בית פורומים בחדרי חרדים

למה לא ג' !!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-9/3/2015 17:01 לינק ישיר 

קצרה כתב:
למה לא כחלון?
1. כי חכ''י יהדו''ת מייצגים את התורה, את החרדיות, את היהדות,
1א. את הצרכים הקטנים ואישיים שלי ושלך כמו תקציבי החינוך והרווחה לסוגיהם.
את כל מה שאנחנו. 

2. גם אם יש לך ולרבך איזשהם השגות על דרכי ניהול המאבק, עדיין זו המפלגה שמייצגת אותנו ב90 אחוזים יותר מכל אופציה אחרת.

3. מי שמצפה למפלגה שתתאים את עצמה לכל תת זרם במאת האחוזים מוזמן לעבור לעולם הדמיון.

1. תן דוגמה למאבק אידיאולוגי דתי מהשנים האחרונות שג' נלחמו וש"ס לא
(חוץ מכרסום מתמשך בסטטוס קוו לא תמצא משהו)
1א. כחלון יעשה עבודה הרבה יותר טובה (הם נקראים 'מגדריים/מגזריים' וחשודים בכל דבר שהוא למען קהלם בלבד)

2. היות ואנו סבורים שהם לא נשלחים למטרות סוציאליות (היינו יכולים לסגור דיל עם הליכוד/עבודה - שהיו עושים בכוחם פי כמה)
אלא אך ורק להילחם בגזירות הדת
ולטענת הנציגים עצמם: "אולי באמת צריך לשואל..." "ומרן לא הכריע עדיין"
ועושה רושם שהם מתנהלים על 'טייס אוטומטי'
ושלא לדבר על הרדיפות הפוליטיות ששותפים לה בחדווה עסקניה הצעירים של 'דגל'
בהכוונת ברנשי החצר :
http://rotter.name/kolot/prime/50891.php

אז מה לנו ולמפלגה זאת?
למה לנו לתת מקל ביד רודפינו?
כשהם יעשו איזשהו הסכם על דבר מהותי כמו גיוס
וההסכם ממש נגד דעתם של רבותינו
מה נטען?
נאמר שהם לא מייצגים אותנו!!! "לאו שלוחי דידן הם" 

_______

פרפורי גסיסה של מפלגה הנאבקת להצדקת קיומה - הקמפיין החילוני של ג'  
הובא ע"י נהוראי עילם

מי שעוקב אחרי הקמפיין החילוני של ג', המזעזע באפיו הזר והמנוכר, עומד משתאה. הבחירה של מצביעים חילוניים כקהל יעד מועדף מעלה את התמיהה, 
מה הם סבורים שיש להם למכור לחילונים כמפלגה חרדית? אם אינם מושכים מצביעים חרדיים, איזה צורך ותועלת יש בשם "דגל התורה"? את התורה כבר פיטרו. 
אז מה בוער, רק מקום העבודה? אני בטוח שביש עתיד או בבית היהודי שרוממות הפלורליזם בגרונם, היה ניתן למצוא בקלות מקום של כבוד עבור אנשים כמו גפני או סורוצקין. (יעקב אשר... אין מקומו בחברת אנשים מתורבתת או חסרת תרבות. הוא יכול לכל היותר למצוא תפקיד ביס"מ, או גרוע מכך - במח"ש).

עצם הנסיון לרצות מצביעים חילוניים, מהווה מכירת חיסול של כל הערכים עליהם הושתתה דגל התורה, ובעצם חורצת את גורלה של מפלגה כזו לאבד את זכות קיומה ולהמחק מהמפה.

כאשר מפלגה באה לשכנע בוחר לתמוך בה, היא משתדלת להראות לו כיצד מטרותיה ועקרונותיה עולים בקנה אחד עם ערכיו. 
זו אחת הסיבות שיש כל כך הרבה מפלגות. אין אידיאל אחד שמושך את כולם. כל עמדה באה על חשבון עמדה הפוכה. יש לבחור את קהל היעד, וללכת עם זה עד הסוף. אתה או 'כהנא צדק', או 'שלום עכשיו'. אין גם וגם.
אתה או נגד התורה, או בעד. אין גם וגם.
או נגד גיוס תלמידי ישיבות, או בעד... יש גם וגם?

והרי אין חילוני שמסוגל להזדהות עם רוב עקרונותינו ומאבקינו, ולהשאר בגדר חילוני. אז ממה נפשך, או שהם מרמים ביודעין את הבוחר החילוני, ומסתירים ממנו את מה שיבריח אותו. או... שהם אכן מוכנים להתרפס לרגליו ולשלם כל מחיר למען הכסא הנחשק - אפילו וויתר על עקרונותיה ונכסיה של היהדות החרדית.

צריך לשים לב, כי מעולם הקמפיין של המפלגות החרדיות היה שונה לחלוטין באופן מהותי מזו של מפלגה רגילה. כל מפלגה משווקת אידיאל. או שהיא מנסה לשכנע אותך באידיאל שלה, או שהיא מנסה לשכנע אותך שהיא מאמינה באידיאל שלך.

מפלגה חרדית לא שווקה אידיאלים. היא נלחמה למען אידיאלים ועקרונות קבועים מראש אצל הציבור ומנהיגיו, קרי: העמדת הדת על תילה. התנהלות על פי דעת תורה שקבלו מרבותיהם. כל מה שהמפלגה החרדית עשתה הוא להביא לידיעתנו את העובדה שהם זוכים לאמונם של אלו שאנו סומכים על שיקול דעתם בהגדרת אותם עקרונות, גדולי ישראל. ולהזכיר לנו את חובתינו לפי דעתם, להצביע.

שוב: הם לא שיווקו רעיון. והם גם לא ניסו לשכנע שהם מאמינים ברעיון שלנו, כי זו דרישת סף מובנת מאליה. הם ניסו לשכנע אותנו שמי שאנו סומכים עליהם - נותנים בהם אימון לעשות את מלאכתם נאמנה.

הקמפיין אצל החילונים שתמיד היה - ממילא משך רק אנשים שהיהדות היתה דבר חשוב בעיניהם יותר מאשר אוריינטציה פוליטית. הם לא שכנעו איש. הם רק הביאו את המפלגה ומטרותיה לתודעתם של הנוטים לכך ממילא.

כל גישה אחרת לקמפיין, פירושה השתעבדות לערכיו של הבוחר. פירושה פשרה ויתור והתרפסות.

מסקנות:

- אינני משוכנע כיום שדגל התורה משווקת שמירה על ערכי יהדות. היא משווקת פוליטיקה סטנדרטית, בידים של יהודים חרדיים (לכאורה...).

- אני לא משוכנע שדגל התורה מאמינה בערכים שלי.

- דגל התורה מנסה לשכנע אותי שהם זוכים לתמיכתם ואמונם של כאלו שאני איני סומך על דעתם.

- דגל התורה עושה פעולות כדי לכפות עלי בכח הזרוע לסמוך על אותם אישים, בניגוד להכרתי.

- דגל התורה פועלת לשכנע אותי כמעט בכל דרך שקיימת, כי הם מונחים על ידי עקרונות שמנוגדים להשקפת עולמי.

- דגל התורה אפילו לא מנסים לשכנע אותי כי מי שאני סומך עליו תומך בהם... אדרבה, הם מנסים להסית אותי להפסיק לסמוך עליו!

- אלו שאני סומך עליהם, אומרים לי בפירוש שאינם סומכים על דגל התורה.

ועכשיו את החילונים דגל באה לשכנע שיש להם ערכים משותפים איתם... היא איבדה בכך את זכות קיומה, כי אין לה יותר מה למכור. פעם, גם לחילוני היא מכרה יהדות. היום היא מוכרת כל מה שייראה לה שהבוחר ירצה לקנות.

ברור כשמש: זה או אנחנו או הם. דגל התורה בוחרת את המצביע החילוני על פנינו. כלומר, הם אינם מוכנים יותר להגדיר את מטרתם היחידה בכנסת כהגנה על עקרונותינו, אלא התפקיד עצמו הוא מטרה. אסור להצביע לאנשים כאלה, כי יש דבר שחשוב בעיניהם משמירת הדת. הכיסא...

יש תשובות לכל, אבל ביקשתי לא להסיט את הנושא למאבק האידיאולוגי של נטורי קרתא החדשים. זה לא האשכול
אתם בכל מקרה מחוץ לכללים ומנסים לנגח ולא להתדיין.
בכל מקרה אשמח לשמוע שתצביע ש''ס. זה בסדר גמור מבחינתי, שכל הממורמרים הכרוניים מ2 הצדדים יצביעו כל אחד למפלגה הנגדית ושביעו את יצר האנטיגוניזם שלהם, ושלום על ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 17:02 לינק ישיר 

יש כמה סיבות למה לא להצביע ג'.

א. נמנעים מלטפל בשכר הלימוד הגבוה בתלמודי תורה שממנים את רכבי הפאר של המנהלים.
ב. נמנעים מלטפל בעושק של הגננות והסייעות בגני בית יעקב.
ג. עסוקים בתקציבים זוטרים של כמה מאות שקלים בחודש, בעוד יוקר הדיור לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלהם, הגם שבחשבון פשוט תמצא שכל התקציבים שמשפחה ממוצעת תקבל הינם שווי ערך להרבה פחות ממה שהיא תתן עבור ילד אחד כשהדירות יקרות כמו עכשיו. חשבון פשוט. קח משפחה של אברך עם חמשה ילדים שהפסידה בערך 2000 ש"ח מהקיצוצים האחרונים (1000 הבטחת הכנסה, 500 קצבאות, 400 דתות, ועוד קצת) תכפיל ב-12 חודשים, קיבלת 24,000 ש"ח. תכפיל ב-20 שנה קיבלת 480,000 ש"ח.

פעם היו נותנים לילד 70-80 אלף דולר והיה מקבל עם זה דירה בערים החרדיות הקטנות. היום אנשים מתחייבים לפחות על 150 אלף דולר בשביל בחור טוב. נמצא הפער עומד על 70-80 אלף דולר לילד אחד. תכפיל בחמשה ילדים הגעת ל-400 אלף דולר.

עכשיו תגיד לי אתה, מה זה 480 אלף ש"ח שזה בערך 120 אלף דולר, לעומת 400 אלף דולר?

לכן אני טוען שוב ושוב, הבעיה הגדולה של הציבור החרדי זה יוקר הדיור. שאר הבעיות אפשר להסתדר איתם.

יש עוד כמה סיבות למה לא להצביע ג', אך אכתוב סיבה אחת למה הייתי מצביע ג' גם בלי קשר למה שרבותי מורים לי. בזכות ג' שתקעו שוב ושוב את חוק מע"מ אפס לבסוף התפרקה הממשלה. זו המציאות ואין בלתה. רק על כך מגיע להם הכרת הטוב. דבר נוסף, ההיסטוריה מראה, שש"ס אף פעם לא הובילה מאבקים, תמיד נגררה אחרי ג', ולכן אין טעם להצביע לחיקוי אלא למקור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 17:03 לינק ישיר 

DETA22 כתב:
לפרוש יש רזומה של עשייה שאין דומה לו. מוזס מזוכה ליחס מעריך מאד בכנסת. משהו כמו שרון הסבאלה החביב והישן. שלא לדבר ע''כ שבמשרד החינוך הוא הצליח מאד

דווקא לזה אני מצטרף...

אילו שניהם היו פותחים מפלגה בהחלט שהייתי מצביע להם. בשונה משאר הפולטיקאים. ולמרות שהם בתוך המפלגה הם בהחלט יהיו במערכת גם בלי הקול שלי, אז לא, לא אצביע ג'. לא אני ולא משפחתי.

זאת אומרת שאתה מצביע רק למפלגה שכל חכי''ה מקובלים עליך, כמו מי למשל?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 17:04 לינק ישיר 

DETA22 כתב:
אתה יח"צן טוב, אבל כנראה לא מספיק טוב...

אין לי כח לפתוח את דבריי יותר, אבל אם היית קורא היטב את מה שכתבתי בין השורות, היית מוחק את מה שכתבת כי  זה לא עונה לעצם הטענות....

אינני יחצ''ן של אף אחד ואני מקדיש כרגע זמן יקר מאד , לשם שמים נטו. כמה שזה נשמע מתחסד, זאת האמת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 17:13 לינק ישיר 

סקופער כתב:

ג. עסוקים בתקציבים זוטרים של כמה מאות שקלים בחודש, בעוד יוקר הדיור לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלהם, הגם שבחשבון פשוט תמצא שכל התקציבים שמשפחה ממוצעת תקבל הינם שווי ערך להרבה פחות ממה שהיא תתן עבור ילד אחד כשהדירות יקרות כמו עכשיו. חשבון פשוט. קח משפחה של אברך עם חמשה ילדים שהפסידה בערך 2000 ש"ח מהקיצוצים האחרונים (1000 הבטחת הכנסה, 500 קצבאות, 400 דתות, ועוד קצת) תכפיל ב-12 חודשים, קיבלת 24,000 ש"ח. תכפיל ב-20 שנה קיבלת 480,000 ש"ח.

פעם היו נותנים לילד 70-80 אלף דולר והיה מקבל עם זה דירה בערים החרדיות הקטנות. היום אנשים מתחייבים לפחות על 150 אלף דולר בשביל בחור טוב. נמצא הפער עומד על 70-80 אלף דולר לילד אחד. תכפיל בחמשה ילדים הגעת ל-400 אלף דולר.

לכן אני טוען שוב ושוב, הבעיה הגדולה של הציבור החרדי זה יוקר הדיור. שאר הבעיות אפשר להסתדר איתם.

יש עוד כמה סיבות למה לא להצביע ג', אך אכתוב סיבה אחת למה הייתי מצביע ג' גם בלי קשר למה שרבותי מורים לי. בזכות ג' שתקעו שוב ושוב את חוק מע"מ אפס לבסוף התפרקה הממשלה. זו המציאות ואין בלתה. רק על כך מגיע להם הכרת הטוב. דבר נוסף, ההיסטוריה מראה, שש"ס אף פעם לא הובילה מאבקים, תמיד נגררה אחרי ג', ולכן אין טעם להצביע לחיקוי אלא למקור.

אין מפלגה שעשתה בענין יוקר הדיור כמו ג'. כנכתב לעיל באריכות. זה שהמצב הכללי במדינה בענין זה הוא קטסטרופלי ומנע מיהדו''ת את ההצלחה, זו טענה. אבל טענה שהופכת את המפלגה ללא לגיטימית? יש מישהו טוב יותר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 17:20 לינק ישיר 

תובלקין כתב:
 לא היו צריכים להלחם בלפיד?

כבר נאמר: "הניחו לרשע וימות"

(במיוחד אם יש עניין בניסיון-
היה עליהם לשואל את איכלר - שראה מה קורה כשנלחמים עם רעשנים)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 17:27 לינק ישיר 

פותח האשכול שאל שאלה יפה, ולדעתי התשובה היא שאנשים תמיד אוהבים להרגיש בעלי בחירה ולא כפויים.
כשיש כמה אפשרויות, האדם מזדהה עם הבחירה שלו וגאה בה. אבל אם אתה חי במדינה שיש מועמד אחד, גם אם הוא יהיה מושלם אתה תרגיש דפוק שבחרת לו.

אגב: הרבה מהמעלות שפותח האשכול ציין, בעיני הן מגרעות. אני מתבייש להצביע למפלגה שהמצע הכלכלי שלה נכתב על-ידי זהבה גלאון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 17:27 לינק ישיר 

תובלקין כתב:

יש תשובות לכל, אבל ביקשתי לא להסיט את הנושא למאבק האידיאולוגי של נטורי קרתא החדשים. זה לא האשכול
.

אכן, תשובה כהלכה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 17:28 לינק ישיר 

קצרה כתב:

.

אכן, תשובה כהלכה!

אכן. ענה כסיל כאיוולתו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 18:06 לינק ישיר 

אור_היום כתב:
פותח האשכול שאל שאלה יפה, ולדעתי התשובה היא שאנשים תמיד אוהבים להרגיש בעלי בחירה ולא כפויים.
כשיש כמה אפשרויות, האדם מזדהה עם הבחירה שלו וגאה בה. אבל אם אתה חי במדינה שיש מועמד אחד, גם אם הוא יהיה מושלם אתה תרגיש דפוק שבחרת לו.
וע''ז כבר נאמר שלנו כיהודים יש זכות הצבעה ולא זכות בחירה. הבחירה העיקרית שהבורא הניח לפתחינו היא הבחירה בין טוב לרע !

אגב: הרבה מהמעלות שפותח האשכול ציין, בעיני הן מגרעות. אני מתבייש להצביע למפלגה שהמצע הכלכלי שלה נכתב על-ידי זהבה גלאון.
אנחנו בגלות. אם מה שיעזור לעוד אברך לשרוד זה המצע שנכתב ע''י אנטיוכוס, יהי כן ! [ובלבד שאין בו בעיה הלכתית]. בארה''ב החרדים מזדהים עם הרפובליקנים אשר להם דעות הזויות לחלוטין, בגלל האינטרס המשותף בעד הדת ונגד עודף דמוקרטיה הפוגעת בתקציבי החינוך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 18:15 לינק ישיר 

סקופער כתב:

כמה מילים על ''רכבי הפאר של המנהלים''.
המשפט הזה פשוט מקומם. האם מנהלי המוסדות נוסעים במרצדס בשווי חצי מליון ש''ח? הם נוסעים מקסימום במיניוואן שמתאים למשפחתם. באופן טבעי אנשים שמקימים מוסד עשויים מאותו חומר של אנשים שרוכשים רכב נוח, ואולי גם קצם מרשים. לא ראיתי שמנהלי המוסדות החסידיים, שם שכר הלימוד נמוך משמעותית, נוסעים ברכבים פחות מרשימים. מנהל מוסד עובד קשה מאד לפרנסתו, כולל אחריות בלתי נתפסת כלפי הורים תחרותיים וביקורתיים בצורה שאין דומה לה, נעדרים מהבית שבועות שלמים להתרמות בחו''ל, וראויים לקבל משכורת בהתאם, אשר מספיקה לרכישת מיניוואן מכובד. הם אינם שונים ממנהלי עסק, מפעל, ואפילו בית תמחוי. בחלק מהמקרים המוכרים לי, המנהלים די נחנקים עם עלות הרכב הייצוגי שלהם. די לצרות העין!
נ.ב. אין לזה שום קשר לויכוח על גובה השכ''ל, ויכוח לגיטמי בפני עצמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 18:16 לינק ישיר 

קצרה כתב:
 לא היו צריכים להלחם בלפיד?
כבר נאמר: "הניחו לרשע וימות"

(במיוחד אם יש עניין בניסיון-
היה עליהם לשואל את איכלר - שראה מה קורה כשנלחמים עם רעשנים)
עוד כמה טיעונים כאלה ואבדנו.
אולי תתן מקור לציטוט שלך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 18:40 לינק ישיר 

רק רציתי [התקבל באישי]

קראתי דבריך באשכול על ג',
ורק רציתי לחזק ידיך!!
כי גם אני מאמין שתכלס הנציגים של ג' הם הכי טובים (ולכן די עיצבן אותי שהיו צריכים לנפנף בפרסומות "כי כך הורו לנו גדולי ישראל" או משהו כזה, ממה נפשך, מי ששומע לקול גדולי ישראל לא צריך כלום, הוא יודע שככה הורו וזהו הפרסום לדעתי היה צריך להיות ממוקד על המתקדמים למיניהם, העצמאיים, פשוט להסביר ולהוכיח ולהראות תכלס שנציגי ג' הכי טובים)

תמשיך הלאה באשכול מבורך זה!!
ה' איתך
בברכה

תוקן על ידי תובלקין ב- 09/03/2015 18:41:04

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 18:47 לינק ישיר 

תובלקין,

אין לי בעיה שמנהלי מוסדות יסעו ברכבי פאר ויתנו לילדיהם דירות, יש לי בעיה גדולה עם כך שהם גובים מאברכים עניים שכר לימוד גבוה מאד (!!!) ואיתו הם מממנים לעצמם את רכבי הפאר.

אגב, רוב מנהלי החיידרים לא עובדים קשה, את הבניין הם קיבלו מהעירייה,  הם מתוקצבים כמעט לגמרי, ובסה"כ העבודה לא קשה במיוחד, ואני שומע זאת אצל חברי המנהלים.

אכן, בישיבות וכוללים העבודה קשה ביותר. חודשים רבים בחו"ל. קיצוצים אכזריים. השנתיים האחרונות היו קשות מאד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 18:53 לינק ישיר 

יש הבדל בין לתת דירות לילדים שזה מראה על עושר, שפע. מיניוואן זה פשוט חלק מתפקיד המנהל. עובדים בשוק העבודה עם אחריות בסדר גודל דומה מקבלים אותו ע''ח העבודה. 
תסכים איתי שעד שמנהל חיידר מגיע למצב שתיארת, הוא עובר דרך חתחתים לא פשוטה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > למה לא ג' !!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.