת, הרב ב. זילברשטרום שהנחה את האסיפה, הרב דוד מאיר דרוקמן רב העיר קרית מוצקין, אורח הכבוד מארה"ב הרבזלמן ליב מרקוביץ, הרב מרדכי שמואל אשכנזי הרב דכפר חב"ד וחבר בי"ד רבני חב"ד, הרב מנחם מענדל גלוכובסקי רבה של קהילת חב"ד ברחובות וס' מזכיר ביה"ד, הרב זאב דב סלונים רב מרכז ירושלים וחבר בי"ד רבני חב"ד, הרבא. מיכאל הלפרין רב שכונת גבעת שפירא בירושלים וחבר בי"ד רבני חב"ד, הרביוסף יצחק הבלין רב קהילת חב"ד ברמת שלמה ירושלים, הרב טוביה זילברשטרום רב ביכ"נ חב"ד בשיכון חב"ד ירושלים, הרב דוד טייכטל משפיע ורב קהילת חב"ד בנצרת עלית, הרב חיים שלמה דיסקין רב העיר קרית אתא, היועץ החינוכי והמשפיע הרב מנדל פויגל, הרב מנחם וולפא רב קהילת חב"ד בנתניה, הרב ש"ז ירוסלבסקי רב קהילת חב"ד באלעד, הרב דוד וייס מנכ"ל 'מרכז אור חינוך', ועוד.

כן נשאו דברים: היועצים החינוכיים של המרכז לחינוך -  הרב יעקב פלדמן הרב יעקב מלכין והרב יצחק ריבקין, מומחה המחשבים ר' עקיבא ברוך המכהן כמנכ"ל חברת 'א. פי. קונקט' העלה פתרונות טכנולוגיים לעצירת הנגף.

דברי נעילה וברכה השמיע אורח האסיפה הרב זלמן נחמיה גולדברג.

"הכותרת של הדיונים והחלטות האסיפה הייתה שכפי שתנועת חב"ד בהכוונת הרבי הייתה הנחשונית להשתמש בכל האמצעים המודרניים לצורך הפצת יהדות ויראת שמים, כך תהיה תנועת חב"ד הנחשונית ומתוך אחדות איתנה - לעמוד בפרץ כנגד סכנת הזוהמא הרוחנית של המכשירים הטכנולוגיים", אמרו לנו כמה מהרבנים שהשתתפו בכינוס המיוחד.

לכתב חב"ד אינפו נודע כי בקרוב יחלו הרבנים בסדרת פעולות מעשיות בנושא החשוב, כדי לקבוע כללים ברורים בהם יעמדו כלל חסידי חב"ד ללא פשרות וללא יוצאים מן הכלל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 22:46 לינק ישיר 

הרב דרוקמן יכול לצווח ככרוכיה, רבני חב"ד יכולים להמשיך ולהתאסף בחשאיות (סטייל חסמב"ה), ואינפו ידווח עד מחר.

עובדה היא שחב"ד הישראלית לבדה מחזיקה כמה וכמה אתרים, חלקם רשמיים, וחלקם רשמיים למחצה לשליש ולרביע.
עובדה היא שחב"ד הבינלאומית (השלוחים) רובה ככולה אינטרנטית, ולא רק כלפי הקהל שהם מבקשים לקרב אלא גם כלפי פנים.
עובדה היא שילדי השלוחים לומדים בבית ספר אינטרנטי, ולכשיגדלו איש לא יוכל להסביר להם למה עד כה זה היה כלי כשר וכעת הוטרף.
עובדה היא שהויכוח על האינטרנט מתנהל על גבי האינטרנט.

ועובדה היא שלא כל הרבנים שעתידים לשבת בשולחן המזרח, מסוגלים לומר את זה כעת בפה מלא (ענין של משחקי כבוד וכאלה).

והעם רואה את הקולות וצוחק, חלקו בוכה.

כך לא בונים חומה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 22:47 לינק ישיר 

8ellie כתב:
נתנאל, גרמת לי גאווה ושמחה מול סגנונו הדוחה של יעקברוכמן.

יישר כח ושבוע טוב.

הסגנון שלי דוחה אותך מאוד, אבל אתה ממשיך לגלוש באינטרנט למרות הכינוס ההזוי.

זה אומר שגם אתה הזוי, או רק צבוע מתחסד?

איכסה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 22:49 לינק ישיר 

מסכים עם רוכמן. גם אהבתי את הסגנון העוקצני. אחד הכשלונות או אולי אפילו העיקרי שבהם ,של הכנס מחר הוא החלטות מגומגמות ולא ברורות שייצאו ממנו. אז תגידו תכלס, אינטרנט מסונן זה כשר או לא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 22:51 לינק ישיר 

לפיד תרגיע הארוע רק שימש הזדמנות נוספת בידי ברוכמאן לזלזל ברבנים[ כמו סאטמר הם חתרו  וחותרים להרוס כל מה שרבנים שלא מחוגם עושים, כך היה גם לגבי אגודת ישראל ,אם הצליחו לקרר אחד זה רווח בשבילם העיקר  שיצאו צודקים] הוא יודע שלחב"ד אין פתרון יותר טוב.
גם  לו מותר להיות דמגוג

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 22:56 לינק ישיר 

יעקב, יש לי שאלה אליך. אתה תוקף ותוקף ותוקף.

לך עצמך יש רעיון אחר? פתרון אחר?

או שמא אתה לא רואה בכלל בעיה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 23:33 לינק ישיר 

אין לי ספק שיהיו עשרות ואולי מאות אנשים שייצאו מהכנס, יילכו הביתה ויבטלו את החיבור לאינטרנט.

רוכמן איש ציני, ציניות היא לפעמים מעלה, אבל בדרך כלל היא חסרון. והציניות שלו היא מגן משוח בשמן שלא מאפשר לטיפת ביקורת לחדור. רוב האנשים הם לא כאלו, וכשהם ישתתפו בכנס, ישמעו על נפילות מזוויעות, ויגידו להם ברחל בתך הקטנה, אתם לוקחים סיכון על עתידכם ועל עתיד ילדיכם, אנא חשבו שוב אם הצר שווה בנזק. יהיו רבים שיילכו הביתה וינתקו. אין לי ספק בכך.

אז רוכמן לא מבין, אז מה.

הדבר היחיד שהוא צודק בו, זה שאין די בסור מרע וצריך גם פתרונות. אבל כבר לימדונו, קודם סור מרע, ורק אחר כך עשה טוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 23:37 לינק ישיר 

נתנאל34 כתב:
יעקב, יש לי שאלה אליך. אתה תוקף ותוקף ותוקף.

לך עצמך יש רעיון אחר? פתרון אחר?

או שמא אתה לא רואה בכלל בעיה?

כיהודי טוב אענה לך בשאלה נגדית.
קראת את הודעתי שפותחת את האשכול?

הנה מה שכתבתי שם: "מה זה אומר....
שהאינטרנט לא מסוכן? הוא מסוכן מאוד.
שיש להרים ידים? חס וחלילה.

זה אומר שצריך לחנך, ולחנך ולחנך.
לא לאלף, לא לאיים ולא לטמון ראש בחול."

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 23:38 לינק ישיר 

לומדמכלאדם כתב:
אין לי ספק שיהיו עשרות ואולי מאות אנשים שייצאו מהכנס, יילכו הביתה ויבטלו את החיבור לאינטרנט.

רוכמן איש ציני...

ואחרי השטות הזאת אתה מכנה אותי ציני...

אוח אוח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 23:39 לינק ישיר 

אני יכול לומר לכם, שבזכות הכנס הצפוי, ובעיקר בעקבות אשכול זה, העברתי את הקו האדום שלי ברימון למסלול ההרמטי. אני מקוה ובטוח שעוד אנשים רבים יתעוררו לחיזוקים מהסוג הזה, והיה זה שכרם של המעוררים והרבנים הי"ו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 23:42 לינק ישיר 

ואני שואל אותך, למה לא עשית את זה קודם. היית חייב לחוות את המריבות בין סאטמער א' לסאטמער ז', לחב"ד ולשאר העסקנים, כדי להבין את מה שאני ורוב הציבור הבין לפני שנים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2012 23:42 לינק ישיר 

כן יעקב, קראתי.

התכוונתי לרעיון קונקרטי. לומר מלים כוללניות כל כך כולם יודעים, וגם אומרים.

אמירה כמו שלך יעילה בדיוק כמו שישראל תגיד שכלפי הטרור צריך "לתקוף" ו"להתגונן".

ברור. אבל איך?

"לחנך", למה? איך? באיזו מסגרת? למי אתה מפנה בכלל את האמירה שלך, לכל יחיד, למוסדות חינוך, לגוף ציבורי? לפתוח את הנושא לדיון בכיתות בבתי הספר, בישיבות ובסמינרים? להניח את הדבר ביד כל הורה לשיקוליו וזמנו החופשי? וכו'.

מה בדיוק אתה מציע?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.