בית פורומים בחדרי חרדים

לא חב"דניק, וטוען שהרבי מתאים להיות המשיח יותר מכל הדורות הקודמים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/7/2016 00:34 לינק ישיר 

אה, וגם את השמות של ועדת השופטים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 01:14 לינק ישיר 

ועדת השופטים זה די ידוע מראש.
אליבא. בריחת החמה. לשרה בן. סלולרוש. מואי. שרית.
משקיף-מאור עינים.
קריטריונים יש אחד -ניכרים דברי אמת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 02:15 לינק ישיר 

אליבא כתב:
ניתן לראות בגמרא שם שכל קבוצת תלמידים היתה בטוחה שהמשיח הוא רבם. מה שאומר, שלגיטימי לגמרי שחסידי חב"ד חושבים שרבם הוא המשיח. מותר להם אפילו לומר זאת בפה, אבל לפרסם זה כבר שיגעון ומיותר לחלוטין.

קבוצות התלמידים פרסמו את זה, ואפילו הכניסו את זה לגמרא,
להורות לרבים לדורות שזה לגטימי לגמרי שכל אחד יחשוב כך על רבו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 06:51 לינק ישיר 

שוב, טבעי שתלמיד חושב שרבו גדול מהרבנים האחרים.
מוזר מאוד שתלמיד חושב שכל שאר הרבנים כקליפת השום ביחס לרבו.

וחולני לגמרי שתלמיד אומר שרבו יותר מכל חכמי ישראל בכל הדורות שעברו. בגמרא - תלמידי האמוראים, אמרו על רבותיהם רק על הצד שהמשיח יבוא מהחיים. אך אם יבוא מהמתים, הם הבינו שזה לא יהיה מהאמוראים, אלא מרבנים קדומים יותר.
וכעת אכשר דרא, והבן אדם בטוח שרבו יותר מאותם אמוראים ומאותם רבנים שהיו גדולים מהם גם יחד.

הקטע היותר חולה, שהוא עוד מתבייש להצהיר על עצמו כתלמיד לאותו רב מופלא, היותר גדול מכל חכמי ישראל בכל הדורות שהיו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 07:06 לינק ישיר 

הקריטריונים מפורטים ברמב"ם.

בגמרא אכן ראינו שכל קבוצת תלמידים הצביעה על רבם כמשיח, ולא עשתה חשבון לדורות קודמים (החילוק בין מתים לחיים הוא לאחר מכן).

להיות חסיד חב"ד זה בהחלט מקור לגאווה, אם כי המשיחיסטים דואגים שזה יהיה ההיפך, אולם בכל מקרה אין מה להתבייש בזה ואני לא מכיר חסיד חב"ד אחד שמתבייש בהשתייכותו המגזרית. הבעיה הקטנה היא שבאמת אינני חסיד חב"ד....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 10:59 לינק ישיר 
אם מי שהיה בחזקת משיח - מת, הרי אינו משיח לפי הרמב"ם

שהרי הרמב"ם קבע פעמיים, שבן כוזיבא היה בחזקת משיח עד שמת.
ואם הוא עדין יכול להיות משיח למרות שמת - הרי בן כוכבא עדין משיח, שהרי הרמב"ם קבע שרבי עקיבא וכל חכמי דורו אמרו שהוא המשיח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:06 לינק ישיר 

אכן, רמב"ם מפורש:

ודימה הוא וכל חכמי דורו שהוא המלך המשיח, עד שנהרג בעוונות; כיון שנהרג, נודע שאינו משיח

הם כנראה מחלקים בין נהרג (בעוונות) לבין מת מיתה טבעית. מאיפה לקחו את החילוק ולמה לומר כך? להם הפתרונים.

הרי פשיטא שכל האבחנה שלהם ושל כל רבניהם לא משתווה לאבחנה של רבי עקיבא וכל חכמי דורו, ומי שרבי עקיבא וכל חכמי דורו אחזו שהוא בחזקת משיח ("שהוא המלך המשיח") זה היה אמיתי פי מיליון מחוו"ד של הרבי עצמו על עצמו או של כל חסידיו בעולם גם יחד, ואם על מי שרבי עקיבא וכל חכמי דורו אמרו שהוא בחזקת משיח - כיוון שמת התברר שאינו, כלומר שייך ומוכח ששייכת טעות בזה, (או שעכ"פ היה ראוי להיות משיח ולא זכה הדור ולא התממש למשיח ודאי) ולא עלה על דעתו של אף אחד לבוא עם המצאות של נכסה ונגלה ומת וחוזר ונעלם וחוזר - עאכו"כ שלא נאמר כך על מוחזק למשיח מפי בן/בני דורנו.

הדברים פשוטים, ודי בזה.

תוקן על ידי רב_מחשבות ב- 11/07/2016 11:07:02

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:06 לינק ישיר 

אבל הרבי גדול ממנו. רבי עקיבא קבע על הדור ההוא, כי עוד לא היה את הרבי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:07 לינק ישיר 

נכון, אבל הוא כותב "נהרג" ולא מת. אם נהרג, הרי שנכשל בתפקידו כמשיח. מת מיתה טבעית, זה ענין אחר לגמרי. כך ראיתי מחלקים.

נ.ב. מהגמרא הנ"ל מוכח שמשיח יכול להיות מן המתים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:08 לינק ישיר 

בן כוזיבא לא מת, אלא נהרג.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:09 לינק ישיר 

חוץ מזה שהרבי בכלל לא מת.

יחי יחי יחי חי חי חי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:10 לינק ישיר 

מה המקור ו/או הסיבה לחלק חילוק כזה? המציאות אצל בר כוזיבא היתה שנהרג, אז מה רצית שהרמב"ם יכתוב? שוב, שערי חילוקים לא ננעלו אבל מה המוטיבציה לחלק, זו עיקר השאלה. מה לוחץ ודוחק לחלק ככה. מה קשה לקבל שהיה ראוי, היה בחזקת, ולא זכה ולא זכו בני דורו ונסתלק בלי להתממש כמשיח ודאי.

ולמה מיתה טבעית שמשמים לקחו אותו לא נחשב "נכשל בתפקידו כמשיח". למה אין זו הוכחה ברורה משמים שעצרו את התהליך.

מן המתים אין הכונה שיקום לתחיה, הכוונה מי מבין הגדולים שחיו לפנינו היה ראוי להיות משיח. זה נאמר כהמחשה מה אמור להיות משיח. מי שלא מבין את זה וקורא את הגמרא כמדברת על תחיית המתים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:10 לינק ישיר 

מת, נפטר, עבר מן העולם הזה לעולם שכולו טוב.

אם כי, צדיקים במיתתן קרויים חיים והוא ממשיך להנהיג את עדתו מלמעלה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:12 לינק ישיר 

רב_מחשבות כתב:

מה המקור ו/או הסיבה לחלק חילוק כזה? המציאות אצל בר כוזיבא היתה שנהרג, אז מה רצית שהרמב"ם יכתוב? שוב, שערי חילוקים לא ננעלו אבל מה המוטיבציה לחלק, זו עיקר השאלה. מה לוחץ ודוחק לחלק ככה. מה קשה לקבל שהיה ראוי, היה בחזקת, ולא זכה ולא זכו בני דורו ונסתלק בלי להתממש כמשיח ודאי.

ולמה מיתה טבעית שמשמים לקחו אותו לא נחשב "נכשל בתפקידו כמשיח". למה אין זו הוכחה ברורה משמים שעצרו את התהליך.

מן המתים אין הכונה שיקום לתחיה, הכוונה מי מבין הגדולים שחיו לפנינו היה ראוי להיות משיח. זה נאמר כהמחשה מה אמור להיות משיח. מי שלא מבין את זה וקורא את הגמרא כמדברת על תחיית המתים...

תראה, אין לי בעיה שתחשוב שהרבי אינו המשיח... גם אני עצמי לא בטוח בזה, אני רק משער ומחכה לראות איך יפול דבר.

לגבי מה שכתבת יש אריכות דברים, עיין כאן

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2016 11:14 לינק ישיר 

בקיצור, פשוט וידוע שהסיבה לכל החילוקים והדיחוקים היא כי (אומרים ש)הרבי עצמו אמר על עצמו וכו'. ולא מסוגלים לקבל שהוא עצמו טעה או לפחות שכל דבריו לא יוצאים מכלל גדר "בחזקת" אבל לא שהוא כבר ודאי וסופי ובפועל.

ואם יתעקשו שהוא אמר על עצמו שהוא בפועל ממש למטה מעשרה טפחים בתיכף דידן וכו' אז נותר לומר רק שהוא טעה. ואת זה הם לא מוכנים לקבל בשום פנים ואופן.

מסקנה: אין זו קנאות לעניין משיח אלא קנאות לתפיסתם את רבם. לכן - לא משיחיסטים שמם אלא רביסטים שמם. 

ויותר נראה שזו קנאות לתפיסתם את עצמם, לא יתכן שטעו הם לחשוב על אדם שטעה - שהוא לא מסוגל לטעות. מסקנה: אגואיסטים שמם.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לא חב"דניק, וטוען שהרבי מתאים להיות המשיח יותר מכל הדורות הקודמים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 ... 8 9 10 לדף הבא סך הכל 10 דפים.