בית פורומים בחדרי חרדים

דרמה בסערט ויז'ניץ: השפיצים באים, הרבי נעלם!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/10/2012 15:10 לינק ישיר 

  תפסת את זה רק עכשיו??? או   שלא היית יכול להתאפק יותר???על כל פנים אני שמח שהבנת את זה  !!!
בסך הכל אומרים אצלנו שעל ראש הגנב בוער הכובע.


תוקן על ידי ראשוןלציון ב- 24/10/2012 15:13:01
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 15:36 לינק ישיר 

וכידוע הרבה רבי'ס גולשים בפורום ואכמ"לדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/10/2012 15:52 לינק ישיר 

אה, מי יעמוד בסוד קדושים! [quote]קראתי בבחדרי תגובה על מה שקורא בסערט ולאחר בירור הבנתי שזה אמת ולכן אעתיק זאת לכאן.

בס"ד
חשיפה דרמטית
נסיון הסחיטה המדהים שלא היה כמותו מאז הוקמה החסידות המרעיד את כל מי ששומע ומבין מה עומד מאחרי "מסע ההקלטות" בסערט ויז'ניץ בשילוב הרקע ההיסטורי של הרב אט"ש

רבותי ההתקפות המרושעות באינטרנט בנוגע למתרחש בחצה"ק סערט ויז'ניץ הביאו אותי לעשות סדר בדברים, מעולם לא כתבתי תגובות באינטרנט, אולם כדי לתת לדעת הקהל להבין שיש כאן עוד צד שאמנם שותק, מביא אני את הצד של סערט ויז'ניץ וכל אחד ישפוט כראות עיניו. בטוח אני שהצד השני ישתולל מזעם ויפעיל מערכת של "ניקים" שתאמר שהכל שקר וכזב, אולם אני מציע לכל מי שקורא כתבה זו שישאל את ידידו חסיד סערט ויז'ניץ אם הדברים נכונים ויקבל אישור לכל מילה.
א.ישנה חסידות שמרכזה בחיפה וסערט ויז'ניץ שמה, החסידות שמצטיינת בהרבה תחומים הצטיינה בעיקר באהבה ואחווה בתוכה שבאה לידי ביטוי בין האדמו"ר לראש הישיבה, דבר שאין ולא היה לו אח ורע בהיסטוריה, אני מביא פרט זה בהקשר לצעד שהאדמו"ר ביצע שאתייחס אליו בהרחבה בהמשך...
ב. הרב אהרן טובי' שפיטץ חתנו של האדמו"ר להלן "הסיקריק הראשי", ומי שהוא ובניו מחוללים את הסערה הדמיונית בסערט ויז'ניץ, משתייך במקורו לחסידות סאטמר, שעם כל הכבוד וההערכה, "אהבת ישראל" אף פעם לא היה המוטיב העיקרי בה, "קנאות" זה שם המשחק, וזו אגב זכותם.
לאדמו"ר שליט"א יש בן אחד ושמו רבי יעקב והוא מנהל את עניני החסידות, כל חסידות סערט ויזניץ בארץ ובעולם מתנהלת על פיו. ר' יעקב כל המכירו יודע שהוא עדין נפש, יהודי יודע ספר, כל קהילת סערט ויז'ניץ אוהבת אותו ומעריצה אותו.
את הדברים הנכתבים כאן ניתן לברר אצל כל סערט ויז'ניץ באשר הוא ולא אצל כותב אנונימי באינטרנט.
בטרם ניגש לסיפור עצמו ולניסיון הסחיטה המדהים, מעט רקע ההיסטורי על ה"סיקריק הראשי": "הסיקריק הראשי" כבר מנערותו, למרבה הצער, ניכר אופיו ה'סיקריקי', הוא רב והסתכסך עם מי שהוא יכול, כל חסידי האדמו"ר מהר"א מסאטמר זוכרים אותו בכך שרדף עד חורמה את האדמו"ר והציק לו בכל הזדמנות על כך שחטאו הגדול היה על שנעשה חתן אצל האדמו"ר מויז'ניץ, ואף כל השנים מנע מחותנו האדמו"ר שליט"א להפגש עם מהר"א, (יצוין כי באחד מהחתונות של בניו הכריח אותו האדמו"ר שליט"א להזמינו לחתונה.) מיד בהגיעו לארץ מונה למג"ש בישיבה כשמקביל החל בפעולות להשלטת חוקי התורה ב"חיפה", חיפה היא עיר סובלנית כפי הידוע ומרקם היחסים שבין דתיים לחילונים נשמר לאורך שנים בקפידה, אולם למיודעינו הנ"ל לא היה אכפת, הוא הלך בשכונות חילוניות למהדרין שמעולם לא דרכה בהם רגל חרדית, מתחנת אוטובוס לזולתה וקרע שלטי שחץ, וזאת למודעי , חותנו האדמו"ר מעולם לא דגל ולא דוגל בשיטה של הפגנות מחאות וכו', נזכיר כי רק לאחרונה בעמנואל לא הצטרף האדמו"ר לקריאות להפגנה, מחאה שקטה כן הפגנות לא.
"הסיקריק הראשי" לא ראה בכך די והתנפל בבוטות על אנשים ואברכים בזוטות, המוטו שלו היה "שלא מדברים באידיש", מעולם לא עניין אותו ליזום שיעורי תורה או דברים אחרים אלא תמיד חיפש לחנך את זולתו לעניני הקנאות
ה"סיקריק הראשי" נעצר בפעולותיו הכבירות למען חינוך החילוניים לתורה ולתשובה, ע"י משטרת ישראל, אתם בוודאי מבינים לאיזה בושות גרם בכך לחותנו האדמו"ר שליט"א ואכן ברוב כעסו אסר האדמו"ר שליט"א לדבר עימו לתקופת זמן, לאחר פעולות והשתדלויות שוחרר הנ"ל בתנאי שיצא מהארץ.
לאחר בואו לחו"ל מונה לרב דחסידי סערט ויז'ניץ, בתפקידו כרב הסתכם בקבלת 'שישי' ו"שוכן עד" , מעולם לא יזם פעילות בבית כנסת, את דברי תורתו בסעודה שלישית היה אומר מ'עלון' מזדמן, מעולם לא נראה עוסק בלימוד בספר קדוש, לעומת זאת בפעולות מחאה וקנאות נראה 'הרב' הייטב, לחם נגד העירוב כאילו ומדובר במנהג סערט ויזניץ, וכן העיף מהביהכנ"ס את י.פ. ונוספים על שהעזו לטלטל בשבת, באחד משמחותיו אף גער בחמיו האדמו"ר שליט"א לפני כל, על שהעיז ל"טלטל" בשבת . אגב גיסו ר' יעקב שליט"א מעולם לא התערב בהנהלת הקהילה, ובכל "הנזרקים" משם, בכל שני וחמישי.
שורש הסיפור המזעזע הנוכחי בקצרה בסערט ויזניץ הוא כך.
היו היה גבאי ושמו ב.ה. , (חלק גדול מהדברים הם ממה שהאדמו"ר שליט"א סיפר לאחרונה באסיפה של 40 זקני ונכבדי החסידות,) ניהל את הגבאות ביד רמה אולי אפילו ביד רמה מידי, כדי לסבר את האוזן נספר שמאז שהועף, כל מקום עבודה שקיבל אותו והיו רבים כאלו, העיפו אותו תקופה אח"כ כשעמדו על טיבו, נציין עוד שעד היום מספרים אנשים זקנים בחיפה והגלילות למתרימים מטעם בית האדמו"ר ש"ברוך" הגיע כבר לקחת את הכסף לאדמו"ר...
עכ"פ ב.ה. נהג לתת לאדמו"ר שליט"א "גבאי געלט" וכפי שהגדיר זאת האדמו"ר "אני עבדתי אצלו", אנשים שהזרימו סכומי עתק לאדמו"ר שליט"א נדהמו להיווכח שהכסף לא הגיע ליעדו, נציין רק דוגמה אחת מני אלף, בכל שנה מוכרים בחצה"ק סערט ויז'ניץ שיר המעלות , הגובה של הכסף היה ב.ה. שסיפר לכולם שזה מגיע לרבי, שנה לאחר שעף ניגש הממונה החדש נ.ק. ונתן את הכסף לרבי, הרבי שואל אותו מה זה, והוא סיפר לרבי שזה הכסף מ"שיר המעלות", אומר לו הרבי זה פעם ראשונה שאני מקבל כסף משיר המעלות..., אותו סיפור היה בחתונות של נכדי האדמו"ר, כסף שאנשים נתנו ישירות לאדמו"ר נעלם, חפצים וירושות של הרבי נעלמו, הוא היה "סוחב " את הרבי לארועים ושמחות שהוא היה חפץ ביקרם בתואנות שונות, הוא הכניס לסערט ויז'ניץ את המושג "דרגות" במשפחת המלוכה ניסה לסכסך ולהשפיל את משפחת "ראש הישיבה" בכל הזדמנות ובכל שמחה, לשיא של חוצפה הגיע הדבר כשהגבאי ב.ה נתפס מצוטט ע"י מכשירי האזנה לשיחותיו של הרבי עם בני משפחתו, ברוב חוצפתו היה גם מנתק שיחות אלו תוך כדי שיחה, לשיאים נוספים של עזות פנים הגיעו הדברים בהתעללות במשפחת הרבי, לא פעם הזעיק בשל שיעמום את בנו יחידו של הרבי בטלפון החרום של הרבי, הכל כדי לנקום בו ולהתעלל בו, הוא הסתובב בקרב מכריו וסיפר להם שהוא הולך להיות "הערשיל כץ" של סערט ויז'ניץ דהיינו רצונו היה לשלוט בשליטה מוחלטת על הרבי, כפי ש"הערשיל כץ" שולט על "הזקן" כלשונו הזהב.
סיפור אחד על כך שהאדמו"ר סיפר באסיפה הנ"ל, היה בעת כשהאדמו"ר מבעלזא שליט"א עשה ברית לאחד מנכדיו, ידידיו בחצה"ק בעלזא להם היה מתרברב על שליטתו ברבי, הבטיחו לו הון עתק אם יצליח ל"סובב" את הרבי ולהביאו לברית, והוא אכן בכושר השכנוע שלו שכנע את הרבי שיסע, הוא אמר לרבי שהרבי מבעלזא מאד מאד רוצה שהרבי יגיע וכו', יום לפני הברית שואלו האדמו"ר האם מאן דהו מבעלזא הזמין אותנו לברית?, אמר לו ב.ה. כן הרבי מבעלזא אמור להתקשר..., וכשהרבי מבעלזא שלא היה ידוע לו שהוא צריך להתקשר התמהמה מלהתקשר... אמר ב.ה. לרבי שמשלחת מבעלזא צריכה להגיע להזמין את הרבי, הוא הוסיף לרבי, וזה אכן היה נכון, שהוא כבר הודיע לגבאי האדמו"ר מבעלזא שהרבי מגיע... וכשהמשלחת לא הגיעה, אמר לרבי שזה יהיה בושות אם הרבי לא יגיע, כי הוא כבר הודיע לכולם, והרבי מבעלזא יפגע מהרבי וכו' וכו' ואכן הרבי נסע לבעלזא...
בני משפחת הרבי ראו ושמעו והבליגו במשך שנים עד שסבלנותם פגה , הם קמו והביאו את הדברים בפני הרבי, הרבי הורה להקים ועדה שתטפל בענין, לאורך כל הדרך הורה הרבי לחברי הוועדה לפעול עניינית, ואף הוסיף לשמש כחברי הוועדה את הגרד"ש זולדן שליט"א והגר"מ בהאם שליט"א, לאחר שנתיים של דיונים החליטה הוועדה כי ב.ה. יסיים את תפקידו כגבאי וימונה כמנכ"ל "המרכז עולמי".
חשוב להדגיש כי בניגוד לטענות, הוועדה שמעה היטב את טענותיו של ב.ה. לאורך כל הדרך, כל השליחים ועסקני הציבור שניסו להשפיע על הרבי ראו כי עם הרבי מנוי וגמור הדבר שהנ"ל יסיים את תפקידו.
ב.ה. הפיץ לכולם שהכל משנאה אישית של ר' יעקב ובניו כלפיו, הוא התעלם מהטענות הקשות עליו, ובחסידות כולם הבינו שכפי שמנכ"ל יכול לפטר את עובדו אם פגע בבנו, כך האדמו"ר יכול לפטר כל עובד ויהיה הבכיר ביותר.
ב.ה. לא הסכים לוותר על ההשפלה בכבודו, ולא הסכים להתמנות כמנכ"ל "המרכז עולמי" והתחיל לרדוף את הרבי, הוא שלח מכתבים לרבי, בו הוא כתב לרבי דברים מזעזעים, שלצערינו הוא משתדל לקיימם, הוא כתב לרבי "שהוא ירדוף את הרבי עד יום מותו" עפ"ל, ועוד דברי נאצה מהירודים ביותר.
הגרד"ש זולדן והגר"מ באהם שראו את המכתבים היו בהלם להיכן מסוגל אדם לרדת.
ידידיו שראו את הנעשה וחששו לעורו (כי לצערינו ב47 שנות הנהגתו של הרבי מי שהתחיל עם הרבי לא נוקה, ואכן גם הוא לא נוקה ואכמ"ל), שכנעו אותו שיגיע לבקש סליחה, אולם מיד לאחר שהגיע הוא שוב חזר לסורו, ושוב שלח מכתבי נאצה לרבי כשהוא מבטיח לרבי שהוא יסכסך את משפחתו עימו.
לאדמו"ר מהורדנקא שניסה לשכנע את הרבי להחזיר את הגבאי, סיפר הרבי כי לאחר שבבי"ד סדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 16:23 לינק ישיר 

אחת ולתמיד, שמך נאה לך,
אחת ולתמיד עשית סדר בפרשה העצובה הזאתדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/10/2012 16:55 לינק ישיר 

הנה חסידים יקרים לא עצרתם את הבריון בזמן אז תקבלו עכשיו כתבות ופרסום בכל מקום ממש "כבוד" לרבה ולחסידות......
סערה בסערט ויז'ניץ: האדמו"ר הוברח מביתו

דרמה בחסידות סערט ויז'ניץ בחיפה: חתנו של האדמו"ר, הרב טוביה שפיץ, הגיע הבוקר במיוחד מארצות-הברית לבקר את חמיו אולם מצא בית ריק, לאחר שלטענתו גורמים בכירים בחסידות הבריחו את הרבי מביתו לצפת, כדי למנוע את הפגישה ביניהם. החתן הגיע בליווי חברת אבטחה בשל איומים שקיבל (חסידים)

|
ח' בחשוון תשעג   13:29  24.10.12
הדפסה
האדמו"ר מסערט ויז'ניץ - מדוע הוברח האדמו"ר מביתו?
האדמו"ר מסערט ויז'ניץ (צילום ארכיון: אלי סגל)

דרמה בחסידות סערט ויז'ניץ בחיפה: חתנו של האדמו"ר, הרב טוביה שפיץ, הגיע הבוקר (רביעי) במיוחד מארצות-הברית לבקר את חמיו בליווי חברת אבטחה אולם מצא בית ריק, לאחר שהרבי שוהה בימים אלו בצפת.

ל"כיכר השבת" נודע כי גם בחסידות סערט ויז'ניץ הרוחות סוערות בימים אלו, לאחר שחתנו של האדמו"ר, הרב טוביה שפיץ, הגיע יחד עם רעייתו ובני משפחתו לבקר את הסב, אך גורמים בחסידות דואגים שהפגישה לא תצא אל הפועל.

משפחת שפיץ המתגוררת בארצות-הברית הגיעו במונית היישר משדה התעופה אל ביתו של הרבי בחיפה, לדבריהם האדמו"ר התקשר וביקש להזמינם לביקור, אולם בהנהלת החסידות עשו הכל על מנת שהביקור המשפחתי לא יתקיים.

משפחת שפיץ שהגיעו בלוויית מאבטחים, וזאת עקב איומים שהועברו אליהם, לטענתם, מצד גורמים בכירים בחסידות, נדהמו לגלות כי הרבי מסערט ויז'ניץ שוהה במעון הנופש שלו בצפת וזאת למרות שהזמינם לביתו בחיפה.

לטענת משפחת שפיץ ההמומה, גבאי הרבי "הבריחו" אותו לצפת על-מנת שלא יפגוש את בתו וחתנו. 

יצוין כי בחסידות טוענים שהרבי שוהה תמיד בתקופה זו בבית הנופש בצפת, וכי משפחת שפיץ הגיעה על-מנת לעורר פרובוקציה. "הורנו לחסידים שלא לשתף פעולה ולא להגיב להם על מנת לשמור על השלום ועל השקט", אומרים בחסידות.

הרקע למקרה הינו סכסוך ירושה בין משפחת בנו יחידו של הרבי, הרה"ג רבי יעקב הגר, רב החסידות, השולט בפועל בחסידות, לבין אחותו וגיסו הרב טוביה שפיץ, המבקשים אף הם לפתוח חצר משלהם.

יצוין כי רובו של הציבור בסערט ויז'ניץ מסתייג מהמחלוקת ובוחר להישמע להוראות הרוחניות של בן הרבי. בשנתיים האחרונות פתח הרב שפיץ קהילה נפרדת בתוך החסידות, אך לדברי בכירי החסידות, הרבי מסרב לתת לה גיבוי רוחני.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 17:01 לינק ישיר 

בכל האשכול הזה עוד לא קיבלנו תשובה לשאלה :למה הביריון הזה מגיע לארץ לרבה?????
מה הוא רוצה???????????דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 17:23 לינק ישיר 


גם לא קבלנו תשובה מי הבריון ר' יעקב הגר או ר' טובי' שפיטץ????דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 17:49 לינק ישיר 

גמיש כתב:
מישהו יודע לאן נעלם ״ קונסול״ איפה הוא ? מאז שעלו עליו הוא תפס רגליים קרות. חבל עליו.

אני לא נעלמתי לאף מקום, כל הסיפור שם זה "היסטוריה" ועכשיו הם ב"הסטריה".
רק חבל שהנכד ר' ברוך חתן ההיליגער רבי ממרכז ויזניץ,
מוריד את חסידות סרעט ויזניץ, לחסידות כמו השווער שלו,
שכל החסידות בנויה: "רכושנות".שפירושו שהחסיד רכוש הרבי...
וזה כיום רק אצל ההיליגער בבני ברק, ויעבור לחיפה, ע"י הנכד ר' ברוך.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 17:54 לינק ישיר 

קונסול, אז אתה תומך ברב שפיץ?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/10/2012 18:04 לינק ישיר 


דבר ראשון זה משפחה, ואחרי זה החסידות,

וכמו שכבר אמרתי, "רכשנות" בא משנאה עצמאית,
וממשיך, לקנאה, צרות עין, חוסר פירגון, וכו' וכו'...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 18:42 לינק ישיר 

כמו שענית קודם משפחה..ובגלל זה אתה  תומך בהרב שפיץ
אפשר לציין שבנתיים השקט נשמר בשטח..ביום שלישי בערב הדיין זולדן דיבר בבית הכנסת המרכזי בקריה והזהיר וביקש שלא להיגרר לאלימות ןשהדרך שלנו  הוא רק שלום ואחווה .אחרי שדיברתי עם הצד הנגדי שמאוד מאוכזבים שלא הצליחו לייצר את הבלגן ואת האקשן כמו שרצו..הרב שפיץ כמעט והרים ידיים והחליט לחזור לארה"ב.אבל הילדים שלו.לא הסכימו וטענו שלא יחזרו הביתה עד שיקראו את הרבי לדין תורהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 18:51 לינק ישיר 

גמיש כתב:
כמו שענית קודם משפחה..ובגלל זה אתה  תומך בהרב שפיץ
אפשר לציין שבנתיים השקט נשמר בשטח..ביום שלישי בערב הדיין זולדן דיבר בבית הכנסת המרכזי בקריה והזהיר וביקש שלא להיגרר לאלימות ןשהדרך שלנו  הוא רק שלום ואחווה .אחרי שדיברתי עם הצד הנגדי שמאוד מאוכזבים שלא הצליחו לייצר את הבלגן ואת האקשן כמו שרצו..הרב שפיץ כמעט והרים ידיים והחליט לחזור לארה"ב.אבל הילדים שלו.לא הסכימו וטענו שלא יחזרו הביתה עד שיקראו את הרבי לדין תורה

 "לקרוא לרבי לדין תורה" נשמע הזוי לחלוטין!!
האם אפשר להסביר במילים פשוטות תכל'ס מה הם בדיוק תובעים?

תוקן על ידי momeir ב- 24/10/2012 18:51:10
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/10/2012 19:23 לינק ישיר 

אזנים_לכתל כתב:
קונסול, אז אתה תומך ברב שפיץ?
 
איפכא מסתברא'ניקדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 20:15 לינק ישיר 


ועשיתם לו כאשר זמם לעשות....דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/10/2012 21:02 לינק ישיר 

שבטמישור כתב:
קונסול, אז אתה תומך ברב שפיץ? 
איפכא מסתברא'ניק

איפכא מסתברא, מה רע ,האם אני חייב,
אבל אתם," איפכא לא מסתברא, "....!!!!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דרמה בסערט ויז'ניץ: השפיצים באים, הרבי נעלם!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.