בית פורומים בחדרי חרדים

מזעזע: 'קול חי' בתכנית פופוליסטית זולה ונמבזה אודות מלך המשיח

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/8/2016 23:36 לינק ישיר 

לא מתאים לאבי רוזן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2016 23:48 לינק ישיר 

מתאים גם מתאים.
אנשים נוטים לשכוח שכל המושג של רדיו, נועד להיות מקור פרנסה לכמה יחידים באמצעות בידור להמונים.
וכדי להתפרנס, כל האמצעים כשרים.
כל דבר שיגרור עוד כמה משועממים להיצמד למקלט הרדיו, מותר בעיניהם.
כולל לקחת מושגים רוחניים נשגבים שאין לאיש השגה בהם ולהפשיט אותם מכל ערך של קדושה ורוחניות.

היטיב להבהיר זאת "כברהיה" במתק לשונו.
לא כוונה לתיקון העולם יש בפתיחת אשכול זה, כי אם ניגוח לשם תחזוקה שוטפת של מנגנון השלטון בקהל המאמינים השבוי שלהם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2016 00:41 לינק ישיר 

אכן. בסופו של דבר המטרות של אבי רוזן ושל נתי&ערל די זהות יש לומר.

''''תקשיבו לי'''''

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2016 01:36 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתבה:

אש_סופרים כתב:
ערלכער_ייד כתבה:

אש_סופרים כתב:
אגב, מה זה "נמבזה" שהערל חש לשמע התוכנית.

זה לא בשפה העברית אלא בלשון הקודש..

פסוק מפורש בשמואל א' (טו, ט): "ויחמול שאול והעם על אגג וגו' וכל המלאכה נמבזה ונמס אותה החרימו"

ופירש רש"י: "נמבזה ונמס - כמו נבזה"

והוא נפוץ עד מאד בספרות התורנית

תודה

59 תוצאות בבר אילן גירסה 22 . רחוק מלהיות מילה נפוצה. צר לי. עליך לעדכן את ידיעותך על הגדרות פשוטות של "נפוץ" ו"זעזוע".
לומשנה. איך הגעת למילה הזו? אני מוכן לשים כסף שזה לא ממך. אדם שמתאר מילה זו כנפוצה, לא יודע לפתוח ספרות תורנית. נשמע שיש לכם לבלר לענייני מילים מפוצצות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אש_סופרים ב- 15/08/2016 19:48:40

באוצר החכמה בדקתי [ו]נמבזה ס"ה 1849 תוצאות

כל איש ספר נתקל במילה זו, אך הישראלים שניזונים מהמילון העברי לא מכירים את השפראך

אם היית איש ספר, היית יודע שיש לציין באיזו גירסה בדקת. ok ידידי, לי יש גירסה לא מאוד חדשה, גירסה 10 מהדורת בני תורה. יש שם 800 ומשהו. כבר סגרתי ואין לי כוח לפתוח שוב. אבל אם היית אכן איש ספר, היית יודע שכאלו דברים לא בודקים באוצר החוכמה, בגלל שהחיפוש שם לכאלו דברים רחוק מאוד מלהיות מדוייק, אחוזים ניכרים בכלל לא קשור, למשל, כמה תוצאות היו טיות בזיהוי של המילים נ"מ בזה (נפק"מ בזה), צמד מילים שכיח למדי.

יקירי, לונעים, מסתבר שהינך רגיל יותר לשוטט באינטרנט מאשר בספרות התורנית. וכל מילות הבאבע יענטא של "שפראך" וכדומה, לא בדיוק מכסות את ערלתך בעניין.

ואגב, שקר לא מכסים בשקר, אל תשחק את עצמך פתאום דובר אידיש או מילים מהספרות התורנית, כשגם בלי לזכור את דברי קודשך, אני בטוח שלא נמצא יותר מ"שפראך" אחד. יקירי לפעמים פשוט כדאי לסתום.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מזעזע: 'קול חי' בתכנית פופוליסטית זולה ונמבזה אודות מלך המשיח
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 סך הכל 3 דפים.