בית פורומים בחדרי חרדים

חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/6/2014 11:14 לינק ישיר 

קרדיולוג

קראתי ונהנתי מהניתוח, ובכלל מהאשכול ההוא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 11:15 לינק ישיר 

הכל בולשיט אחד גדול. הציבור החרדי גדל במימדים מבהילים, אז האחוז האפסי של היוצאים בשאלה (שתמיד היה קיים) מתבטא ביותר אנשים, אבל עדיין מדובר באחוז ממש אפסי. התקשורת חוגגת על הבודדים האלה, ומתעלמת ממאות אנשים שחוזרים בתשובה מידי יום ביומו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 11:20 לינק ישיר 

אכן המגמה פנימה, לכאורה חזקה מהמגמה החוצה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 11:22 לינק ישיר 

יודלה

גם אם כדבריך, אין גידול באחוזים, והכל נשאר באותו יחס כמו שהיה פעם, אבל עצם התוצאה שמדובר במספר רב של אנשים, בכוחה לחולל ולהוביל שינויים גדולים יותר.

חוץ מזה, עליך לקחת במנין לא רק את היוצאים בשאלה אלא גם את החרדים האנוסים, וגם את החצי אנוסים, כוונתי לכאלו שלא אנוסים מבחינת זה שהיו רוצים להיות חילונים, אבל אנוסים מבחינת זה שהיו רוצים לנהל אורח חיים פחות קיצוני, ותקח בחשבון עוד רבים שיש מכנה משותף ביניהם של טענות קשות כנגד החברה החרדית, אז תגלה שהמספרים גדולים בהרבה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 11:35 לינק ישיר 

הדיון אם אחוז היוצאים הוא אפסי או משמעותי, רלוונטי יותר למשחק האשמות וההצדקות

כדי לטפוח על השכם ולהוכיח לכולם "הנה במבחן הסטטיסטיקה השיטה שלנו יחסית בסדר..."

השאלה היא האם קיימת דרך שהייתה מונעת מאותם רבים או מעטים, לעזוב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 13:47 לינק ישיר 

כבר אמר כאן מישהו לא מזמן ש"להיות חרדי זה ענין של גרביים"...

http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=3052703

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי מורדבמלכות ב- 22/06/2014 13:51:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 14:04 לינק ישיר 

קרדיולוג כתב:
אין משפחה שאין שם אחד כזה, בגלוי או בסתר. הכל אודות לטליבאניזציה העוברת על הציבור החרדי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

התירוץ הזה עובד גם בשמים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 14:12 לינק ישיר 

אגב, מה השם של הסידרה הזו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 14:58 לינק ישיר 

אקורדיון כתב:

קרדיולוג כתב:
אין משפחה שאין שם אחד כזה, בגלוי או בסתר. הכל אודות לטליבאניזציה העוברת על הציבור החרדי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

התירוץ הזה עובד גם בשמים?

אני לא שופט שמים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 16:02 לינק ישיר 

לצערנו התופעה תלך ותתרחב

כי קרבניטי החרדים אינם יודעים מה לעשות עם הדור שלהם חוץ מלהסתגר ולכלוא אנשים ואילו לאנשים שיודעים מה צריך לעשות לא נותנים להועיל

כבר כיום יש קבוצה בפייסבוק המונה מעל 1200 חוזרים בשאלה ואנוסים בלבוש חרדי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 16:02 לינק ישיר 

אפשר לומר דברים רבים על התופעה המצערת הזאת.
אבל אם נסכם נאמר כך: אין ספק כי התופעה מצויה הרבה יותר מבעבר, לדעת רבים עקב החשיפה לאינטרנט.
ומאידך גיסא: אין ספק שהתופעה מקיפה אחוזים בודדים ממש (ואף פחות מכך) של בני היהדות החרדית.
ז"א: לא נכון להכריז הצהרות בומבסטיות על 'כשלון' 'פשיטת רגל' וכדומה.
אך חובה גמורה לשנס מתניים ולטפל בבעיה באופן יסודי.
דרכי הטיפול: לשים דגש על טיפול אישי ואינדוודואלי לנוער, חובה זו מוטלת גם על אנשי החינוך אך בעיקר על ההורים, אין די לומר שלחתי את ילדיי למוסדות החינוך הטובים שהם יטפלו.
חובת ההורים לדעת מה עובר על ילדם, כיצד הוא משתלב בחברה, עם אלו בעיות הוא מתמודד, ואם יש בעיות לפנות לאנשי מקצוע.
גם מוסדות החינוך כיום התקבעו כפסי ייצור המוניים, ועליהם להתאים את עצמם גם לטיפול פרטני, לבנות את יראת השמים ובעיקר את החיבור הפנימי של בני הנוער לתורה ולמצוות.
אם כך נעשה, נוכל לצמצם את התופעה מאד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 16:17 לינק ישיר 

תם
אתה צודק, הפתרון לא בשמים.
השאלה אם בתפקידים הרלוונטים, ישנם אנשים שיש בהם השילוב ההכרחי, של לב טוב תבונה ויראת שמים .

אם חסר אחד רק יזיק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 17:05 לינק ישיר 

כפי שכתבו כאן, הציבור החרדי גדל בממדים שעל אף שממדי החוזרים בשאלה גדל בשנים האחרונות, עדיין הוא ממש אפסי, לא מגיע אפילו לחצי אחוז. (נראה לי אפילו לא פרומיל)
מה שכן מפריע, זה התופעה של המקולקלים (קייליקערס בלע"ז) אלו חילונים מבפנים ולבושים כחרדים למחצה לשליש ולרביע, ובעיר - הם קוראים לעצמם חרדים. אלו קיימים בממדים גדולים יותר, בהערכה גסה, 5-10% מהחרדים האמיתיים.
הלוואי ויתקיים כבר הבירור, או לפחות שהם ימצאו להם שם חדש למגזר שלהם, הבחורציק בכתבה הזאת הוא חילוני למהדרין, אפילו אם הוא יגדל זקן עד הריצפה,
למה הדבר דומה, לבלש שמתחפש לטורקי וחובש תרבוש ולובש את כל 8 בגדים של טורקי, עדיין הוא נשאר ישראלי, לא כך? הבגדים לא יהפכו אותו לטורקי, אלא המהות שלו תקבע מי הוא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 17:10 לינק ישיר 

יאבלש יאבלש ....

(מי יודע ההמשך;-)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2014 17:12 לינק ישיר 

הציבור החרדי הו 800,000 בערך  אחוז אחד זה 8,000  עשר אחוז זה 80,000  את החשבון תעשו לבד מה הגיוני ומה לא

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.