בית פורומים בחדרי חרדים

הרטוריקה של הציבור החרדי- גזירות שמד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/4/2013 23:31 לינק ישיר 

למרות שהרבצר מתהדר בספר עם הקדשה של הרב יובדיה שמכנה אותו הרה"ג, הוא רחוק מלהיחשב רב בעיני הלמדנים של הציבור הדתי לאומי.
מנהל מכינה אינו אלא עסקן. הוא מעולם לא כיהן ברבנות עד שנבחר להיות רבצר כאתנן על שחיבק את מגרשיו.ממילא פסיקת ההלכה שלו אינה שווה אלא כעיצה של ירקן מהשוק.
פותח האשכול כתב יפה פרט לנקודה אחת. אני מסנגר עליו שהוא פשוט לא מכיר את העובדות כהוויתן.
נכון. בישיבות החרדיות יש יותר לובשי פראקים. אבל גדוחי תורה שמוסרים נפשם עליה ומעבירים אותה בטהרתה מדור לדור יש בציבור הדתי לאומי בכמויות עצונות.
הרב ליכטנשטיין יכול להתמודד מול כל מרן חרדי בקלות. גם הרבנים רבינוביץ אגרא וסבתו (שני האחים).
ויש עוד המונים. אלא שהם פשוט חיים בצנעה. והציבור שלהם לא רוקד סביבם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2013 23:56 לינק ישיר 

רוכמן, אל תסנגר עלי אני מסתדר, ואני גם מכיר את הרבנים שציינת הרב ליכטנשטיין ( ואני מכיר ושמעתי הרבה שיעורים שלו , ואף השתמשתי מספר פעמים בשיחותיו על פרשת השבוע כפי שמופיעות באתר ישיבת הר עציון ,
אני מעריך  את הרב סבתו ( ממעלה אדומים) ואת הרב שילת משם וכן את הרב רבינוביץ , ( ראש השיבה של מעלה אדומים, ) ואני יכול לציין לך שמות של רבנים דתיים לאומיים רבים שלא בטוח שאתה מכיר,
וכפי שציינתי אני מעריך את שיחותיהם של רבים מרבני הציבור החרדי ,
עם כל זאת לא התרגשתי מלשמוע את שיעוריהם... ויש הרבה רמי"ם חרדים מוצלחים יותר.
לרב ליכטנשטיין ייזקפו לחובתו גידולי פרא רבים שיצאו מישיבתו ומהדרך בה הוא מחנך , למרות שבאופן אישי אני מעריך מאד את אישיותו .

בנוסף אציין כי קשה מאד למצוא רב דתי לאומי ישראלי שהתחנך לגמרי במוסדות ציוניים ( ללא נגיעה לחרדים או  לרבני חו"ל שיצא למדן ) וד"ל .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 00:00 לינק ישיר 

ולחובת מי ייזקפו גידולי הפרא שיצאו מפונביז', על כל פלגיה?

גידולי פרא, שבמחלוקתם ההרסנית, הרסו את היהדות החרדית-ליטאית?
שלא בחלו בשום דרך ע"מ לנצח את הצד השני?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 00:05 לינק ישיר 

אובד_דרך כתב:

עם כל זאת לא התרגשתי מלשמוע את שיעוריהם... ויש הרבה רמי"ם חרדים מוצלחים יותר.
זה ענין של טעם אישי סובייקטיבי לחלוטין. הטעם האישי שלך (שנבנה במוסדות מסוג מסויים) לא עושה אותם פחות מוצלחים מעמיתיהם החרדיים.
ראוי שתכתוב "ויש לטעמי האישי הרבה ר"מים..."
לרב ליכטנשטיין ייזקפו לחובתו גידולי פרא רבים שיצאו מישיבתו ומהדרך בה הוא מחנך , למרות שבאופן אישי אני מעריך מאד את אישיותו .
אם נזקוף לחובת ראש ישיבה את גידולי הפרא שיוצאים מישיבתו. בראש רשימת החייבים יעמדו ראשי ישיבות וואלוז'ין ונובהרדוק, כדאי להרהר בקביעתך לפני שאנו נאלצים לשרוף את ספרי ההיסטוריה בפעם המי יודע כמה.

בנוסף אציין כי קשה מאד למצוא רב דתי לאומי ישראלי שהתחנך לגמרי במוסדות ציוניים ( ללא נגיעה לחרדים או  לרבני חו"ל שיצא למדן ) וד"ל . עולם התורה הדתי לאומי צעיר לימים. כמה גדולים הפיק הציבור החרדי בארבעים השנים האחרונות? דל מהכא לובשי פראקים שאין בתוכם כלום, ותישאר עם היצע מצומצם למדי.

והנה עוד חידה.
את השם משה הררי שמעת?
מדובר באדם החובש את ספסלי מרכז הרב מזה שנים ארוכות, כתב כמה וכמה ספרי הלכה (אותם הוא מוכר במחיר הקרן למרות דלותו המשוועת).
לו היה משתייך לציבור החרדי, היה  מוזכר פעמיים ביום על גבי יתד נאמן. התמזל מזלו שהוא מיזרוחניק. מי שמע עליו.
יש באמתחתי עוד עשרות שמות מהסוג שלו
לעולם לא תשמע עליהם. 
אגב. איש מהם לא מתעניין לא בבנט ולא בלפיד, רק בתורת ה' חפצם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 00:07 לינק ישיר 

ori83 כתב:
ואני יודע שבמדינה שמליון ילדים יהודים לא יודעים שמע ישראל זה שמד

זה לא שמד. זה תינוקות שנשבו.
נשבו בידי מי? בידי החרדים, שצועקים כל היום שמד שמד, שמקללים את מדינתם ואת ציונותם, שמציירים את רבם באכילת מצה, שעושים תיקוני אצילות לנשות חסידיהם, שרבים על ירושת אדמו"ריהם, שזורקים נרות אצל באבות, שמקשים קלוץ קשייס על איך אפשר לחגוג יום העצמאות אם אנו נזקקים לעזרת אמריקה, שכל דבריהם חסרי שכל, שחכמת מה להם, שגונבים ולוקחים שוחד (שרי ש"ס), וכו' וכו' וכו'. 

אז מה נראה לך? שצעקות השמד שמד מקרבות מישהו? הן מונעות שמד או שהן בעצמן גורמות לשמד?
לא היה עדיף לשתוק ולקבל בהכנעה את תוצאות הבחירות ולבטוח באבינו שבשמיים, מאשר לצעוק שמד שמד בהיסטריה ולהתיז שנאה לכל עבר?

ולאובד דרך - אין צורך לחיות בדיסוננס. ראה משנה אחרונה במסכת סוטה לגבי חכמת סופרים תסרח בעקבתא דמשיחא.
ונשאל שם - על מי יש לנו להשען? והתשובה - על אבינו שבשמיים. לא רבינו ולא מרן ראש הישיבה ולא ההיליגער.
ואבינו שבשמים נמצא בתורה ויש לנו ב"ה הרבה על מה להשען.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 00:15 לינק ישיר 

גם את משה הררי וספריו הירוקים אני מכיר....

רוכמן עזוב, לא בא לי להתווכח איתך . אתה כמו חרדי קלאסי אבל הפוך... אצלכם הכל טוב ואצל החרדים הכל בסדר..
הכל רק טעמי האישי, והרבנים שציינת הם למדנים אדירים...יותר מכל ראשי הישיבות והרמי"ם החרדים שקיימים בכלל אוקי?
בסדר ? מרוצה?...
כנראה שראייה חד מימדית איננה נחלתם של חרדים בלבד....
תאמין לי שבחנתי טוב את הנושא מצידי אתה יכול המשיך לסנגר או לא לסנגר עלי . ..

גידולי הפרא מפונובי'ז מגעילים אותי לפחות כמו שהם מגעילים אותך והם תרמו רבות לירידת קרנם של בני הישיבות , וגם רבניהם שלא השכילו למצוא את הדרך לפתור את הסכסוך בצורה  מכובדת , ולא להגיע למצב בו יצטרכו לקבל את הכרעתו של בית המשפט .
עם כל זאת הם לא גרמו לעיוות של ההלכה , ולעיוותים נוספים ביסודות היהדות .
כל הדורות אמנם יצאו גידולי פרא , אולם הם לא המשיכו את דרך הישיבה אלא סטו ממנה,
רבים מבוגרי הגוש , לפחות לטענתם . המשיכו את דרך הישיבה ,
אכב לא אמרתי שאני חושב שהרב ליכטנשטיין מרוצה או ותמך בזה אבל האוירה  ששררה שם בישיבה הביאה לידי כך לענ"ד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 05:46 לינק ישיר 

חרד_חדש כתב:
ואני יודע שבמדינה שמליון ילדים יהודים לא יודעים שמע ישראל זה שמד

זה לא שמד. זה תינוקות שנשבו.
נשבו בידי מי? בידי החרדים, שצועקים כל היום שמד שמד, שמקללים את מדינתם ואת ציונותם, שמציירים את רבם באכילת מצה, שעושים תיקוני אצילות לנשות חסידיהם, שרבים על ירושת אדמו"ריהם, שזורקים נרות אצל באבות, שמקשים קלוץ קשייס על איך אפשר לחגוג יום העצמאות אם אנו נזקקים לעזרת אמריקה, שכל דבריהם חסרי שכל, שחכמת מה להם, שגונבים ולוקחים שוחד (שרי ש"ס), וכו' וכו' וכו'. 

אז מה נראה לך? שצעקות השמד שמד מקרבות מישהו? הן מונעות שמד או שהן בעצמן גורמות לשמד?
לא היה עדיף לשתוק ולקבל בהכנעה את תוצאות הבחירות ולבטוח באבינו שבשמיים, מאשר לצעוק שמד שמד בהיסטריה ולהתיז שנאה לכל עבר?

ולאובד דרך - אין צורך לחיות בדיסוננס. ראה משנה אחרונה במסכת סוטה לגבי חכמת סופרים תסרח בעקבתא דמשיחא.
ונשאל שם - על מי יש לנו להשען? והתשובה - על אבינו שבשמיים. לא רבינו ולא מרן ראש הישיבה ולא ההיליגער.
ואבינו שבשמים נמצא בתורה ויש לנו ב"ה הרבה על מה להשען.
דמגוגיה זולה במיטבה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 07:13 לינק ישיר 

אובד דרך
אכן יש ניגוד גדול מאד בין רמת ה"לומדות" של רבנינו החרדים לבין הרטוריקה המתלהמת והשטחית בענייני ציבור.
אני ממליץ לך ולכל מי שחושב כמוך (ואני בכללם) להתחיל ולטעום ממשנתו של הרב יצחק גינזבורג (ישיבת קבר יוסף).יש לו בהחלט מה למכור.סחורה ייחודית ואיכותית!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 07:41 לינק ישיר 

אני אשאל אם עושים דה לגיטמציה בציבור ללומדי תורה ורק אלף שמונה מאות חשובים והשאר לא, ומה שלא יגייסו את אלה שמעבר, זה רק בגלל שלא יוכלו , ואם בעיניהם וכך מלעיטים את הציבור המסכן, לומדי התורה הם נטל כן כך הם מלעיטים את הציבור שלימוד תורה זה נטל (במובן שהם מיתכוונים) אז מה זה אם לא שמד? הרי כולנו יודעים שזכות קימינו היחיד זה לימוד התורה אז לקרוא לזה נטל?

תוקן על ידי ori83 ב- 08/04/2013 07:44:31

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 07:45 לינק ישיר 

אובד_דרך כתב:
גם את משה הררי וספריו הירוקים אני מכיר....

רוכמן עזוב, לא בא לי להתווכח איתך . אתה כמו חרדי קלאסי אבל הפוך... אצלכם הכל טוב ואצל החרדים הכל בסדר..
הכל רק טעמי האישי, והרבנים שציינת הם למדנים אדירים...יותר מכל ראשי הישיבות והרמי"ם החרדים שקיימים בכלל אוקי?
בסדר ? מרוצה?...
כנראה שראייה חד מימדית איננה נחלתם של חרדים בלבד....
תאמין לי שבחנתי טוב את הנושא מצידי אתה יכול המשיך לסנגר או לא לסנגר עלי . ..

גידולי הפרא מפונובי'ז מגעילים אותי לפחות כמו שהם מגעילים אותך והם תרמו רבות לירידת קרנם של בני הישיבות , וגם רבניהם שלא השכילו למצוא את הדרך לפתור את הסכסוך בצורה  מכובדת , ולא להגיע למצב בו יצטרכו לקבל את הכרעתו של בית המשפט .
עם כל זאת הם לא גרמו לעיוות של ההלכה , ולעיוותים נוספים ביסודות היהדות .
כל הדורות אמנם יצאו גידולי פרא , אולם הם לא המשיכו את דרך הישיבה אלא סטו ממנה,
רבים מבוגרי הגוש , לפחות לטענתם . המשיכו את דרך הישיבה ,
אכב לא אמרתי שאני חושב שהרב ליכטנשטיין מרוצה או ותמך בזה אבל האוירה  ששררה שם בישיבה הביאה לידי כך לענ"ד.

השתכנעתי שאתה חרדי (אובד).
קשה לך לכנות את הרב משה הררי בכינוי הראוי לו.
בניגוד אליך, אני חושב שהעולם רב ממדי. יש טובים פה ושם, יש מנוולים פה ושם.
לא אמרתי ששם הכל טוב ולא שכאן הכל רע. אל תכניס מילים לפי.

הפונביז'אים הניצים עד כדי זוב דם כן טוענים שהם ממשיכי דרכו של מרן, וגם המשכילים טענו שהם ורק הם הדרך הנכונה.
כדאי שתכיר את העובדות, כי הפוסט שלך יכל להיות איכותי יותר לו היה מתבסס עליהן ולא רק מנוסח יפה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 09:54 לינק ישיר 

ori83 כתב:

דמגוגיה זולה במיטבה

בול עץ חסר תקנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 10:04 לינק ישיר 

נעלבתי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 13:03 לינק ישיר 

רוכמן.. אתה תבחר את הכינוי הראוי לך...
אין לי בעיה להוסיף את התואר הרב לשמו של הת"ח משה הררי. שאישית אני לא מכיר אותו .
אם תקרא למעלה את הודעתך , תוכל לראות כי אתה שאלת אם את השם משה הררי אני מכיר... מבלי שהוספת את תואר הרב לשמו.
עניתי לך כפי שאלתך.
העולה מן הדברים שאתה כל כוונתך זה לנגח מבלי לבחון את הדברים לגופם.
איזה כינוי לקרוא לך? חצוף? טיפש ? סתם אהבל שרק מחפש להתקיף ושמייחס לאחרים כוונות זדון?
התנצלות תהיה במקום ,
 ובאמת שלא בא לי להתווכח עם מישהו כמוך, אמנם העולם אינו חד מימדי אבל מכאן ועד לקבל את כולם או לשלול את כולם הדרך רחוקה
בינתים דבריך לא מורים על חשיבה יצירתית או על חשיבה מעמיקה . אתה פשוט לוקח צד מסוים ומתקיף את הצד השני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2013 13:15 לינק ישיר 

לאחרונה קראתי את הספר של ליכטנשטיין עם חיים סבטו.  חבל על יהודי ת''ח כמו ליכטנשטיין שמדבר כ''כ הרבה שטיות. כנראה ברגע שאתה נופל בין המזרחי העיוות בהתורה והנחיתות צועק בכל פינה [לדוגמא תסתכלו איך הוא ''מסביר'' את פרשת העבדים במשפטים שזה לא יסתור את נאורות העולם המערבי].

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרטוריקה של הציבור החרדי- גזירות שמד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 סך הכל 3 דפים.